Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bananofee

Ile kosztuja zdjecia ze slubu reportaz+plener

Polecane posty

Gość Bananofee
Moze przenieslibyscie sie Panowie na owe forum (bez obrazy) zamiast wyklocac sie tutaj. Zadalam pytanie i czekalam na odpowiedz doswiadczonych (nie fotografow a KLIENTOW). Wydaje mi sie, ze nie macie powodu sie tutaj klocic, z cala pewnoscia nie zwiekszy Wam to liczny klientow :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gandolfinka
Chciałabym jeszcze i ja wtrącić się do tej rozmowy o forum dla fotografów. Patrząc się logicznie na forum fotografów ślubnych to jest ono pozbawione sensu. Każdy fotograf w czasach rywalizacji wszystkie pomysły i swój warsztat trzyma przed innymi w tajemnicy. Uczestniczenie w dyskusjach to sprzedawanie się za friko. Większość fotografów stara się podpatrywac innych bo sama nie ma pomysłów. Widać to na stronach internetowych. Tory, szosy, mosty, wiadukty…itp. Nie wierze w dobre intencje założycieli takich ,,klubów dyskusyjnych” jak forum fotografów ślubnych Nie ma nigdzie nic za darmo. Pojawia się nagle pan Zbigniew Kruk właściciel tego forum a zaraz za nim MARCIN RUSINOWSKI , Kacper Olejnik, Piotr Ulanowski, Maciej Służenko. Wszyscy piszą blebleble i przy okazji zamieszczają swoje adresy email. Nigdy jak do tej pory tu na forum się nie pojawiali a tu nagle jeden za drugim. Panowie jeśli tak jesteście uczciwi i tak manipulujecie wypowiedziami jak tu na forum to zdaje się że robiliście sobie dobrą anty reklamę. Chyba nie uważacie że tu zaglądają sami kretyni i kretynki. Opinia z tego forum najczęściej szybko roznosi się po necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbigniew Kruk
o ja wypraszam sobie - nigdzie adresu mailowego tutaj nie zostawiłem - podpisuje sie pseudonimem... tyle ze oficjalnie nie wstydzę się podpisać imieniem i nazwiskiem... co do sensu istnienia forum... mylisz sie... napisałem już 2 artykuły dotyczące fotografii ślubnej, które ukazały się w pismach branżowych (Foto-Video-Digital) - każdy po 16 stron - po co? - po to by branża była lepsza... dlaczego? bo nic nie wzmaga tak starania jak oddech konkurencji na plecach (bez skojarzeń ;) ) Im branża mocniejsza - tym bardziej się staram. Poza tym - wielu z nas dzięki forum poznało się osobiście, organizujemy zloty, spotkania - wymieniamy się doświadczeniami - dlaczego - bo mamy jeden cel - robić coraz lepsze zdjęcia ślubne. Chcemy dorównać najlepszym na tym świecie. Można być konkurencją dla siebie i zarazem spotykać się, pomagać sobie, wspierać się. Na tym forum jest wielu fotografów którzy dzielą się swoją wiedzą - dlaczego - no cóż - na to pytanie mogą odpowiedzieć tylko oni - ale wydaje mi się, że mamy podobny cel.... Forum, artykuły i wszystko co robie po to, by nie oglądać już nigdy więcej zdjęć ślubnych na malowanym tle, skrzypiec, podwiązek. Natomiast Twoje wydumane próby zafałszowania moich uczciwych intencji skwituje tylko tak - na 99% jesteś fotografem, który ma za słabe portfolio by dostać się na forum, zostałeś odrzucony/ona przez grupę która o tym decyduje i starasz się teraz uprawiać czarny PR - więc,proszę Cię - daruj sobie... Na świecie istnieje coś takiego jak WPJA, coś takiego jak DWF - poczytaj sobie, zobacz jak to działa, ale swoich frustracji nie uzewnętrzniaj oczerniając mnie i innych dobrych fotografów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbigniew Kruk
