Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czipsik

Ile jest wazny odpis aktu urodzenia ??

Polecane posty

Mam problem poniewaz mam w domu skrocony odpis aktu urodzenia który byl tam kiedys do czegoś pobierany i jest on mi teraz potrzebny do ślubu ale nie wiem czy on jest jeszcze aktualny czy mam sie wybrac po nowy dodam ze nie ma tam daty wystawienia kiedy był wydany wie ktoś coś na ten temat ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie też sie zastanawiam...wiem że z Kościoła jak sie wyciąga to 3 miesiące..ale akt urodzenia nie wiem bo w nim sie nic nie zmienia przecież...:/ już mam wyciągnięty pól roku a ślub dopiero w październiku ...czyli jak też 3 miesiące to musze jeszcze raz wyciągać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wazny jest caly czas
Akt urodzenia nie ma określonego terminu ważności, może być nawet taki sprzed kilku lat. 3 miesiace ważne jest zaswiadczenie do ksiedza które dostaje sie z USC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a po co jest odpis
aktu urodzenia do slubu potrzebny? moze do usc aby dostac zaswiadczenie ze mozna zawrzec zwiazek malzenski? bo ja w spisie dokumentow do kosciola nie maialam aktu urodzenia. natomiast jak wymienialam dowod to podobno taki akt ma waznosc 3 m-ce ale mialam w domu prawie 20-letni akt urodzenia i tez mi go przyjeli. stwierdzili, ze jak widac litery to moze byc. przeciez w koncu czlowiek urodzil sie tylko raz to jak takie cos moze tracic waznosc!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpis aktu urodzenia jest potrzebny do USC, gdzie dostajesz zaświadczenie o braku przeciwskazań do zawarcia małżeństwa i dopiero to zaświadczenie zanosisz dla księdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wazny jest caly czas
kurcze, napisalam przeciez!!!!!!!!!!!!!!!!11 pracuje w urzedzie to akurat ta materia jest mi doskonale znana. 3 miesiace jest wazne tylko zaswiadczenie o braku przeciwskazan do zawarcia malzenstwa!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracuję w USC
Potwierdzam.Odpis aktu urodzenia nie ma żadnej daty ważności,o ile jest w dobrym stanie technicznym i zawiera aktualne dane-powinien być przyjęty.Jednak pragnę przypomnieć,że do zaświadczenia do ślubu konkoradtowego potrzebny jest odpis z nadrukiem uiszczonej opłaty skarbowej w kwocie 22 zł(wynika to z faktu,że odpisy do tych celów nie są zwolnione z opłaty skarbowej). Z kolei zaświadczenie wydawane przez USC jest ważne 3 miesiące,dlatego nie warto się śpieszyć z jego pobraniem.Zawsze na tym zaświadczeniu jest jego termin ważności,należy zwrócić uwagę,by awrzeć związek małżeński w okresie tważności tego zaświadczenia.Pozdrawiam wszystkie panny młode :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracuję w USC
I przepraszam za literówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopiero co mialam z tym problem gdyz jest wazny caly czas owszem ale moj akurat nie byl bo pani powiedziala ze jest za stary i ze za 100lat wyblaknie i musialam pisac podanie o nowy do urzedu w innym miescie bo gdzie indziej sie urodzilam ale z twoim moze byc wszystko ok:)) ale jak masz jeden w domku to moze i lepiej drugi zalatwic zeby miec w domu chyba ze w tym samym miescie sie urodzilas co urzad to nie potrzebujesz go nawet przynoscic bo oni tam go maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpis aktu urodzenia jest potrzebny tylko wtedy, gdy bierzesz ślub w innym miejscu niż miejsce urodzenia. Ten do ślubu jest ważny bezterminowo. I np. w moim mieście dostajesz go od ręki nie pobiera się żadnej opłaty. W przypadku, gdy bierzesz ślub w miejscu urodzenia potrzebujesz jedynie z USC zaświadczenia, że nie ma przeciwwskazań do zawarcia małzeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam jeszcze pytanie odnośnie aktu urodzenia. Ur się w Warszawie teraz mieszkam pod Wawą i tu miałam wydawany DO i przynosiłam akt urodzenia czy teraz muszę do tego zaświadczenia przynosić nowy akt urodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli jak tam nie ma adnotacji o cenie zapłaty 22 zł to musze isc pobrac nowy :/ bo juz sie zagubiłam w tym wszytkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracuję w USC
