Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

no to ja też wrzuciłam coś o naszych sukcesach rozwojowych uprzedzam jedno jest nie ocenzurowane;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaaaczuucha! Twój Damian ma PIĘKNE oczy,ja bym bardzo chciała,żeby moja córka takie właśnie miała!!!!!!!!!Wcale nie sa pospolite!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe-no dzięki ale jak tyle ludzi w koło ma brązowe oczy to wierzcie mi,że ja mam dość tego koloru.Zawsze tak jest,że chcemy to czego nie mamy.Ja mam proste włosy a chciałabym kręcone,mam brązowe oczy a chciałabym niebieskie ;) wszystko na odwrót ;) ja nie wiem-Wasze pociechy tak ładnie się podpierają na rączkach jak leżą na brzuszkach-mój tego nienawidzi.Przytrzymam go trochę i ryk. oho-pora karmienia ;) a potem znów brak snu....ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaczucha mój Kacper lubił leżec na brzuszku od urodzenia:) a teraz leży kilka razy dziennie po pół godziny to dużo ćwiczy ale nie lubi leżeć na plecach i jeszcze nie łapie stópek więc każdy dzieciaczek lubi coś innego Kacper zasnął o 21 i już się wyspał czekamy aż się zmęczy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daff Olafek dużo waży? He he he, córka mojego szwagra, a brata A ma 1,5 roku i waży 17 kg :P Małgorzata jeśli Elocom, to mały może po niej bardzo marudzić i płakać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaczucha co Ty mówisz, w Polsce najbardziej rozpowszechniony kolor oczu to niebieski- ja marzyłam żeby synek miał brązowe- ale nie udało się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z tymi chrzcinami to porażka. Bardzo mi się nie podoba, że Kościół wymaga tylu dokumentów, na przykład deklaracji o praktykowaniu chrzestnych....etc. Brr. Mam tylko przez to problem, bo nasza chrzestna nie mieszka w Polsce i miała spore kłopoty z załatwieniem takiego świstka. A nasz mały przebudza się kilkakrotnie w nocy, czasem na długo i trzeba go nosić aż zaśnie. Wstaje bardzo wcześnie. Ja mam sine, podkrążone oczy od tego niewyspania, czy któraś też tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuśki :) ja dokładnie rok temu o 7 rano dowiedziałam sie ze będę mamą :) i...przeplakałam cały dzień i następny i jeszcze następny....i tak w kółko :P a teraz to sie zastanawiam co mnie tak przestaraszyło i nie potrafię sobie wyobrazić życia bez mojego aniołka :D :D :D jokasto współczuję nocek. Franek też sie często budzi, ale on tylko się obudzi, dostanie jeść i śpi dalej. nawet go nie odbijam w nocy, chyba ze się wierci to podniosę i od razu jest głośny bek, zazwyczaj połączony z ulaniem, ale zaraz idziemy spać. dziś znów cudował pół nocy, bo jedzonko, bo katarek złapał, bo kupka, bo bekanie i w taki sposób nie spałam prawie wcale :( no ale cóż zrobić w ogóle to mi się prężył pół nocy. wczoraj zjadłam trochę babki z czekoladą, baz mleka oczywiście ale musiałam zjeść troszkę za dużo i wyskoczyły krostki i problem z brzuszkiem. myślę że to kakao. wiem że troszkę mogę go zjeść ale wczoraj musialąm przesadzić :P co do koloru oczu to ja mam zielone, a R niebieskie. mały jak na razie ma kolor identyczny do tatusiowego :) kaczucha moj stwór też się ślini, wszystko do buźki pcha. najlepiej jakby się dalo na raz włożyć grzechotk, smoczka, dwie łapki i coś tam jeszcze :P ale się nie da i sie złości :P to ząbki idą! i to nocne budzenie też moze przez ząbki być! spróbuj posmarować dziąsełka maścią Dentinox. u nas działa rewelacyjnie :) a i jeszcze chcialam pochwalić synka za nowe osiągnięcie. wczoraj po raz pierwszy dważył się sięgnąć po zabawkę w czasie leżenia na brzuszku :D jeszcze dość niepewnie ale oderwał łapkę i sobie grzechotkę zabrał :D :D :D ale się cieszył jak się udało i mama całowała po buzi :) poza tym to uwielbia wierszyk lokomotywa :) kładę go brzuszkiem na moim brzuszku i opowiadam wydając