Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość heart1647

Odbarwienia i twarda, sucha skóra na kostkach

Polecane posty

Gość amarante98567
Togolina to mysle,ze ta masc to cos na bazie kwasu czy mocznika i bedzie Ci schodzc skora i i tak kolor plamy nie zejdzie...ale ale moze jednak,oby! ja sie tez umowilam na poniedzialek do lekarki jakiejs noby dobrej tez dr n med dermatologii i wenerologii zobaczymy co mi powie,przez tele jej dzis opowiedzialam co i jak,a w ogole to jakos teraz odczuwac zaczelam takie jakby uczucie ciepla chwilami,jakby mi mrowilo czy taka fala lekka nachodzila w tym miejscu..niebardzo wiem jak to wytlumaczyc. Jak juz mi ta babka nie pomoze to ja nie wiem co to za cholerstwo,a Ty masz ta plamke na drugiej nodze co sie dopiero robi tak jakby troszke chropowata? bo ja wlasnie taka mam,moja szwagierka ma tez taka malutka zupelnie i identyko jak moja co sie robi,no ale ta duza plama co mam to kiedys byla tez taka malutka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amarante98567
aa jeszcze Ci powiem,ze ja rzadko na obsacach smigam,a stwierdzenie,ze taka moja uroda tez slyszalam..mnie sie tez wierzyc w takie cos nie chce ai ze to od siadania na nogach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amarante98567 - w sumie nie wiem co tam jest w tej maści, na pewno jest salicyl 10 % i jakieś tam dodatki, posmarowałam wczoraj i nic nie odczułam, tak jakbym kremem posmarowała. Dam maści szansę jakieś 2 tygodnie jak maja być efekty to chyba wystarczający dla nich czas jak nic nie zauważę na lepsze podejdę do innej lekarki. Moje zmiany są na obu nogach, na prawej jest taka rozlana jak na Twoim zdjęciu, skóra na niej jest twardsza i lekko jakby skóra na niej schodziła, na prawej natomiast mam takie dwie plamki ale one są małe jeszcze ale też są takie twardsze i chropowate. Czyli identyczne jak na prawej... Lekarka twierdzi że taka uroda i jest to jakby pourazowe ( na przykład podała obuwie ale w sumie nie tylko ) , tłumaczyła to pracą stopy podczas chodzenia i pracą tej kości i że niby podczas tych czynności dochodzi do ocierania i wycierania skóry i u niektórych ludzi powstają takie plamy. Problem jest jej znany, nie każdy w to wierzy i szuka dalej - tak podsumowała... Daj koniecznie co Tobie zalecono... Pozdrawiam Magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam już kilka razy u dermatologa, przypisał mi maść z kwasem ale nic nie pomogło, spróbuję smarować maścią Linomag - może pomoże, teraz jest lato nie mogę chodzić w klapkach bo się wstydzę dla mnie to naprawę duży problem, pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotricz
Witam. Byłem u dermatologa TRZY RAZY ZA KARZDYM RAZEM U INNEGO i w końcu trafiłem do pani doktor ktura wytłumaczyła mi że to jest łuszczyca prawdopodobnie pochodząca od kogoś z moich rodziców i leczenie nie da na długo ukojenie ponieważ choroba powróci. Więc musze się chyba pogodzić że mam plamę na kosce :/ Oczywiście dostałem leki od jutra zaczynam je brać ale podobno i tak wyjdą zakwity zaraz po odstawieniu leków taka to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja powiem póki co tak, smaruję już 4 dni robioną maścią i widzę poprawę. Plamy stają się jaśniejsze i mnie widoczne. Zobaczę co będzie się działo dalej. amarante98567 - daj znać po wizycie... Pozdrawiam Magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amarante98567
no niestety ale dzis musialam odwolac wizyte,dopiero za tydzien bede mogla sie umowic,a moja plama sie powieksza tempem ekspresowym jak nie stosuje masci to jest duzo ciemniejsza,a jak stosuje to ciut jasniejsza ale i tak jest widoczna bardzo,rozlewa sie doslownie na skorze nogi Luszczyca mowisz? a przeciez skora sie powinna luszczyc chyba i swedziec czy moze sie myle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heart1647
Ta plaga znowu do mnie wróciła, kompletnie nie mam pojęcia już od czego to zależy. Ścieranie tego martwego naskórka prawie nic nie daje, maści też już niewiele, co za cholerstwo. Generalnie to ja w ogóle mam problem z suchą skórą. Mój organizm niemalże wypłukuje z siebie tą wodę i wszystkie balsamy, kremy dają uczucie nawilżonej skóry przez pierwsze 5 minut. To samo jest ze stopami i kostką. Wielokrotnie smarowałam na noc stopy grubymi warstwami kremów, balsamów, oliwek i rano budziłam się z suchymi, szorstkimi. Jednak rok temu udało mi się to zwalczyć linomagiem i oliwką a teraz i to nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amarante98567
