Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość załamana z własnej winy

czy da się wznowić laktację?

Polecane posty

Gość gość
Oglądałam reportaż o matce adopcyjnej, która wywołała sobie laktacje bo chciała kp. Po tym zrozumiałam, że kp naprawdę jest w dużej mierze w głowie kobiety i w sile woli, zaparciu. PS. Mojej siostrze jeszcze rok po porodzie leciało mleko, karmiła 4 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Próbuję po 7 miesiącach wznowić laktacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emeryka
Słyszałam, ze się da. Na innym forum jakaś babka pisała, ze po 4 miesiącach jej się udało, wspomagała się prolaktanem w tym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Da się. Można też męża poprosić jak lubi, żeby się piersiami pobawił, possał, to daje efekty. Potrzeba długich zabaw i trzeba wiedzieć jak. Oczywiście poradnia laktacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćUlka
Ha ha dobre, nie sądzę żeby to był dobry pomysł. Lepiej upić prolaktan on z większą pewnością pomoże niż męża zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emeryka
Hehe :D Można powalczyć z laktatorem, a najlepiej przystawiać dziecko, bo będzie efektywniej ssało, wtedy powinno się udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćGreta
Z laktatorem to się możesz obolałych piersi na robić mi nic poza bólem nie dał, tylko prolaktan srpawił, że pokarm popłynął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że się da. Przystawiaj jak najczęściej, jak nie karmisz bo jestes w pracy caly dzien to odciagnij, tak zeby piersi mialy sygnal, ze to mleko jest potrzebne. Jak najmniej dokarmiaj. Nawet jal dziec glodny to lepiej zeby wisial na piersi, kilka dni i laktacja wroci. Prosta zasada-popyt-podaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emeryka
Z tym laktatorem to różnie bywa. Znam kobiety, które miesiącami odciągały i karmiły z butelki swoim mlekiem, tak też można. Może to kwestia laktatora, bo sa lepsze i gorsze. Ja wolałam zdecydowanie małego ssaka, laktatora używałam tylko, jak musiałam wyjść i córka zostawała z tatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćGreta
Mi chodziło tylko o to, ze po karmieniu ściągałam jeszcze laktatorem i nie dawało to żadnych pozytywnych efektów tylko bolały mnie piersi, a mleka nie było więcej, dopiero po prolaktanie napłynęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emeryka
Aaa, no to jesli o rozkręcenie laktacji chodzi, to lepiej to robić odwrotnie, najpierw chwilę laktator, potem dziecko. Bo dziecko lepiej stymuluje laktację niż laktator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJowita
Nigdy nie próbowałam, ale podobno można. Spróbuj może prolaktan jeszcze sobie ku;pić i połączyć ze stymulacją piersi przez laktator i dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela89
Koleżance się udało po 3 miesiącach. Ze względów zdrowotnych musiała odstawić synka, później walczyła o laktację i się udało. Piła dużo płynów, odciągała, przystawiała dziecko, do tego herbatki, prolaktan, kawa zbożona i się udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestembardzozmartwiona
A ja walczę o laktację:/ z przyczyn zdrowotnych musiałam miesiąc temu odstawić dziecko od piersi, a teraz chcę powrócić do karmienia piersią. Dziewczyny co bierzecie na laktację? ten prolaktan jest skuteczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMatka Polka
Nie wiem jak z wznawianiem laktacji bo to wyższa szkoła jazdy, ale na kryzysy laktacyjne jest genialny, świetnie się sprawdza, ja od czuwam bardzo szybko różnicę w ilości pokarmu, przy każdym kryzysie do niego wracam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaka cena i czy faktycznie jedno opakowanie wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestembardzozmartwiona
Byłam dziś w aptece i kupiłam opakowanie prolaktanu. Jestem po pierwszej dawce (rozpuszczam go w jogurcie) i smakuje całkiem, całkiem. A kiedy mogę zobaczyć pierwsze efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminkowamama
W moim przypadku już po tygodniu go przyjmowania zauważyłam pierwsze efekty. Tak, jak u Ciebie, chciałam wznowić laktację i po tygodniu przyjmowania była znacząca różnica:)więc cierpliwości i powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tezkarmiepiersia
A w moim już po dwóch dniach mogłam przekonać się o jego działaniu:) a teraz biorę go tylko profilaktycznie i jest super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestembardzozmartwiona
Super, już nie mogę doczekać się pierwszych efektów:) a mam pytanie, co robicie z nadmiarem mleka, np. po ściagnięciu? Można je zamrażać i jak długo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatomka123
Ja chowam do lodówki na kilka dni. I jest ok:) to też wygoda, a w moim przypadku prolaktan zaczął działać po trzech dniach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestembardzozmartwiona
dziękuję za odpowiedź:)moja laktacja znacznie się poprawiłam i chyba też będę zamrażać, lub wkładać do lodówki mleko:)dziękuję, pomogły mi Wasze rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sama wiem jak trudno jest znalezc dobry srodek na laktację. Tez długo szukałam i własnie ten o którym wspominacie dopiero mi pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna9225
Ja nie musiałam co prawda wznawiać laktacji, ale podreperować ją trochę, bo jakiś miesiąc musiałam dokarmiać, bo mi mleka brakowało, ale udało się wrócić tylko do karmienia piersią. Piłam prolaktan, przystawiałam dziecko, wypijałam 2 litry wody albo i więcej w ciągu dnia, odciągałam, przystawiałam i tak w kółko... Pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćSamanta
A po jakim czasie nadszedł zamierzony efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj to nie wiedziałam ze jest taki środek który moze okazać sie pomocny. Zapytam o niego jutro w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćKlara
Możesz popytać w aptece a możesz wyszukać sobie prolaktan w ap;tece internetowej i tam poczytać specyfikację a nawet zamówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I ja polecam ten srodek. Naprawde jest skuteczny i przy moich problemach z laktacją bardzo szybko się sprawdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idziejesien80
ja kupuję stacjonarnie, bo jednak jak mnie kryzys dopadnie nagle to chcę szybko działać, a nie czekac na przesyłkę. Poza tym drogi nie jest jakies 20 zł za 14 saszetek, więc nie ma żadnej oszczędności, zamawiając z internetu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aulela
Dziewczyny, tak na prawdę to jak Wam wygodniej. Dzisiaj internetowe apteki tak sprawnie działają, że jak nie chce Wam się iść do stacjonarnej to przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić online. Ważne, ze to działa, a nie gdzie kupujecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×