Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Kajtoch ale super musi mieć córcia na chuśtawce :) a co do picia mleka. Kiedyś mleko krowie też uczulało tylko w tamtych czasach nie zwracało się tak na to uwagi, tak samo na napięcia czy wady wymowy czy ktoś biegał z dziećmi po lekarzach? Ja sobie nie przypominam, mój mąż ma skazę białkowa do dziś niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie naczytałam ;-) Przez prawie tydzień nie mogłam poczytac a teraz nadrabiam zaległosci. Jeszcze musze obejrzec zdjecia. u nas na szczescie nie ma problemow z zasypianiem wieczorem. Chodzi o odkładanie do łózeczka zasypia od razy tylko problem jest z tym o ktorej chodzi spac. Teraz od 3 dni kladziemy spać Zuzie troche wczesniej jak na nia bo koło 22. Do tej pory chodzila spać dopiero kolo 24. wiec to nasz taki mały sukcesik. Zazdrosze tym których dzieci chodza wczesniej spać, bo macie chociaz troche czasu dla siebie a u nas to byla porazka. Podalismy razem z dzieckiem. Bo na dodatek przed akcja z wczesniejszym usypianiem moje malenstwo chodzilo spac o 2 w nocy :-( Ja to jeszcze jakos funkcjonowalam ale moj A w pracy to nosem uderzał w klawiature ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!!! Podczytuję was ale nie mam siły pisać. Od poniedziałku do środy Artur miał gorączkę coprawda nie przekraczała 38 stopni ale była. Byłam z nim u lekarza, lekarka osłuchała i mówiła że na płuckach i oskrzelach jest ok - ma lekko zaczerwienione gardło. Mówiła że może mu zęby idą ale nie wie. Ja na dziąsłach nic nie widzę a łyżeczką jak pukam to też nic nie słychać. W nocy ciągle się budzi płacze i nie chce spać. Jeść też coś ostatnio nie chce i nie wiem już co z nim robić jak tak dalej będzie to znowu schudnie. Jestem nie wyspana, zmęczona i bardzo wściekła wiem że nie powinnam b to nie jego wina ale mam poprostu dość. W dzień też ciągle popłakuje i ma problem z zaśnięciem. Ratujcie dziewczyny bo się wykończę, smaruję mu dziąsła maścią bobodent ale nie wiem czy to coś pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzenko jak to zęby to nie bobdent a dentinox polecam. faktycznie to na ząbki moze wyglądać. biedna jesteś! wiem coś o ciągłym niewyspaniu!!! martuś tu nawet nie o ładowanie chodzi a o to że odtwarzać nie chce po prostu ładuje się i ładuje a na końcu komp się zawiesza, muszę resetować i tak w kółko. więc juz dawno dałam sobie spokój z filmami. zdjęcia jeszcze czasem wyświetli ale o filmikach mogę zapomnieć. ale obejrzę jak u mamy będę :D magmall - jejku a ja myślałam ze ja późno kładę małego spać!podziwiam, szczerxze nie dalabym rady tak późno iśc spać. cały dzień bym spać maluchoi nie pozwoliła i by wiecorem wcześniej padł! wiem wiem tak się tylko mówi...bo gdyby to takie proste bylo to mój skrzat tez by o 20 zasypiał ale nie jest tak pięknie. gratuluję postępów! może jeszcze się doczekacie spokojnych wieczorów! jejciu już tracę siły, ręce opadają!!! mały ciagle ulewa! ma 6,5 miesiąca i ulewa jak noworodek!!! a co ciekawsze TYLKO po piersi tak dużl. jak mu daję zupkę to tylko troszkę uleje, po kaszce tez, po owocach też odrobinkę. jak pije moje mleko z butli to nie ulewa prawie wcale a jak tylko z piersi zje to ulewa i ulewa! już cała mokra jestem, on też i mkocyk i dywan i wsyztsko!!! bo o 13 dostał pierś po owocach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko, a to nie jest jakiś refluks? Co lekarz na to? Bo Franek jest już trochę za stary, żeby tak często i w takich ilościach ulewać... Marzeno, wiem, że to marne pocieszenie, ale takie marudzenie niedługo minie. Ząbki w końcu muszą wyjść:) Jeśli masz w pobliżu mamę bądź teściową, to poproś je o pomoc, niech czasem zostaną z maluchem, a Ty odpocznij, bo im bardziej będziesz zmęczona, tym gorzej i dla Ciebie, i