Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziewczyna...

MAMY 3-MIESIĘCZNYCH DZIECI I INNI ZNAWCY NIEMOWLĄT-MAM PYTANIE

Polecane posty

KTO Z DOŚWIADCZENIA MOŻE MI POWIEDZIEĆ CZY 3-MIESIĘCZNE DZIECKO BĘDZIE PAMIĘTAŁO BABCIĘ, KTÓRA WYJECHAŁA I WRÓCI JAK MAŁY BĘDZIE MIAŁ 7 MIESIĘCY. DODAM, ŻE PRZEBYWAŁA Z NIM KAŻDEGO DNIA I BARDZO DOBRZE JĄ KOJARZY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na 100% ci nie odpowiem ale na moje oko nawet 7 miesieczne dziecko by nie pamietalo babci... tymbardziej 3 miesieczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
watpie by pamietalo, ale moze.. moj ma 2,5 mca i od swiat ma juz nawyk oczekiwania na tate codziennie o tej samej porze a jak juz zobaczy tate to sie smieje, wiec nie tylko go poznaje ale ma cos jak odruch ze codziennie przychodzi ten ktos jak tay6a, pech jak sie tata spaznia, zobaczysz jak babcia wyjedzie jak zareaguje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamiętać nie pamięta- ale............cos jest w tym że wyczuwa że to babcia- moa mama mieszka daleko widziala mała jak miala 3 miesiące i potem jak miała 9 - mala jest w tym okresie ze boi się obcych- a baba to baba od raazu na rączkach i tyle- jakby to było najzupełniej normalne- myslę że instynktownie w jakiś sosób jednak dziecko pamięta- może kojarzy im się zapach czy kolorystyka......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszsza: babcia juz wyjechała - tydzień temu. I jest coś w tym co piszesz o tacie Twojej dzidzi. Dokładnie tak samo jest z moim Maluszkiem. Babcia wracała zawsze ok 18 z pracy i teraz kiedy nie wraca Mały staje się bardzo zrzędny (a zwykle jest baaardzo grzeczny). Więc to, że ją pamiętał z dnia na dzień, akceptował i na nią czekał nie ulega wątpliwości. Jednak ja zastanawiam się na tym czy to "czekanie" z czasem nie zaniknie i jak babcia wróci to będzie to dla Niego obca osoba, krórą na nowo będzie musiał poznać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupkaaaaaaaaa
musze poszukac - gdzies czytalam ze do ok 4 mies zycia dsetziecko nie pamieta juz o klocku ktory przed chwila upadl na ziemie.. ma pamiec do ok 3 min i potem reset:) a czytalam o tym w kontekscie przyzwyczajania niemowlaka do bujania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czytalam, ze 3 miesieczne dziecko zapomina bliska osobe, nawet matke, w przeciagu 2-3 tygodni. Ale z drugiej strony, ja bylam u rodzicow z mala jak skonczyla 3 miesiace przez 3 tygodnie i nie wydaje mi sie, zeby corka zapomniala tate. A moze szybko sie znowu do niego przyzwyczaila? W kazdym razie nie traktowala go jak obca osobe. Natomiast nie sadze, zeby twoje dziecko pamietalo babcie po kilkumiesiecznej przerwie, ale byc moze bardzo szybko sie do niej znowu przywiaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomnij:) Po mieiącu będzie miało problem a co dopiero po takim czasie. Zapomni, ale co z tego. Babcia przyjedzie, spędzi z nim trochę czasu i znowu będzie ok. Babcia moich dzieciaczków (jeden ma 3,5 roku, druhi 8 mcy( miszka 150 km od nas. wiem z czym to się wiąze jeśli chodzi o pamięć. Ale u dziecka nie jest tak prosto. Nie zapytasz: pamiętasz czy nie. Ono za każdym razem właściwie musi się przyzwyczajac na nowo do kogoś nawet do ulubionej cioci po tygdodniu niewidzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×