witam Was ponownie,dziś byłam u dermatolozki,4 z kolei:) no ale do rzeczy,obejrzala i wywiad wzięła kiedy i jak ta plama zaczęła powstawać i powiedziała ze jest to takie ognisko zapalne,mozliwe ze od lekow,dawniej w przeszlosci cos moglam brac i wyszla taka reakcja,dała mi na recepte dwie masci,mam miesiac smarowac i przyjsc po miesiacu.Jedna to Clobederm smarowac na noc,np ok 19 stej posmarować,przylozyc foli kawalek spozywczej i tak 2h potrzymac i posmarowac juz bez foli na noc jeszcze,a druga to Cetaphil DA Ultra,smarowac rano i popoludniu.No nic zobaczymy...ja nie mam problemow z sucha skora na pietach czy gdziekolwiek indziej,jedynie ta plama,a jak jest smarowana nawet balsamami to nie jest sucha ani nic,zwyczajnie brazowa i rozlana,ze nie wyglada to latem fajnie. a jak tam u Ciebie tagolina??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amarante98567 - smarowałam tą robioną maścią i cholerstwo zaczęło znikać. Teraz sobie odpuściłam trochę bo mega zaczęła mi się skóra łuszczyć i to paskudztwo znowu troszkę ściemniało. Od dzisiaj zacznę od nowa smarować ale naszła mnie taka refleksja, że jak odstawiam maść i ta cholera znowu staje się widoczna to do du.. taka maść. Teraz wyjeżdżam na 3 tygodnie, więc i tak nie mam jak pójść do innego lekarza ale po powrocie wybiorę się do takiej dość mocno polecanej dermatolożki i zobaczymy co ona zawyrokuje. Zdawaj relacje jak tam postępy u Ciebie :-) Może Twoje maści to będzie recepta na to ustrojstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amarante98567
hej, wiecie co? plama blednie:) no ale jeszcze widzę ją,w robocie zauważyła kumpela,że mam ją jaśniejsza,w poniedziełek minie już 2 tyg jak ją stosuję,ale wyczytałam,że to steryd dość mocny, a dermatolożka powiedziała,że za miesiac mam przyjsc na kontrole...ciekawe co powie.Trochę boję się stosować ten steryd jeszcze 2 tyg...no ale nic zobacze co będzie.Skóra jest gładka,ta maść nie powoduje łuszczenia się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amarante98567
Tagolina własnie ja mialam przy poprzednich masciach identyko,ze luszczylo sie,niby jasniejsze ale lekko czerwone a jak przestalam to od nowa to samo.Bezsensu takie masci do bani.Mam nadzieje,ze jak odstawie ten steryd to nie wroci to dziadostwo.A tak poza tym to jest tyle chorob skory,zman ze mysle ze dermatologom ciezko czasem trafic co za dziadostwo sie przypaleta pacjentowi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piotricz
Ciekawe czy my wszyscy mamy tą sama chorobę ? ja uważam że raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W jakimś stopniu podobna jest bo odbarwiona sucha i czasem sie łuszczy i jest po zewnętrznej stronie kostki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate.28
witam tez mam takie paskudztwo, na lewej stopie jest mała plama na kostce i duża pod kostką, gdy ją na chwilę zaniedbam jest okropnie sucha i czasami aż takie bruzdki się na niej robią. nie mam pojęcia czym to jest, mam nadzieję, że od siadania bo ja ciągle podwijam nogi. gdy gołą stopę podwinęłam na krześle to właśnie w tych miejscach gdzie są plamy odbił mi się wzorek z obicia krzesła. mam nadzieję, że to jest przyczyną. zaprzestałam takiego siadania, co jest niezmiernie trudne, ale myślę, ze jeśli to jest przyczyna to na efekty trzeba będzie dłużej poczekać i skórę ścierać i nawilżać. kiedyś dużo pisałam i od długopisów na palcu środkowym zrobiło mi się takie zgrubienie i przebarwienie. od paru lat pisuje raczej na klawiaturze a to zgrubienie nadal jest wyczuwalne choć już nie takie jak kiedyś. tak się pocieszam :) może nie mamy żadnego syfa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heart1647
To gówno pojawia się i znika. Szkoda mi trochę robić sobie złudnych nadziei na to, że jakikolwiek lekarz mi na to pomoże. Od każdego lekarza słyszę, że taka moja uroda jak przychodzę z jakimś problemem. To po co oni są skoro taka nasza uroda?! Miałam od tej kostki spokój na szczęście resztę lata jednak to jak zwykle wróciło, obecnie ta skóra na kostce jest wręcz szara. Smarowanie nic nie daje. Pomógł mi chwilowo krem do rąk z avonu taki z jakimś olejkiem z ryżu. Ale po myciu niestety wszystko wracalo do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOGOLW
witam - widzę nie jestem sama ja już od 10 -ciu lat mam pod lewą kostą taką plamkę smarowałam natłuszczałam, z roku na rok robiła się coraz twardsza i ciemniejsza - obecnie mam 2 mm stwardnienia skóry o wielkości 50 groszy a do tego skóra w tym miejscu pęka - ścierałam pumeksem ale to chyba błąd... brzydkie to a lato tuż tuż - wybiorę się do dermatolog... PROSZĘ O POMOC!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amarante98567
