Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość heart1647

Odbarwienia i twarda, sucha skóra na kostkach

Polecane posty

Gość gość
a tez tak macie że gdy wciśniemy palcem ta skore na kostce to przebarwienie znika, a pózniej z powrotem odsuniemy palec to sie pojawia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starshine
Witam kobiety kupcie Compeed średnie to działa ,te plasterki to rewelacja ja kupiłam i normalnie jestem w szoku jednego nosiłam prawie tydzien zanim odpadł a skóra głaciutka jak pupcia niemowlaka ,polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie polecan compeed, przede wszystkim dlatego ze odklejaha sie i pomaja na krotko. moje zrogowacenie bylo ciemne i twarde, dwa razy po kilka dni smarowalam mascua na odciski. a pozniej jak skira zeszla linomaguem. ta masc kosztuhe 6zl. pokecam. zeszlo prawie nie widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eddiegirl11
Polecam Wam Stelatopię Mustelli. Z jednej stopy przebarwienie zniknęlo mi calkowicie, a na drugiej gdzie były dwie "plamy" została tylko jedna i to bardzo mała. W sumie razem z Mustelką stosowałam co dwa dni peeling i oliwkę dla dzieci po kapieli. Obecnie uzywam też Iso-Ure La Roche-Posay. Wydaje mi się, że jednak Mustella była lepsza. U mnie problem pojawil się jakieś 6 m-cy po porodzie kiedy nie miałam czasu na szczególna pielęgnację tej cześci ciała. Poza tym mam niedoczynnosc typu Hashimoto więc i problemy z przesuszoną skórą. Przebarwienia miałam 3 i pół roku, ale wreszcie się udało! Te przebarwienia muszą mieć jakiś związek z odwodnieniem skóry i nadmiernym rogowaceniem, a możliwe, że również, a może przede wszystkim, jest to rodzaj skory atopowej (M.Stelatopia - jest kosmetykiem do stosowania u małych dzieci z problemami skóry atopowej). Polecam się nie załamywać tylko wziąć sie do roboty i intensywnie nawilżać czym się da i przy każdej okazji tej przebarwionej skory. Ja walczyłam 2 miesiace. Wcieranie oliwki po kąpieli, peeling co drugi dzień i czeste stosowanie mocno nawilzających kosmetyków o ktorych napisałam powyżej to już dla mnie nawyk. Powodzenia:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ol
Z tego co czytam wasze posty to przewinęło tu się parę razy że macie problemy z NERKAMI. Ja tez mam i mam też takie plamy na kostkach żółte, suche i wyglądające tak jakby w środku była jakaś galaretka Wydaje mi się że to może od tego? Ja bardzo mało wody piję. A wy? Ktoś mi też kiedyś powiedział że takie plamy oznaczają że będziemy mieć problem ze STAWAMI. Na razie jestem za młoda żeby potwierdzić. Może ktoś to ma już trochę dłużej i się podzieli opinią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pomicy. mi nic nie pomaga. po masci na odciski zeszlo a za kilka dni znowu twards!!! help!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny. W okolicach lipca 2013 r. zauważyłam po raz pierwszy przebarwienia na kostce. Sądziła, że zatarłam noge pedałem od roweru jednak przebarwienie i "zatarcie" nie znikało a tylko się pogłębiało i zaczeło przybierać brzydki kolor. Na początku to zbagatelizowałam ale było coraz gorzej. Wreszcie udałam się do naprawdę świetnej lekarki dermatolog i po pierwsze, kiedy to zobaczyła przepisała mi maść robioną w aptece gdyż jak podkreśliła maść Elocom o której często piszą dziewczyny absolutnie za słabo działa, żeby sobie z tym poradzić. Lek zrobiony w aptece mam wcierać dwa razy dziennie w kostkę, ma działanie pillingujące i nawilżające. Następnie Pani doktor zaniepokojona tym objawem skonfrontowała to z moimi innymi dolegliwościami takimi jak przeżedzone włosy na głowie, trądzik na brodzie i suchość skóry na łokciach i kolanach. asugerowała, że w połączeniu z tymi kostkami uważa, że