Bananofee - odpowiadając na Twoje pytanie - od 500 zł do 8000 zł od 2000 zł zaczynamy rozmawiać o fotografie, a nie kimś kto zajmuję się tym chwilowo... 3000 zł jest to już dobry fotograf 8000 zł to cena jednego fotografa w Polsce - Marcin Mazur (tak wynika z cennika na stronie) ceny mogą się różnić także w zależności od tego co dostajesz prócz samych zdjęć (od samej płyty ze zdjęciami, po albumy, prezentacje, powiększenia) niemniej jednak nie da się ujednolicić. są fotograficy którzy biorą mniej a oddadzą lepsze zdjęcia niż Ci którzy biorą więcej... są także Ci co pracują na czarno i Ci co płacą podatki... ale to jak wszędzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witold Spisz
Podpisywanie się imieniem i nazwiskiem świadczy pozytywnie o odpowiadającej sie osobie. To nie to co ukrywanie sie za jakiś wymyślonym nickiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oddech konkurencji
Oj panie Zbigniewie z pełnym poszanowaniem do Pana osoby. LEJESZ PAN STRASZNIE WODĘ!!!!!!!!! :D:D a to raczej nic dobrego Panu nie wróży. Kreujesz się Pan wszędzie na znakomitego znawcę tematyki fotografia ślubnej a czy tak jest naprawdę?;D Ma Pan wspaniałą stronę ze ślubnym portfolio, ale czy naprawdę oddaje ona charakter Pana zdjęć? Znam wielu fotografów, którzy odnieśli sukces w fotografii ślubnej i mogą pochwalić się o wiele ładniejszymi i wiarygodnymi pracami od uczestników Pana forum. Tych fotografów na Pana forum nie ma. Jaka jest tego przyczyna?. Czemu nie zostali zaproszeni? Nie tak dawno była w Ciechocinku wystawa fotografii ślubnej, na której, pomimo że Pan piszę tak znakomite artykuły to Pana i uczestników forum na niej nie było. Co do zlotów…..no cóż dobrze osobiście poznawać konkurencję. Lada moment wyż demograficzny się skończy i skończą się śluby. Winszuję znalezienia wolnego czasu na zloty i spotkania, które najczęściej chyba odbywają się w soboty i niedziele. Nie wszyscy mogą mieć tyle czasu, aby w tych imprezach uczestniczyć.:(:( Szkoda, że nie było Pana prac w Ciechocinku które uświetniłyby wystawę. Wiele Pana zdjęć jest naprawdę świetnych. Co do artykułów pisanych w prasie branżowej to jest to świetna reklama…… Z POWAŻANIEM Oddech konkurencji.🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniesmaczona80
Panie Kruk! Nie bylo pana na wystawie w Ciechocinku, wstyd! Ani nawet w Wąbszynie! Staczasz sie pan i jeszcze masz czas sie spotykac z konkurencja i wyssysac z niej wszystko!! chyba malo zlecen, co? Nie pudruj juz nam oczu podstepny skrytopijco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nic ująć nic dodać.
Zniesmaczona80 czy masz bielmo na oczach i nie widzisz ze pan Kruk i inni pojawili się tutaj dla reklamy. Mają tak dużo pracy, że muszą szukać zleceń poprzez fora internetowe. Nie dziwi ciebie, że tak się grupowo pojawili? Miałam dobre zdanie o p Ulianowskim, ale chyba coś się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbigniew Kruk
"Oddech konkurencji" - no no ;) ani w Ciechocinku, ani w Wąchocku :P aa... bynajmniej - nigdy sie nie uważałem za najlepszego fotografa ślubnego w PL - jest zbyt wielu dobrych fotografów by coś takiego mówić.. mam zbyt wiele szacunku do konkurencji... tej lepszej konkurencji "Nic ująć nic dodać." (ciekawy pseudo) - pojawiliśmy się tutaj, gdyż dostałem linka ... nie lubię jak się mnie oczernia - ale widzę, że na rozsądne argumenty w internecie się nie wygra, a ja nie lubię babrać się w błocie - więc ... będę dyskutować tylko z osobami które nie boją się podpisać swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem.... czyli idę sobie i nie wracam, bo tutaj więcej fotografów niż ustawa przewiduje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Ulanowski
