Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ma_rka

do kogoś znającego się na prawie.

Polecane posty

Moja matka jest wdową, planuje ślub z pewnym mężczyzną. Po śmierci ojca został nam dom. Według prawa ja i moja siostra dziedziczymy po ojcu 1/4, a matka 3/4. Czy jeśli matka weźmie ślub to połowa jej połowy przechodzi na tego faceta? Proszę o sprawdzone informacje, to bardzo istotne, bo nie ufam temu facetowi, chcę mieć pewność, że nasz dom nie stanie się jego własnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jednak dom po ojcu chciałabym żeby był w rodzinie, a nie, żeby zagarnął część jego facet, któremu nigdy nie ufałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobresobie
A matka nie może przed ślubem intercyzy spisać? Że po jej śmierci dom dziedziczą tylko dzieci? Bo jeśli tego nie zrobi to połowa jej części przypada temu facetowi (w przypadku śmierci mamy), chyba że sporządzi testament, który stanowić będzie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem do końca pewna
ale może tak być, chyba, że mama sporządzi intercyzę co w tym wypadku bardzo bym polecała, bo jakby mama miała dziecko z tym panem to juz to dziecko w pełni dziedziczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli bez intercyzy część domu będzie jego? A nie jest tak, że to czego ona dorobiła się przed ślubem jest jej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem do końca pewna
no tak, ale jeśli chodzi o dom , w którym razem mieszkają to on tez będzie miał do niego prawo... no i jeszcze gorzej jak coś do niego dołoży - remonty, meble, sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łee
dokładnie tak jak piszesz dom jest jej własnością przed ślubem i temu facetowi nic do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i gdzie racja? A jeśli intercyza zostanie zrobiona, a matka będzie miała dziecko z tym facetem, to dziecko i tak będzie miało część domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W razie rozwodu dom nie wchodzi do podziału majatku jako uzyskany droga spadku. Natomiast w razie śmierci matki obiecny mąż dziedziczy jej część domu. Matka powinna sprzadzic testament, w którym dzieci dziedziczą dom a mąż otrzymuje tzw zachówek. Intercyza tez jest rozwiązaniem, pytanie czy przyszły mąż sie na nia zgodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem do końca pewna
ale zachowek i tak dostanie, bez względu na testament czy intercyzę.....chyba ,że sie mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem do końca pewna
nawet jak przepisze na ciebie, to pozostała część rodzeństwa ma zachowek i tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łee
tak zachowek przysługuje zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chodzi i o zagarnięcie wszystkiego. Po prostu chciałabym, żeby to co zostało nam po ojcu w dalszym ciągu należało do mnie i siostry i żeby w przyszłości nie było tak, że facet zagarnie częśc matki, a my nie będziemy mogły wejść do domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hellouiuuuuuuuu
po pierwsze: twoja matka jest wdowa , nie dziedziczy 3/4 tylko połowe. i połowe dzieci ( do podzialu- czyli jak jest was dwoje to bedziecie miełi po1/4) gdy mama wezmie slub, to w razie jej smierci maz "bierze" połowe a wasza połowa zostaje podzielona na ilosc dzieci ( w razie gdyby sie pojawiły jeszcze jakies oprócz was)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem do końca pewna
no to testament musi być, powinien sie zgodizć a jak się nie zgodzi to oznacza , że zamiarów to on nie ma czystych i jednak na coś liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łee
to co po ojcu jest i będzie wasze; w razie śmierci matki to JEJ obecna cześć jest dzielona na nowego męża i na was (dzieci z 1 i 2 małżeństwa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
testament można napisać, bez zgody tego faceta prawda? Ile świadków jest potrzebnych do spisania takiego dokumentu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łee
nie musi być żadnego świadka jeśli testament sporządzi własnym pismem i podpisze to już jest ważny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łee
aaa i musi być jeszcze data sporządzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojjjjeee
testament zazwyczaj sie sporzadza u notariusza. to tylko w filmach jest tak, ze senior rodu umiera i odnajduja jego testament sporzadzony własna reka bez swiadków :P ale mozna i bez notariusza, ale wtedy musi byc min 3 swiadków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojjjjeee
łee nie pisz głupot.!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale to już wiemy
żanych świadków nie musi być, spiasny ręcznie i z podpisem i datą jest ważny, ale do podważenia. Natomiast poswiadczony przez notariusza daje już pełną gwarancję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abosultnie nie, świadkowie muszą być to wiem napewno, bo miałam podobną sprawe po śmierci dziadka, gdzie jako, że mój ojciec zmarł i część dziadka została podzielona na dzieci i wnuki jakoże mój ojciec nie żyje. I był problem, bo świadek był jeden, a to za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×