Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dorota19886

Pomocy jak otworzyc salon kosmetyczno-fryzjerski

Polecane posty

Gość Mateusz Kaczmarczyk
Witam, jestem pracownikiem hurtowni kosmetycznej, zaopatrujemy kompleksowo gabinety kosmetyczne, stomatologiczne, weterynaryjne itd. Mam duże doświadczenie w tym temacie i zawszę na indywidualnych warunkach mogę przedstawić ofertę oraz pomóc w realizacji dotacji. Po więcej informacji proszę o kontakt pod numerem 795-454-342 lub też na maila sprzedaz3@163.com.pl Mateusz Kaczmarczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bereniczka73
przede wszystkim idź do urzędu pracy po dofinansowanie z UE, dzięki temu praktycznie bez własnych środków ruszysz z biznesem. znajdź dobry lokal, fajne kosmetyki w niskich cenach masz w hurtowni online http://kosmetycznahurtownia.pl/ znajdziesz tam też wyposażenie. do tego odpowiednie szkolenia, bo usługi muszą stać na wysokim poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinga nikk
Jak przyjdzie Wam wybierać urządzenia do Waszych salonów, to zajrzyjcie na www.glambeauty.eu. Ja zanim znalazłam odpowiedni (właśnie GB), to naszukałam się i naczytałam całkiem sporo i kosztowało mnie to trochę cierpliwości... Niełatwe zadanie. Ale z GB jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam Was jestem fryzjerka od prawie 20 lat i mam dość pracowania u kogoś chciałabym otworzyc swój salon fryzjerski w przyszłości może połączę z kosmetyką...mam już wybrane wszystko lokal,produkty,artykułu itd potrzebuje tylko teraz biznes planu i będę się starała o dofinansowanie z UE.Czy jest ktoś kto napisałby mi biznes plan? Nie wiem kompletnie jak się go piszę jest dużo stron z info jak napisać ale chciałabym naprawdę dobry biznes plan.Mój e-mail ktjk@poczta.fm jeżeli jest ktoś chętny to nawet za niego zapłacę :) proszę o kontakt Pozdrawiam Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fortteska
Jesli swój salon chciałabyś profesjonalnie umeblowac i wyposażyc to polecam na pewno zajrzec tutaj www.meadowgroup.pl Ja korzystałam tylko z usług tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fillllipowska
A mozna wiedzieć co oni dokładnie robią ? Czy to same projekty czy tez i wykonanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczor55
Przy otwarciu takiego zakładu, branie kredytu mija się z celem. Może lepiej skorzystać i wziąć sprzęt w leasing? Moja znajoma otwierała salon fryzjerski i nie bardzo miała za co kupić sprzęt. Podzwoniła, popytała i Impuls - leasing www.impuls-leasing.pl zgodzili się jej pomóc. Przynajmniej zaraz przy otwarciu nie popadła w kredyty a teraz świetnie prosperuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fortteska
Ja musze sie odnieśc do ostatniej wypowiedzi. Całkowicie sie z Tobą zgadzam. Ponieważ jesli chcemy właśnie postawić na bardzo dobry sprzęt i urządzenia w naszym salonie to tylko z tą firmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izzzunia2
To prawda, ze tutaj jesli chodzi o wyposażenie salonu warto jest jednak postawić na najlepszy sprzet. Nie powinnismy tutaj w żadnym wypadku na niczym oszczedzac bo odbije sie to potem na jakości usług i klientach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szprotka123
pamietaj tez o wyposazeniu salonu w urzadzenia satnitarne, reczniki itp mozesz zamowic z tej strony juz hurtem http://aseopaper.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deesssska
Rzeczywiscie ich realizacje sa mistrzowskie. Wcale sie ze dziwie juz dlaczego ludzie własnie wybieraja takie firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ankaa264
Witam. Marze o założeniu własnego salonu fryzjersko - kosmetycznego. Myślałam o dotacji z Unii, ale nie wiem jak napisać wniosek? ponieważ mam już meble fryzjerskie i kosmetyczne czy mogę starać się o dotacje np na sam remont salonu i wyposażenie np kosmetyki itp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1989
witam serdecznie, przeczytałam to wszystko co piszecie i każda osoba chce otworzyć salon, otworzyć salon to pikuś. Prowadzę taki salon od jakiegoś czasu moja znajoma od 15 lat i przeżywa kryzys bo klientki jej poodchodziły mimo iż dobrze strzyże szkoli się:) a ja narzekam na brak klienteli też zwłaszcza teraz to masakra:( klientki przynoszą własne farby po 5-15 zł bo to taki sam efekt, strzyżenie najchętniej samo bo po co opłacać za wodę a już mnie kiedyś wkurzyło bo kobieta mówi, że mieszkanie kupiła do mnie z tekstem czy jej każe za szampon dopłacać bo tyle co włosy myła no jaja jakieś :( faceci przychodzą ale to normalne:) kosmetyka to może idzie teraz ale jako medycyna estetyczna botoks, wypełnianie