Oddech konkurencji- a co to za wystawa w Ciechocinku?!? Nawet w niedalekiej Bydgoszczy nikt o niej nie slyszal. Wierze, ze byla na niej scisla czolowka polskiej fotografii slubnej. Napisz prosze jacy fotografowie tam sie wystawili. Wszyscy chetnie zobaczymy ich strony.Mowie serio. Nic ująć nic dodać- jezeli nie masz odwagi podpisac sie pod swoim postem, to chociaz pisz poprawnie nazwiska osob, do ktorych pijesz. Nazywam sie Ulanowski, a nie Ulianowski. Gandolfinka- idac Twoim tokiem rozumowania, wszystkie fora dla Pan Mlodych sa pozbawione sensu. Polecacie sobie nawzajem najlepsze zespoly, kamerzystow itd., a pozniej dziwicie sie, ze ci najlepsi maja juz dawno zajete terminy i "co ja teraz zrobie"? Twoj niezrozumialy dla mnie tok myslenia mowi mi, ze powinnyscie polecac najgorsze firmy, zeby te najlepsze mialy wolne terminy. Bananofee- oczywiscie masz racje, ze temat postu jest zupelnie inny. Ale wywolani do tablicy mamy swiete prawo do riposty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bananofee
No a wy znowu swoje :(( Ps. Panie Kruk, dziekuje za odpowiedz,wlasnie o cos takiego mi chodzilo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna choć teraz różowa
Ja widziałam w centralnej pijalni Ciechocinka prześliczne zdjęcia pani Nasierowskiej, pani Biel, i innych. To są zdjęcia ślubne a niepowielane tematy przemądrzałych fotografów, których zdjęcia bardziej przypominają grafiki komputerowe niż prawdziwe zdjęcia, na których wszyscy wiedzą, kto jest a nie musza się tego domyślać. Co do miejsc jakimi są fora internetowe to naprawdę nie ma na nich uczciwości. Jak ktoś nieznajomy, którego gustu nie znam może mi na forach polecać fotografów, muzyków czy sale weselne?. To jest nonsens. Fora najczęściej mają inny sens niż pomaganie osobom je odwiedzającym. Jest na nich sporo podstawianych osób, które starają się uczestnikami fora internetowego manipulować. Jest, co prawda kilka wyjątków, do których należy nasza Kafeteria, ale na pewno nie należą do nich fora zakładane przez orkiestry weselne, fotografów i całej tej otoczki weselnej. Buta niektórych fotografów uważających, co to nie oni wręcz mnie przeraża. Gdyby to, co mówią o sobie i piszą odzwierciedlały jeszcze ich prace. Bardzo podobają mi się zdjęcia pana Kruka (wymieniam go, bo się tu pojawił) i jeszcze paru fotografów rozpoznawalnych przez ich styl wykonanych zdjęć. Reszta to podglądacze tych kilku osób a niesmak wzbudza to, że podglądają, naśladują i potem tych, na których się wzorują ośmieszają. Co do cen za usługi to najczęściej ceny u fotografów rozpoznawalnych z ich stylu wykonywanych zdjęć rozpoczynają się od 1500 zł a kończą na 3000 zł. Ilości zdjęć, ich oprawą i dodatki to już wiele zależy od młodej pary. Albumy na zdjęcia najczęściej wliczane są w cenę usługi tak samo jak płyty ze zdjęciami. Temat fotografii ślubnej nie jest mi obcy. Pracuję jako wizażystka i naprawdę spotykam się z wieloma fotografami zajmującymi się fotografią ślubną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sedes z Klebitu
W dyskusji udział wzięli: 1. Przyszłe Panny Młode 2. Fotografowie tchórzliwi zwami też anonimami 3. Fotografowie odważni znani z imienia i nazwiska. Grupa 1 wystąpiła w charakterze chóru i widowni, Grupa 2 wystąpiła w charakterze szczekaczek i motłochu Grupa 3 przedstawiła racjonalne argumenty i dążyła do rzeczowej dyskusji. Consensu nie stwierdzono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D rozbawiliście mnie Panie MARCUS nie jest Pan na bieżąco z cennikiem studia bez nazwy proszę sprawdzić cennik mają teraz grubo powyzej 3 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....A KTO....