dla małego. Magmall, musisz jakoś spróbować kłaść Zuzkę wcześniej spać, bo to nie jest normalne, żeby niemowlak o północy dopiero zasypiał. O której Ty ją kąpiesz? Może faktycznie w dzień ogranicz spanie, żeby wcześniej padła. Na początek o pół godziny, może o godzinę, ale z czasem tak małe dziecko powinno zasypiać najpóźniej o 20-21. I jak już to osiągniecie, to pilnujcie, bo złe nawyki teraz będą jeszcze gorszymi nawykami w przyszłości;) A Blanka dziś cały dzień gada i usiłuje wszystkich przekrzyczeć, z niezłymi efektami:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtoch niestety nie mam niko komu mogłabym podrzucić małego i np się zdrzemnąć lub choć troszkę odpocząć. Jestem sama od rana do wieczora a jak mąż wraca to chwilkę się małym zajmnie ale ja wtedy mam inne rzeczy do zrobienia. Jestem już cholernie zmęczona!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarka twierdzi ze jeszcze moze tak ulewać. fakt jest to coraz rzadziej i coraz mniej, ale ZAWSZE po piersi wystepuje :( ja nie wiem od czego to zależy, bo nie od konsystencji pokarmu (po mleku z butli nie ulewa). może za szybko leci i ma problem z przełykaniem, ale kurcze nawet jak piersi prawie puste są i musi się naciagnąć zeby polecialo to tak jest....już sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenko może spróbuj podać na noc coś małemu przeciwbólowego na pewno lepiej będzie mu się spało i lepiej jadło bo gardełko nie będzie go tak bolało a jeśli idą ząbki to i będzie mniejszy ból przy ząbkowaniu!a ten lekarz coś przepisał w ogóle Ci od tego czerwonego gardełka??bo jeśli nie to może podaj małemu jakąś wit. C i wapno dla dzieci żeby to się dalej nie rozwinęło! A Ja dalej w akcji sprzątającej uff hehe ale nic przynajmniej dom będę miała totalnie wysprzątany:) Ale jutro na samą myśl że mam te wszystkie ciotki+moja mama+ 2 siory wyczesać na to weselicho to aż mi się nie chce:)!ale nic jak trza to trza.dobrze że chociaż sama nie idę bo jak zwykle wszystkich wyszykuj wyczes a jeszcze między czasie ojciec albo wujek wyskoczy z jakimś ścinaniem podcinaniem to sama bym się nie wyszykowała ale to norma jak zawsze:)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magmall wiesz co mój też chodził późno spać tak 22-22.30 ale Ja go przestawiłam. w dzień ograniczyłam mu spanie!wcześniej go wybudzałam rano żeby był bardziej wymęczony na wieczór kąpałam go tak ok 18 ciut po i o 20 mi padał. a teraz to kąpiemy się tak ok. 20 bo wcześniej jak jest ładnie to jeszcze chodzimy na wieczór po dworku wtedy mi ładnie śpi w nocy:)no i od jakiś 5 dni chodzimy spać o 21.30 ale mi to pasuje bo mały teraz wstaje mi o 8 i on jest wyspany i Ja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam nadzieję ze mi małe uśnie, bo rano go krowa obudziła i spał tylko do 11 a powinien do 13 i teraz marudzi, ale nie chciał zasnąć, bawił sie kręcil więc dalam za wygraną. mieliśmy znów wyjśc na dwór, ale pada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko z piersi leci z kilku dziurek naraz, więc Franio stara się nadążyć z połykaniem i przez to pewno zajada za szybko i zbyt dużo powietrza się nachapie. W smoczku jest tylko jedna dziurka, więc nie ma takiego cigu, do tego odpowietrzacz więc wydaje mi się, że to jest przyczyną. Marzenko współczuję sutuacji z Arturkiem, pewno to faktycznie na zęby. Tak jak Aga polecam Ci wapno (pół łyżeczki 2 razy dziennie), możesz też kupić czopki Vibrucol (one działają wspomagająco i uspokjajco przy przeziębieniach i bolesnym ząbkowaniu) i ten Dentinox żel. Witaminki C Ci nie polecam, bo Marika miała po niej kolki, choć Arturkowi by może nic nie było po niej. Marika sobie drzema, też ostatnio zrobiła się troszkę mrudna, najchętneij by na rękch siedziała i wogóle zaczyna wymuszać płaczem np