różne odgłosy, ruszając nim tak jakby jechał pociągiem. śmieje się straszliwie :D :D jak pierwsyz raz tak zrobiłam to aż R z drugiego pokoju przybiegł bo nie wiedział co się dzieje tak się śmechem zanosiło to male stworzonko :) matko i znów praca magisterska wyszła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U na niezła nocka. Jasiek poszedł spać po 20, wstał o 4.20, zjadł całą butlę uśmiechnął się i poszedł spać, teraz wstał o 8.20, zjadł i bawi się. Wiecie, już zaczyna malizna siadać. Czasami jak wezmę go na kolana, to nie opiera się o mój brzuch, tylko sam siedzi, ale muszę go z przodu trzymać, żeby nie fiknął do przodu. Teraz też, siedzi przy poduszce i prawie wcale się nie opiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jokasto współczuje Ci tych nocek.Wiem coś na ten temat,bo na początku też tak miałm.Męża przz jakiś czas nie bylo i gyby nie moja mama,która przychodziła na noc,to bym chyba wykitowała. Ale na pociszenie teraz mam super mała całą noc śpi bez pobudki.Wczoraj jadła ok20 i dziś obudziła się o 6 rano(to i tak wcześnie),ale dałam jeść,przewinęłam i spałyśmy razem w łóżku do 8.40 :) Myślę,że i twój mały da Ci niedługo pospać! Aha a jak mała sporadycznie przebudzała się w nocy lub nad ranem to jak dałam jeść,a ona mnie zaczepiała,śmiała się,gadała,popłakiwała,to ja ją już wcale nie brałam,nie zwracałam na nią uwagi,nie odzywałam się do niej,kładłam i wychodziłam,ona wiedziała,że nic z tego nie będzie i zasypiała.Tylko trzeba być konsekwentnym. Co do ślinienia i wkładania rączek i wszystkiego do buzi,to niekoniecznie jest to objaw na zęby.Moja tak robi już ze 2 m-ce ponad i zębów nie widać!!! Dzieci miewają takie SKOKI rozwojowe w określonych tygodniach!!! Trwają one do paru tygodni nawet.W tym czasie są marudne,mogą źle jadać,budzić się często w nocy.....nawet można mieć wrażenie,że cofają się w rozwoju.Potem to mija i nagle dziecko odmienia się ,nabywa nowych umiejętności jakby naraz,jest kochane....aż do następnego SKOKU . Nie wszystkie dzieci tak dosłownie to przechodzą ,niektore lżej,prawie niezauważalnie,zależy od dziecka i od jego wrażliwości! Zaraz postaram się wkleić taki wykres,ktory o tym mówi obrazowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anabelko, dostaliśmy właśnie Elocom. Mały obudził się ok. 23.30, a nigdy się tak wcześnie nie budzi. Wzięłam go do siebie do łóżka, ale to był zły pomysł. Julek tak się wiercił, że jestem niewyspana teraz. Jednak lepiej jest, jak śpi w swoim łóżeczku obok. Mój synek też zaczyna siadać. Jak go moja mama przedwczoraj wzięła na kolana, to jakoś tak się odbił od niej, że plecki oderwał i prosto trzymał. Oczywiście był podtrzymywany z przodu. Parę dni temu udało się Julkowi obrócić z brzuszka na plecy 3 razy i od tamtej pory nie umie już. Jak go kładę na brzuszku, to tak długo się pręży, aż się zmęczy, potem ryk i muszę mu pomóc się przekręcić. Muszę lecieć na pocztę, bo mi nierozgarnięty listonosz zostawił awizo w skrzynce, a byłam calutki dzień w domu przedwczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja Lilka potrafi sie przemieszczac po calym lozku, turla sie i probuje czolgac.:) jezuuu gdzie ta wiosna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzisiaj jest ta wiosna.Idziemy niedługo na spacer na co najmniej 3 godziny,bayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas świeciło z rana, teraz zaszło :( ale i tak ze spaceru nici, bo ja znów przeziębiona i malutki też zakatarzony, więc zostajemy w domu i się leczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też na spacer, na 3-4 godziny. Ale my wychodzimy codziennie bez wyjątku....bo inaczej nici ze spania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na moim zadupiu jest tyle blota ze czesto nie wychodze..ciezko mi pchac jedna reka wozek a druga trzymac Olafka, ktory jak wiadomo najchetniej by sie