Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Hej JA też wysłałam zdjęcia Amelki na email. Mam pytanie do Agi o te witaminki..one są bez recepty? Ile ich podawać? Amelka przez ostatni miesiąc i 4 dni przybrała 120g a lekarka nic ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorinko to że są mole w domu nie znaczy że są Twoje własne wyhodowane , mogłaś przynieść ze sklepu więc tylko popakuj wszystko w pudełka i postaw pułapki to się wyłapią i nie będą rozmnażać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatko mój smyk też zasypia i śpi na brzuszku nie widzę w tym nic złego, sprawdzam czy ma główkę na boku i jak oddycha i nie przekręcam go bo się budzi w innej pozycji, sam się kręci kilka razy na boczek czasem na plecy ale teraz jak ma katar lapiej mu się śpi na brzuszku, ładniej oddycha,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuczek mój P jest zupełnie przeciwny podawaniu zymafluoru, ponieważ jest go dużo w wodzie pitnej i tej butelkowej i kranówce, jeśli przygotoujesz posiłki na wodzi czy tej czy tej to sprawdź ilość fluoru ale np w Warszawie jest wystarczająco w kranówce a do picia używam wody nestle ona ma też dużo fluoru, poza tym łatwo go przedawkować podobno, za to do mycia zębów zaleca pasty z fluorem już od 1 ząbka, choć dzieci nie plują to bierze się tylko brudzi pastą szczoteczkę i to wystarczy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mother-dzieki-tez słyszałam rózne opinie na ten temat,ale napisz jeszcze jakiej pasty Wy uzywacie,chodzi mi o nazwe i jakie szczoteczki,nie chce zaniedbac zebów Tosi a przy pierwszym dziecku to zalecali tylko przecierac pieluszka tetrowa ,wiec nie mam doswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karuczek zawartość fluoru w wodzie pitnej sprawdzisz na stronie mpwik, szczoteczki jeszcze nie używamy bo nie memy zębów:) ale P zaleca z włosiem o małej główce, dobra jest oral b stages ale nie ta pierwsza bo ma dużą rączkę i jest mało wygodna, ta następna, a pastę w zależności od dziecka, np. colgete smiles ona jest od 6 r. z. ale nią tylko brudzić włosie, a nie nakładać, zanim dziecko nauczy się płukać i pluć, zmyć tylko widoczną pianę, ważniejsza jest regularna higiena niż to jakiej pasty używasz, w zasadzie wszystkie są takie same, niektóre mają składnik antybakteryjny, ale dzieciom może nie smakować, a także ważne by dziecko nie piło słodkich rzeczy w nocy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje mother :) Wstał o 6 probowałam go uspic o stalej porze czyli 3 godz po wstaniu nie udało sie pobawilismy sie godzinke tak jak pisałas i znow sprobowalismy wkoncu padł ale trwalo to strasznie długo. ae tak jak pisalam obudzil sie po 20minutach. wiec wzielam go do zabawy nie wyspany byl starsznie. teraz poslzismy na spacer butli nei wzielam zeby mu nie dac i nie usnal dopiero teraz w domu dostal butle i po kilku sekundach usnał. sprobuej najpierw wyeliminowac butle w nocy i przy wieczornym usypianiu a potem stopniowo w dzien :) chociaz zeby na noc usypial sam i nocki ladnie przesypial to bylby juz wieeeeeeeeeeeeelki postep. Dzisiejszej nocy ebde walczyc dalej pozdrawiam i dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorinko, może na razie nic nie wyrzucaj, jak nie widzisz żadnych pajęczynek ani kokonów. Pozamykaj każdy produkt do oddzielnego pojemnika lub słoika i z czasem się okaże, gdzie robale wlazły. Tylko te pojemniki muszą być NAPRAWDĘ SZCZELNE! U