Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

olawd

3 latek i pielucha

Polecane posty

mam pytanie do wszystkich mam majacych dzieci - jak oduczyc dziecko 3 letnie od uzywania pampersow . nie chodzi tu o moje dziecko ale o kogos kto mieszka z nami . dodam ze probowalismy wszystkiego : kary , nagrody , pilnowanie , wysadzanie co 15 min - i nic . a on dokladnie wie kiedy robi bo jak tylko chce zrobic kupke tak od razu chowa sie np.za fotel lub za drzwi . rece juz nam wszystkim odpadaja ( on to po prostu robi na zlosc ) dziekuje w imieniu rodzicow i mnie samiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcialaby widziec jak ona sobie by z nim poradzila :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziecko musi biegać na golasa. Jak mu się chce, a trudno to przeoczyć :) szybko do kibelka na siusiu. W tym wieku, chłopiec już stanie przy muszli, potrzymać siusiaka, wysikać. :) Na kupę jeszcze sadzałabym na nocnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byl czas ze chodzil bez pieluchy ale i tak potrafil sie zesiusiac i mu wcale to nie przeszkadzalo ze ma mokre spodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę, że maluszek traktuje załatwianie się jako coś złego (wnioskuję to po tym, że chowa się). Nie robi tego nikomu na złość, tylko się boi. Wg mnie należy zmienic zachowanie rodziców. żadnych kar, gróźb. Założyć małemu rajtuzki bez pieluchy. gdy się załatwi, pozwolić mu pochodzić kilka minut w mokrych rajstopkach - będzie mu nieprzyjemnie. nie karać, nie krzyczeć. Ale gdy rodzice zauważą, że maluszek chce się załatwić, posadzić go na kibelku lub nocniku, jak zrobi to należy bardzo mocno ucieszyć się, dać nagrodę - taką jaka będzie naprawdę cieszyć. a jak nie pomoże to iść do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i przede wszystkim trzeba byc cierpliwym. u takiego dużego dzieciaczka moze to trwać długo - nie kilka kilkanaście dni ale nawet kilka tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peppetti___on nie boi sie tylko robi to na zlosc - bo jak nazwiesz to ze pytasz sie go czy chce on odpowie ze nie (lub go wysadzisz na nocnik ,nic nie zrobi) a kilka minut pozniej chowa sie i robi kupke w pieluche . i nikt na niego nie krzyczy , a chodzenie w samych rajstpkach tez nie pomaga bo sie zesiusia np i mu to nie przeszkadza . a jak sie juz uda ze zrobi na nocnik to dostaje nagrode i kazdy mu mowi jaki duzy i grzeczny chlopiec jest . i nie trwa to kilka czy kilkanascie tyg tylko na prawde bardzo dlugo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ukuyolyoiyy
Mam pdobny problem. Córa skończyła 3 latka, siusiu w dzień robi na sedes bez problemu, ale kupę wali w majty. W nocy nadal śpi z pieluchą. Jak oduczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olawd - musicie być bardzo cierpliwi. tylko systematyczne i stale dzialania moga coś pomóc. jest mi trudno uwierzyć by trzylatek robił na złość. widocznie jest jakas przyczyna, dla ktorej nie chce sie zalatwiac. moze to nie jest strach przed wami, ale moze to jest np. strach przed bólem (bo go boli pupcia), moze to jest strach przed nieprzyjemnym zapachem, może nocniczek mu nie odpowiada. moj synek nigdy nie robil kupki do nocnika, tylko od razu na duzy sedes. moze wezcie go na zakupy, niech wybierze sobie śliczna deseczke (taka nakładkę na sedes), niech mu mamusia wytłumaczy, ze już jest tak duży, że może załatwiać się jak dorosły. Może duma z tego, że zrobi to tak jak tatus i mamusia, pozwoli zapomniec mu o obawach przed zalatwianiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurcze lekkie przegiecie
moja jak miala 2 latka poszla do przedszkola a w pieluchy robila do 1,5 roczku.Wez najpierw zapoznaj dziecko z nocnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×