Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dorota19886

Pomocy jak otworzyc salon kosmetyczno-fryzjerski

Polecane posty

Gość spoonka
Nie wiem, czy już widzieliście. Na stronie http://mojsalon.pl/?p=180 można wysłać wniosek i pomagają opracować plan działania przy zakładaniu salonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saorise
Witam czytałam waszą rozmowę tak sie składa że chciałabym otworzyć salon fryzjersko-kosmetyczny, powiedzmy że wiem co po kolei robić ale nie wiem jak się zabrać do pisania biznes planu:( niestety nie wiem od czego zacząć pisanie. Więc zwracam się z pytaniem czy ktoraś z Pań byłaby uprzejma przesłać mi biznes plan na maila? daria.lasek@wp.pl Z góry dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arla0321
Mnie też interesują jakieś ciekawe rady na temat : jak otworzyć własny salon fryzjerski . ciekawe rady proszę kierować na mój e-mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda67
Ja pisałam sama swój biznes plan, wspomagałam się taką stroną: http://plan-biznesu.blogspot.com/ - Biznes Plan jest tam fajnie pokazane jak w prosty sposób napisać biznesplan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia111
Powinnaś zacząć od PROFESJONALNEGO KURSU kosmetycznego. Ja robiłam w ASP w Krakowie i mimo odległości mogę powiedzieć że było warto :) Zobacz sobie na stronkę: www.asp.edu.pl Kurs to podstawa i zawsze pierwszy krok, tak myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeautyExpert
Jeśli nie macie pomysłu na własny gabinet, szukacie produktów nawyższej jakości lub chcecie zwiększyć dochodowość salonu, który już istnieje zgłoście się do nas. Oferujemy: pomoc w otwieraniu działalności, wyposażamy kompleksowo gabinet, szkolemy personel, służymy radą. www.beautyexpert.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej szkołę policealną
lub kosmetologie na wyższej a poźniej dodatkowe kursy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izex5
wiem ze kazdy moze otworzyc gab .kosmet. nie musi miec wyksztal kosmetycznego.....ale czy ja otwierajac gab kosmet. nie majac wyksztal kosmetycznego ale posiadajac certyfikat U E moge rowniez w nim pracowac? bardzo to dla mnie wazne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia 111 !!!!!!!!! Kończyłaś kurs ASP Łęczyńskiej. Zastanawiam się nad tym kursem, ale w internecie nia ma żadnych opinii poza ich stroną, napisz proszę coś więcej, w którym roku robiłaś, jakie wrażenia i czy byłaś w stanie sama wykonywać zabiegi po tym kursie. Plissssss napisz jeśli tu zaglądasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zblanka21
Witam, ja tez myślę o otwarciu salonu kosmetycznego. Jestem na 3 roku kosmetologii. Odbyłam praktyki kosmetyczne, które piekielnie trudno znaleźć. Żadna kosmetyczka nie chce szkolić konkurencji. Jak juz trafiłam na te praktyki to ja więcej wiedziałam od tej kosmetyczki. Była po studium i uczyła w jakims studium zajęć praktycznych. Jakaś pomyłka! Teraz szukam jakiegos stażu żeby zdobyć doświadczenie bo o pracy to nie ma co marzyć. Ciężko. A otwieranie czegoś bez doświadczenia jest troche niefajne. Oczywiście szkoła w której jestem dużo mnie nauczyła. W przyszłości myśle o otwarciu takiego gabinetu odnowy biologicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Chce otworzyc salon fryzjerski i niestety mam problem jak napisac biznes plan czy ktos moglby mi przyslac taki biznesplan zebym wiedziala jak to zrobic? Z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!Pilnie potrzebuje pomocy.Chce otworzyc maly zaklad fryzjerski w domu,ale nie wiem od czego mam zaczac.Bardzo prosze o zrozumienie i zainteresowanie osob,ktore maja to juz za soba i posiadaja cenne wskazowki jak sie za to zabrac od a do z.Interesuje mnie wszystko od rejestracji po lokal,urzadzenie,wymogi itp.Biznesplan zakladumile widziany.Wszystkie informacje prosze przesylac na e-maila.Zgory dziekuje za pomoc i poswiecenie czasu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również zdecydowałam się na otwarcie własnego salonu fryzjerskiego i również proszę o cenne wskazówki dotyczące otwarcia oraz papierów do sanepidu. Pomóżcie !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sawi
