Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość juni77

ciuszki dla noworodka rozm. 56 czy 62???

Polecane posty

Gość juni77

Prosze o porade, nie wiem jakie duze bedzie dziecko, ale lekarz na razie stwierdzil, ze dlugie ...:-) Mam okazje kupic fajne ubranka ,ale za wczesnie, zeby wiedziec na 100% jakie duze bedzie dziecko (jestem w 6 m-cu). Kupic wszystko na 62?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batalia baxis
nie....kup pare ciuszkow na 56..tak zebys miala 2-3 komplety..body, kaftanik i spioszki..."dlugie" dziecko dla lekarza nie oznacza "dlugiego" dla nas..mama;)...moja corka byla dosyc duza 4,2 kg i 58 cm...i mimo tez potrzebowalam ciuszkow w rozmarze 56...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się z poprzedniczką. Kilka kompletów na 56 też kup. Moja była malutka i musiałam szukac mniejszych rozmiarów. Ale teraz wszystko jest na wyciągniecie ręki wiec gdyby coś - wyślesz tatę do sklepu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda kasy na rozmiar 56 bo to są ciuszki dosłownie na tydzień taki maluszek szybciutko rośnie. Ja już teraz wiem z doświadczenia że lepiej od razu na 62 bo na 56 to są pieniądze wyrzucone w błoto. A kaftanik jak ciut za duży to można podwinąc rękawki, a mojej koleżanki dzidziuś w rozmiar 56 nie wszedł wogóle bo były za małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ech te rady
56 jak najbardziej!!! Bylam glupia sluchajac rad wszystkich ktorzy mowili ze 56 na pare dni i ze sie nie kupuje:pierwsze co po porodzie to do sklepu po zakupy w rozm.56!!!!!!!! Miesiac uzywalam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zalezy to zalezy
Mi tez powiedziano, ze lepiej na 56 to nie, bo skoro ja jestem wysoka i mąz tez, brzuszek średnio duży, to dziecko nie będzie małe i ze na 62 mam pokupować, a na 56 lepiej nie (bo jak powiedziano - na tydzien własnie bedzie). Bzdura totalna. Moja mała urodzila się 3200 i 52 cm i wchodzila w ciuszki na rozmiar 50 cm!!! I te jej jeszcze dyndały, ze w pajacach nózki wkładała w jedna nogawkę. Maleństwo ma podkurczone nózki na początku mocno, więc te ciuszki (szyte na wzrost , wiec z wyprostowanymi nogami) byly za duże. I tak miałam za mało odpowidnich ciuszków, a 62 cm moje dziecko osiagnęło w 4 miesiącu zycia dopiero, więc do tej pory jechalismy na rozmiarze 56 , a to co bylo za duże musiałam zawijać w rękawach i skarpetki małej na nogi zakładac, zeby wszystko sie trzymało na miejscu. Uwazam wiec, ze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zalezy to zalezy
ucieło coś uwazam wiec ze w zaleznosci od tego co lekarz prognozuje na podstawi usg trzeba sie nastawiac. U mnie prognozowano 3500-3800 nawet (na 3D) ale nie do konca byli pewni, bo w sumie 2 dni przed porodem juz byla tak nisko, ze nie dała sie uchwycić do pomiaru i waga wyszla orientacyjnie. Jak sie okazało dziecko bylo nieco mniejsze. Teraz za to rośnie jak szalona w górę. Ma 14 i pol miesiaca, a ciuszki nosi na 86 i 92 niektóre (bodziaki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weac
według mnie tylko na 62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wg mnie nie
uwazam, ze kilka zmian na 56 powinno byc i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze miałam ze 3 komplety ubranek na 56 na początek, warto mieć choć ze dwa w razie czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kup 62. Nie ma sensu kupowac mniejszych nawet jak dzidzius bedzie mały bo to na chwilkę tylko ubranko, zresztą wygodniejsze wieksze bo i pielucha i wogóle. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile mam, tyle zdań. Moim zdaniem na 56 są potrzebne. Dzieci są tuż po urodzeniu jeszcze jakiś czas bardziej w pozycji płodowej, niż typowo niemowlęcej. Mają podkurczone nóżki i zbyt duże śpioszki po prostu im dyndają. :) Pewnie, że tylko kilka ciuszków wystarczy w tym rozmiarze, ale moim zdaniem powinny być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaabbbbbbbbbbbbbbb
Śmiesznie czytać wypowiedzi"przyszłych" mam które nie maja bladego pojęcia o ubieraniu dziecka(chodzi o rozmiar)autorko,polecam jednak posłuchac dziewczyn które maja dzieci i radza,bo to one maja wiecej doswiadczenia niż te które"zaraz " rodza i usłyszały coś tam a coś innego gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilka sztuk na 56
oczywiście, że na 56 też są potrzebne. Ja też bylam taka głupia i miałam tylko dwie sztuki śpioszków na 56 i musiałam zaraz dokupować. Ja bym proponowała samemu się ubrać w za dużą kurtkę i spodnie i tak pochodzić. Przecież każda matka chce aby jej dziecko wyglądało cudnie a jak ma tak wygladać jak mu nogawki dyndają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no cóż ...
