Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

myrra

Mamani - zajrzyj tu, proszę

Polecane posty

Hej, nie mogę znaleźć topiku na ktorym pisalaś o alergii Mani, a chcialam się zapytać, czy robiłaś jej już te testy z krwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myra nie zrobilam bo bylam u alergologa i stwierdzil ze nie ma to sensu i ze musze poprostu odstawic niektore rzeczy calkiem i wszystko sie unormuje. no i mial racje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, to w sumie dobrze dla Mani, ze jej przechodzi. Ja mam robic testy u półrocznego synka - za tydzien i myslałam, ze mi powiesz cos więcej jak to wygląda. Dzięki, życzę zdrowia dla małej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myra a dostalas skierowanie na te testy czy sama chcewsz robic? bo mi lekarz powiedzial ze na pokarmowe alergie to one są malo wiarygodne bo niewiedza na jakie substancje patrzec czy na te co juz są strawione czy na te zawarte w produktach i bardzo ciezko taki test zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alergolog tak zadecydowała - mamy zrobic 10 pokarmowych i 10 innych min, na sierść psa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myrra to napisz mi prosze jak wam wyjdą te testy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiemczy to te testy beda ale niektore poprostu kilka razy nakłuwaja raczke z roznymi substancjami i sprawdzaja czy zostaje slad!to chyba edzie na siersc i na te inne rzeczy! jesli w laboratorium sa dobre babki to maluch nawet nie poczuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyna to sa skórne a nam chodzi o testy z krwi. pobiera sie krew od dziecka a testy przeprowadza w labolatorium :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na sierść psa raczej nie z krwi- bynajmniej mi sie wydaje bo te na jedzenie napewno z krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALERGENY DIAGNOSTYCZNE DO TESTÓW PUNKTOWYCH (Allergenes, Diagnosticum) BIOMED Postać: zestaw testowy Skład: Alergeny diagnostyczne są częściowo oczyszczonymi wyciągami wodnymi różnych surowców pochodzenia organicznego: roślinnego (wyczyniec łąkowy, tomka wonna, rajgras wyniosły, kupkówka pospolita, wiechlina roczna, żyto zwyczajne, konietlica łąkowa, mietlica biaława, miotła zbożowa, grzebienica pospolita, kostrzewa łąkowa, kłosówka wełnista, życica trwała, tymotka łąkowa, bylica, komosa biała, babka lancetowata, szczaw lekarski, mniszek lekarski, pokrzywa zwyczajna, olcha, brzoza, leszczyna pospolita, topola, wierzba, lipa drobnolistna i grzyby pleśniowe), zwierzęcego (sierść krowy, konia, królika, wełna owcza, sierść psa, kota, świnki morskiej, myszy białej, chomika, pierze gęsie i kacze, pierze kurze), kurzu (kurz domowy, zbożowy, słomy, siana, alergen kurzu domowego), zestaw alergenów pokarmowych (mleko, mąka pszenna, ryż, białko jaja, żółtko jaja, mięso: wieprzowe, wołowe, cielęce, kury, ryb morskich; fasola, groch, pomidory, ziemniaki, seler, cebula, marchew, jabłka, truskawki, pomarańcze, orzechy, kakao). Alergeny zawierają do 50% gliceryny. Konserwowane są fenolem 0,4%. Płyn kontrolny dodatni zawiera Histaminum dihydrochloricum 1 mg/ml (0,1%) w roztworze fizjologicznym. Działanie: Alergeny diagnostyczne po podaniu wywołują u osób nadwrażliwych reakcję skórną. Wskazania: Alergeny do testów punktowych służą do rozpoznania stanu uczulenia na różne substancje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi właśnie o testy z krwi. pani alergolog stwierdzila, że oznaczymy 20 markerów - 10pokarmowych i 10 wziewnych i kontaktowych. Stwierdzila, ze testy te powinny dac miarodajny wynik nawet u tak małego dziecka. Tzn. jeśli jest na cos uczulony, to to wyjdzie, ale jeśli okaże