witajcie. chciałabym otworzyć salon kosmetyczno-fryzjerski i potrzebuję wszelkich informacji co mam zrobic aby otworzyć własną działalności,co potrzebne do salonu,jaki sprzęt,jakie kosmetyki polecacie itp..bardzo przydatny byłby wzór biznes planu bo wogóle nie mam pojecia od czego zacząć itp..wszelkie informacje i rady prosze kierować na maila sawickajustyna1983@gazeta.pl lub na gg 2988720.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja myślę, że to bardzo zależy od miejscowości w której chcemy otworzyć salon. Wiadomo, że fryzjer musi być dobry.. to podstawa. Ale jeśli same jesteście dobrymi fryzjerkami, to podaję przepis na sukces (sama tak zrobiłam): Zatrudniacie się w dobrym salonie fryzjerskim, pracujecie tam, macie zaufanych klientów.. itd. Z taką dobrą opinią zakładacie swój własny salon.. nie musicie wtedy zatrudniać super-drogich fryzjerów, bo same wyrobiłyście sobie dobrą markę. U mnie zadziałało.. jedynie co, to jest to trochę czasochłonne, bo najpierw trochę trzeba u kogoś popracować. Kilka rad odnośnie otwierania salonu: 1. najlepiej mieć własny lokal 2. można starać się o jakieś dofinansowania dla osób, które podejmują własną działalność (trochę z tym roboty, ale opłaca się) 3. jak tylko salon ruszy i bedziecie miały trochę klientów to pomyślcie o jakimś programie komputerowym, żeby księgować łatwo kasę i mieć wszystko pod kontrolą (szczególnie jest to ważne, g\kiedy będziecie zatrudniać wielu fryzjerów). Polecam firmę ComSolution. Znajoma mi poleciła. Ale programiki robią świetnie.. co chciałam to zrobili. Aaaa.. i jeszcze teraz stronę u nich zamawiam. Daję link, jakby co: www.comsolution.pl To chyba tyle.. życzę powodzenia wszystkim otwierającym salony!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie. mimo ze jestem facetem moim mazeniem i mazeniem mojej zony jest wlasny salon .bardzo prosze ,jezeji macie jakis zetelny bussinesplan lub jakis zrozumialy szkic oraz niezbedne informacje potrzebne w poczatkowej fazie ... bylbym moje panie bardzo wdzieczny. pozdrawiam mariusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salineczka.
Żeby otworzyć własny salon trzeba najpierw skończyć porządny kurs. A druga sprawa to kwestie formalne. Moja koleżanka otworzyła swój salon, ale nie poradziła sobie, okazało się, że woli pracować u kogoś. Przerosło ją to i tyle. Także różnie może być. Robiłam kurs depilacji w szkole select i rozmawiałam z dziewczynami z kursu fryzjerskiego. Prawie każda chce coś otworzyć. Zdziwiłam się tylko, że szkoła pracuje na rewelacyjnych kosmetykach - znam alfaparf bo mój fryzjer na nich pracuje. To naprawdę wysoka pólka. Dziewczyny zastanawiały się czy będzie je stać na to żeby ewentualnie mieć je w salonie. Zresztą na kursie depilacji też pracowałyśmy na porządnych kosmetykach. A ja zwracam uwagę na takie rzeczy. Klienic też zwracają uwagę czym im się robi wlosy, jakieś zabiegi więc warto zainwestować we współpracę z dobrą firmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagnifiQue-Bytom
