Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawekaw2e

co trzeba miec w torbie jak sie idzie do szpitala...rodzic?

Polecane posty

Gość ciekawekaw2e

wymieniecie wszystko!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhgfgdfhg
ty: - piżamy rozpinane żeby móc karmić, szlafrok, podpaski, przybory higieniczne, kup sobie maść Bephantem na popękane sutki (jest rewelacyjna) dużooo wody niegazowanej, ogól się albo weź maszynkę, u mnie trzeba było mieć lewatywe, dokumenty (koniecznie z grupą krwi) dzidzia: -kaftaniki, śpioszki, czapeczkę po kąpieli, sudokrem, oliwkę, rożek, pampersy, pieluchy tetrowe,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaabbbbbbbbbbbbbbb
podkłady poporodowe duże podpaski ubranko na wyjście dla dziecia(raczej w szpitalach na pobyt dziecka ubieraja je w ubranka szpitalne)ale lepiej zadzwoń pampersy coś na odparzenia przynajmniej dwie koszule do spania(takie rozpinane na górze) woda mineralna mi połozna radziła zabrać tantum rosa lub szałwie (szybciej sie goi rana po nacięciu) wiadomo-kosmetyki dla ciebie(najlepiej bez zapachowe) kilka tetrowych pieluszek mozesz tez zabrać rożek dla malucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaabbbbbbbbbbbbbbb
własnie-jeszcze oliwke dokumenty to wiadomo podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i chusteczki dla dzidzi ...
te z oliwką,przydadzą sie ! Dziecko w szpitalu może miec swoje ubranka -bo te szpitalne to ..:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i chusteczki dla dzidzi ...
aaaa i wez termometr ....bo na wizytach położne rozdają termometry a u nas wiele kobiet miało swoje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaabbbbbbbbbbbbbbb
uwierz,że bardziej czystych jak szpitalne nie znajdziesz.Może i są sprzed 20 lat,ale sa czyste.W moim szpitalu od razu mówiły że zakładaja swoje,ale jeżeli chce to przed każdą kąpielą moge położyć swój kaftanik na łóżeczku i wtedy założą go po kapieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilastars
Dokumenty * dowód osobisty * aktualna książeczka ubezpieczeniowa i RUM * karta przebiegu ciąży * skierowanie do szpitala (nie jest wymagane, ale dobrze mieć). Wyniki badań * grupa krwi i czynnik Rh * przy ujemnym Rh (Rh-) - badanie na obecność przeciwciał anty Rh * zrobione po 32. tygodniu HBS - badanie krwi na nosicielstwo antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej * odczyn WR - badanie w kierunku kiły (robione dwukrotne: na początku i pod koniec ciąży) * wynik USG zrobionego po 36. tygodniu ciąży * ostatnia morfologia i badanie moczu. NA CZAS PORODU * ubranie dla mamy (1 lub 2 długie koszulki bawełniane typu T-shirt, szlafrok, ew. rozpinany sweter lub bluza, ciepłe skarpetki, kapcie, majtki) * wygodne ubranie dla taty (czasem wymagany jest zestaw jednorazowy: fartuch, maska, ochraniacze na buty - wówczas sprzedawane są w szpitalu, kapcie) * jednorazowe pieluchy w kształcie podpasek * jednorazowa lewatywa, jednorazowa maszynka do golenia, jeśli wykonywane są zabiegi przygotowawcze * jednorazowe chusteczki * przybory toaletowe * mały ręcznik * szczotka do włosów, opaska, spinki lub gumka * pielucha lub bawełniana chusteczka (do przecierania twarzy, do okładów) * gąbka kosmetyczna do zwilżania twarzy i ust * woda kosmetyczna w aerozolu do odświeżania twarzy * termos z kostkami lodu (do okładów), wypełniony do 1/3 objętości * termofor z gorącą wodą (do okładów), owinięty w poszewkę * piłka "jeżyk" lub dwie piłki tenisowe włożone do skarpetki (do masażu okolicy lędźwiowej) * lanolinowa pomadka do ust (wysuszonych podczas długotrwałego oddychania) * walkman i kaseta z ulubioną, relaksującą muzyką * coś do jedzenia i picia (szczególnie dla męża) * kilka jednorazowych kubków * notatnik i długopis * karta telefoniczna lub żetony * dla zwolenników: aparat fotograficzny PO PORODZIE Rzeczy dla mamy: * koszula lub piżama wygodna do karmienia * rozpinany sweter * skarpetki * 6 par majtek (w sprzedaży jednorazowe) * przybory toaletowe * 2 ręczniki * 20 pieluch jednorazowych w kształcie podpasek * ręczniki papierowe * dziecięce kółko do pływania (do siadania w okresie gojenia się krocza) * specjalna poduszeczka do karmienia (pod główkę dziecka) * 2 staniki do karmienia * wkładki laktacyjne * ręczny odciągacz do pokarmu * karta telefoniczna, żetony (trzeba spytać na oddziale o typ automatu) lub telefon komórkowy * drobne pieniądze Rzeczy dla dziecka (na trzydniowy pobyt w szpitalu): * 15-20 pieluch tetrowych albo najmniejszy rozmiar jednorazowych (wygodne