jestem poddana silnemu uderzeniu hormonów albo tarczycy albo spraw kobiecych. kazała natychmiast wykonać wszystkie badania ponieważ suchość kostek plus przeżedzenie włosów środkiem głowy jest bardzo często objawem właśnie zaburzeń hormonalnych. Przepisała mi dużo lekarstw. Kilka z nich nie jest na receptę więc jeśli będę mogła komuś pomóc- piszcie. Na pewno wszystkie podyktuje to sprawdzicie sobie ich działanie. Pozdrawiam i trzymam za nas wszystkie kciuki. Anka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ponieważ na stopie pojawiło mi się okrągłe ciemniejsze przebarwienie, zgrubienie w okolicy kostki zacząłem szukać wiadomości w internecie co to za cholerstwo. Nigdzie nic nie znalazłem. Jedynie na tym forum opisywane objawy są zbliżone do mich. jednak jak widzę lekarze mają różne diagnozy albo nie mają wcale. Pwróciłem na to forum aby podpowiedzieć innym jak sobie z tym poradzić. W oczekiwaniu na 1 wizytę do Dermatologa czas oczekiwania ponad miesiąc zacząłem pytać po rodzinie czy się z tym ktoś spotkał. I tak jedna z ciotek poleciła mi aby przez tydzień postępował następująco. Do ciepłego mleka wsadzić czerstwą bułkę ( ćwiartkę) i następnie tak namoczoną bułką przykładamy miejsce wykwitu a następnie owijamy bandarzem uciskowym i na to skarpeta. Tak nosimy z 10 godzin i na noc nowa buła. I tak z dnia na dzień będzie widoczna róznica. po tygodniu po kłopocie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. i jak macie jakies sprawdzone recepty na te kostki? Ja ostatnio kupilam mazidło w zielarskim sklepie po dwoch dniach smarowania zerwalam centymetrowy płat grubosci ponad1,5 mm z kostki. jedno co zauważyłam u siebie to to, ze jakis czas temu na kostkach u nóg i na kostkach rąk , od zmiany pogody albo nie wiem od czego rwie mnie i ciągnie tak jak reumatyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam podobny problem tylko,że moja skora nie złuszcza się,ale jest twarda i kostka puchnie. Nie byłam u lekarza. Mam trochę innych rzeczy i zastanawiam się czy to nie twardzina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2016
Temat już dawno przedawniony pewnie. Chciałam się dowiedzieć czy to może zwyrodnienie lub coś w tym stylu. Ja mam ten problem od urodzenia. Kostki są bardziej brązowe, twarde i suche. Zazwyczaj na w-fie lub innych zajęciach słuchałam głupich uwag na ten temat, lecz dla mnie było to całkowicie normalne. Nikt u mnie w rodzinie nie miał podobnych problemów. Może to normalne (żaden dermatolog ani maść mi na to nie pomogła. To po prostu część mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćolka
To jest od grzybicy . Lekarze o tym nie mowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam to samo, byłam u dermatologa, przepisał mi 2 maści i było gorzej, poszłam ponownie, znowu inne coś do smarowania i dalej nic, a nawet gorzej.Potraktowałam kostki pumeksem i mam czerone jak maki na polu. Będę jednak walczyć dalej, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest taki krem aktywny Eloderm, dziala miejscowo na bardzo wysuszone miejsca. Do kupienia w aptece. Smaruj na piety, i bardzo wrażliwe, przesuszone miejsca na skórze. Ja mialam koszmar z lokciami i pomoglo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym chodziła po dermatologach do skutku :P Przecież ktoś musi umieć dobrać odpowiednie leki. Bez recepty polecam do smarowania krem Dermaveel, który jest przeznaczony typowo dla chorób skóry o różnym podłożu. Nie zawiera w swoim składzie sterydów co wg mnie jest kolejnym plusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koleżanka, która starła wszystko pumeksem sprawiła, że dziś po raz pierwszy uśmiechnęłam się :D Smaruj to dermaveelem i oliwą z oliwek albo