Przejrzalam caly watek i zadnych konkretnych odpowiedzi :/ Dla osob chcacych zalozyc wlasna dzialalnosc pod tytulem salon kosmetyczy fryzjerski czy SPA. Zacznijcie od poszukania lokalu. Zly lokal moze Wam zamknac cala droge do wlasnego salonu, droge ktora i tak bedzie bardzo wyboista. Szukajac lokalu zapoznajcie sie BARDZO DOKLADNIE z ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA1) z dnia 17 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych, jakim powinny odpowiadać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej (Dz. U. z dnia 27 lutego 2004 r.) link: http://www.abc.com.pl/serwis/du/2004/0273.htm Wasz lokal powinien byc przystosowany do przepisow w tej ustawie. Ale zanim zaczniecie go remontowac i przystosowywac, zgloscie sie do SANEPIDU. W kazdym miescie SANEPID rzadzi sie swoimi prawami. W jednym miescie wymagaja zmiany sposobu uzytkowania z Urzedu Miasta w innym nie wymagaja. I to nie chodzi o to czy lokal jest uzytkowy tylko jaka dzialalnosc byla tam prowadzona poprzednio. Jesli sklep z ciuchami kosmetykami, bedziecie musieli zmienic sposob uzytkowania jesli byl salon to nie musicie. Kolejna kwestia: PROJEKT SALONU. W jednym sanepidzie wymagaja wlasnorecznie sporzadzonego szkicu w innym profesjonalnego projektu wykonanego przez architekta z uprawnieniami. Mamy juz lokal, mamy projekt, przystepujemy do remontu lub zaadaptowania lokalu do potrzeb salonu kosmetycznego. Zeby uzyskac DOTACJE musicie miec juz podpisana umowe na lokal. Wszedzie wymagany jest biznesplan. Aby go napisac nie trzeba byc geniuszem ekonomii, ja sama robilam biznesplan na podstawie innego znalezionego w internecie. NAPRAWDE GOOGLE NIE GRYZIE. Nikt za Was roboty nie odwali, jesli nie chce sie juz dzis napisac biznesplanu darujcie sobie bo nie przebrniecie przez inne formalnosci. Aby napisac dobry biznesplan musicie sie zastanowic jakie zabiegi bedziecie wykonywac, ile one maja kosztowac, czyli zrobic maly wywiad ile w waszym miescie to kosztuje. Zastanowic sie skad bedziecie brac kosmetyki, zrobic wywiad czy sa w okolicy jakies hurtownie i pobrac od nich oferty. Od tego zalezy ile wydacie pieniedzy na sprzet i kosmetyki. Mamy juz lokal, mamy pieniadze. Urzadzamy lokal, zglaszamy do SANEPIDU o odbior. SANEPID sprawdza kosmetyki, czy sa dopuszczone do obrotu w Polsce, czy maja termin waznosci itp, sprawdza salon czy jest wykonany zgodnie z prawem i projektem, sprawdza to jak i czym bedziecie dezynfekowac powierzchnie, narzedzia czy skore. Przy wykonywaniu pedicure, manicure, oczyszczania twarzy konieczna jest umowa z przedsiebiorstwem przyjmujacym odpady medyczne. Dostajecie twardoscienny pojemnik do ktorego wrzucacie zyletki igły czy waciki pobrudzone krwia. Jesli chcecie serwowac w salonie kawe musicie miec jednorazowe kubki i lyzeczki i lepiej zaopatrzyc sie w wode od jakiegos dystrybutora. Jesli chcecie miec normalne filizanki musicie miec sterylizator do filizanek :) Bajka co? To akurat najglupszy wymog ale coz... Przepisy.... Kiedy wszystko gra, a Panie z Sanepidu nie maja zastrzezen, otwieracie swoj cudny gabinecik i tylko czekacie na klientki :) POWODZENIA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Mam zamiar otworzyć salon kosmetyczno-fryzjerski. Chciałabym, żeby ten salon był z jednym, góra dwoma stanowiskami fryzjerskimi. Większość miejsca chciałbym poświęcić kosmetyce. Nie mam pojęcia jak zabrać się za pisanie biznes planu! Błagam, pomóżcie!!! Mój e-mail: dudi_dlugie@o2.pl. Jak możecie to podeślijcie jakieś pomysły:) Będę bardzo wdzięczna:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Mam zamiar otworzyć salon kosmetyczno-fryzjerski. Chciałabym, żeby ten salon był z jednym, góra dwoma stanowiskami fryzjerskimi. Większość miejsca chciałbym poświęcić kosmetyce. Nie mam pojęcia jak zabrać się za pisanie biznes planu! Błagam, pomóżcie!!! Mój e-mail: dudi_dlugie@o2.pl. Jak możecie to podeślijcie jakieś pomysły:) Będę bardzo wdzięczna:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Mam zamiar otworzyć salon kosmetyczno-fryzjerski. Chciałabym, żeby ten salon był z jednym, góra dwoma stanowiskami fryzjerskimi. Większość miejsca chciałbym poświęcić kosmetyce. Nie mam pojęcia jak zabrać się za pisanie biznes planu! Błagam, pomóżcie!!! Mój e-mail: dudi_dlugie@o2.pl. Jak możecie to podeślijcie jakieś pomysły:) Będę bardzo wdzięczna:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beauty84
