Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wierzyc w zabobony

czy obchodzenie urodzin dziecka dzien wczesniej przynosi pecha?

Polecane posty

Gość wierzyc w zabobony

moja corcia w sobote konczy roczek. Ze wzgledu na to ze mam male miszkanko i na to ze nie wszyscy goscie moga byc w sobote chce ta imprezke podzielic na 2 dni. Jutro beda dziadkowie ciocie a pojutrze 1.03 czyli w dzien urodzin chrzestni i ich dzieci taki typowy kinderbal. Chce dziadków jutro zaprosic na pozna kolacje z okazji tego roczku. Dzis powiedzialm o tym znajomej z pracy i ta mowi ze obchodzenie urodzin wczesniej przynosi pecha :/ Byłyscie w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakiego pecha? XXI wiek, a tu takie zabobony. Nie słuchaj koleżanek tylko zrób tak jak ci wygodniej, skoro masz małe mieszkanko, to przecież nie upchniesz wszystkich na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D:D:D:D a tego jeszcze nie znalam :) a dlaczego urodzin nie mozna swietować przez dwa dni? to napewno nie przyniesie pecha. tylko wiecej radosci, gości prezentów i naczyn do zmywania :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bueheheheeheeh ale się ubawiłam :D My też obchodziliśmy dzień wcześniej bo tak pasowało, a jak się później wyprawi, to co będzie szczeście????? Jejjjjkuuuu tyle straciłam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babuuut
TAK!!! Przez to urosną dzieciakowi wielkie uszy i ogon. Poza tym zacznie szczekać jak pies i będzie bać się kotów. Że też tak tępi ludzie jeszcze na tym świecie żyją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wierzyc w zabobony
ja tez tego nie znałam i jestem zaskoczona... mowila ta znajoma ze wyprawianie 2 imprezy po dacie urodzin to ok, ale przed to juz nie ok ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wierzyc w zabobony
tez było to dla mnie dziwne ale wolałam sie u Was upewnic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Majki
wiesz co , ja to słyszałam juz od kilku osób...ze to nie tylko przynosi pecha ale ściaga nieszczęscie na solenizanta. Niektórzy w to wierzą , inni nie. Tak jak w czarnego kota i wiele innych pierdołek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to ja wyjasnie
znam to i wole przestrzegac tej zasady, a wzielo sie to stad, ze kiedys tam komus zdarzylo sie obchodzic urodziny wczesniej i sie tych datowych nie doczekac. nie jestem przesadna, ale nawet jak kiedys z kumpela urzadzalysmy swoje urodziny, to zdumuchnelysmy swieczki na torcie dopiero po polnocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja nie rozumiem. Niewskazane bo co? Dajcie spokój, po co w to wszystko wierzyć. Poza tym wydawało mi się, że jesteśmy krajem w którym zdecydowana więszkosć przyznaje się do wiary katolickiej. O jakich więc przesądach mowa i niewskazaniach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no patrz...
tylko de.bile wierzą w zabobony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wierzyc w zabobony
no to już nie rozumiem, czyli co? lepiej odwołac impreze? czy tu chodzi o zdmuchniecie swieczki? czy moze poprostu nastawic sie tak, ze zapraszam gosci na kolacje wigilii roczku?bez zdmuchiwania i całej reszty typowej dla roczku? Wiecie jak słucham te przestrogi to mi skóra cieprpnie, bo tu chodzi o mje roczne dziecko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyno opanuj się. tych zabobonów jest tyle, ze najlepiej żebyś się położyła w łóżku i czekała na śmierć, bo wszystko może spowodować wszystko. Po co? Nie przesadzasz? Dobrze że chodzi o dziecko. ale pomyśl logicznie, co może spowodować zdmuchnięcie świeczki dzień wcześniej, czy obchodzenie urodzin dzień wcześniej. Sama zawsze obchodzisz dokładnie w dniu urodzin czy zawsze po? A twoi znajomi i co jakoś żyją i mają się dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wierzyc w zabobony
okokokokokoko racjonalnie myslac to masz calkowita racje. Ja nigdy nie byłam przesadna, ale odkad mam corke jestem na jej punkcie przewrazliwona....a i dzisiejsza mina mojej znjaomej naprawde mnie przerazila i stad moje rozterki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie słuchaj takich bzdur, albo myśl o nich logicznie. Tych o dzieciach też jest mnóstwo a ile o ciązy i o innych sferach życia. Naprawdę nic się nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to ja wyjasnie
