Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość biiii

co warto kupic w usa?

Polecane posty

Gość biiii

Witam Drogie forumowiczki proszę o podpowiedz - co oplaca sie zakupic za wielka woda? Moj znajomy wybiera sie do Bostonu i zadeklarowal chec wsparcia mojej szafy amerykanskimi ciuchami i butami i kosmetykami Czy mozecie podac moze jakies strony, ulubione marki, propozycje? kazdy pomysl mile widziany :) mysle glownie o butach (sportowych i eleganckich) oraz bluzkach koszulowych no i moze dżinsach... czekam na opinie pozdrawiam B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przedewszystkim perfumy sie oplaca i kosmetyki, ale jest tego tyle, ze ciezko wszystko wypisac. poza tym mozesz sie grubo rozczarowac jesli ktos nei zna Twojego ciala na wylot gdyz rozmiary amerykanskie bardzooooo roznia sie od naszych, wiekszosc rzeczy trzeba poprostu kupowac na oko, bo czesto ich s lub sx jest jak nasze L niestety. generalnie oplaca sie kupowac wszystkie marki amerykanskie gdyz te europejskie sa tam drozsze niz u nas. ciezko cos wybrac z linkow bo czesto jest tak, ze asortymtntu z neta nie ma w sklepie tylko jest cos innego. wiec lepiej kup cos pewnego jak elektronka czy kosmetyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie girl
Crazy a powiedz mi ile np. trzeba kasy żeby naprawde dużo kupić , np. z 10 koszulek polo, kilka bluzek, kilka par butów, jakąś torebkę, perfumy i kosmetyki raczej odpadają bo te firmowe są nic nie warte jak dla mnie. Czy powiedzmy 1000 dolców na takie zakupy starczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zalezy gdzie te rzeczy chcesz kupowac. Jesli masz zamiar kupic kilka par butow np. marca jacobsa, to akurat 1000 zielonych Ci na nie wystarczy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie girl
Nie chodzi mi o takie buty, bo takie sobie kupię w Polsce. Chodzi mi o np. Esprit czy mokasyny TOmmiego. U nas Tommy H. kosztuje w przliczeniu na dolce ok. 135, czy w USA jest taniej? Jak często są promocje, wyprzedaże itp. i gdzie kupować? Są outlety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie girl
CZy 60 $ za fajne mokasyny albo balerinki czy japonki to wystarczająco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no np. baletki Gapa kosztowaly mnie w zeszlym roku 29 $(rozne rodzaje). Tommy jest nieco drozszy, ale to nic w porownaniu z polska(wczoraj widzialam jeansy za 289pln). Teraz wyprzedaze beda w lipcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie girl
no i to mi chodzi. Do 60 $ dam za buty. Tylko kurcze ja w maju chce jechac to nie wiem czy beda jakies promocje, no chyba, ze w lipcu moze...hmmmm A koszulki TOmiego ile kosztuja bez promocji? I czy Esprit jet tanszy niz u nas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam wrazenie, ze tam wszystko jest tansze niz u nas. proponuje poszukac wczesniej adersy jakis outletow w internecie i tam od razu uderzac, a z1000 $ zaopatrzysz sie w takich sklepach na rok. tam zawsze sa wystawione wieszaki z wyprzedaza wiec mozna cos wybrac, sa tez wlasnie duze sieciowe outlety gdzie ubrania i kosmetyki sa za kilka dolarow, a u nas nie ma takich kolekcji w sprzedazy. tylko uwaga na te rozmiary, jesli jestes drobna moze byc klopot. kosmetyki te markowe nie wiem czmu ala maja wydajniejsze i lepsze niz u nas. warto napewno kupic buty, prefumy, elektronike itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeczy sa generalnie tansze bo VAT jest tam nizszy niz u nas chociazby. W wielu sklepach odziezowych nie placisz podatku w ogole jesli dokonujesz zakupu do wysokosci 110USD. Ale nie nalezy przesadzac, chyba, ze ktos wyszukuje outlety. Normalnie w sklepach zaopatruje sie dwa razy do roku i za 1000 USD nie da sie nakupic tony rzeczy. Za buty diesla w shoemanii (czyli juz po sezonie) trzeba dac te 70-80 USD. W gapie t-shirty nie sa zwyczajowo przeceniane wiec 20USD trzeba dac a za bluze 50-60USD. W expressie mozna np. teraz kupic koszule za 19,99 przecenione z 45 USD. Ale zeby zlapac takie okazje to trzeba byc jakies 4-5 tygodni zeby doczekac przeceny. Praktycznie zawsze mozna kupic majteczki victoria\'s secret 5szt. za 25USD.W Banana Republic sweterki przecenione kosztuja okolo 50USD. W clubie monaco za przeceniona torebke jakies 100 - 150 USD. Za plaszcz ponad 1000USD. Za spodnie elegancie jakies 80-90USD. A w sklepach z wyzszej polki to przeceny jak sa to tez zalezy na czyja kieszen. W bcbgmaxzaria to juz za przeceniona rzecz trzeba dac 200-300 USD. POdobnie u Marca Jacobsa. No chyba, ze sie chce bylejaki t-shirt za 35USD aby tylko metka projektanta byla. W macy-s mozna dostac na podstawie paszportu 5-cio dniowy tourist pass uprawniajacy do zakupu towarow z 11% upustem. Tyle, ze nie obejmuje to wielu artykulow np. kosmetykow. Pozdrawiam i zycze milych zakupow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie girl
Dzięki za odpowiedzi, chyba jednak podniosę poprzeczkę do 1300-1500 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasandix
byłam w Stanach i faktycznie są tam ekstra outlety ale nie ma co szukać butów w najnowszych kolekcjach. a te z najnowszych kolekcji są może 50zł tańsze niż te w Polsce. Za marke th trzeba płacić. - zresztą ich buty są bardzo wysokiej jakośći. Polecam Balerinny.- zakochałam się od pierwszego kroku:) polecam ten model. http://www.schaffashoes.pl/balerinki-BALERINKI_TOMMY_HILFIGER_CAMILLA_5_B_SILVER-Tommy_Hilfiger,10952

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość giza k.
Hamburgery :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfsfsefsefwefes
rety takie balerinki prawie 400 zł pogięło was? w usa warto sobie kupic piękny złoty pierścionek, bo w Polsce złoto kosztuje krocie, a mąż mi zamówił z usa cudowny pierścionek za niecałe 700 zł 4 gramy z diamentami, szafirami i rubinami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysienka09
Jeśli naprawdę szukasz czegoś fajnego to warto tam inwestować w kosmetyki takie jak MAC, NYX czy po prostu perfumy. Ja sprowadzam sobie ciuchy i kosmetyki właśnie. Aktualnie nie mam nikogo w stanach więc zamawiam za pośrednictwem http://www.wszystkozameryki.com/index.html . nigdy się nie zawiodłam! :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuccyLee
Sama najczęściej w Stanach kupuję odzież. Tamtejsze ubrania są świetnej jakości i można wybierać spośród wielu marek. Aby nie czekać długo na przesyłkę korzystam z transportu lotniczego, oferowanego przez USBOX. Na ich stronce jest bardzo fajny poradnik, na temat tego jak zamawiać towary w Stanach https://www.usbox.pl/jak-zamawiac/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×