Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mała INKA

Zywność która powoduje ALERGIE??????

Polecane posty

Czy np.orzechy ziemne mogą powodować czerwone plamy na twarzy??? Jaka jeszcze zywność??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w zasadzie wszystko
może wywołac alergie a orzechy należą do największych alergenów. Dlatego na wszystkich słodyczach musi być informacja że w zakładzie produkcyjnym używa się orzechów i dana czekolada moze zawierac sladowe ich ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety to prawda, prawie wszystko może wywoływac alergię. Do najbardziej alergizujących pokarmów zalicza się własnie orzechy, białko jaja kurzego, cytrusy oraz owoce morza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem ,ze jadłam codziennie duzo orzeszków ziemnych i pewnie od tego zrobiły mi sie plamy???czy ktoś tez tak miał?? Jak myślicie czy jak przestane jeś te orzechy i inne produkty,to znikną plamy??? To takie czerwone plamy najwiecej na lewym policzku:( Jak mozecie to napiszcie mi jakie to są produkty alergiczne??? a orzechy to wszystkie rodzaje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak naprawdę wszystko zalezy od organizmu. Można byc uczulonym tylko na jeden rodzaj orzechów lub na wszystkie. Znam osobę, która może jeść wszystkie z wyjątkiem laskowych-po nich wręcz zaczyna się dusić! Najlepszy domowy sposób, żeby sprawdzić, czy to alergia na orzechy, to faktycznie przestać je jeść i zobaczyć, czy objawy ustąpią. Jednak tak czy owak powinnas skonsultować się z lekarzem. Może zleci testy alergiczne? Często jest tak, że osoba uczulona na jeden pokarm, jest też uczulona na inne, pokrewne (np. ktoś uczulony na ostrygi z większym prawdopodobieństwem będzie też uczulony na kalmary)... Nie jestem lekarzem, powtarzam co słyszałam i czytałam. Lepiej skonsultować się z kimś, kto się na tym naprawdę zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najprościej to zrobić sobie testy alergiczne --- wtedy bedziesz wiedziec na co jesteś uczulona i bedziesz mogla tego unikać skierowanie do alergologa daje lekarz rodzinny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dosyc alergiczne
sa truskawki tez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadefg
przeprowadź dietę oczyszczającą warzywno-owocową (1-2 tygodni) wg dr med. Ewy Dąbrowskiej - i po kłopocie. Jestem alergikiem i unikam: - słodkiego mleka - słodkiej śmiatany (UHT) - lodów (na bazie mleka) - orzeszków ziemnych - owoców morza - słodyczy i wypieków - kurzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelka----
i żółtego sera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelka----
i generalnie karmićc się warzywami!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i konserwantow
wszelkich kostek rosolowych,jedzenia z puszek, ziola tylko czyste, nie mieszanki z polepszaczem smaku typu "ziola do.." . Prawie kazde jedzenie w knajpie jest "polepszone" Dla mnie to wlasnie jest najgorsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenkaddcdcdvced
ja po wedzonej rybie zaczynam czuc jaki mi usta i gardlo puchnie.. serio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelka----
Dokładnie-zioła czyste, ja uwielbiam lubczyk, bazylię, pięć smaków, majeranek, czosnek i pakuję to, gdzie sie da. no, niestety, kostki rosołowe czasem tyż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×