Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czipsik

Ile jest wazny odpis aktu urodzenia ??

Polecane posty

jak chodzi o mnie,to ja wyciągałam u mnie w urzędzie miasta jakoś..w listopadzie,nic nie płaciłam,a ślub załatwiałam teraz 1 marca i nikt mi nie robił problemów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vonnie - wybacz:) czasem poirytowana chodze jesli ktos zadaje po raz kolejny to samo pytanie;) z tym ze Ty chyba nie potrzebujesz tego do slubu ... w kazdym razie z askrocony odpis urodzenia placi sie 22 zlote wazny jest dozywotnio:) do tego w podaniu (gotowy formularz) odznaczasz do czego potrzebny ci ow odpis i wowczas pani Ci wydrukuje to czego Ci potrzeba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vonnie
Ok nic się nie stało....Po prostu słyszałam już tyle opcji,że postanowiłam się poinformować czy może ktoś wie na 100%.Dzięki wszystkim za pomoc-już jestem o krok mądrzejsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katkatkatkat
a czy do USC, aby dostać zaświadczenie o tym braku przeciwskazań, to można przedstawić ksero odpisu aktu urodzenia??? czy nie bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krandzia
mam pytanie czy to zaświadczenie mogę dostać w usc w innym mieście ?? czy tylko tam gdzie jestem zameldowana??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ważny jest bezterminowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandia
a ja mam pytanie, chce z narzeczonym wziąć ślub cywilny i wiem, że potrzebny nam jest skrócony odpis aktu urodzenia. Czy idąc do USC w miejscu zameldowaca musimy iść osobiście oboje po ten dokument, czy może mogłabym ja wziąć ten dokument za siebie i za mojego narzeczonego? z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krandzia - mozesz dostac w innym miescie ale musisz miec akt urodzenia swoj i musisz isc z narzeczonym i z dowodem osobistym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glistha69
Starsze niż 3 miesiące (liczone do dnia daty ślubu włącznie) nie może być zaświadczenie z Urzędy Stanu Cywilnego które zanosisz do księdza. A żeby takie zaświadczenie do stać musisz mieć akt urodzenia i nie sądzę żeby on ulegał jakiemuś "przeterminowaniu", najważniejsze żeby był czytelny i żeby była na nim oplata skarbowa. Pozdrawaim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bitbox
ale pierdzielicie!! ja mialam akt ur sprzed 6 lat i nikt sie nie pytal kiedy wydany ani nic a bralam w innym miescie slub teraz w czerwcu wiec nie wymyslajcie ze na akcie ma byc jakas pieczatka z oplata czy cos to juz wymysly urzednika!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caca
Akt urodzenia wazny jest 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolkag
witam mi jest potzrebny akt urodzenia do wyjecia z ksiażeczki mieszkaniowej piendzy.gdzie mogę odebrać mieszkam na powiślu???prosze o pomoc.i czy to cos kosztuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, bo dokładnie nie wiem, czy odpis aktu urodzenia mogę odebrać w Urzędzie Stanu Cywilnego czy w Urzędzie Miasta, i czy do ślubu cywilnego jest potrzebny mi tylko akt urodzenia, a do kościelnego akt chrztu?? bo każdy mówi mi inaczej. Błagam o pomoc. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, bo dokładnie nie wiem, czy odpis aktu urodzenia mogę odebrać w Urzędzie Stanu Cywilnego czy w Urzędzie Miasta, i czy do ślubu cywilnego jest potrzebny mi tylko akt urodzenia, a do kościelnego akt chrztu?? bo każdy mówi mi inaczej. Błagam o pomoc. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pener
3 miesiące i 22 zł ten do slubu ; zwykły nic i bezterminowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effy.
mój akt urodzenia jest tak stary że opłata urzędowa wynosiła 100 zł :D :D Mam nadzieje ze przyjmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrocony akt urodzenia wazny jest bezterminowo!!!!! wazne zeby byla widoczna oplata skraabowa i byle byl czytelny." i nie może pisac na nim Polska Rzeczpospolita Ludowa Dopóki widac na nim wyraźnie pieczęć dopóki jest w miare dobrym stanie ( nie rozlatuje sie w dłoniach) to taki odpis jest ważny cały czas !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paź
jeśli do ślubu to 3 miesiące,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caca Akt urodzenia wazny jest 3 miesiące.:" BZDURA kto ci takie kity ożenił ? Zapoznaj sie lepiej z przepisami prawa cywilnego a dopiero później cokolwiek pisz na ten temat czy odpis aktu urodzenia mogę odebrać w Urzędzie Stanu Cywilnego czy w Urzędzie Miasta, i czy do ślubu cywilnego jest potrzebny mi tylko akt urodzenia, a do kościelnego akt chrztu?? " Tylko w urzędzie stanu cywilnego możesz odebrać skrócony odpis aktu urodzenia w tym miescie w którym sie urodziłaś ( Urząd Miasta tym sie nie zajmuje) do cywilnego wystarczy tylko odpisa aktu urodzenia , do kościelnego musisz miec zaswiadczenia z chrztu ze swojej parafii o ile ślub odbywa sie w innym kościele niż miałas chrzest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokumenty niezbędne do zawarcia ślubu kościelnego: * Dowody osobiste. * Metryki chrztu - nie starsze niż 3-miesięczne. * Zaświadczenia o bierzmowaniu. * Świadectwa nauki religii (zależy od parafii). * Potwierdzenie nauk przedmałżeńskich i odbycia spotkań w poradni rodzinnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam czy orientuje sie moze ktos czy pismo o braku przeciwskazan do zawarcia zwiazku mazenskiego z zagranicy tez ma date waznosci? Moj narzeczony jest Anglikiem w zwiazku z tym pismo takie wybieramy z urzedu stanu cywinego w miejscu zamieszkania zastanawiam sie tyko czy tak jak w Polsce wazne ono jest trzy miesiace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akt urodzenia nie ulega przedawnieniu poniewaz nawet by udowodnic swoje racje poszłam po porade prawna .Pomimo ze był czytelny i w dobrym stanie to nie przyjeli mi go w urzedzie stanu cywilnego patrza chyba jak tu tylko czlowiekowi zycie utrudnic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maryjetta.
Wystarczy powiedziec ze potrzebujesz do MOPSu i dadza za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akciska
ja dostałam za darmo akt urodzenia wielojęzyczny bo potrzebuje do Niemiec do ubezpieczenia i pracy i chyba też jest ważny bezterminowo bo nie wiem........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwcowaa2013
HEJ :) Urodziłam się w miejscowości X, i tam też biorę ślub. Czy muszę mieć odpis aktu urodzenia z USC z X ? Czy dadzą bez problemu zaświadczenie, narzeczony będzie miał odpis bo urodził się gdzieś indziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ramtamtamtam
Musisz mieć skrócony odpis aktu urodzenia, oczywiście z USC, w miejscowości, w której się urodziłaś. Odpisy są wydawane od ręki, po uiszczeniu opłaty skarbowej, która wynosi obecnie 22 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwcowaa2013
no tak ale ja urodziłam się w tym mieście (USC) gdzie biorę to zaświadczenie. I czytałam, że nie trzeba mieć, dlatego się pytam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paplitos
My musieliśmy mieć oboje akty urodzenia, chociaż urodziliśmy się w tym samym mieście w którym braliśmy ślub. Ale nie musiałam płacić za wydanie nowego, wystarczyły te które mieliśmy od urodzenia- do wglądu, bo usc gdzieś tam nasze papiery ma. Dopytywałam i o ile jest czytelny to nie ma żadnego problemu z tym kiedy wydany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×