kwasem, makijaż stały to i tak :) Mam ładny salon w centrum Krakowa ba jak obserwuje jak zamykają się salony z 25 tradycją a działają jedynie te na franczyzie, eh kilka salonów na Kazimierzu jest do wynajęcia bądź podnajęcia a kosmetyczki jak podnajmują to najchętniej by nie siedziały i nie czekały na klienta:) nie rozumiem tego jak się ma działalność.Radzę prześledzić rynek w danym mieście:) mnie też się marzył salon i mam ale klienci rezygnuję nie z tego powodu, że drogo czy nie umiem ba umiem mam stałych klientów tylko ciągle za mało. Pomniejszony zus to pikus pomyślcie o zusie 1000 zł później :) nikt nie powiedział, że od razu będziecie mieć 10 klientów dziennie i i 1500 na kasie :) Znam jeden taki salon ale tam się płaci 200 za uwaga tipsy czy ktoś z ulicy wejdzie do was na pazurki za taką cenę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość COSMETIX
Witam. tutaj możecie kupić każdy sprzęt kosmetyczny. Zawsze u Nas można negocjować cenę. Jeśli znajdziesz taniej - my Ci opuścimy cenę na niższą. Znajdziesz sprzęt taki jak Cię interesuje napisz... wystawimy go specjalnie dla Ciebie. Zapraszamy www.cosmetix-sklep.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabalcerek
Planuję otwarcie własnego salonu na wakacje. Nie mam studiów, jedynie szkolenia zawodowe w new nails i kilkuletnie doświadczenie. Posiadam również bazę własnych klientek. Wkrótce powinnam być w stanie zacząć działać na poważnie. Jestem przygotowana - teraz czekam na efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martagesler
A powiedzcie mi, z jakim budżetem startujecie? Ile kasy trzeba sensownie przygotować, aby rzeczywiście móc otworzyć własny salon? Z jakiego przedziału są to sumy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izamiko
Ze 20 tysięcy, chociaż wiele zależy od tego ile będzie kosztował lokal, jakie remont będziesz musiała zrobić. Musisz też być przygotowana finansowo, że pierwsze miesiące wcale nie będą pod względem kasy rewelacyjne... Więc zanim salon, musicie się odpowiednio zabezpieczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sam salon kosmetyczny da się otworzyć za mniej, ale faktycznie najpierw trzeba mieć jakieś zabezpieczenie finansowe w razie gdyby nie wyszło. Bo generalnie to dobre kilka tysięcy musisz liczyć na zawodowe szkolenia w new nails - za mniejszą kasę nie da się tego zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam :) Mam ogromną prośbę do Pań, które mają własną działalność. Chodzi o salon kosmetyczny. W tym roku mam obronę licencjatu, a moim tematem pracy jest biznesplan salonu kosmetycznego. I mam prośbę, może któraś z Was Drogie Panie udzieliła by mi informacji drogą e-mailową o przynajmniej 3 letnim bilansie początkowym takiej działalności albo z chęcią pomogła by taki bilans stworzyć jako wzór. Oczywiście dane zachowam poufnie i zostaną wykorzystane do celów naukowych. W razie jakichkolwiek pytań mogę udzielić wszelkich informacji. Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc. Oto mój e-mail: natiboc@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna1175
ęWitam . Jestem na KRUS-ie a chciałabym otworzyć we własnym lokalu salon fryzjersko- kosmetyczny . Czy ktoś mógłby mi pomóc od czego mam zacząć , skąd uzyskać dofinansowanie i jak długo czeka się na rozpatrzenie takiego wniosku skoro jestem rolnikiem a salon byłby dodatkowym źródłem dochodu. Proszę pomóżcie. Piszcie : joanna.wodzinska1@wp.pl Z góry wielkie dzięki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masmania
Witam. Nie wiem, czy Wam pomogę dziewczyny, bo ja trochę inna branża (fizjoterapia), ale mam namiary na sklep ze sprzętem różnego rodzaju http://www.avek.pl. Są też używane urządzenia, także warto się wypytać o to, czego potrzebujecie, bo może uda się coś kupić po taniości. A stan tych rzeczy mają bdb, przynajmniej to co ja kupowałam. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz to dobrze zaplanować – biznesplan to podstawa Zanim weźmiesz się za otwieranie własnej firmy, wszystko gruntownie przemyśl. Zrób dokładne rozpoznanie rynku, sprawdź co słychać u konkurencji, nie pakuj się między trzy inne zakłady kosmetyczne – raczej poszukaj miejsca, w którym takich usług brakuje. Zastanów się nad odpowiednim lokalem, profilem działalności, źródłem finansowania, perspektywą rozwoju biznesu oraz reklamą. Otwórz działalność gospodarczą – rejestracja salonu kosmetycznego To pierwszy i najważniejszy formalny krok do Twojego upragnionego zakładu kosmetycznego. Nie zastanawiaj się i zrób go. No chyba, że chcesz ograniczyć się do robienia henny swojej babci raz na ruski rok za marne grosze albo domowy żurek. Jeśli