Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość rafcio

Trądzik pokonany !- głodówka oczyszczająca

Polecane posty

Dziękuję Jagi za małachowa ;-) ja też korzystałam z tej strony głodówka , ale chciałabym jeszcze przeczytac książkę żeby się dobrze przygotować ;-) planuję głodówkę w połowie marca. dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z jakich ksiazek korzystacie tych autorow Giennadij Małachow Michał TOMBAK ? podajcie tytuly :) i czy pozatym jeszcze cos ? mozecie mi wsylac na mejla przy okazji ale i tak chce wypozyczyc w bibliotece jak beda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagi
Pathetic wysłałam Ci Małachowa "głodówke leczniczą",bo Tombaka nie mam. Lusil,skorzystam z Twoich podpowiedzi i chętnie oczyszcze wątrobe,ale najpierw od jutra jestem 3 dni na jabłkach! Jestem uparta,a z wagą nie jest już tragicznie,żeby nie móc sobie na to pozwolić,bo waże już 50 :) Pozdrówki dla wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusil
???50 kg-i nie tragicznie??? Jagi, niektórzy mówią,że bez stosowania uryny wewnętrznie, niewiele się wskóra.Nie wypróbowałam na sobie, niestety, może w kwietniu. Ja bym zaczęła od ,,Urynoterapii" Małachowa.Tombaka też warto poczytać.I innych, Cybulską,Mariannę Markus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagi
Moja normalna waga z przed głodówki to 54,a na jabłkach może kg,lub dwa schudne-to potem w tydzień da sie nadrobić! Zamierzam poczytać Małachowa o urynoterapi,ale narazie mamy remont biblioteki i zamknięta przez 3 m-ce.W werji elektronicznej nie daje rady zaraz bolą mnie oczy i głowa,a jezcze mam sporą wade wzroku ! hmm...,ale może mi wyślij na meil jak masz,zawsze coś już zaczne lukać.Małachowa też mam w werji elektronicznej i musze przyznać,że większą część przeczytałam. A jak dodatkowo bende oczyzczona z toksyn po jabłkach,to tym bardziej moge zacząć urynoterapie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusil
Tu Atena podaje linki do niektórych książek: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3277187&start=1110 Też mi oczy wysiadają. dzisiaj jeszcze raz przeglądam zapiski Marianny Markus ,,Nova oka".Ściągnęłam z Chomika.Koniecznie trzeba skonfrontować jej przemyślenia z pozostałymi specami od Urynoterapii.Koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagi
A ja ściągnełam z chomika Tombaka i całe popołunie czytałam nie mogąc sie oderwać:) W tmacie urynotrapi jestem narazie zielona,ale myśle poczytać materiały o których piszsz lusil.Dzięki za link,ściągnełam wie pozycje.Nie moge znależć tego "Nova oka"na chomiku,jak możesz wyślij mi na meil. Pathetic wysyłam Ci na meil Tombaka,jstm zszokowana jaki wpływ na nasz organizm,zdrowie mają toksyny,trucizny i brudy uwalniane z jelita...!Jakie to ważne nie łączyć węglowoanów z białkami-o tej pory miałam tylko pobieżne informacje,które nie przekonywały w 100%. Jednym słowem-warto poczytać! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusil
Jagi, ja zrobiłam wg wskazówek Ja dziś z Urynoterapii: Wklejam link, niestety Chomik wycwanił się i trzeba się zalogować, by go pobrać. Nazwa ,,Nova oka". Aha, logujcie się w miejscu na samym dole stronki, nie na górze, bo wtedy wrócicie na Waszą stronę główną. http://chomikuj.pl/matuzalem1?fid=103709990 ".. Mam nadzieję,że się nie zagniewa za to. Cyknęłam na znaczek/ darmowy i e-book. I udało się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mozecie podac pare podstawowych dan czy potrwa z jakimi na codzien mozna sie spotkac i jak ich nie laczyc czyli chodzi o bialka i weglowodany. np bulka pelboziarnista + ser?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagi
Pathetic bułka z serem odpada,bo ser to białko,a bółka,nieważne czy pełnoziarnita,czy pszenna-to węglowodany! Zasady w skrócie to soki zwyciśniętych owoców i warzyw najlepiej na czczo minimum 30 min przed posiłkiem. Co można łączyć: Najkrócej: białka z tłuszczami, a tłuszcze z węglowodanami. Oto prawidłowe połączenia pokarmów. Mięso zielone warzywa Chleb, ziemniaki zielone warzywa Zielone warzywa wszystkie białka Orzechy zielone warzywa, kwaśne owoce Jaja zielone warzywa Tłuszcze zwierzęce wszystkie rośliny zbożowe Rośliny zbożowe zielone warzywa Rośliny strączkowe zielone warzywa Owoce niekwaśne kwaśne mleko, jogurt Kwaśne owoce orzechy, kwaśne mleko, inne kwaśne owoce Najgorsze połączenia Polegają na jednoczesnym spożywaniu białka z węglowodanami i są niebezpieczne dla zdrowia. Oto one. Mięso Pieczywo, kasze, ziemniaki, cukier, miód Chleb wszystkie białka, owoce, cukry Zielone warzywa mleko Jaja mleko, skrobia, słodycze, kwaśne produkty Tłuszcze zwierzęce wszystkie białka Rośliny zbożowe wszystkie białka, słodycze, mleko Jak jeść, czyli kawa na ławę Powyższe wyliczenia mogą wydawać się skomplikowane, stąd podajemy przykłady prawidłowo skomponowanych posiłków. -Stek z gotowanymi warzywami -Ryba z marchewką -Jaja sadzone z sałatką warzywną -Ser żółty z pomidorem, papryką i kiszonym ogórkiem - Szynka ze szparagami -Chleb z sałatką warzywną -kasza z gulaszem warzywnym -ziemniaki z warzywami z wody -ryż z warzywami -makaron z warzywami w sosie pomidorowym Skopiowałam fragment ze strony zalecenia Michała Tombaka. Warto przeczytać jego książke,wklejam jeszcze cytat odnośnie soków które powinniśmy robić przy trądziku,ale to w lecie z niepryskanych warzyw: Mieszanka soków: marchwi + ogórków + sałaty (160 ml + 40 ml + 40 ml), proporcja Zastosowanie: choroby skóry, egzemy, wypryski, pryszcze, zapalenie oczu, kruche paznokcie Sok z ziemniaków: Sok z ziemniaków zawiera witaminy: C, grupy B, siarkę, fosfor, potas i inne. Sok z ziemniaków oczyszcza organizm z bakterii, normalizuje proces organów trawiennych i tarczycy, wspaniale oczyszcza skórę ciała i twarzy z różnego rodzaju plam i wyprysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki jagi :) a te nie laczenie bialek i weglowodanow to wplywa jakos leczniczo na tradzik czy tylko robi sie to dla zdrowia ? bo szczeże to nie mam tyle czasu i ochoty zeby takie diety stosowac :) ja czytealem w innej ksiazce i tam koles pisal ze wystarczy nie laczyc skrobi i białek hmmmmm. ... az tak strasznego tradziku nie mam ale nie chce miec go wcale i bede podchodzil do kolejenej glodowki 10 dniowej jakos w kwietniu-maju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagi
Ale to prawie to samo-nie łączyć skrobi i białek,co węglowodanów i białek.Skrobia to przedewszystkim ziemniaki,ziarna zbóż,czyli pieczywo każdego rodzaju i kasze i tego nie łączysz z białkami,czyli serami,mięsem,nabiałem.Sam widzisz! :) Te zasady to dla trądziku też,bo jak dochodzi do fermentacji w żołądku z powodu niewłaściwych połączeń i procesów gnilnych w jelitach to potem masz toksyny w krwi i ogólnie cera pierwsza szwankuje. Przeczytaj tego Tombaka co Ci wysłałam,nie koniecznie całą książke,ale rozdziały o jelicie gróbym i odżywianiu WARTO!!! Będziesz miał na wszystko pełną i uzasadnioną odpowiedz,że nie trzeba już w innych żródłach szperać. Ja moje dni na jabłkach zaczynam od poniedziałku,bo doczytałam,że przed nimi też trzeba na kilka dni wcześniej odstawić kawe,cukier,sól,mięso,nabiał.Także narazie zdrowe odżywianie cały czas!:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gural