mnie kiedyś nawet w herbatę wlazły, w orzechy włoskie (takie w skorupach jeszcze) i w kukurydzę do prażenia! A myślałam wtedy, że już się ich pozbyłam :D To dziadostwo jest wyjątkowo upierdliwe i faktycznie można przynieść je ze sklepu, albo w lecie przyfrunie z dworu! Agatko, mój dopiero zaczął spanie na brzuszku. Tak łazikuje po całym łóżeczku, że uszyję mu cienki śpiworek, bo boję się, że będzie marzł bo się regularnie wykopuje. Jak będzie chłodniej, to na śpiworek zarzucę kocyk :) Może w tedy nie będzie się tak kręcił we wszystkie strony :D Śpiworek = sposób na uziemnienie malucha ;) U nas, dzięki radom Mother, też jest lepiej z zasypianiem. Julek w zasadzie nie płakał, bo już od dość dawna konsekwentnie odkładam go, jak mi usypia przy cycu. Teraz tylko wprowadziłam trochę regularności. Niestety, my jesteśmy chorzy :( Jakiś dziwny wirus przyniesiony przez mojego męża. Mamy wodnisty katar, temp. ok. 37,5 st.C i bóle głowy - wszyscy. Julek już śpi prawie 2 godz. i zastanawiam się, czy przypadkiem nie wybudzać go już, ale z drugiej strony, to przecież on też jest chory, więc mam dylemat... To na razie - idę łyknąć jakieś prochy, bo mi łeb rozsadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula82 te witaminki można kupić bez recepty nazywają się MULTISANOSTOL Ja daję 2x 2,5ml dziennie!Jak będziesz kupowała to kup tą butelke 300g mniejszą wystarczająca jest:)bo ta duża się zmarnuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała dziś już 3 raz śpi ale to tym razem są drzemki pół godzinne. A powiedzcie mi czy można mieć uczulenie na jakiś materiał? Bo teraz kupiłam nowe pieluchy i coś mi się wydaje że to przez to krostki mała dostaje bo ma całą buzie obsypaną. Jutro szczepienie nas czeka. A tak to straszne nudy są. Mała marudzi. Dziś moja zrobiła kupe aż pod kostki i to w aucie :-).Musiałam ja kąpać jak dojechałam do mamy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ulubionych zabawek wrzuciłam fotkę :) ewelka to wiki już tak sprawnie obsługuje kompa???:) kasiula lubię takie nastrojowe zdjęcia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju pamietaj zeby sprawdzić wagę po ok 2 tyg czy może jednak te nocne posiłki są potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko wydaje mi się że może być, ale pewności 100% Ci nie dam. Zadzwoń może do jakiegoś alergologa i zapytaj czy istnieje taka możliwość. Obejrzałam w końcu zdjęcia naszych dzieciaków:-) Jejku jak one urosły, kiedy to zleciało. Mother widać, że mały próbuje raczkować. A to zdjęcie na leżaczku jest the best, sam sie przekręcił czy ty go tak posadziłaś? Ewelka, Wiktoria jest słodziutka, a jakiego ma fajnego piesa. Kasiula, Amelka jest taka drobiutka i zgrabniutka, że smok jest większy od niej:-) Lorinka, Zuzia fajnie pozuje, a jak pięknie pije sama z butelki. Mysza, z Zosi to chyba mała śmieszka jest? Pięknie już stoi na nóżkach. Kajtoch Blanka jest śliczniutka i wcale nie widać po niej tych kilogramów. Agatka, Franek to nieźle wygimnsatykowany jest. Karuczek, z Tosi to chyba psotnik jest, wszędzie wlezie;-) Beatka, Zuzia jest bardzo podobna do Ciebie, ten sam owal twarzy i Twoje oczy. Karolinko Natanek jest ładniutki, ma taką delikatną urodę. Marzena, Arturek ma piękne oczy, pozazdrościć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Część!!Wpadłam tylko się przywitać.Oglądałam naszą galerie- śliczne wszystkie maluchy a jakie duże!!! Moja to chucherko! wrzucę zdjęcia jak czas pozwoli. Pozdrawiam was wszystkie serdecznie, Buziaczki!