Może być powyzej 3 tys ale ilu klientów zamówi takie zdjęcia.? Sedes z Klebitu masz rację, że najbardziej poważną i uczciwa jest grupa 3 (fotografowie) Ta grupa 3 wcale się nie pojawiła w celu sprytnej reklamy. Hihihihihi. A to, że panowie z grupy 3 pojawiali się jeden za drugim to oczywiście tylko czysty przypadek. Z takim podejściem do potęcjalnych klientów, jakimi są młode pary nie dziwie się, że poprzez forum internetowe szuka się klientów. Jak najdalej od takich fotografów i ich szanownego forum. SUPER SIĘ UŚMIAŁAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxa26
A KTO….słuszna uwaga co do naszych ,,uczciwych” panów fotografów Z jednym z nich przez jakiś czas pisałam. Poza chwaleniem się co to nie ja nic innego nie umiał nam zaproponować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczciwy fotograf
Roxa - powiedz który. Rzucacie oszczerstwa na prawo i lewo. Anonimowo, bez konkretów. To nie tylko tchórzostwo, ale po prostu brak uczciwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .. a ja bym chciala
.. zeby kafeteria zrobila kiedys nam prezent i ujawnila IP autorow wszystkich postow. Wtedy okazaloby sie, ze polowa wypowiedzi panien mlodych w fotograficznych watkach to wypociny jednego samozwanczego ucznia Dederki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Onna_28_
A kogo w końcu wybrałybyście dziewczyny do fotografowania ślubu z tych linków powyżej i spośród tych fotografów, którzy tu się wypowiedzieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gigantt
Ani jeden. To zrobiona dla siebie reklama. Teraz specjalnie podniesiony temat. Dobry fotograf nie musi sie reklamować w ten sposób. Jak najdalej od tych wszystkich fotografów z tego tematu. Taka jest ich uczciwość jak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Gigantt
Dobry fotograf przede wszystkim nie musi podszywac sie pod Panny Mlody oczerniajac innych fotografow. To zenujace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawda o polskich fotografach
Ciekawa lektura... ... niestety smutna bardzo. Pytanie ciekawe niestety odpowiedź na nie podało tylko kilka osób na początku, później to już oczywiście wojan między "FOTOGRAFAMI" i cholera wie kim jeszcze. Prawda jest taka, ze gdy pojawiają się wątki o fotografii to zaraz wszsyscy najeżdżają na drugich,a sami są najlepsi i to właśnie oni działają w dobrej wierze.... Nie ma zdrowej konkurencji wśród polskich fotografów... niestety. Wracając do tematu we Wrocławiu cena za zdjęcia ślubne wacha się od 1000zł do 3500zł i wcale nie jest regułą, że Ci najdrożsi są najlepsi. Widziałem albumy u znajomych par, które płaciły 1500-2000zł i miały świetne zdjęcia... wszystkie !! Nie tylko 10 reprezentacyjnych. Jednak są jeszcze uczciwi fotografowie, ale to raczej Ci co pracują zamiast szukać zaczepek na forach. Pozdrawiam wszystkie pary młode i życzę szczęścia w poszukiwaniach swojego fotografa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdaaa
Tak jest to bardzo ciekawa lektura, choć czyta się ja z niesmakiem… Nie po raz pierwszy tu i na innych forach fotografowie lub grupy fotografów zwalczają konkurencję. Najczęściej jest zwalczana ta dobra wartościowa konkurencja. Zresztą tych dobrych zwalczanych inni podglądają i z upływem czasu przypisują sobie ich pomysły. Jestem częściowo związany z branżą ślubną jako usługodawca i znam wielu fotografów. W rozmowach cały czas starają się ośmieszać i krytykować konkurencję. Wiem jak trudno teraz jest o pozyskiwanie zleceń. W Gdańsku wszyscy się śmieją, że na jedną młodą parę przypada kilku fotografów… W czasach tak ostrej konkurencji istnienie grup fotografów typu forum nie ma najmniejszego sensu chyba, że…... Forum to sprzedawanie za darmo swojej wiedzy, doświadczenia potencjalnej konkurencji. Fotografowie, kamerzyści prześcigają się w pomysłach wydobywania wiedzy od konkurentów. Zajmuje się iluminacją sal weselnych. Takich jak ja jest bardzo mało, ale wystarczająco, aby się wzajemnie w pomysłach podglądać. Od