Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szczepienia ***

meningokoki- szczepionka

Polecane posty

Gość szczepienia ***

trafiłam przed świętami z córką do szpitala z objawami które mogą oznaczać sepsę, na szczęście szybko się wyjaśniło że to nie TO i wróciłyśmy do domu , od tej pory myślę o szczepieniu moich dwóch córek przeciwko meningokokom, rozmawiałam już z pediatrą , on poleca ale tę szczepionkę trudno dostać , przychodnia dostaje po kilka sztuk raz na jakiś czas a i te sztuki są już dla kogoś przeznaczone /trzeba się wcześniej zapisać/ mam pytanie, może ktoś zna odpowiedz, mam znajomego który prowadzi aptekę , jak również innego który może sprowadzić mi leki zza granicy, chodzi o to czy tę szczepionkę da się wykupić na receptę wówczas pewnie przepisuje ją pediatra czy tylko mogą sprowadzać je przychodnie? przyznam że po tej "akcji" z córką jestem zdeterminowana i chcę jak najszybciej zaszczepić dzieci, co mogę w tej sytuacji zrobić? lekarka nie mówiła mi o nazwie szczepionki, cena ok 140 zł, jak wyczytałam w internecie chodzi pewnie o szczepionkę NeisVacC lub coś bardzo zbliżonego, może ktoś odpowie na moje pytanie dziękuję pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka po raz drugi
A dlaczego na meningokoki a nie pneumokoki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepienia***
moje dzieci są już większe i podobno kwalifikują się pod meningokoki a pneumo są do 2 czy 3 lat o ile się oczywiście orientuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allegrowiczka i cos tam sprzed
po ukończeniu roku - na meningokoki-jeden koszt(jedna dawka) po ukończeniu 2 lat - na pneumokoki,to samo.Po skończeniu 2 roku wystarczy jedna dawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ktoś pytał o pneumokoki--- pneumokoki nie chronią przed sepsą a jedynie szczepionka na meningokoki typu C. Koszt to u nas 150 zł za jedną dawkę. Szczepionek od zatrzęsienia ile kto chce tyle może kupić :) Ja sie nie zapisywałam tylko od raz nas zaszczepili. A pneumokoki to na zapalenie płuc, zapalenie uszu. Ja szczepiłam i pneumo i meningokoki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co za bzdura
"pneumokoki nie chronią przed sepsą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
co za bzdura ---> lekarzem jesteś?? bo mi już któryś lekarz z kolei powiedział że najważniejszą szczepionką chroniącą dzieci przed sepsą jest szczepionka na MENINGOKOKI !!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaabbbbbbbbbbbbbbb
Dziewczyny,bzdurą jest to,że pneumokoki nie powoduja sepsy,czytać i jeszcze raz czytac.CHOROBY PNEUMOKOKOWE * Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych * Bakteriemia (bakteryjne zakażenie krwi, bez wyraźnych objawów chorobowych) * Posocznica, inaczej sepsa (bakteryjne zakażenie krwi z występującymi objawami uogólnionego zakażenia i objawami ze strony różnych narządów) * Zapalenie płuc z bakteriemią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hania ani pneumokoki ani meningokoki nie chronią przed sepsą ogólnie, chronią przed sepsą wywołaną tylko przez pneumokoki lub meningokoki i to w dodatku tylko jeśli to ten sam tym co w szczepionce, NesivacC np. tylko przed meningokami typuC, Prewenar przed 7 typami pneumokoków, Pneumo przed 23 typami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi znajoma farmaceutka powiedziała, ze szcepionki 5w1 z tym dodatkowym hib mają podobne działanie jak szczepionka na pneumokoki, znaczy się ten hib ma podobne działanie i jak się szczepi hib to nie opłaca się pneumo ale już meningokoki. Moja mała idzie teraz od września do żłobka a ja już sama nie wiem, ale raczek podam szczepionkę na meningokoki. Jeszcze z pediatrą pogadam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpowiadajac na pytanie autorki topiku- z tego co sie orientuje, wystarczy, ze lekarz wypisze recepte na szczepionke, ktora powinny dostac Twoje corki a Ty bedziesz mogla kupic ja gdzies indziej, nie tylko przychodnie moga je sprowadzac. W moim miescie w zeszlym roku bylo wielkie bum na szczepionki przeciw meningo i pneumokokom i moi znajomi przywozili je z Niemiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiaczkowa ja pytalam nasza pediatre o szczepionki na peneumokoki i meningokoki przy okazji pierwszego szczepienia mojego malego i ona mi wtedy powiedziala, ze wrocimy do tematu jak bartek skonczy pol roku. Problem mi sie sam rozwiazal, bo teraz mieszkam w anglii a tutaj te szczepienia sa obowiazkowe:-) Odpadl wiec mi dylemat sczepic czy nie? No ale na hib tez tutaj szczepia a mimo to oddzielnie na pneumo i meningokoki tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem jak się to ma obecnie ale mój pediatra twierdzi że obecne szczepionki są o kant d... potłuc, a pracuje w wielkim szpitalu dziecięcym. Szukam badań klinicznych na ten temat i jest kaplica bo albo nikt ich nie robi albo są niewiarygodne. Jak twierdzi te które jeszcze działają i są w miarę to szczepionki typu B. Na typ C są jakieś słabe obecnie. Jeżeli ktoś ma dostęp do badań klinicznych to proszę o zamieszczenie linku. Na słowo nie wierzę w żadne leki a tym bardziej szczepionki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×