do użycia w szpitalu) i odpowiednio mniej tetrowych; jeśli jednorazowe pieluchy nie mają wycięcia na pępek, trzeba to zrobić * 3 bawełniane koszulki * 2 bawełniane cienkie czapeczki i jedna cieplejsza * 3 pajacyki (śpiochy z rękawami i nogawkami - wygodniejsze są rozpinane w kroku) lub 3 kaftaniki i 3 pary śpiochów * skarpetki * nie perfumowane mydełko dla niemowląt * ręcznik kąpielowy z kapturem * zestaw do pielęgnacji pępka (gencjana na spirytusie, spirytus 70 %, jałowe gaziki) * oliwka dla niemowląt * zasypka * delikatny krem do pupy * wata bawełniana * szczoteczka do włosów * kocyk * odpowiednie do pogody ubranko na wyjście ze szpitala (dobrze chroniące przed wiatrem i chłodem) * krem ochronny. linia © Fundacja Rodzić po Ludzku 2006 || Nota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhgfgdfhg
ciapki bo o tym się zapomina! kubek talerzyk i sztućce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaabbbbbbbbbbbbbbb
Nie nie przesadzajcie zbedne- * gąbka kosmetyczna do zwilżania twarzy i ust woda kosmetyczna w aerozolu do odświeżania twarzy termos z kostkami lodu (do okładów), wypełniony do 1/3 objętości * termofor z gorącą wodą (do okładów), owinięty w poszewkę * piłka "jeżyk" lub dwie piłki tenisowe włożone do skarpetki (do masażu okolicy lędźwiowej) * lanolinowa pomadka do ust (wysuszonych podczas długotrwałego oddychania) * walkman i kaseta z ulubioną, relaksującą muzyką * wata bawełniana * szczoteczka do włosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhgfgdfhg
lilastars czy ty miałaś robione te wszystkie badania????? jeżeli o mnie chodzi to tylko grupa krwi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilastars
no wiem ,ze lista przesadzona :D ten pkt jest najlepszy * piłka "jeżyk" lub dwie piłki tenisowe włożone do skarpetki (do masażu okolicy lędźwiowej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może jeszcze kredki i kolorowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilastars
grupa krwi morfologia i mocz to miałam ale te 2 ostatnie niespecjalnie aktualne lista jest skopiowana do weryfikacji- trzeba by bogazowka jechcac chcac to wszystko zabrac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilastars ma racje z tymi
badaniami ...:D one są potrzebne ...ja tez miałam robione w czasie ciąży : * grupa krwi i czynnik Rh * przy ujemnym Rh (Rh-) - badanie na obecność przeciwciał anty Rh * zrobione po 32. tygodniu HBS - badanie krwi na nosicielstwo antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej * odczyn WR - badanie w kierunku kiły (robione dwukrotne: na początku i pod koniec ciąży) * wynik USG zrobionego po 36. tygodniu ciąży * ostatnia morfologia i badanie moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze to mi musi maz walizke wyciagnac z pawlacza!!!!:) dziewczyny a te spioszki dla malenstwa to juz w szpitalu podczas pobytu trzeba miec czy dopiero przy wyjsciu???przeciez prywatne spioszki moga poginac lub moga byc podmienione:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napisze na pomaranczowo
mantodea-to juz zalezy od szpitala-u nas tylko na wyjscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie nie wolnobyło miec spiochów - skarpetki owszem ale nie spiochy. Zresztą w poradni "K" wisiala lista co zabrac do szpitala i o jakichkolwiek termosach czy lewatywach nie było mowy i oczywiscie ciuchow dla dziecka tez nie trzebabyło brac - dobrze ze wziełam czapeczke bo było zimno. Kosmetykow dla dzieci nie pozwalali brac bo mial szpital swoje a poza tym były próbki różnych kremów oliwek itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odciągacz pokarmu
Bo jak masz nawał pokarmu to położne nawet palcem nie kiwną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak tak ... odciągacz musisz
miac dla własnego dobra !W moim szpitalu znowu miałysmy własne ubranka dla dzieci i NIC NIE POGINELO ! bo niby jak? przeciez nie oddajesz ich do pralni ! ubierasz w nie dziecko a potem ktos ci je zabiera do domu i przynosi swieże ! A po drugie ,nie siedzisz tam miesiac tylko 2-3 dni ,chyba ,że dziecko ma zółtaczke to dłuzej ! Ja miałam ubranka dla dziecka własne -kosmetyki szpital miał firmowe chyba nivea ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak tak ... odciągacz musisz
dla mnie bardzo przydatny był ręczniczek kąpielowy dla małego i kocyk .Musiałam tez miec własny termometr no i zabierz dla siebie duuuużą ilośc ogromnych podpasek ...bo te ich podpaski z ligniny to porazka :O :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×