Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

allleeee

twardnieje mi brzuch co to?

Polecane posty

jestem w 29 tyg i co jakis czas 2 razy na dzien tak mi twardnieje i puszcza co to jest a teraz tzn dzis to mam twardy czuje ze dziecko ma tam malo miejsca bo powolli sie rusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Ja bym wybrała się do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twardnienie brzucha to wlaśnie skurcze. Pod koniec ciąży macica przygotowuje się do porodu i wlaśnie się kurczy. Jednak takich skurczy powinno byc kilka dziennie - jesli jest więcej - radze iść do lekarza - może okazac się, że szyjka sie skraca i będzie potrzebny pessar, albo inne postępowanie zapobiegajace przedwczesnemu porodowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość animka
ja tak miałam całą ciążę po kilka a nawet kilkanaście razy dziennie pytałam lekarza i powiedział ,że to nic takiego mam się nie przejmować a jeśli jest to dla mnie uciążliwe to moge brać nospę urodziłam zdrowe dzieciątko w terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic mnie nie boli poprostu tak w dole stwardnieje i za 30 sekund puszcza mam tak od 2 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz może być tak ze dziecko sie tak układa i twardy robi sie brzuch ....nie ciągnie ciebie w dół...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to może byc normalne ćwiczenie macici, ale często przy twardnieniu skraca się szyjka, zwiększa rozwarcie. Tego nie jestes w stanie sama sprawdzić. I wcale nie musi boleć. Idź po wekendzie do lekarza - lepiej dmuchać na zimne. Wiem, co mowie, bo tez tak mialam i przez pól ciąży miałam skrócona szyjkę i zagrożenie porodem przedwczesnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchaj,ja też tak miałam i byłam od 31tc non stop na no spie.Lepiej idz do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde czy młode pokolenie już w ogóle książek nie czyta :O? w każdej książce o ciąży o tym pisze to są skurcze Braxtona-Hicksa, które przygotowują macicę do porodu takie ćwiczenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafinka,możesz czytac dużo.Ale każda ciężarna,a przynajmiej wiekszość pierworódek nie o wszystkim wie.Moje skurcze były niebezpieczne........co stwierdził lekarz po badabiu,wiec i jej radze wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gelfi
rafinka a wiesz jak rozpoznac zaburzenia hormonalne?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak już wczesniej pytalam - skurcze Braxtona są, jesli to jest kilka dziennie. jeśli częściej, lub brzuch jest cały czas twardy - może byc zagrożenie ciąży. Ja bym nie bagatelizowała, bo tylko po stanie szyjki macicy lekarz moze ocenić czy skurcze sa groźne, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×