olejem kokosowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest atopowe zapalenie skory. Nie ma na to lekarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawdźcie poziom tsh tarczycy. Przy niedoczynności tarczycy występują właśnie takie objawy jak sucha i twarda skóra na łokciach czy nawet na kostkach stóp. ja też to mam dowiedziałam się o niedoczynnosci i hashimoto w tym roku... wysoki wynik tsh bo aż 25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze warto spróbować to leczyć, albo chociaz łagodzić , dobrymi kosmetykami do stóp? Ja ze swojej strony bardzo polecam http://acerin.info.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Suche łokcie i pięty przy niedoczynności tarczycy . Kilka lat tak miałam, dopóki nie zrobiłam TSH. Teraz biorę euthyrox-100 i już nie mam tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez mam pomaranczowe plamy dwie na kostkach u lewej stopy i jedna jest na drugiej prawej mniej widoczna. Mam to od lat. Nie wiem co to. Jakies porady prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbujcie to smarować olejem z wiesiołka, który ma udowodnione działanie przy wielu chorobach skóry. W aptece są kapsułki z wiesiołkiem Gal, które można wyciskać bezpośrednio na skórę. Ja mam od dziecka łuszczycę i niejednokrotnie dzięki olejowi z wiesiołka uniknęłam maści sterydowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowygośćik
Mi tez takie zmiany na kostkach (zewnętrznych) stop pojawily sie po porodzie. Mam to juz dwa lata i dopiero chce się tym zajac... i tez mam guza na tarczycy. Mysle, ze przyczyna jest "w środku" organizmu. Luszczyca to nie jest, bo w rodzinie ktos ma i wiem jak wyglada. Jak bede miala jakies wiadomości to na pewno sie podziele z Wami. Powodzenia dla Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2017
Używam kremu SVR Xerial 50, działa idealnie na wszelkiego rodzaju stwardnienia skórne itd. Mi dermatolog przepisał to na brodawkę aby było łatwiej ją usunąć, a przy okazji stwierdziłem, że w sumie mogę tak samo użyć właśnie na te kostki, bo od dłuższego czasu już to mam. Jeszcze całkiem nie zeszło, ale już wyglada całkiem inaczej, jak na razie zostały lekkie czerwone plamki. Wcześniej były fioletowe aż, mocno stwardniałe i suche. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twarda, sucha skóra plus nieodpowiedni koloryt mogą być efektem stosowania złych kosmetyków. Polecam skupić się na tych w 100% naturalnych opartych na bazie kolagenu. Zerknij na kremy Colway, masz je na stronie Lagenko.pl gdzie sama zamawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odkopuje temat bo mam to samo i powoli mnie to wkurza, zwlaszcza, że jest cieplo i odkrywa się nogi.Mam brązową, suchą plamę w okolicy kostki. Bylam u dwoch dermatologow, pokazywalam to rodzinnemu, przepisywali maści ale po każdej jedyny efekt byl taki, że ta skóra zaczynala mi płatami schodzić i zostaje po tym czerwona brzydka plama ktora z czasem znowu staje się brązowa. Masskra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Monika
Mi ktoś powiedzial, że to początek łuszczycy stawowej. Wybieram się do drugiego dermatologa, bo pierwszy powiedzial, że to otarcia od butów. Mi też pojawiło się to po ciąży i mam to już 4 lata. Od kostek się zaczęło teraz mam i na kolanach przebarwienia. Dam znać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam to samo, ostatnia maść od dermatologa zmiękczyla skóre na tej plamie i zaczęla schodzic skóra ale po tym zrobila mi się plama czerwona i mam wrazenie, że większa niż poprzednio i bardziej widoczna. Teraz znowu brązowieje i robi się miejscami sucha skorupka. A tu lato, nogi gołe a tu to okropoenstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×