Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niunia31

ciałko żółte czy ciąża pozamaciczna?

Polecane posty

Witajcie. Moze ktos miał podobna sytuacje. Mam 31 lat i staramy sie o pierwsze dziecko. Ostatnia miesiaczke mialam 8 lutego, zrobilam test ciazowy - 2 kreski. Euforia. Dzis bylam u lekarza, niestety podczas badania USG nie zauwazyl pecherzyka w macicy, ktora jest pogrubiona. Dal sie jednak zaobserwowac jakis slad w jajniku. Lekarz stwierdzil, ze jest za wczesnie na potwierdzenie, ze ciaza jest prawidlowa. Na tym etapie nie byl w stanie nic powiedziec na pewno. Cien w jajniku moze byc cialkiem zoltym, nie wykluczyl jednak ciazy pozamacicznej, chociaz podkreslil, ze w jajniku zdarza sie ona bardzo rzadko. Mam ponownie zglosic sie na USG za 2 tygodnie...tylko jak ja tyle wytrzymam. Dodam jeszcze, ze czasem przy wysilku czuje uklucie delikatne z prawej strony, ale ogolnie dobrze sie czuje. Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrób sobie badanie beta-hcg z krwi i powtórz je po 48 godzinach (wartość powinna wzrosnąć o ok. 60 %). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet jesli wzrosnie to nie wykluczy ciazy pozamacicznej... musisz sie niestety uzbroic w cierpliwosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, oczywiście, ale podobno przy pozamacicznej wolniej wzrasta... na pewno cierpliwości trzeba i nie przemęczać się, dużo leżeć i łykać kwas foliowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale czy jest mozliwe zeby nie bylo widac ciazy w 5 tygodniu (jakis 3 tydzien od zaplodnienia)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linetka
Nie chcę robić Ci złudzeń, ale czasem nie widać. W moim przypadku gin też nie miał pewności, a robiłam usg na podobnymn etapie ciąży. Szyjka i pochwa były rozpulchnione, a w macicy było coś widać i tym czymś był pusty pęcherzyk. Dopiero 5 dni później usg było udane dla nas. Teraz nasza córcia ma 16 miesięcy. Być może jajeczkowanie nastąpiło później niż przypuszczałam. Cierpliwości. Wiem, że to trudny okres dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linetka
Sprawdziłam w kalendarzu. Pierwsze usg przeprowadzone było po 3 tygodniach od przypuszczalnego zapłodnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina Zabrze
BADERKO w 7yc od osttaniej @ ?? czy od zapłodnienia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki mause
o tym że jesteś w prawidłowej ciąży:):) ja miałąm okresik spóżnienie tydzień i teścik bladziutki niby z kalendarzyka 5tydz, poszłąm do gina a tam nic i kazałą jeszcze tydzien czekać ale macica powiekszona itd, w tym czasie dwie bety pierwsza coś ok 600 a druga po niecałym tygodniu 7700 z groszami:) zachpodzimy a tam pani dr mówi że koniec 5tyg, poprostu doszło do zapłodnienia nie w tym magicznym 14 dniu pomimo moich szalenie regularnych miesiączek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki mause
i wg kalendarzyka termin na 15 a wg usg na 21 a urodziłem sie 27:):):) bazż dobrej mysli:):):) wszystkiego dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odebralam dzisiaj 2 wynik bety . Po 48 godzinach wzrosla z 1099 na 1790 z tym robilam badanie w dwoch roznych laboratoriach. Czy to nie za malo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź jaki jest zakres referencyjny na obu wynikach (norma mIU/mL). Jeśli taka sama (zazwycaj < 5 mIU/mL) - to przyrost prawidłowy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W prawidłowej ciąży poziom HCG wzrasta przynajmniej o 66 % w ciągu 48 godzin i o 114 % w ciągu 72 godzin. Im ciąża starsza tym wzrost stężenia HCG wolniejszy i w przedziale 1200 mIU/ml-6000 mIU/ml poziom HCG podwaja się średnio w czasie 96 godzin (4 dni), a dla stężeń przekraczających 6000 mIU/ml ten czas może być jeszcze dłuższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba dzis nie wytrzymam i pojde na usg do innego lekarza, bo przy takiej becie wyczytalam, ze Lekarz powinien pecherzyk zobaczyc :((( Nie wyobrazam sobie swiat ... jak cos bedzie nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niunia, przede wszystkim za wcześnie poszłaś. Na pierwszą wizytę idzie się w około 8 tygodniu ciąży (6 tygodni po apłodnieniu) właśnie po to, by nie było taiego cyrku, że nie widać i że nie wiadomo.Daruj