telefon, gazety. Ja się staram być konsekwentna i jak zabiorę tel to mimo płaczu jej nie daje, ale M pęka zaraz jak zapłacze. Wczoraj mu krzyżowki podarła bo dał jej żeby nie płakała. Ja byłam taki wymuszacz i zawsze wszystko płczem wyłudzałam, więc ma to po mnie;-) Muszę to wytępić:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dalej chorzy :( Nie pogarsza się, ale i nie poprawia, więc dziś nigdzie nie wychodzę. Jak mały spał, to pokroiłam mu śpiworek :) Może wieczorem, a może jutro mu uszyję :) Idę jakiś obiad ugotować, a Julek mam nadzieję, że będzie się ładnie bawił na podłodze w pokoju. Pingusiu, jak coś zabierasz małej, to daj jej od razu coś innego, to może nie będzie płakała. U nas to skutkuje. Zabieram pilota jedną ręką, a drugą podaję pluszaka lub grzechotkę i Julek nawet czasem nie zwraca uwagi na tego pilota. Ważne, żeby to była zabawka, której dłuższą chwilę nie widział, a nie taka, którą przed chwilą przestał się bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mały mi padł podczas jedzenia zupki!!!!! marudził, marudzil ale usnąć nie chcial, wiec stwierdzilam że z nim powariuję troszkę i chciałam dać obiadem odgrzalam cały słoiczek, zjadł 3 łyżeczki i oczka zaczęły mu opadać, więc szybko go wzięłam , rozebrałam i do łóżeczka odłożyłam. trochę protestował przy rozbieraniu ale szybko się uspokoił i śpi. powiedzcie mi teraz bo nie wiem, co zrobić z tym słoiczkiem? bo zagrzalam cały i nie wiem czy wywalić czy jak sie obudzi to mogę jeszcze raz podgrzać i dać, czy może trzymać w ciepłej wodzie cały czas, zeby nie zmienial temperatury? pierwszy raz mi tak zrobił i nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pingusiu też tak to sobie tłumaczę. zobaczymy, może kiedyś mu przejdzie. ale naprawdę czasem już wysiadam. są dni lpsze jak wczoraj gdzie przebieralam go tylko 3 razy i siebie 4 razy. a są gorsze jak dziś gdzie do tej pory pzebierałam go 7 razy i siebie 6 razy a jeszcze jedno karmienie nas czeka o 18!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnosnie ulewania. Dzieci po 4 miesiącu maja wykształcony zoładek i nawet po jedzeniu jezeli dziecko lezy na brzuchu nie powinno ulewać. Jezeli wasze dzieci ejszcze ulewają to nic innego jak refluks żoładkowy. To nalezy leczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez cały dzień tu nie zaglądałam i mam tyle czytania :-). Byłyśmy dziś na szczepieniu. MAła dość mocno płakała ale przebolała to. Pokazywałam lekarzowi te krostki i on powiedział tylko. Coś ją uczuliło. I nic więcej. Dlatego muszę iśc do alergologa. A powiedzcie mi czy teraz dopiero mogło wyjść uczulenie na mleko Bebilon? Agatko ja też myślę że powinnaś iść do lekarza bo to jest refluks żołądkowy. A co do tesciów to ja bym chyba sama te krowy przestawiła :-). Moja tylko raz zasnęła na brzuchu ale to jak była malutka a tak to nie ma takiej możliwości :-). My też mamu uregulowane wszystko czyli jedzenie i spanie.Moja zasypia między 18.30 a 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.......im.dziecka ...term.por.. waga.ur.. waga....cm...wiek Elmirka85......Aleks.......19.10.....2380.....7500.. ..71.....7m Kasika1........Karolinka...22.10....3300......7700.. ...72.....6m i 2t green_gable...Mikołaj....29.10.....4010...ok7400.... ......3m i 2t mother..........Kacper....30.10.....3700.....8300... 71.....6 m Kasiula82........Amelka....30.10.....3200.... 7600...........7m1t Daffodile.......Lilianka.....30.10....3950......8690.... ?....4,5m KarolinkaLinka..Natan.... 1.11......3400.....9400.....?.....7m karuczek......Antosia......1.11......3270....7220.....68 ......4m2t happymama.....Zuzia.......3.11......3285....6500....66 .....5 m Ann 31...........Alicja.......6.11......3250....7600... ?...... .7m. agniesza26.....Olafek......9.11......3710.... 