Truuskaffko-odpis musi być w dobrym stanie technicznym,bo w USC Twoje dokumenty będą leżakowały 100 lat,a później dalsze lata w archiwum państwowym.W każdym momencie,gdy sięgnie się do tych dokumentów powinny być czytelne(a z doświadczenia wiem,że często się do nich zagląda w późniejszych latach). zonqa -tak,musisz mieć nowy odpis z nadrukiem uiszczonej opłaty skarbowej 22 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicola76
do pracuje w USC..a czy to zaswiadczenie o braku przecieskazan do zawarcia zwiazku moze odebrac ktos z rodziny??mamy slub cywilny, mieszkany za granica i przyjedziemy dopiero 2 tygodnie przed slubem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzwoniłam do usc i mi powiedzieli, że może być stary, ale jeśli na nim nie ma zaznaczonego, że pobrano opłatę to ją pobiorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sobie zadzwoniłam do usc a pani mi powiedziała że musze sobie pobrać drugi bo nie ma tam zapisanej opłaty :/ ile urzedów tyle wersji :) kazdy ma swoje prawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kooooora
pol roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kooooora
pol roku na bank, poniewaz jest tam wpisany stan cywilny, wczesniej jak byl na czas nieokreslony, ludzie mogli sie hajtac po kilka razy na ten sam dokument bedac juz hajtnietym. Sprawdzilam to, 6 miesiecy. A zaswiadczenie o naukach przedmalzenskich jest na zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pisklak
No ja też mam taką sytuację jak czipsik.... Mam w domu stary akt urodzenia wydany po moich narodzinach z opłatą skarbową na tamtejsze czasy i pieniądze. Będę jutro dzwonić do USC gdzie załatwiamy wszystkie formalności ale też wydaje mi się że będę musiała się pofatygować po nowy akt urodzenia-ten z opłatą 22 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co w przypadku, gdy dysponuję odpisem skróconym aktu urodzenia z opłatą skarbową, ale... akt jest 1982 roku, a opłata wynosi 50 pln (oczywiście jest to przed denominacją). czy takie coś ma jeszcze wartość, czy muszę fatygować do urzędu? drugie pytanie: w jaki sposób mogę uzyskać akt z oddalonej miejscowości. czy można do urzędu wysłać jakiś list z prośbą (bo zakładam, że o poczcie elektronicznej mogę jedynie pomarzyć) z góry wielkie dzięki za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrocony akt urodzenia wazny jest bezterminowo!!!!! wazne zeby byla widoczna oplata skraabowa i byle byl czytelny. To zaswiadczenie o przyjeciu aktu malzenskiego wazne jest 3 miesiace!!!! bo do tego potrzebny jest odpis aktu urodzenia. Jesli macie odpis aktu urodzenia z lat 80tych z naklejonym znaczkiem skarbowym i jest on czytelny to mzona go zaneisc!! Wszystkiego sie dowiadywalam w USC:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vonnie
Wiem,że temat jest stary ,ale może ktoś kto jest w temacie akurat tu zajrzy..........Jak w temacie chodzi mi o ważność aktu urodzenia,z tym,że potrzebuję go nie do zawarcia małżeństwa a do przetłumaczenia przez tłumacza przysięgłego w celu osiedlenia się za granicą.Za odpowiedź z góry dziękuję,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeciez widzisz co napisalam powyzej? odpis aktu uriodzenia jest wazny bezterminowo! musi byc czytelny i musi byc za niego oplata skarbowa pobrana i nie ma znaczenia z ktrego roku! vonnie czytaj daty dokladnie! odpis to odpis musisz zlozyc wniosek i wypelnic na wniosku do czego potrzebujesz tego odpisu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takbak
czipsik-odpis aktu urodzenia wazny jest do smierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vonnie
tralalala tak ja czytać potrafię,ale przy tylu róznych informacjach chciałam sie upewnić u wiekszej grupy ludzi bo juz się pogubilam słysząc od każdego co innego.Widzę,jednak,że jesteś pewna tego co piszesz,więc pozostaje mi uwierzyć ci na słowo Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×