dzisiaj drugi dzien głodówki mija nie jest tak źle i ogólnie nie czuję głodu tylko jak ktos je cos dobrego przy mnie to mnie troszke skręca :) dzisiaj w szkole z kumplami poszlismy do sklepiku i wszyscy hamburgery i pizzerki z takim zajebiastym sosem a ja tak wącham i wytrzymałem ledwo ledwo :] dobrze że 4 dni przed głodówka jadlem same warzywka bo to mi troche apetyt obnizyło ogólnie jak narazie 5 kg w dół spadłem z 85 kg początkowych wczoraj robiłem pierwszą lewatywe i zamierzam robic codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to trzymaj sie tam guralu :D jak juz poszedlem na calosc to od jedzenia tez sie powstrzymasz tylko pij duzo wody:) lewatyw nie musisz koniecznie robic codziennie , mozna je robic co drugi dzien wtedy jelito grubo ma czas na strawienie zlogow i one wtedy lepiej odpadaja po lewatywie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagi lusi i hania a jak u was z cerą ? bo mi wyskakuja pojedyczne pryszcze ale nie ma tragedii , myle ze po jeszcze jedenj glodowce powinno byc ok ale czy dam rade pracowac i robic glodowke oto jest pytanie ? mozliwe ze bym dal rade bo prace mam tylko 3 razy w tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gural
mam jeszcze jedno pytanko mam 10 marca zabieg prostowania przegrody nosowej pod narkozą myślicie ze podczas głodówki można go wykonac przed zabiegiem bede miał robione wszystkie badania i boję sie ze wyjdzie mi cos nie tak :( dodam że podczas niejedzenia mam cisnienie 60 /40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagi
Cześć wszystkim! Pathetic,u mnie z cerą o niebo lepiej niż przed głodówką,choć też czasem coś pojedyńczego wyskoczy. Teraz używam olej rycynowy(w aptece,koszt ok 5 zł) rozrobiony z oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia.Na spodku mieszam małą łyżeczke rycynowego i dwie małe łyżeczki oliwy z oliwek i nakładam na twarz na 15 minut.Genialna jest po tym cera,nie wyskakuje nic i taka odżywiona,świerza skóra jest.Ten sposób mam z książki"jak pokonać pryszcze w 5 dni"-muj brat zakupił,ale jeszcze nie czytałam.Jak przywiezie to jak będzie coś godne polecenia to napisze.Narazie powiedział mi o tej maseczce i faktycznie efekty są. Gural,troche bez sensu,że masz teraz ten zabieg mieć,bo przy narkozie anestezjolog też chce właściwe parametry mieć,a tu ciśnienie już za niskie i ogulnie dóże osłabienie organizmu. Nie wiem,czy nie wróć na zdowe odżywianie a po zabiegu zacznij....,albo poradz sie lekarza! Trzymam kciuki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cocapepsi
rafcio a nie wiesz jak glodowka zadziala na wlosy albo wie z was ktos moze?? bo mam bardzo slabe zniszczone cienkie i praktycznie suche modle sie by glodowka sprawila cud :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie to nikt nie poleca głodówek, bo panuje takie przekonanie, że coś takiego negatywnie wpływa na gospodarkę organizmu. Jeżeli trądzik znika po głodówce, to znak, że trzeba zmienić nawyki żywieniowe. Najlepiej iść do dietetyka, niech on ustali odpowiedni plan żywienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagi
Jeszcze ciągle przedemną :) :) Nie moge sie zebrać,ciągle zaczynam od jutra... Ale napewno ją w najbliższym czasie zrobie i napisze o efektach.Z cerą ogólnie ok,czasami coś sie pokarze,ale te maseczki z olejku rycynowego i oliwy dają super jak dla mnie efekt! Pozdrowionka!...a i napisz pathetic czego Ty używasz,czy masz coś sprawdzonego,co Ci pomaga?! Hania jak będziesz mieć dostęp do kompa to też daj znać co u Ciebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tak samo od czasu do czasu cos wyskoczy , teraz jest ok z cerą . Uzywam nomrlanej peielegnacji do mojej cery czyli zel , tonik i krem a od czasu do czasu robie maseczke z glinki albo inny specyfik do cery tradzikowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Sorki, ze tak dlugo nie pisalam. Kompa ciagle