sobie USG!Za dużo USG wcale nie jest zdrowe dla ciąży. Odczekaj spokojnie.To, czy coś widać zależy od sprzętu oraz oka lekarza. Lekarz mógł nie widzieć, sprzęt mógł być za cienki a to nie znaczy, że zarodka nie ma.Beta jest ok więc nie szalej z tym USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ngLka rozy jest zakres refernecyjny! w pierwszym wyniku 0-3 (nie wiem czy to to, ale nic innego na wydruku nie ma), w drugim < 2.7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy ktos tu jeszcze zaglada... Jutro mam to nieszczesne USG i bardzo sie boje. W miedzyczasie przeczytalam chyba wszystko nt ciazy pozamacicznej... Kluje mnie czasem prawy jajnik...Byle do jutra :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAT2710
Czesc niunia napisz jak Tobie wyszlo usg.Ja mam taka sama sytuacje,niecaly tydzien temu mialam usg i kompletnie nic nie zobaczyli ale beta rosnie ide w ten piatek mam nadzieje ze malenstwo juz sie pokaze :) POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usg pomyslne :))) Jest pecharzyk, w srodku cialko zolte i zarodeczek, ktory mierzy jakies 4mm! Ale jak jak to lekarz - znow zasial watpliwosc... Wg usg to 6 ty tydzien, wg jakiegos magicznego koleczka ktorego uzywa moj gin powinien byc 7 ... I znow sie troche martwie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje i przestań juz się zamartwiać, bo to nie służy ani tobie ani maleństwu...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunia przerabialam to samo juz dwa razy wiec ci powiemz eby sie nie martwila. lekarze tak mają ze uwielbiają straszyc na zapas... to ze ciaza z usg jest mlodsza od tej z ostatniej miesiaczki to wcale nie znaczy ze cos jest źle tylko ze np ci sie cykl przesunal i dlatego gin nic nie widzial w 5 tyg i dlatego teraz dziecko malutkie... albo znaczy nie wiem co... Ze zmien lekarza :) Mi tez mówila ze nic nie widac ze pozamaciczna ze łyzeczkowanie, później ze dziecko male a teraz jak bylam na usg u 3 juz lekarza to stwierdzil ze albo urodze duze dziecko albo się urodzi w połowie sierpnia- jakby termin mi sie o 2 i pol tyg przesunął... Tym sie zupelnie nie stresuj bo się wszystko unormuje i z dzieckiem bedzie ok. dbaj o siebie i się niedenerwuj :) Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niunia nie martw się taka różnica o niczym złym nie świadczy. Mnie z OM wychodziło że to 8 tydzień a z USG wyszło że 6 tydzień. Poprostu owulacja była później niż wynikałoby z przyjętych 28-dniowych cyklów które stosują lekarze do obliczeń wieku ciąży. Najważniejsze jest przy okreslaniu wieku ciązy wzrost płodu podczas kolejnych usg -wtedy lekarz określi czy dziecko faktycznie jest młodsze niż wynika to z teminu wg OM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAT2710
Gratuluje niunia o nic sie nie martw teraz juz na pewno wszystko bedzie dobrze:) Ja mam 25lat i jestem juz po dwoch poronieniach,2,5roku temu i zaledwie 2mies.temu.Staramy sie z mezem o malenstwo juz dlugo dlatego ta ciaza jest nadzieja,ktora po tych przejsciach nie jest zbyt wielka.Staramy sie tym razem myslec bardzo pozytywnie,choc ja w glebi serca caly czas mam ten lek.Kiedy dowiedzialam sie ze jestem w ciazy od razu pojechalismy do lekarza bo martwily mnie bol brzucha i bardzo delikatne plamienia.Zrobili usg i kompletnie nic nie zobaczyli,wyslali na badania i beta w ciagu 3dni z 1600 podskoczyla do 5000.Powiedzieli zebym sie nie martwila bo wychodzi na to ze wszystko jest dobrze i zebym dala maluszkowi troche podrosnac,za dwa dni ide na usg i bardzo sie boje ze znowu nic nie bedzie widac.Bole brzucha pojawiaja sie bardzo rzadko i z tego co czytam to dosc czesto spotykane,nie plamie juz ani troszeczke dlatego jestem dobrej mysli:) POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Wam dziewczyny za cieple slowa :) Jest jakies takie wewnetrzne przekonanie we mnie, ze wszystko jest w porzadku. Za 10 dni mam kolejne usg i jestem pewna, ze zobacze duzo wieksza dzidzie :) KAT 2710 - nie martw sie bolami - ja tez je miewam. Lekarz uznal to za normalne. W Twoim organizmie zachodza powazne zmiany, macica sie powieksza, pracuje cialko zolte. Bete masz super wiec jestem pewna, ze i u Ciebie bedzie wszystko OK. Trzymam kciuki i pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×