8200....78/79...6,5m bonizz...........Piotruś.....9.11......3350.....7700 ...69.......3m 3t elwira elwira...Weronika...9.11......3300....6700...67......6mc 3 tyg MarzenaMol.....Arturek....10.11.....4060...7000....65?.. ...5 m karola678.....Franciszek..11.11.....3300.... 7900....67.....5.5m-ca mysza1980.....Zosia........12.11...............5400 ..........2m i 2t agnesa1983...Kubuś.........12.11.....3410... 7600.....76.....5m 4d edika9..........Nikola.......13.11.............. 3900.......... 2m i 24d Beata1987.....Zuzia........14.11.....3200.....8350. ..70.....7m1t kaaczuuchaa..Damianek...15.11.....2950.....7300....76. ...6m i 4d magmall.........Zuzanka....16.11.....3960.... 6600.... 69....6m Marta1983.....Robiercik...16.11.....3270.....7500....... ...6,5m Gargamelka....Antoś........18.11.....3750.....7300...64, 5. ... 5m MajkaMB1......Miłosz.......18.11.....2730.. +-7500 ...72/74... 7m, Jokasta........Jeremi.......19.11.....3300.....6600..... 4 m, 2 t **ewelka**......Wiktoria....21.11.....4650.....8300...86 ....7m maminka.1......Lenka.......21.11.....3400.....7300....70 .....6,5m **Vanilka**......Hubert.......24.11.....3760.....xxxx... xxxx....4m9d pingusia_22....Marika......27.11.....2570......6600...ok 72... 6m kajtoch.........Blanka.......27.11.....3700.....10kg.... .73......6m lorinka..........Zuzia........28.11.....3600......6410.. . .........2m27d Małgorzata....Julek........ 28.11..... 4550..... 7940... ok.73... 6m Anabelkaaa....Jaś............02.12.... 3700... ..7500... 69.......5m4d mała_agatka...Franek....... 3.12......3340.... 8600.....75 ......6,5 mies dunia26.........Kubuś.........4.12.....3.700.... 6.200......66.....3mies. Maja_21........Wiktorek....7.12......3780..... 6000 ............ 3mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja lekarka twierdzi ze tak jeszcze może być. nie wiem sama :( ona jest świetnym pediatrą, polecaną przez masę znajomych, kobietą z wieeeeloletnim doświadczeniem (taka kobiecinka koło 70-tki). jak będę to zapytam jeszcze raz, bo poprzednio powiedziała że skoro trochę się zmniejsza to mam się nie martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatko ona tak twierdzi ale już dawno wiadomo że dziecko po 4 miesiącu nie powinno ulewać mi to wszyscy ekarze mówili nawet rehabilitantki od ruchu więc coś w tym jest może ta 70 na karku lekarki w tym wypadku nie jest najlepsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam problem...Wiktoria nie chce jesc na wieczor :/ rano jak dostaje mleko to buzka szeroko otwarta i żłopie jak by nigdy jesc nie dostala a na wieczór nic...zatka usta i nie chce otworzyc buzki jak ją smeram po ustach a jak już otworzy to robi wszystko zeby tylko wypluc smoka od butelki...a tak to wszystko je z lyzeczki tylko mleko rano i wieczorem z butli,ale nawet dzisiaj probowalam z lyzeczki i tez nie chce...a teraz zasypia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata ale to jest od jakiegos czasu juz tak tylko ze nieraz udalo mi się ją przekabaci i jakoś zjadła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! U nas wszystko w porzadku,oprócz mojego wiecznego zmęczenia :) Alusia super,zadowolona i grzeczna,nie mam z nią żadnych problemów. Agatko,ja też uważam,że nie powinnaś ufać tylko tej jednej lekarce i coś z tym ulewaniem Franka zrobić,bo to naprawdę nie jest normalne,żeby w tym wieku dziecko tak strasznie ulewało.Ja już dawno Ci pisałam,że pewnie to refluks jest i dlatego też Franek Ci sie może w nocy budzić z tego powodu,bo to czasami boli dzieci podczas trawienia.A może jest jakaś inna przyczyna,może jakieś badania trzeba zrobić?W sumie,to trochę Ci się dziwię,że więcej nic nie zrobiłaś oprócz tej wizyty w tym kierunku tylko przeszłaś nad tym do porządku.Proszę,nie gniewaj się