natomiast myślisz o sprawie poważnie zasuwaj do gminy z odpowiednim wnioskiem! Najpewniej czekają na Ciebie wyprawy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego. Brzmi groźnie? Spokojnie. Nie taki diabeł straszny! Kto może otworzyć zakład kosmetyczny? Ty! To oczywiste. Dobrze jeśli znasz się na rzeczy i na początku nie musisz zatrudniać pracowników (no chyba, że masz dużo kasy). Pamiętaj, iż w tego typu zawodach klienci przywiązują się do osoby, a nie zakładu, więc z odejściem kosmetyczek często odchodzą przypływy do kasy. Dlatego najlepiej pracować samemu i od początku wyrabiać sobie mocną markę Jeśli dopiero planujesz swoja karierę jako kosmetyczka – kliknij TUTAJ i dowiedz się jak nią zostać. Lokal na salon kosmetyczny – ciasny ale własny No może bez przesady z tą ciasnotą. 15 – 20 metrów kwadratowych to rozsądne minimum. Jeśli masz akurat wolny pokój w domu to wspaniale! Znajdź jeszcze miejsce na poczekalnię i ubikacje dla klientów. Licz się jednak z tym, że jeśli mieszkasz gdzieś na uboczu, na początku możesz mieć kłopoty z dotarciem do szerszego grona. Warto też przemyśleć wynajem lub kupno lokalu w dogodniej lokalizacji. Zasada jest prosta – im bliżej centrum tym większe ceny. Znajdź coś na Twoje finansowe możliwości. Koszt przystosowania pomieszczenia zależy od jego stanu – jeśli wchodzisz na gotowe może zamkniesz się nawet w kilku tysiącach, jeśli kupujesz surowe ściany, licz się z kosztami dziesiątków tysięcy. Niektóre zabiegi jak hennę, masaż twarzy, maseczki itd. możesz robić u klientów w domach. Przelicz jednak dokładnie czy taka praktyka Ci się opłaca. Miejsce jest – co w środku? To co znajdziesz w każdym salonie kosmetycznym. Stanowiska do pedicure i manicure, fotele, krzesła, szafki, brodziki do nóg, przyrządy kosmetyczne (pilniczki, pęsety, sprzęt do hydromasażu itd.), kosmetyki… Na tych ostatnich nie oszczędzaj – lepiej wybrać nieco droższą, ale pewną firmę niż zafundować alergikowi twarz całą w krostach i wizytę na pogotowiu. Pamiętaj, aby wszystkie meble znajdujące się w salonie były łatwe do zachowania w czystości, podobnie podłoga. Dobrze jeśli ściany mają relaksujące kolory, a w zakładzie jest schludnie. Czystość i higiena to elementarz. Podstawowe wyposażenie niewielkiego zakładu i poczekalni zamknie się w granicach kilkunastu tysięcy złotych. Jeśli w Twoim salonie będzie muzyka lub telewizja zerknij jak rozliczać się z ZAIKSEm i Krajową Radą Radiofonii i Telewizji (abonament RTV). Wymagania sanitarne dla zakładu kosmetycznego Są dokładnie opisane w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych, jakim powinny odpowiadać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej. Lepiej dwa razy sprawdź czy spełniasz je wszystkie zanim zaczniesz przyjmować klientów. Nie chcesz przecież wstydzić się podczas kontroli i płacić dotkliwych kar finansowych. Pamiętaj też o sprawnej gaśnicy. Ile kosztuje otwarcie salonu kosmetycznego? Przybliżone kwoty znajdziesz powyżej w tekście. Są one różne w zależności od stanu i położenia lokalu, planowanych przez Ciebie usług i niezbędnego wyposażenia. Mały zakładzik w domu otworzysz za niespełna dwadzieścia tysięcy złotych. Im gorszy stan lokalu i większy salon, wydatki wzrosną i to dość sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lindeee
wbrew pozorom nie jest to takie proste zajęcie, poza biznesplanem trzeba ogarnąć lokal, cały sprzet, kosmetyki, ręczniki, meble... ciezko byc osoba, która dopiero stawia kroki w tym zakresie, dlatego warto podinspirować się wsród rodziny czy przyjaciół, bo może ktos juz ma sprawdzone firmy w tym zakresie. Moja kuzynka tez ma salon juz kilka ładych lat i na zasadzie takiej "rozpytki" udało jej się znaleźć sporo, chociazby hurtownię kosmetychną - http://www.kontact.pl moze i tu okaze się przydatna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biała Piwonia
Tutaj jest cały blog poświęcony prowadzeniu biznesu w branży urody: www.pieknybiznes.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli nie wiesz jak otworzyć salon, możesz skorzystać z oferty biura rachunkowego, poza tym ważne jest by dobrze przejrzeć ofertę firm z którymi będziesz współpracować, np tanią odzież do salonu możesz kupić u http://www.pirat.waw.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria0286
mieć wykształcenie oczywiście, znaleźć dobre miejsce (widoczne, dużo mieszkańców i sklepów obok), zakupić dobry sprzęt i rozreklamować się. A później świadczyć usługi tak, żeby klientki wracały... Mnie się udało :) a sprzęt kupowałam i kupuję na yourspa.pl, dlatego z ręką na sercu mogę polecić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×