Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

małe wredne to to

Przejście z plastrów na pigułki

Polecane posty

Witam. Chciałabym sie dowiedzieć co trzeba zrobić żeby zamienić plaster na pigułki antykoncepcyjne? Czy można to zrobić z dnia na dzień czy należy zastosować jakąś przerwa w stosowaniu plastra? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szyba
Ja właśnie przechodzę z plastrów na pigułki:) Odstawiłam plastry i zrobiłam sobie miesiąc przerwy żeby wreszcie dostać normalnej miesiączki i odpocząć od leków, tyle że niestety póki co okres mi się spóźnia już 6 dni i nie wiem czy się go doczekam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja777
Ja własnie to zrobilam. I troche mam stracha. Zmienilam plastry na regulon. Gin kazal wziąć 1 tabletke normalnie jakby kontynuowac, tzn po 3 plastrze tydzien przerwy i 8ego dnia tabletke pierwsza. Tak zrobilam ale czytam opinie ze powinno sie wziąść pierwszego dnia krwawienia, sama juz nie wiem. Regulon ma dawki estrr i pro takie jak plastry nawet troszke wiecej. Czy w takim wypadku przez ten tydzien przerwy bylam zabezpieczona. W piatek minal tydzien od zerwania plastra, w piatek sobie za duzo z chlopakiem pozwolilismy;) i w piatek tabletke ( tak jak powinnam 8ego dnia) po stosunku. Ten tydzien przerwy bel bezpieczny, bo troche boje, mam nadzieje ze ciąglosc jest zachowana... Prosze o odpowiedz dziewuszki. a jak wy zamienialyscie, i jak z tym bezpieczenstwem? Dzieki pzdr pap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyba - to dla organizmu jest gorzej. Jeśli przerwa, to półroczna. Odstawienie na miesiąc narobi Ci więcej szkody niż pożytku. Ściślej - samej szkody. Ja też dostałam schemat - po plastrze tydzień przerwy i tabletki, ale to chyba zależy od tego, na co się przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja777
Ale w tymtygodniu przerwy mimo ze zacynam cos nowego ( ale o takiej samej lubwiekszej dawce hormonow) jest sie zabezpieczonym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szyba
dzięki za informację:) Niestety póki co wszystko wskazuje, że czeka mnie dłuższa niż sześciomiesięczna przerwa bo nadal nie dostałam okresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicja, jesteś zabezpieczona. Szyba, a doliczyłaś sobie do długości cyklu 7 dni? I to przy założeniu, że od razu wracasz do naturalnej długości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja777
Dzieki Nomina wielkie!!!, od razu lzej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×