Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chyba pcosowiczka

Pytanie o objawy pco

Polecane posty

Gość chyba pcosowiczka

Lekarz zrobił mi tydzień temu usg, powiedział, że na podstawie tego wstępnie stwierdza pcos. Mam po 14 pęchęrzyków w każdym z jajników. Bez jakiś tam wstępów przepisał tabletki antykoncepcyjne i spławił :o Zastanawia mnie to, booo: mam okresy w miarę regularne co 28-29 dni, bolesne owszem i mega obfite ale regularne, jakiegoś nadmiernego owłosienia nie mam, może troszkę więcej "meszku" na twarzy, czasem pod światło widać bardziej i czuć po palcami. Podczas stosunku boli w okolicy jajników, takie napięcie/spięcie i ból. Miewam skurcze macicy. Jestem po porodzie i ciąży stymulowanej. Sama nie mogłam zajść. Jakie jeszcze objawy towarzyszą pcos, może ja coś traktuję fizjologicznie a to jest nieprawidłowy objaw? Proszę napiszcie na co jeszzce mogę zwrocić uwagę. Aha mam problemy z wagą, od porodu nie mogę zrzucić nadmiaru kg, straciłam po porodzie 7 kg (norlamny spadek, dziecko, wody otd.) potem udało mi się schudnąć 2,5 kg i teraz znowu waga jak po ciąży :( Dzięki za wszelkie sugestie, bo chcę zmienić lekarza i może mi napiszecie, czy ginekolog-androlog będzie dobrym wyborem, bo akurat takiego namierzyłam :) O co go pytać, o jakie badania prosić? Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mam pco i jestem w ciazy po dlugim leczeniu. Zeby stwierdzic ten zespol musza byc spelnione dwa z trzech warunkow - policystyczny obraz jajnikow, stosuenk Lh/fsh w 3 dc powyzej 1.5, nadmiar testosteronu. Tej choroby nie da sie wyleczyc, mozna regulowac objawy, ale wyleczyc sie nie da. Do typowych objawow zalicza sie : nieregularne @, hiperandorgenizm, nadawaga, lysienie, tradzik. Ale zeby miec pco nie trzeba miec wszystkich tych objawow. ( znam przypadki, ze dziewczyny nie maja zadnych z tych objawow, poza np. nieregularnymi @ a maja pco z obrazu usg i poziomu hormonow) Moja sugestia - zbadaj poziom hormonow. Polecalabym raczej ginekologa - endokrynologa - mi tylko taki byl w stanie pomoc, bym zaszla w ciaze. Pytanie, czego oczekujesz po leczeniu ? Chcesz ponownie zajsc w ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba pcosowiczka
Tak, chcę w przyszłości dość bliskiej 2-3 lata mieć kolejne dziecko i nie chcę zaniedbać tej przypadłości, nie dopuścić by te pęchęrzyki się nagromadzały i żeby jak to mówią, się nie babrało. Pierwszą ciążę mam ze stymulacji i nawet jeśli się to powtórzy, wolę być w takim mniej więcej stanie jak wtedy niż gorszym i leczyć się latami. Bo to mnie najbardziej w tym wszystkim przeraża taka niepewność. No to pierwszy warunek spełniłam, obraz policystyczny jest, teraz muszę pobadać te hormony. Z endokrynologiem może być spory problem bo najbliższy jest w mieście wojewodzkim a mam do niego jakieś 150 km :o Na razie udam się do tego mojego namierzonego. Ba na razie nic nie biorę, ani tabletek sama zrezygnowałam bo strasznie się źle czułam. Dość miałam tych dołków psychiczbnych, jeszce się nie mogę pozbierać do kupy :( Dzięki za odzew :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×