alez ja nie twierdze ze ma cos sie stac, nie przesadzajmy:) wyjasniam tylko, skad takie stwierdzenie sie wzielo:) a ja zawsze obchodzilam urodziny, albo tego samego dnia, albo po. po co mam sie spieszyc??? a w twoim przypadku? no daj dziewczyno spokoj:) moze faktycznie swieczke itp zostawcie na sobote, a jutro jakies ciasto podaj i tak mniej uroczyscie:) dla zasady, bo kurcze, co to za dmuchanie kolejnego roku, jak go sie jeszcze nie ukonczylo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myslę, że wyjaśnień skąd to się wzięło, można by było jeszcze tysiące teorii dopasować. :) Ile ludzi wierzących w to, to tyle teorii :). Ciekawa sprawa :). Ale w sumie zgadzam się, jeśli ma ci ulżyć, a pewnie tak będzie to zdmuchnijcie tą świeczkę w niedzielę :). I uznaj że odczarowane :D Hihihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wierzyc w zabobony
dzieki dziewczyny za odpowiedzi ;) czytam te Wasze wpisy i w sumie śmiać mi się chce z mojej "paniki" od razu przypomniałam sobie sytuacje z czasów ciąży, wtedy też na każdym kroku słyszałam o przesądach i jak na złość wiele rzeczy "niedozwolonych " mnie spotkało a mianowice mocno przestraszyłam się myszy i podczas tej paniki złapałam się za twarz - co wg przesadów moje dziecko miałoby mieć w tym miejscu znamie, widziałam pożar domu mojej rodziny - tez cos to znaczy - juz nie pamietam co... nosiłam korale i długie wisiory poskrecane w rozne wzory- raz w pracy jedna klientka na moj widok krzykneła przerazona, ze na wlasne zyczenie moje dziecko bedzie pepowina owiniete, a i przechodziłam pod sznurem bielizny co niby tez nie mozna bo dziecko bedzie owiniete pepowiną. Wtedy nie bylo mi do smiechu i tez to przeywalam zwlaszcza ta mysz :/ i mowilam wszytskim, ze po urodzeniu dziecka bede przykaldem czy wierzyc w zabobony czy nie....i co....? urodzilam zdrowe sliczne dziecko bez zadnego znamia, myszek, pieprzyków itp i mała nie byla owinieta pepowiną...:) a dzis wyjatkowo zle sie nakrecilam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jakies niedorzeczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heh tak sobie mysle
a co ma zrobic osoba urodzona 29 lutego??? raz na cztery lata obchodzic urodziny? raz na cztery lata zdmuchnac swieczke??? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obchodzic dzien wczesniej albo dzin poźniej. co za problem :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heh tak sobie mysle
to co napisalam tyczylo sie obaw autorki topiku, a nie moich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fifa i nic dodać
ja pier... co za prostactwo. Są jeszcze idiotki wierzące w jakiekolwiek zabobony?!?!?!?! NIEMOŻLIWE!!! Świat schodzi na psy. Jaki wy dacie przykład dzieciom (to do tych paranoiczek, tóre wierzą w gusła i inne g.ówna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jakies niedorzeczne
tez tak mysle ze nie ma co przesadzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie ci co urodzili się 29 lutego mają przewalone, ale z drugiej storny nie będą kłamać mówiąc, ze obchodzą właśnie 16 urodziny :D Hehehe :). Do autorki, teraz to mnie załamałaś, jak możesz wierzyć w takie bzdury. Jaki wpływ ma stach na to czy dziecko będzie miało plamkę, czy przechodzenie pod sznurem czy korale. Naprawdę wierzyłam, że żyję w XXI w a tu zabobony jak w średniowieczu i jeszcze słyszę, że ktoś się tego boi. Radzę troche zdrowego podejścia do życia i czasem dobrze pomyśleć logicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wierzyc w zabobony
okokokokokokokoko ( sorki ale nie policzylam ile razy ma byc oko ;) ) dziekuje za odpowiedzi, no masz racje przeginam chyba troche od dzis tylko racjonalne i logiczne myslenie, bo inaczej zwariuje Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem wy se sami te przesądy wymyślacie?? Bo takich głupot to mi ciężko czytać.Ja bym sie wstydziła nawet pytać o to....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie ze dzien urodzin obchodzi sie wlasnie w ten wyjatkowy dzien i zyczenia sklada sie w ten lub nastepne dni nie wczesniej dlaczego bo radosc urodzin to ten a nie inny dzien kiedy konczymy i zaczynamy nastepny rok naszego zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też tak słyszałam.
Dnia 28.02.2008 o 20:14, Gość wierzyc w zabobony napisał:

moja corcia w sobote konczy roczek. Ze wzgledu na to ze mam male miszkanko i na to ze nie wszyscy goscie moga byc w sobote chce ta imprezke podzielic na 2 dni. Jutro beda dziadkowie ciocie a pojutrze 1.03 czyli w dzien urodzin chrzestni i ich dzieci taki typowy kinderbal. Chce dziadków jutro zaprosic na pozna kolacje z okazji tego roczku. Dzis powiedzialm o tym znajomej z pracy i ta mowi ze obchodzenie urodzin wczesniej przynosi pecha :/ Byłyscie w takiej sytuacji?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×