Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anula17

Ciąża. ODPOWIEDZCIE!!!

Polecane posty

Za dwa dni powinnam dostać drugi okres. Poprzedniego nie dostałam. W piatek chciałam sie zapisać prywatnie do gina, także w przyszła środę bym poszła. Czy stówa mi wystarczy? Aha i czytałam jeszcze gdzies tutaj, że nie opłaca się z powodu miesięcznego okresu iść do lekarza, bo i tak nie bedzie jeszcze nic do końca wiadomo. Ja nie mam do końca o tym pojecia. Nigdy nie byłam w ciąży. Iść czy poczekać jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrób test, dostaniesz go w aptece, to wydatek zaledwie 11-12zl, możesz tez zrobic test z krwi w labolatorium, to kosztuje ok 30zl, po tescie jak juz wspomniala koleżanka powyżej dopiero idz na wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robiłam. Jeden wyszedł pozytywny a drugi negatywny. I jestem skołowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milianna
nie prawda myszsza co piszesz, fakt jeśli jest ciąża powinno iśc się na pierwszą wizytę w okolicach 6-8 tygodnia ciąży bo wtedy oprocz opuchniętej macicy na usg widac już pęcherzyk ciążowy, najlepiej umów się na wizytę właśnie w tych tygodniach żebyś nie musiała iśc ponownie za tydzien lub dwa i znów płacic za wizytę, ale dla pewności zrób test (kosztuje z 10zł w aptece albo supermarkecie) bo jeśli to nie ciąża to i tak będziesz musiała się wybrac do ginekologa ;) a jeśli pojawią się dwie kreseczki łykaj już kwas foliowy zanim trafisz do lekarza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drugi negatywny. Robiłam go pod wieczór a tamten pierwszy rano. Więc jeśli pojde w środę to chyba będzie dobrze. Dodam, ze poprzedni mój okres trwał bardzo krótko (3dni) zawsze mam ok tygodnia. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. I zdarza mi się też wymiotować i mieć dziwne zachcianki. Nie wiem czy to dlatego ze sobie wkręcam, bo chyba tez tak może być. Ale już się tak przyzwyczaiłam, że jednak mogę być mamą... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Test z rannego moczu jest bardziej wiarygodny niż z wieczornego z uwagi na to, że po nocy mocz jest znacznie bardziej skondensowany i zawiera więcej ewentualnego hormonu. Powtórz test z rannego moczu po minimum 48 godzinach od wykonania pierwszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala piekna 21
a mozna wiedziec ile masz lat? ja ma 21 i wydaje mi sie ze juz chcialabm byc mama, tylko boje sie reakcji innych jak powiem co zdecydowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i tu się zacznie jazda,bo za chwilkę ktoś na mnie naskoczy. Ja mam 18 lat. Jestem troszke przestraszona, ale bardzo się cieszę. Naprawdę. I jeszcze jedno co do mojego śluzu. Ostatnio zauważyłam, że jest na zmianę biały i żólty. To znaczy że w razie ewentualnej ciąży jest coś nie tak? Bo ja nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie, biały jest efektem produkcji progesteronu (zarówno po samej owulacji w każdym cyklu jak i w ciąży). Z resztą jeśli to infekcja to ginekolog zaradzi co na wizycie (upławy są zielonkawo żółte, nieprzyjemnie i mocno pachną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala piekna 21
jesli sie cieszysz to gratuluje:) jezeli chodzi o sluz to raczej nie ma powodu zebys sie tym martwila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No on nie ma jakiegoś takiego specyficznie brzydkiego zapachu. Upław nigdy nie miałam. A tego białego jest baaardzo bardzo dużo. Jak nigdy. Aż mi się czasem wydaje ze dostałam okresu. Biegne szybko do łazienki, ale niee. Znowu wielka porcja śluzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nglko pomóż
jestem po poronieniu - mam pytanko co oznacza wynik: obrzęk kosmówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anula17 - a kto ma na ciebie naskoczyc???jestes osoba pelnoletnia na dodatek cieszysz sie z ewentualnej ciazy wiec co komu do tego?niech kazda pilnuje swojego tylka;)a jesli masz watpliwosci co do testu to zrob badanie krwi i wszystko bedzie jasne.Powodzenia!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oh, bo się sporo tutaj naczytałam jak niektórzy naskakują na młode mamy.. Testom to ja średnio wierze dlatego chce isc do lekarza. Już sie tak przyzwyczaiłam do tej mysli, że jak pójde do lekarza i okaze sie inaczej to bede chyba zawiedziona..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w takim razie na naskoczę
pisze sie UPŁAWÓW A NIE UPŁAW:o najpierw sie doucz:o a potem dupy dawaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oh a nie mowiłam. :D Dobrze już niech będzie. UpławÓW:) Hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Nglko pomóż - odpowiedziałam Ci w drugim temacie, w ktrym zadałaś mi pytanie.Anula - jak pisze mantodea - test z krwi. lekarz na tym etapie może jeszcze nic nie wykryć i tylko się zestresujesz.Badanie nazywa się beta hcg, jest to jednostkowe oznaczenie ilości hormonu we krwi i "mówi" o wieku ciąży. Pełna odpłatność, około 30 zł. Gdzieniegdzie 20 a gdzieniegdzie 40 zł - musisz popytać w przychodniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anula17 - nie przejmuj sie kretynkami na forum.Najwiecej krzycza i najwiecej dupy daja...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stara mama.............
Ja uważam, że spokojnie możesz iść do ginekologa, bo z tego co piszesz jeżeli to już czas na kolejną miesiączkę to jeżeli jesteś w ciązy to będzie już około 9 tygodnia a w takim wypadku każdy ginekolog stwiedzi ciąże i to bez usg, wiem bo sama miałam taki przypadek. I nie przejmuj się kretynami co próbują ci ubliżyć, być młodą mamą to nie wstyd ci co się tak zachowują powinni strzelić sobie barana to może im się poleprzy (ale nie sądze) Życze ci powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eehjgyhjfttdc
jesli jestes w ciazy to lekarz napewno ja wykryje. u mnie na usg bylo widec ciaze juz w dzien po spodziewanej miesiaczce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coraz bliżej piątku a ja coraz bardziej się stresuję... :) Ale wiem, że będzie ok:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie... Bo ogólnie będę pierwszy raz u ginekologa... Czego ja sie mogę spodziewać jak pójde? Znaczy jakie badania w związku z ewentualna ciążą i o co mnie będzie pytał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oh, nikt nie chce mi powiedzieć?? ... Byłabym wdzieczna. Jakoś sie stresuje, bo nigdy tam nie byłam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapyta o date ostatniej miesiaczki zbada cie ginekologicznie i ewentualnie sprawdzi na usg dopochwowym czy widac cos- pecherzyk albo dziecko w zaleznosci od tego ktory to tydzien. każe ci lykac kwas foliowy, bycmoze wystawi ci juz karte ciązy. da ci skierowanie na ogólne badania- krew mocz cukier grupa krwi... zapyta jak sie czujesz, czy plamisz czy bola cie piersi ... jesli uzna ze potrzeba dostaniesz cos na podtrzymanie. umówi ci na nastepna wizyte i w sumie tyle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oh dziękuje... Lepiej jest wiedzieć jak to jest niz nie wiedzieć nic... :) Napisze Wam w piątek czy byłam się zapisać i w środe jak juz bedzie po:) I się okaze czy bede mamą czy nie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×