hej, pojawiam się znowu... ech moja maść sterydowa chyba przestała działać już, plama znowu ciemnieje, nie jest juz rozlana jak była, ale była już jaśniejsza i teraz znowu ciemnieje, mnie się zdaje, ze tego nie da sie wytępić za cholere zadna.Ja juz o lecie mysle i bedzie masakra.... laseczki dajcie znac jak u Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, znalazłam ten wątek, szukając jakiegoś sposobu na "naszą" dolegliwość kostki. Moja plamka ma około 1cm dopiero, jest sucha, aż chce się ją zetrzeć pumeksem ;) Póki co zamierzam używać pilingu szortkiego i kupię tą maść wspomnianą wyżej na zrogowacenia Hasceral. Jak nie pomoże, wybiorę się do dermatologa. Jak znalazłyście jakiś nowy-lepszy sposób na te plamy, piszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mimo, iż wątek jest dość stary, postanowiłam napisać bo niewiele w necie tego tematu. Od wielu lat mam takie problemy z kostką u nogi. Ja na to zwróciłam uwagę po wizycie u endokrynologa, mam guza na tarczycy i byłam z wynikami badań, lekarka mi pomacała tarczycę a potem kazała pokazać kostki, powiedziała "tak jak myślałam" a ja byłam tak zestresowana że dopiero w domu zaczęłam się nad tym zastanawiać, guza mam koloidowego, więc cały stres nie był potrzebny ale od tamtej pory moja kostka zrobiła się prawie bordowa a skóra gruba i szorstka i łuszczy się :( druga natomiast wygląda jak ta pierwsza parę lat temu, oprócz tego mam też ciemniejszą i bardziej suchą skórę na łokciach i kolanach:( , długo szukałam kogoś kto ma podobne problemy z kostkami, ale czy to ma coś wspólnego z moją tarczycą? Tak pomyślałam dlatego właśnie że endokrynolog na to zwrócił uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina99999
ja tez to mam i niewiem jak to zwalczyc ,zalatwilam sobie lorinden A, moze pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amarante98567
GOGOLW a probowales masci na odciski? ja smarowalam z 3 dni mascia i skora zlazla ladnie, plama jest ale nie szorstka, chociaz u mnie nie byla az taka bardzo szorstka , jednak masc pomogla, skorka miekka jest, no ale plama dalej(myslalam,ze ja sciane tą skore to zniknie:)) zamiarzam w maju wybrac sie znowu do dermatolozki tej ktora mi ten steryd przepisala, mialam sie pojawic w sumie po miesiacu,ale minelo kilka miesiecy,troche daleko mam do tej babki,ale pojade,moze bedzie to dla niej wyzwanie by powalczyc z czyms takim uporczywym do wyleczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina99999
nic ten lorinden A, nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emm20
Witam mam to samo na kostce u lewej nogi. Czytałam wiele na ten temat i wydaje mi się, że może byc to egzema. Nie byłam jeszcze u lekarza żeby z nim to skonsultować. Skóra w okolicach kostki jest okropnie sucha i robi się taka skorupa.. kiedys była to mała plamka koloru czerwonego, ale zaczełam to drapać i stan się pogorszył. Przyszło mi na myśl też , że może to być przyczyną płaskostopia , ponieważ obciążona kostka bardziej pracuje i skóra twardieje. Skłaniam się bardziej jednak ku egzemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emm20
Dodam jeszcze , iż ostatnio zauważyłam u siebie alergie najprawdopodobniej na detergenty. Gdy mam z nimi styczność pojawiają mi sie na palcach rak i nóg chrostki wypełnione płynem surowicznym , które swędzą. nie jest to grzybica, ponieważ problem znika w krótkim czasie gdy nie mam już styczności z chemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella 1980
Witajcie, ja tez mam ten problem. Na lewej stopie obok kostki mam stwardniala brazowa skore wielkosci 50 groszy. Mam to juz kilka lat, a moze nawet kilkanascie. Dermatolodzy mi nic nie pomogli. U mnie jest to raczej wynik" urazu" od siedzenia po turecku. Czasem jak mnie buty obetra na srodstopiu to tez mi sie robia brazowe blizny ale na swiezo jest z tym latwiej walczyc. Ja smaruje to kremem do stop na zrogowacenia Neutrogena teraz kupilam jeszcze emolium emulsje specjalna postosuje to z tydzien i dam znac. W zeszle wakacje neutrogena mi troche pomogla, wiec zobacze tym razem moze chociaz troche. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa cholera
no wlasnie, mi sie tak zaczelo robic od siedzenia po turecku i pomogla mi masc scholla na pekajace piety. Probowalam tez scierac recznikiem po kapieli. Nie ma sladu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emm20
Witajcie. Bylam u lekarza rodzinnego , który podobno jest też dermatologiem obejrzał moją kostkę nic nie powiedział i tylko przepisał robioną maść w aptece. Zobaczymy co z tego wyniknie narazie stosuje ją dopiero 2 dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×