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pingusia mały sam się tak przekręca jak już chce zejść z leżaczka:) a raczkowanie najlepiej mu idzie jak widzi kota wtedy już ładnie zasuwa, obecnie doskonali chodzenie przy barierkach w łóżeczku:) mój smyk dziś padł na moich rękach, sobie siedzieliśmy i bawiliśmy się a on tak nagle pyk i śpi:) za to jeść mi nie chce, tylko znów szuka cyca, ale nie można mieć wszystkiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj kochane ale bym sobie zdjęcia maluszków pooglądała, ale przy tej szybkości przesyłu i tych kosztach jakie ponoszę za oglądanie zdjęć to sobie daruję narazie. obiecuję obejrzeć jak u mamy w lipcu będę :) u nas pełen sukces :) mały po kolacji zasnął sam, samiuteńki bez żadnej łezki, zadnego lamentu. nic. położyliśmy go do łóżeczka, pokręcił się z 5 minut i zasnął :) beatko ja też myślę ze to całkiem możliwe jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelka po Twoim wpisie od razu przypominalam sobie swoje przygody zwiazane z rzucającymi się ludźmi pod pociąg:(zawsze jak jechałam pociągiem to zawsze miałam pecha:(raz facetka się rzuciła jak jechałam pociągiem na studia akurat leżała koło mojego okna:(to tylko powiedziałam klientce obok z dzieckiem żeby nie pozwoliła małej wyjrzeć przez okno!!a wcześniej jak byłam mała i jechałam z mamą to akurat faceta wyciągnęli i do tej pory pamiętam wyraźnie!!! Poza tym mój mały oszalał hehe wstaje o 8.30 a idzie spać o 21.30 ale dziś już poszedł sam chwilę się pokręcił i bez płaczu usnął :) Poza tym zdjęcia są świetne nasze dzieciaczki to poprostu jedna słodycz:):) Po weekendzie jak już wszyscy ode mnie odjadą też wrzucę coś na pocztę bo teraz ledwo zipie:):) Elwirko fajnie że się odezwałaś i się na nas nie gniewasz 👄 Marta extra filmik nieźle atakuje Twój Robercik:)!!a co to będzie jak już dorośnie jak tak już laski wyrywa:)i po rączkach całuje:):) Mother mój też ma manie jak tylko widzi klepkę na muchy to aż go trzęsie i od razu radości co nie miara!a jak się zabija muchę to rechtoli się aż piszczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis sie dowiedzialam ze to byl 27 letni chlopak ...zrobil to bo go laska rzucila dla innego...mial z nia 2 dzieci...szok zostawil te maluchy... agniesza mój mąż raz był zobaczyc bo miał blisko to co zobaczyl to go przerazilo...wszystko porozrzucane...masakra...wczoraj nie jechal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! no i mały budził sie w nocy o 21, 1, 2,3, 4 i o 5 dałam jeść :) wcześniej tylko podchodziłam do łóżeczka i po główce głaskalam i zasypiał. terza skacze na kocyku i krzyczy mamamaaaaaaaaaa tak sie nauczył i od wczoraj non stop krzyczy :) a ja próbuję śniadanie zjeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja własnie pranie robie a mały ma już drzemke. Wstał o 6 to mój go wziął do nas do łóżka połozył w środku i jeszcze spaliśmy razem. o 7 Aleks się obudził pierwszy, obrucił się na brzuch zobaczył że pilot spod poduszki wystaje to namęczył się kilka minut aż mu udało się go wyciągnąć i zaczal się nim bawić i włączył tv. Ale miałam z niego niezły ubaw- udawałam że śpię a ten tv oglądał:-) wrzuciłam jego zdjęcia na poczte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmirko moje stworzenie tez śpiocha sobie. o 9.40 zasnął. trochę się pomęczył, ponarzekał jaka to matka jest niedobra oi