pomysłów zależy czy będę miał zamówienia czy nie. W usługodawców ślubnych, którzy chcą pomagać konkurencji nigdy nie uwierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem z Bielska. Mój fotograf bierze różnie, w zależności od oczekiwań...ale my akurat płacimy 700zł za zdjęcia na płytce, oprawione i obrobione(błogosławieństwo, kościół, pierwszy taniec i torcik, plener) za album z wklejanymi zdjeciami płaci się 120 zł( 6o zdjęc, taka ala skórzana oprawa ze zdjęciem na początku), za fotoksążke tak ok 1000zł...za wywołanie 1 zdjęcia bierze 1zł( taki ten większy format). Ogólnie jestem zadowolona bo to jeden z lepszych fotografów u nas i robi takie zdjęcia jak nam się podobają( fiml też mamy u niego) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witold spisz
Myślę, ze udzielanie się na forach takich jak to i pokazywanie miejsc takich jak http://www.foto.forumslubne.pl/. Ma służyć wymianie poglądów, możliwości wybrania sobie fotografa, który danej parze odpowiada. oraz kształceniu fotograficznego. Podpisuje się imieniem i nazwiskiem adresem swojej strony, ponieważ nie wstydzę się tego co robię. Witold Spisz www.witoldspisz.com fotograf ślubny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oojejku
Oglądałam zdjęcia na stronie pana Witolda. Co by tu napisać... Na wiekszości nich to jakas chyba jest pomyłka.... Te zdjęcia bardziej odpowiadaja plakatom niz pamiątce ślubnej... Zdjęcia z ubierania i malowania pany młodej...????????? Zdjęcia mostu itp..... Gdzie w tych zdjęciach jest uczucie....?????????? Ale sie nawyrabiao.... REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bananofee
Chyba duzo osob zle zrozumialo cel zalozenia tego tematu. Zapytanie bylo o przecietna cene, nikt nie prosil o edukacje fotograficzna, czy reklame. Kazdy ma swoj gust i wybierze co mu sie podoba, a Panowie sobie tylko szkodza angazujac sie w rozmowy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Ulanowski
oojejku- Zanim zaczniesz kogos wytykac palcem, chowajac sie za pseudonimem, sprawdz co znaczy slowo fotoreportaz slubny. To opowiesc o tym dniu. To, oprocz zakladania obraczek i Ave Maria, sa wlasnie przygotowania, ubieranie sukni, palenie fajek z nerwow, pospiech itd. Dzien slubu to nie jest ciagle patrzenie sobie w oczy i unoszenie sie nad ziemia. Widac, ze nie bralas/ brales jeszcze slubu i ze o tym dniu masz blade pojecie. Tak samo jak o fotogafii slubnej. Bronie w ten sposob nie siebie, ale Witolda, ktory jest dobrym fotografem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oojejku
Panowie!!!!!!! Chyba brak wam zleceń że się tu musicie reklamować.... Co do tych zdjęć to raczej nic one nie maja wspólnego z fotoreportażem.... KICZ KICZ KICZ....... Panowie fotografowie zmykajcie na swoje fora czy jak tam to nazywacie. Chwalcie się na nich jacy jesteście wspaniali, obróbcie t.... kilku dobrym fotografom i zdradzajcie swoją ,,kuchnię" robienia zdjęć. żenada.... WIELU Z WAS TYLKO POTRAFI ZAPROPONOWAĆ NISKA CENĘ I NIC WIęCEJ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witold Spisz fotograf slubny
A gdzie jest Ciechocinek ?? Miasta w których robiłem zdjęcia to: Poznań, Wrocław, Warszawa, Wesoła Zielonka, Katowice, Łódź, Leszno, Jelenia Góra, Giżycko, Śmigiel, Rydzyna, Kaczkowo, Piaseczno Pruszków, Wesoła, Radzymin, Drobin, Gniezno, Gogolin Kórnik, Gliwice, Zabrze, Kościan, Kleszcze, Kluczbork, Toruń, Sopot, Gdańsk, Opalenica, Ople, Słubice, Włocławek, Bydgoszcz, Zakopane, Nowy Sącz, żary, Zielona góra Zwardoń. Ustrzyki, Olsztyn, Białystok, Szczecin Gorzów Wielkopolski, Piła, Włocławek, Włodawa, Włoszczowa, Wodzisław Śląski, Frombork, Garwolin Gdańsk Sopot, Wojcieszów, Wojkowice, Nowa sól, Nałęczów, Wojnicz ,Wolbrom, Wolin, Wolsztyn, Zduńska Wola, Uniejów, Wołomin, Wołów, Wronki,Ustka, Koszalin, Września, Łęczyca, Lublin, Wschowa, Ale nigdy w życiu nie słyszałem o Ciechocinku. Pewnie takiego miasta nie ma. www.witoldspisz.com fotograf ślubny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×