na mnie,że Ci tak napisałam,ale przejmuję się również tym ulewaniem Twojego malca. Agniesza,może wpadniesz do mnie jutro tak ok 12,bo też wybieram się na wesele i jakiś fajny fryz by się przydał :) Życzę zdrówka wszystkim dzieciaczką i mamusią,bo to najważniejsze!Pozdrawiam,bayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka,to się nie przejmuj.Jakby mała była głodna,to napewno by się budziła na jedzenie.Jak nie chce,to nie pchaj na siłę!Moja czasem zje na noc 120,czasem 50,a nawet 20 ml i śpi całe noce,czyli po prostu raz ma większy apetyt,a raz mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, hej:) my już od godziny nie śpimy, przynajmniej mała, bo ja siedzę półprzytomna jeszcze, ale eksmitowałyśmy się z sypialni, żeby się tatuś w końcu wyspał:P Leży na kocu i tatatuje;) Ewelko, jeśli bardzo CI zależy na wieczornym mleku, to może spróbuj jej dać, jak już zaśnie. Ale podobnie jak dziewczyny uważam, że skoro przesypia noce, bez znaczenia czy jadła kolację, nie masz się czym martwić, bo nie jest bardzo głodna:) Małgorzato, zdrówka dla was dużo, w końcu lato przyjdzie:) Beato, trochę późno na reakcję alergiczną po Bebilonie, tym bardziej, że od razu zaczęłaś od normalnych dawek. Ale nie mnie to oceniać, Zuzię powinien zobaczyć alergolog, tym bardziej, że to nie jedyny przypadek uczulenia. Agatko, skoro do niej chodzisz prywatnie, to zamiast iść do tej kobiety, znajdź jakiegoś dobrego dziecięcego gastrologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny U mnie znowu traegedia ze spaniem, wiec dlatego MOTHER potrzebuje twojej pomocy :(:( Na tego mojego malego szkraba nic nie działa :( nie dosc ze jak widzi łózeczko to juz jest krzyk. To wczoraj plakał prawie 2 godzinya to byla juz trzecia noc ktora ucze go zasypiac samodzielnie. zasnal po 22 wkoncu bo 2 godzinach placzu Ael obudzil sie za godzine wiec pomysllam sobie ze dam mu wode. FAktycznie wode nei chetnie pil i usypial za chwile ale nastepna pobudka byla za pol godziny i tak przemeczylismy sie do 6 :( Co ja mam zrobic zeby on sie tyle razy nei budzil. Oczywiscie wzielam go do siebie :( zeby nei wstawac co chwila. Na poczatku wstalam z 3-4 razy dalam pic odlozylam do lozeczka. Probowalam glaskac ale nic nie działa on normalnie zaczyna nie plakac tylko ryczec :( Moze potrzebuje czasu troche wiecej niz inen dzieciaczki.juz sama nie wiem co jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w sobotę!!!:-) Moja sobie śpi teraz :-). A ja już kuchnie posprzątałam, w swoim pokoju kurze starłam i schody do piwnicy pozamiatałam :-). Jeszcze troche przede mną ale to już jak mała wstanie. Muszę iść z mała do alergologa bo przecież jej twarz nie może tak wyglądać. A zwykły lekarz nic sobie z tego nie robi. Wogóle dziwne to jest bo jak wstała to nie miała wogóle krostek i potem mleko dosała i znów cała twarz. Ona na czole ma takie krostki widoczne tylko pod światlem. Już na powiekach się tworzą więc działa cały czas jakiś alergen. Ale jak zmieniłam mleko to w 2 dniu pojawiły się krostki pod oczami :-(. Moja w ciągu 6 tyg przybrała 550 gram a jest tylko na mleku , zupce i owocu. Jednak nie muszę iść do gina bo okres dostałam :-). Moja wczoraj o 19 wypiła 200 ml mleka i potem dopiero o 6 rano 120 ml i całą noc przesypia a poprzednią noc piła w nocy 2 razy mleko. To zależy wszystko od apetytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju ja bym chciała ci pomóc ale nie potrafie bo moja od początku ładnie sama zasypia. Tylko moja teraz śpi ze mną w łóżku a jak mąż przyjeżdża to idzie do łóżeczka ale wtedy śpi bardzo niepewnie ale spi. Może faktycznie te łóżeczko mu nie odpowiada i woli z tobą spac ale tak być nie może bo jakby mój był to by Zuzia u siebie spała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×