Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Przybywam z daleka

Mamuski mam pytanie z innej beczki - a konkretnie chodzi o ZUS

Polecane posty

czy ktoś wie coś o tym - czy osoba niepracująca ktora zamyka dzialalnosc gosp moze nadal oplacac skladki ZUS a konkretnie np samą składke zdrowotną tak aby mogła korzystac z lekarza itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz opłacać samą zdrowotną - wtedy nie przez ZUS tylko bezpośrednio NFZ. Nie znam szczegółów, ale wiem na pewno że tak można - mój mąż kiedyś tak sobie opłacał. Najlepiej zadzwoń do swojego oddziału NFZ to Ci powiedzą co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
świetnie bo w tym ZUS ie siedzą same idiotki jedna mi mowi ze nic nie wie o tym druga ze mozna a trzecia ze musze placic całośc - i jak tutaj sie czegos dowiedziec :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karina80
Możesz się zarejestrować jako bezrobotna, wtedy będziesz ubezpieczona bez opłacania składek. Do swojego ubezpieczenia zdrowotnego może Cie też zgłosić mąż. Po co masz za to płacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie moge sie zarejestrowac bo niestety ale u mnie w urzedzie tez siedza idiotki, dziecko moze pojdzie do przedszkola dopiero od poniedzialku ale tylko na 5 godz czyli do 12,30 pozniej nie mam juz z kim go zostawiac a nianki u nas sa drogie bo nie ma miejsc w przedszkolach - a te z urzedu odrazu daja skierownaie do pracy np w kauflandzie albo jeszcze gorzej bo do jakiejs fabryki na przyuczenie do zawodu za 420 zł system trzy zmianowy tak wiec musialabym jeszcze doplacac do nianki z pensji faceta - nie jestesmy jeszcze po slubie wiec jego ubezpieczenie odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karina80
Przecież w Urzędzie Pracy wypełniasz ankietę i podajesz m.in. zawód wyuczony i oczekiwane zarobki. Nie mogą Ci dać skierowania do pracy, która się z tym nie zgadza. Przynajmniej tak jest u mnie. To by było bez sensu, nie po to mam 3 kierunki żeby sprzedawać w Kauflandzie, taką pracę można samemu znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wypełniałam taka ankiete ale jak dali mi skierowanie do masarni to odmowiłam i mnie wyrejestrowali:o założyłam działalność ale niestety musze ją zamknąc i w tej sytuacji zostaje na lodzie i musze szukac jakiegos ubezpieczenia dla siebie i malego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chanach tyle to ja place za caly Zus - ale dzieki:) teraz przeczytalam ze moge miec np umowe zlecenie na kwote 50 zł i z tego tez sa skladki oplacane wiec moze tak mi sie uda u kogos to zalatwic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe czy można samo ubezpieczenie chorobowe opłacać 2,45% podstawy wymiaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×