Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość i jak sie przygotowywalyście

Jak planowałyście dzidziulkę to ile przed brałyście kwas foliowy

Polecane posty

Gość gosik2007
ja dopoki sie staralam, to nie wychodzilo. dopiero jak zapomnialam o staraniach, wyjechalam na urlop-wtedy sie udalo. wiec dziewczyny-nie starajcie sie za bardzo. moja znajoma tez tak miala, tylko ze latami leczylo sie u lekarzy i znachorow-dopiero jak zrezygnowala ze staran-zaszla w ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jak sie przygotowywalyście
cos w tym jest, ale to jednak dziwne , nie!! Mózg to jednak niedoceniony organ!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie będziecie się śmialy
ze mnie, ale naprawdę nie mam bladego pojęcia w jaki sposob sie stara o dziecko!!! Chodzi o to aby wspolzyc tylko w dni płodne??? Przepraszam, naprawdę nie wiem czy w tym rzecz... ja jak będę sie chciala starac o dziecko to poprostu odstawimy prezerwatywy, no i to chyba wystarczy??!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosik - racja :) dlatego daje na luz i niech się dzieje wola nieba :) tez czekam na odpowiedz - trzymam kciuki za was :) daj znać jak już ten tego....zajdziesz :) Branoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulka_kulka
Pewnie nie jesteś jedyna która myśli, że wystarczy odstawić antykoncepcję i już ... niestety nie zawsze to tak od razu działa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem ci tak - jeśli nie wiesz jak się stara to się lepiej tym nie interesuj póki nie będziesz musiala...bo jak zaczniesz się interesować, to zobaczysz że to wcale nie taka prosta sprawa z punktu widzenia logistycznego, że tak powiem ;) i zaczniesz o tym myśleć, a to wcale nie ułatwia zajścia... Jak jestes bardzoooo ciekawa to mogę opisać w czym rzecz, ale zastanów się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie będziecie się śmialy
hmmm, no szkoda że mnie tak potraktowałas, no ale cóż trudno. Ale wiesz co... szczerze powiem,że nie wiem co miala na mysli jedna z piszących na tym forum,że mysli ze jej sie uda za 3 razem... możesz mi to wytłumaczyć? Będę wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to bylo do mnie? Nie chciałam cię urazić w żaden sposób - tylko chodzi o to że jak ta wiedza raczej przeszkadza w zajściu w ciażę a nie pomaga - tylko tyle. Nie gniewaj się 🌻 By doszło do ciąży musi być spełniony szereg warunkow, sporo czynników się na to nakłada - dlatego czasem nie jest to takie proste jak się niektórym wydaje. 1. trzeba trafić w owulację - co wcale nei jest łatwe bo bez monitoringu, testów owu, czy mierzenia temperatury, sluzu i szyjki - kobieta tak naprawde nie ma pojęcia kiedy owulację ma i czy dany cykl jest owulacyjny czy tez nie. Jajo jest gotowe do zapłodnienia do 6h max 12 h po uwlonieniu do jajowodu. Plemniki żyją ok 72 h w sprzyjających warunkach - trzeba to wszystko dograć :) 2. W pochwie powinny panowac te sprzyjające warunki - odpowiednie ph, płodny śluz - jesli któryś z tych czynników jest zaburzony spada prawdopodobieństwo zajścia. 3. plamniki powinny być zdrowe i powinno byc ich odpowiednio duzo 4. hormony kobiety powinny byc w normie - niektóre hormony mają decydujące znaczenie przy utrzymaniu wczesnej ciaży (progesteron), czy też przy wywołaniu owulacji (LH,FSH, Estradiol, Prolaktyna) To tylko kilka z czynników...więc widzisz nie jest łatwo. Statystycznie najwięcej kobiet zachodzi w 4 cyklu starań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w 1. punkcie troche się zagalopowałam - nie trzeba trafic punkt w owulację, ale trzeba się tak zgrać żeby jajo jeszcze było gotowe do zapłodnienia a plemniki zdązyly dolecieć. Czyli najlepiej - prztulanko PRZED dniem owulacji, ale nie więcej niż 72 h przed. Do tego dochodzi fakt, że po stosunku i wytrysku plemniki 6h odpoczywają w organizmie kobiety zanim wystartują - więc jeśli np wytrysk nastąpi w momencie owulacji to może być juz za późno i jajo obumrze nim plemniki dolecą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie będziecie się śmialy
Dziekuję Tobie serdecznie!!! Miła jesteś:) Raz jeszcze dziekuje i pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosze bardzo :) pozdrawiam i mykam spać 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosik2007
a moze lepiej zapomniec o tych wszystkich warunkach do zajscia w ciaze. kupic sobie np. kamasutre i wyprobowywac rozne rzeczy dobrze sie przy tym bawiac. mi sie udalo w dniach, gdy bylam juz pewna, ze w danym cyklu juz po ptakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosik - dokładnie tak, masz w 100% rację :) dlatego wolałabym zapomnieć o tym co wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja niewiele wiem :) i nie bede specjalnie tematu zglebiac. Odstawie tablety i heja ;) przytulamy sie czesto wiec moze sie uda bez tych wszystkich akcji z mierzeniem temp, obserwacja i monitoringiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo.....
"za 3 razaem" pewnie chodziło o to , że w 3 cyklu się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×