dlaczego to ona cycusia nie da, ale zasnął. kurde znów się wściekłam. samochody jadę jeden za drugim, zero spokoju!!! a jeszcze teść mi jak zawsze 2 krowy pod okna podprowadził i muczą co chwilę i sikają i śmierdzą, i much pełni=o :O :O :O prosiłam żeby trochę dalej je wiązali ale nie! zawsze pod samymi oknami a łąka jest duuuuuuuża :( chlip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatko a może mąż jakoś przemów swoim rodzicom żeby wnuka nie truli nawozem? Końskie muchy mogą pogryźć wnuczka może to im da do myślenia? U nas też synu śpi. Kolejne filmiki z życia Roberta :) Już raczkuje na gołej podłodze a wcześniej się ślizgał tylko : http://www.youtube.com/watch?v=fe-aSceNplw od wczoraj synuś mówi tata :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze już tyle razy było mówione :( nic nie działa na nich :( :( :(w sypialni mamy siatkę w oknie to na szczęście muchy nie wpadają mu jak śpi, ale śpi niespokojnie bo nie dosć że auta zachrzaniają, ciągniki warkoczą to te cholerne krowy od samego rana muczą :( i niech ktoś mi powie że na wsi jest cisza i spokój!!! to ja go tu na tydzień przywiozę, z pewnością po pół dnia zmieni zdanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda ze nie mogę zobaczyć wyczynów Roberta :( ale niestety nie da się ściągnać filmika :( to ten moj transfer ultra szybki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To niedobrze z tym podejściem teściów :( Moja teściowa nie rozumie jak jej się tłumaczy dobrze to zawsze na odwrót robi i źle oczywiście. Tak samo teraz napisała pozew do sądu i wpisuje powoda jako mojego męża a on nie zgadza się i nie podpisał a ona mówi że i tak to wyśle hehe niezła co? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuśki:) Jeden dzień mnie tu nie było a tyle nadrabiania:P I ile nowych zdjęć:D Niewiarygodne, jak dzieciaki szybko rosną:D I coraz słodsze są:D:D Z tym spaniem na brzuszku to Blance też się czasem zdarza, ale usilnie ją odkładam na plecy, bo boję się, że nawet nie poczuje przez sen, jak przestanie oddychać... Z tym glutenem to ja już nie wiem; moja mama uważa, że skoro my już od skończenia miesiąca dostawaliśmy grysik na mleku, i to kilka razy dziennie, to nie ma możliwości, żeby jej kilka miarek kaszki zaszkodziło. Tylko że kiedyś krowie mleko nawet nie szkodziło, a teraz, hmm.. Ale póki co, to z owocami podaję jej ryżowy kleik na mleku, a kaszkę mannę będę podawać w minimalnych ilościach. Mała dostała huśtawkę, taką na futrynę, więc szaleje. Piszczy z radości, raz nawet wydała z siebie dźwięk, który wszyscy interpretują jako \'ale fajnie\', bo akurat ją ciocia nagrywała:P Jedzenie się unormowało, rano mleko, potem kaszka z owocami, obiadek z mięskiem, owoce, mleko z kaszką, i koło 22 przez sen jeszcze raz mleko z kaszką dostaje, żeby spała dłużej niż do 5:P A w ciągu dnia śpi tylko 2-3 razy, więc o 18 już pada na noc:) A poza tym to nic nowego, siedzi, kręci się wokół własnej osi, turla się, próbuje jakoś pełzać do przodu, ale z marnym skutkiem:P A ja ścięłam kilkanaście cm włosów, a M nawet nie zauważył, dopiero po chwili się przyznałam, to się tłumaczył, że mył naczynia i mi się nie przyglądał:P Ale w sumie to się cieszę, lżej mi na głowie troszkę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatko ten filmik jest krótki i nie powinien długo się ładować :) jak masz konto na gronie to tam też mam ten filmik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×