Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość heart1647

Odbarwienia i twarda, sucha skóra na kostkach

Polecane posty

Gość gość
Z takimi objawami lepiej udać się do specjalisty podologa, bo może to świadczyć o jakiejś poważnej chorobie. Lepiej sobie tego nie zaniedbać. Moja mama raz miała problem ze stopami i gdybym ją nie namówiła na wizytę w Instytucie Podologicznym to mogłoby być kiepsko bo okazało się, że ma stopę cukrzycową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MadziaLena30
Z takimi objawami lepiej udać się do specjalisty podologa, bo może to świadczyć o jakiejś poważnej chorobie. Lepiej sobie tego nie zaniedbać. Moja mama raz miała problem ze stopami i gdybym ją nie namówiła na wizytę w Instytucie Podologicznym to mogłoby być kiepsko bo okazało się, że ma stopę cukrzycową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivaryba
Zbadajcie sobie tarczyce... Ja zbadalam okazało się że mam dużą niedoczynność w dodatku hashimoto. Zaczęłam brać tabletki zdrowiej jadłam odrzucilam słodycze, napoje gazowane... Wszystko co wysoko przetworzone i mam już dwa lata spokój. Taka właśnie sucha skóra jest przeważnie przy chorej tarczycy. Warto to zbadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy nie jest to przypadkiem objaw złej pracy tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fosia

Chciałam potwierdzic( ktoś wcześniej już o tym pisał i skorzystałam)ze linomag czyli olej lniany super działa. Po trzech dniach prawie już nie ma suchej skory. Dziękuje i polecam! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Odkopuje bo też to mam. Sucha, łuszcząca się brązowa plama w okolicy kostki. Najgorzej gdy cieple dni, odkryte nogi a tu ta plama. Lekarz rodzinny i dwóch dermatologów nie poradzilo sobie z tym. Wszelkie maści nie przyniosly efektu a jeśli to tylko na chwile. Najczesciej smarowanie nimi sprawialo że tą stwardniałą skórę można zdjąc platem i wtedy plama jest jasniejsza ale za chwile wraca do swojego pierwotnego stanu. Jak sobie z tym ustrojstwem poradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anita

Dołączam. Może nie u wszystkich was, ale u części to Rogowiec. Najczęściej na stopach, niemożliwie twardy narastający suchy naskórek. Może być też na dłoniach ale nie musi i może się przerzucać na kostki kolana itd. takimi właśnie ogniskami. Kółeczko w środku jaśniejsze na zewnątrz ciemne, twarde suche. Naciskasz to bieleje i kolor zaraz wraca. To się powiększa lub obok robi się drugie ognisko. Często przy Rogowcu są też problemy z dziąsłami - Kamień, paradontoza. Lub z paznokciami - odkształcone, proszkowe, grube itp. moja też widać włosy nawet do całkowitej utraty. Objawy mogą występować razem ale nie muszą. To genetyczne. Zazwyczaj jeśli rodzice mają to któreś dziecko też. Sprawdźcie czy Tata lub mama nie ma problemu z piętami... Nie wyleczymy tego, można to tylko pielęgnować... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tarczyca

Może to problemy z tarczycą są powodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też zmagałam się że 2 lata z plamkami w okolicy pod kostka ,które ciemniały.Pojawiło się to nagle i nasilało( powiększało objętość i ciemniało,robiło się stwardniałe). Zawsze urzywam balsamów i mimo to tak się zrobiło.Dodatkowo miałam makijarz brwi parlament  gdzie po 6 miesiącach na jednej brwi zaczęły się przebarwienia i bąbelki swędzonce.Okazało się że to początek łuszczycy. Obecnie po 6 miesiącach temat zażegnany .W sumie to po ok miesiącu już było  w miarę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Polecono mi super serie która  nie dość że na bardzo długo wystarcza to i szybko pomogło, dostałam namiar na dobre ceny przez neta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×