się, że na cos tam nie jest (np. na jablko) to nie znaczy, ze kiedyś się na nie nie uczuli. Mały ma prawdopodobnie uczulenie na białko mleka krowiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyna - on jeszcze jest za mały na takie testy punktowe - to sie robi podobno u dzieci powyżej 3 lat. U tych malutkich tylko z krwi. najbardziej mnie przeraża, ze bedziemial pobierana krew z główki najprawdopodobniej. Nie mogę sobie tego wyobrazić ;( Mamani - dam znać - we wtorek testy, wyniki 14 marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myra a mój alergolog stwierdzil ze testy są niemiarodajne u malych dzieci i ze wiekszosc "alergii" pokarmowych przechodzi po 3 roku zycia jak ręką odjął. I dlatego dopiero po 3 roku zycia testy warto wykonywac a do 3 stosowac tylko diete eliminujac jajka, orzechy, kakao, czekolade, cytrusy i truskawki. Sama nie wiem. W sumie nie mial powodu zeby mnie odwodzic od testów bo chciałam isc na nie prywatnie a nie na NFZ... Napisz mi prosze jak juz zrobisz te testy jak wam wyszly bo jak wam wyjdą to moze ja sie tez zdecyduje mimo wszystko na nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napiszę na pewno :) No my placimy 200 zl i w przychodni powiedzieli, że one sa zawsze platne :/ A czytalam, ze ktoś robil za darmo. Juz sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem i nie bede sie kłocila bo po swoich przezyciach same widzicie ze co lekarz to obyczj!a moja znajoma chlopakom - niecale 2 latka i robila punktowe wiec jeszcze co innego. a nakłowac wcale nie musza w główke- nie stresuj sie-wiem ze latwo mowic bo jak moje maja pobierana krew to tata z nimi siedzi a ja za drzwiami czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyna - dzięki. Napisze Wam jak bedziemy po jak bylo. Ja już sama nie wiem co robic, bo wszyscy lekarze olewaja problem mojego dziecka. Stwierdzilam, ze zrobie wszystko, żeby w koncu wiedziec co mu jest. Dlatego zrobie te testy, może coś to da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz matka zawsze chce dobrze dla dziecka i robi wszystko by dorze roslo rozwijalo sie bylo drowe, a wiekszość lekarzy jestm na to obojetnych sprowadzajac wszystko do jednego przypadku wiec co sie dziwić.a u nas jest swietny lekarz ktory kieruje na te badania do szpitala na nfz i zajmuje sie kazdym dzieckiem, radzi jak sa astmatycy jak ubiegac sie o zasilek pielegnacyjny-poprostu rewelacja-ma serce,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myrra mam to samo. bylam juz u tylu i kazdy co innego mówi i mam wrazenie ze maja mnie w dupie... :-o A dzis chyba wybieram sie do nastepnego, bo mimo ze mala nie je juz praktycznie nic co mogloby powodowac uczuulenie to jednak znó jej cos wyskoczylo na nodze. do tego ma problem z brzuszkiem... moze od zabka a moze od gardla... a moze znów cos... i sama nie wiem. Czuje ze nie ejst ok. 10 minut temu siedziala w lózeczku i sie bawila poszlam do lazienki wrocilam a ona juz śpi... To u niej nie jest normlane. ma stale pory spania i zasypia co prawda bez problemów ale nie tak. normlanie polozyla sie na tych wszystjkich zabawkach co sie nimi bawila i tak biedulka usnela :( widocznie ja wymeczyl ten ból brzucha... To od soboty trwa. dalam jej marchwianke i biegunka zniknela ale robi codziennie 3-4 kupy i bardzo sie meczy i napina i placze :( a kupy są dosyc rzadkie :(:(:(:( ale historie opisalam. w sam raz do sniadania... No nic pojde do lekarza dostane noy zestaw leków "na wszystkie nasze problemy" i dowiem sie ze wlasciwie to niewiadomo co jej jest i pewnie to od zebów... moze od zebów a moze nie od zebów... biegunka wymioty i marudnosc to sie zgodze ze od zebów ale wysypka to juz raczej niebardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozatym zauwazylam ze ona ostatnio tak schudla :( wszyscy móia ze to dlatego ze sie tyle rusza i wstaje i raczkuje a ja nie jestem przekonana czy to od tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamani a może spróbuj do lekarza - homeopaty sie wybrać. Slyszałam, ze potrafia zdziałać cuda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myrra ja robiłam Piotrusiowi testy z krwi - nie wyszło nic - ale zmiany na skórze jak były tak są. raz lepiej raz gorzej ale są. Pobierali krew z główki, nie wygląda to fajnie, ale panie wytłumaczyły mi, że to bezpieczniejsze niż z rączki. A i powiedzieły, że dziecko powinno płakać, że nie wolno uspokajać, bo jak płacze, wytwarza się ciśnienie i krew szybciej leci, a jak dziecko nie płacze, to może zrobić się skrzep i trzeba się wkłuwać jeszcze raz. Nie bój się, nie jest tak strasznie. Za badania płaciłam 150 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jowisz33
ty ja pierdziele,ale ta mamani jest uzalezniona od kompa ,masakra,ty poswiecasz troche czasu dla dziecka??Domu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwia - dzięki. Ja myslę, ze mi to tez wszystko wytłumaczą :) Lekarka tez mi powiedziala, ze może sie okazac, ze nie uda sie zdiagnozować alergenu :/ Ale mam nadzieję, że jednak coś wyjdzie. Zmykam, bo maly sie obudził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jowisz - nie zasmiecaj tematu - jak masz jakieś żale, to sobie swój załóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas tez sie zastanawialismy czy nie robic, ale alergolog powiedzial, ze u takich maluszkow w 95% nie udaje sie ustalic co uczula. Alergen musi byc podobno b.silny by wyszedl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja corka miala pobierana krew i miala robiony test na 10 alergenow wziewnych i pokarmowych.Zaplacilam zdaje sie(nie w Wawie) okolo 300z ł.Sprawa nic nie warta...U niektorych dzieci(moja miala wtedy 6 m-cy) taki test nic nie wykazuje mimo ewidentnej alergii....Wasza pani alergolog powinna Was uprzedzic ze taki test moze byc niewiarygodny i b.czesto to wyrzucenie kasy w bloto.U nas tak bylo.... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny testów nie warto robić do 3 roku życia-myra spróbój u innego lekarza alergologa-podobno nie wyjdą miarodajnie. racje ma mamani wyeliminuj produkty które najbardziej uczulają i powinno się poprawić-a jężeli jest twoje dziecko uczulone na mleko krowie to jednym z objawów jest tzw.ciemieniucha-tak to wygląda nawet na brwiach taki biały jakby łupież inaczej tego nie określe. moja córa ma 5 lat i jest alergiczką od urodzenia i ja żadnych testów nie robiłam tylko miałam mleko bebilon pepti i potem dawałam w mini ilościach białko krowie-jogurty itp.i z alergiipokarmowej niema już nic tylko wziewna.nie martw się będzie dobrze. spróbuj to mleko-pepti-na recepte jest tańsze niżw sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba - mój maly pił pepti przez 1,5 miesiąca. Teraz jest na isomilu. Nie mam co eliminowac, bo pije tylko mleko. czasem jabłko i sinlac. Więc jeśli to byłoby to mleko, to na pepti, albo sojowym powinno przejśc - a tu jest coraz gorzej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny moze to sie którejs przyda. dowiedzialąm sie dzis ze seler jest bardzo silnym alergenem u dzieci i do 3 roku zycia nie powinno sie go podawać... a ja robilam mani zupki z selerem.... U nas sprawa sie wyjasnilą. mala jest osluchowo czyściutka i gardlo ma śliczne a biegunka wymioty i gorączka która ja dzis dopadla to objawy towarzyszące bolesnemu wyrzynaniu się ząbka. Mam nadzieje ze niedlugo wyjdzie. juz ma 7 i przy zadnym nie bylo takich problemów jak przy tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×