nie mam, szukam pracy bezowocnie jak dotad, i stresuje mnie ta sytuacja coraz bardziej. Jak juz minelo tych 10 dni po glodowce, i zaczelam sobie pozwalac na pewne rzeczy (czyt. slodycze, zapiekanki, smazone ziemniaki) to na mojej twarzy zaczely znow wylazic pryszcze. Wkurzalam sie na to bardzo, bo na co mi bylo tak sie meczyc przez czas glodowki jak teraz ma byc to samo... Jak mi tak wyskakiwaly, to sie stresowalam jeszcze bardziej i pocieszalam sie niedozwolonym jedzeniem. Do tego zaniechalam kwestie nielaczenia bialek i weglowodanow i jem wiecej niz przed glodowka. Na dzien dzisiejszy moja cera jest troche lepsza niz przed glodowka, ale nie za wiele. Najbardziej wkurzam sie ze zaprzepascilam moje starania. :( Teraz w ogole nie moge sie zmobilizowac do dzialania antytradzikowego prozdrowotnego. Mam wrazenie ze wpadlam z jednej skrajnosci w druga. Powiem Wam, ze nie pisze sie na 2ga glodowke w najblizszym czasie. Chcialabym zrobic wg tombaka regularne oczyszczanie jelita przez 4 tygodnie z jednoczesnym powrotem do nielaczenia i zdrowej diety. Tylko ostatnio ciagle jakies spotkania rodzinne, imprezy, niedlugo swieta i nie wiem na kiedy mam planowac "nowy poczatek". Sama juz sobie nie wierze, ze bede wytrwala..... A myslalam ze bede twarda psychicznie..... Ogolnie jestem zdolowana. Wiem jak wazna jest dieta i oczyszczanie jelit a jednak poddalam sie... Jagi a co u Ciebie? Robilas juz ta kuracje z jablek? Twoja cera jest mniej wiecej jak po glodowce? I ten olejek rycynowy plus oliwa naprawde dziala? Moze tez wyprobuje? I po zmieszaniu i nalozeniu na 15 min zmywa sie sama woda? To lepiej robic na noc czy rano? A skora sie po tym przesadnie nie swieci? pozdrawiam Was! trzymajcie sie cieplutko i w dobrym nastroju! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gural
witam również ja niestety musiałem przerwac głodówke po 3 dniach gdyż jak sie okazało podczas zabiegu nie mozna sie głodzic . Przegroda już zrobiona(bolało jak cholera (:[ ) , teraz jade na antybiotykach ale za 2 dni zaczynam się głodzic :) co zauwazyłem po tych 3 dniach to to że pryszcze na twarzy stały się matowe i nie wysakiwały mi nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gural, to trzymam kciuki ze cera Ci sie poprawi jeszcze bardziej jak juz przeprowadzisz glodowke wg planu. Mam pytanko do Ciebie odnosnie operacji przegrody nosowej - jak sie dowiedziales ze masz krzywa przegrode i ze musisz miec operacje? ja od dosc dawna smarkam dosyc glosno, duzo glosniej niz inni. czy ty tez cos takiego miales? czy powodem glosnego smarkania moze byc wlasnie krzywa przegroda nosowa? poza tym tez mam pewne problemy z zatokami. czy to wszystko moze byc ze soba powiazane? sorki ze odbiegam od tematu ale skoro juz tu jestem i o tym napisales, nie zaszkodzi zapytac.... pozdrawiam! i wytrwalosci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siema hania:D haha no to ladnie przegieła z odrzywiazniem :D ja tez tak mam ale nie az tak :D slodyce jadlem sporadycznie :D z cerą mam w sumie ok ale od czasu do czasu cos wyskoczy , jak juz sie zabaralem za tradzik to mam zamiar go wyleczyc do konca zeby miec swiety spokoj :) zabieram sie niedlugo za druga glodowke , jestem w okresie przed glodowkowym :Dwarzywka owoce itp :) tak latwo nie popuszcze ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagi
Hejka! :) Żadko tu zaglądam,bo wkręciłam sie narazie w inny temat.Tak jak piszesz Hania troche tego poczucia,że efekty nie są idealne a tyle było nadziei i męki jest.Ja narazie diety jabłkowej nie zrobiłam,ogólnie,też zaczełam jeść wiencej niż przed głodówką,wróciłam do starej wagi.Z cerą w zależności od tego co zjem jest różnie,ale zaczełam znów diane 35 i troche też widze poprawe.Na noc smaruje kremem bambino ochronnym dla dzieci,a maseczke z oliwy musisz spłukać jakimś żelem myjącym bo jest tłusta i samą wodą nie da rady.Nie świece sie po tym.Wręcz przeciwnie,raz zrobiłam na noc i drzemneło mi sie ,zmyłam dopiero po 2 godzinach-to dwa dni mi sie skóra łuszczyła i sucha była. Pozatym rozpisywałam dla mamy diete "na zawołanie"(tak sie nazywa) z neta i tak troche sama sie w to bawie bo mnie dyscyplinuje tu.Je sie tylko w określonych godzinach,określone żeczy,zero makaronów,ziemniaków,pieczywa.Dóżo warzyw i owoców.Cera przy takim żywieniu też sie poprawiła.Jakbyś była Hania zainteresowana to podaj meil,to Ci wyśle,bo nie bende innymi tematami tu zaśmiecać! :) Pathetic widze,że ostro do sprawy podszedłeś! Troche zazdroszcze Ci,że tak umiesz i jestem ciekawa efektów kolejnej głodówki,mam nadzieje,że będziesz pisał!!!Mi ciężko jak widzisz było sie zmobilizować żeby zrobić dni na jabłkach,zaczynałam a po południu głud i przypominała mi się męczarnia z "głodówki" i rezygnowałam! Wszystko zależy od podejścia!To głowa nami steruje!Trzymam kciuki! Pozdrawiam wszystkich stałych bywalców forum i Tobie Gural też powodzenia życzę! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gural
Witam Ja przegrodę miałem skrzywioną dosyc mocno co powodowało , że miałem cały czas zapalenie zatok , a wydzielina z zatok zamiast nosem to spływała mi po tylnej ściance gardła :( do tego nie mogłem normalnie oddychac przez nos gdyz był on niedrożny byłem u laryngolog i stwierdziła ze przegroda jest krzywa , potem rentgen głowy to potwierdził czy smarkanie głosne moze byc powiązane ... może ale najprosciej sprawdzic czy przegroda jest prosta zatykając po jednej dziurce i drugą oddychając . Jeżeli przez obie swobodnie oddychach to masz prostą przegrode ... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Jagi, napisz cos wiecej o tym diane 35. ja czytalam negatywne opinie o diane 35. ale od 1 osoby slyszalam, ze jej corka sie wyleczyla z tradziku przez tabsy anty, ale nie wiem jakie to tabsy i na ile powazny byl jej problem z tradzikiem. poza tym... skoro juz sie bierzemy za naturalne sposoby to chyba tabsy sa ich calkowitym przeciwienstwem. Co do maseczki z oliwy i oleju rycynowego to zrobilam wczoraj i rzeczywiscie cera wyglada po tym ladniej;) ale pytanko: jak czesto tzrba ta maseczke stosowac - codziennie? raz czy moze 2 razy w tygodniu? Jak najbardziej jestem zainteresowana ta dieta "na zawołanie". Nie mowie ze ja na pewno zastosuje, ale na pewno rozwaze taka opcje.Moj mail:hanna84@op.pl. Gural, dzieki za odp. w sprawie przegrody. Oddychanie sama prawa dziurka zupelnie lekko mi nie przychodzi, ale moze to chwilowe. Musze sie poobserwowac. ;) Pathetic, podziwniam Cie za upor i zycze wytrwalosci w drugiej glodowce! Mi wlasnie tych 2 cech zabraklo.... (Ja nie twierdze ze glodowka jest zla, kiedys na pewno sie jej podejme ponownie, ale najpierw musze ustabilizowac pewne rzeczy w swoim zyciu.) Pozdraiwm wiosennie! :););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simona1811
Wiecie co jest lepsze na trądzik niż głodówki, które w zasadzie wyniszczają organizm? Fitness! Poważnie. Od jakiegoś czasu chodzę na aqua aerobic do fitnessparku w agorze i zauważyłam, że oprócz tego, że schudłam, to jeszcze zniknęły moje problemy z czołem i wiecznymi zaskórniakami. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa. Być może to dzięki wysiłkowi, który pomaga oczyścić organizm z toksyn. A dowiedziałam się z ich facebooka http://www.facebook.com/pages/Fitness-Park/343038112747?ref=search&sid=100000759427003.2570307168..1#!/pages/Fitness-Park/343038112747

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×