w tym blotku wytaplal...nie wspomne o tym ze piździ i wieje jak diabli..no i snieg sypie:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my wyszlismy dziś na pół godziny, pierwszy raz od miesiąca chyba, bo 2 tyg ją zbierało na chorobe, tydzień antybiotyk, 2 tyg poantybiotykowe przeczekanie, poszłysmy do mojej babci, a tam kuzyn i kuzynka chorzy, ale mam nadzieje, że jej znów coś nie złapie, w koncu ja też od tygodnia przeziębiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie po co goniłam na pocztę??? Po paczuszkę od HIPPa :D ...a już myślałam, że i o mnie zapomnieli :) Babcia poszła z wnusiem na króciutki spacerek, a ja mam chwilę spokoju :) U mnie jest dość ciepło, ale pochmurno. Na szczęście nie wieje. Mąż też już w domu. Poszedł do roboty na 2 godziny, rozdzielił pracę i wrócił chorować. Mam nadzieję, że już dziś nie będzie \"umierający\" i nie będzie mnie ganiał z ciepłymi herbatkami, tylko sam sobie zrobi. Wczoraj pod wieczór, to nie wiedziałam w co pierwsze mam ręce włożyć :p ale za to dziś zahaczył po drodze o kwiaciarnię i dostałam kwiatka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgorzato, uważaj z Elocomem, to jest silny środek, nie nadaje się do długotrwałego stosowania, może hamować wzrost itp, moja siostra używała go na łuszczycę, ale nigdy dłużej niż tydzień.. Ale myslę, że lekarz wiedział, co robi przepisując Ci go:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtoch, Wiem, że ta maść jest sterydowa. Dzięki za troskę 🌻 Elocom mamy stosować max. 3 dni wieczorem po kąpieli 1 raz dziennie. Po pierwszym posmarowaniu już niewiele widać na buźce u Julka, także te 3 razy na pewno wystarczą. Jeśli wypryski wrócą, to znaczy, że to nie nabiał uczula lub nie tylko nabiał. Wszystko przecież może uczulać, nawet takie najbardziej niewinne produkty jak ryż, czy marchewka. :( Problem polega na tym, żeby znaleźć winowajcę. Dziś znów zielona kupka z wodą i śluzem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elocom jest ze sterydami a tego typu leki lepiej stosowac ostroznie... slyszalam ze w sobote ma byc +14 st cos mi sie nie chce wierzyc hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie pustki... Elocom zastosowalismy tylko jeden raz, odrobineczkę, ale już nigdy nie będę Jasia nim smarowała. Więcej złego niż dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...ano pustki... Mam nadzieję, że wreszcie przejdą te biegunki mojemu bidulkowi. Już nawet Dicoflor i Smecta nie pomagają. Niby nie są ostre te biegunki, mały się nie odwadnia, ale to już tyle czasu trwa... :( Od czasu, do czasu jest poprawa, a potem wraca. Był miesiąc bez biegunki i wtedy Julek ładnie na wadze przybrał, a ja już się tak cieszyłam, a tu znowu wróciło :( Anabelko, dlaczego piszesz, że więcej złego, niż dobrego? Co się stało u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej🌻 Ja dalej pomykam w maseczce:)ale dzis juz lepiej jest hehe Malgosiu u nas naprawde byla masakra z buzia olafka, wygladal jak jedna duza czerwona pryszczata truskawka!!i my wogole nie mielismy masci ze sterydami tylko taka robiona z wit.A i E i cholesterolem to na noc smarowalam na dzien smarowalam krem specjalny Emolium a popoludniu wacikiem przemywalam krochmalem i znieknelo jak rekal odjal normalnie!!! szkoda ze nie dostalas skierowania do arelgologa:( A napisz mi jedno czy Twojemu malemu czesto burczy w brzuszku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ma biegunkę, to bardzo często burczy mu w brzuszku. Jak przez ponad miesiąc było dobrze, to mu nie burczało. Agniesza, czyli jak u Olafka zostały odstawione alergeny, to zniknęło dość szybko. Ja czekam na to, żeby zniknęły plamy już prawie 2 tygodnie, więc chyba to nie nabiał tutaj zawinił. Do tej pory smarowałam Bepanthenem 2 razy dziennie. Od wczoraj poszedł Elocom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×