Witam, mam tak sam problem jak Wy. Mam zamiar otworzyć salon fryzjersko-kosmetyczny w niewielkiej miejscowości. Jeżeli macie już gotowy biznes plan albo już otwarłyście swój salon proszę napiszcie jak Wam prosperował na początku. Mój adres e-mail beauty84@o2.pl. Pozdrawiam Ewelina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia111
tananas - jak dla mnie to nie ma się nad czym zastanawiać, jeżeli chodzi o kursy kosmetyczne, moim zdaniem ASP (www.asp.edu.pl) to najlepszy wybór. Przejrzałam chyba z 50 ofert w internecie i mieli najciekawszą. Robiłam paznokcie, wizaż, kosmetykę, każdy z kursów prowadziły inne instruktorki, ale każda na bardzo wysokim poziomie. Bardzo dużo sprzętu, jeszcze więcej kosmetyków i w pełni do dyspozycji kursantek, nie trzeba za to płacić. Bardzo dużym plusem jest fajna oprawa graficzna certyfikatów - każdy inny, więc świetnie wyglądają na ścianie w salonie. A że w ASP przyjmują Cię z uśmiechem i obsługują starannie "od A do Z" i megaprofesjonalnie a nie "z łaski" jak czytamy o paru miejscach to sprawa oczywista. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renia21
witam chcialabym otworzyc salon fryzjerski lecz nie mam pojecia od czego zaczac.Potrzebuje pomocy w napisaniu Biznes Planu poniewaz nie mam pojecia od czego zaczac.Zawsze marzylam o zalozeniu takiego salonu wiec prosze o pomoc bo zalezy mi na jak najszybszym spełnieniu marzen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renia21
Witam chcialabym otworzyc salon fryzjerski lecz nie mam pojecia od czego zaczac.Potrzebuje pomocy w napisaniu Biznes Planu poniewaz nie mam pojecia od czego zaczac.Zawsze marzylam o zalozeniu takiego salonu wiec prosze o pomoc.Potrzebuje namiaru na kurs fryzjerski w Olsztynie Z góry dziękuje renata_21@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nielen
biznesy chcecie prowadzić a potrzebnych informacji nie chce sie nawet poszukać co?? wszyscy na łatwizne idą. wystarczy w google wpisac: jak napisac biznes plan. ale wygodniej liczyc, ze ktos zrobi to za was i to najlepiej za darmo. za napisanie biznes planu sie placi lenie. mądry pan w tv powiedzial: to tylko mamy za darmo co zrobimy sami :) w sanepidzie ludzie nie gryzą i udzielą potrzebnych inormacji. są tam od tego jak dupa od srania. a wy biznesmeni od 7 bolesci wezcie sie sami za robote a nie czekacie az ktos zalatwi sprawy za was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chce otwozyc zakład fryzjerski czy ktoś mógłby pomuc mi z biznes planem i formalnościami zakład chcę otwozyc w Zamościu chciałabym dostac pieniądze unijne proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salon_f
pomoc przy dokonaniach lu też zmaganiach z planem biznesu otrzymacie w centrach wspierania przedsiębiorczości w każdym mieście. Na prawdę szczerze polecam! pracujmą tam ludzie, którzy w przeciwienstwie do tych z UP pomogą stworzyc... nie tylko sprawdza.. sam to przechodziłem i w takim własnie centrum powstały wszystki dokumenty i wnioski niezbędne do przedłożenia w PUP. przy tworzeniu zaś salonu skorzystałem z porad i wskazówek tej firmy http://allegro.pl/show_user.php?search=homme111 u których zreszta kupiłem cześc wyposażenia salonu. wazne, że współpracuja pod kontem pozyskania kasy z unijnych srodków więc... a recepcja wykonana pode mnie jest nie tylko rewelacyjna ale tez za bardzo przystępną kase, a wystawili potrzebne dok. by wpisac ją w biznes plan i pozyskać więcej środków. poza tym to nie tak dużo pracy wcale przy pozyskiwaniu tych środków wiec zachecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×