nie wiedziałam, jakie długie urodzi się moje dziecko i kupiłam tylko 1 kpl. rzeczy na 56 cm (śpiochy, koszulka, pajac i body), cała reszta ubranek miała 62 cm. Córka miała 55 cm i mąż musiał jechać dokupić dodatkowe 2 kpl. na 56 cm. Niektóre rzeczy w rozmiarze 62 można było wykorzystać (kaftaniki, koszulki) podwijałam rękawki i było OK. Dlatego uważam, że parę ubranek trzeba mieć na 56 cm, jeśli się okaże, że dziecko nie jest długie zawsze można dokupić. Z ubranek 56 cm dziecko wyrosło po ok. 3 tygodniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mialam sporo ubranek 56... a po porodzie wyslalam emza do sklepu i kupilismy kilka zestawów na 50 bo w 56 mala wygladala strasznie... taka malusia w zaduzych spiochach :D:D w 50 pochodzila nie za dlugo ale warto bylo a 56 nam posluzyło dosyc dlugo... nie pamietam dokladnie kiedy zmienilam na 62 ale chyba cos w 2 miesiacu pod koniec. no ale dzieci rodza sie rozne. Pamietam na sali noworodkowej lezal taki maly dzidziuś urodzony przez cc i jak polozne polozyly kiedys przy nim moj ą Manie to wszyscy się smiali bo chlopaczek byl 3x taki jak ona :) prawie 5 kg wazyl taki pucuś :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubranko
Zalezy jakie duże dziecko moj mały urodził się 59 cm i jak mu załozyłam pieluchy to o 56 rozmiarze mogłam tylko pomarzyc 62 ledwo mi wchodził teraz ma trzy tygodnie i juz mu zakładam 68 więc to wszystko zalezy od tego jakie duże dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam sporo na 56 i na 62 kupionych pzred porodem, okazalo sie ze maly urodzil sie malutki i nawet te na 56 byly za duze, uzywalam tych na 56 jakies 1,5-2 miesieace, a te co mialam na 62 nie zniszczyly sie bo teraz malyw nich chodzi :D:D wiec troche tych mniejszych tzreba miec a jak kupisz i mniejsze i wieksze to te wieksze sie nigdy nie zmarnuja, co do rozmairowki to tez jest roznie neiktore na 56 sa tak duze jak na 62 i odwrotnie :D zazwyczaj kaftaniki na 56 na dlugo starczaja maja zwykle dlugie rekawy za to spiochy sa na bardzo krotko, moj maly teraz chodzi w kaftanikach niektorych jeszcze z 56 rozm a spiochy na 68 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie przesadzajcie jak macie za duzo kasy to kupujcie na 56 i tyle ja mialam wszystko na 62 i przez 3 miesiace mialam spokoj a bratowa miala na 56 i za tydz ciuszki kupowala a jak sa troszke za duze skarpetki na to i juz !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katharsis :D:D:D jak moja miala 50 cm to jakbym ją ubrala w ciuchy na 62 to mozna ja bylo dwa razy okreciś... tu nie chodzi o przesadzanie tylko naprawde niektore dzieci rodzą się malutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skarpetki, to jest dobry pomysł, fakt. Zapomniałam o tym. :) Ja robiłam też inne manewry ze skarpetkami. Jak mój syn wyrastał ze śpiochów, to ciach nożyczkami w okolicy kostek i miał śpioszko-kalesony. I chyba nawet bardziej mu odpowiadały, bo mógł sobie swobodnie przebierać paluszkami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juni77
Te moje ciuszki są oznaczone na 50-56 lub 62-68. Żadnej innej numeracji po środku nie ma, więc co w przypadku dziecka 57-60 cm.??? :-) Pewnie te większe ... ale jakieś śpioszki i kaftaniki idąc za radą na 56 też kupię, ale myślę, że słusznie tutaj ktoś zauważył, że kaftaniki są bardziej uniwersalne i służą dłużej niż śpioszki 56, najwyżej rękawki będą trochę krótsze, a śpioszki weźmie się w razie czego na 62-68 (gdyby bobo miał być długi jak przepowiada lekarz ... :-). A czy body ewentualnie trochę za duże może być??? Bo śpioszki i pajace na pewno za duże śmiesznie wyglądają, ale body? W końcu one nie mają nogawek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za duze body sie marszcza na brzuszku :):):) a kopertowe body sa rozchelstane :D ale da sie pzrezyc, moj teraz ma kilka na 68 i wlasnie tak sie marszcza, ale lepsze za duze niz za male bo w za male to jzu wcale nie wlozysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juni77
Musztarda, fajny pomys z tym obcięciem śpioszek, w razie czego się wykorzysta jako kalesonki hihi ... Dziecko urodzi się latem, więc myślę że tym bardziej nie zmarznie jak mu się skarpeciątko założy. A co sądziecie o piżamkach, takich niby pajacach tylko bez pięty? Warto kupować? W co ubieracie dzieci na noc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojemu jest zawsze zimno i na razie tych bez piety mam tylko dwie szt i nie ubieram wcale, ale latem moze... z reguly dzieciom marzna stopki wiec nie wiem czy to jest fajne, ale zalozmy ze bedzie +30st to to moze byc dobry pomysl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mojego dziecka było fajne. I obcinałam bardzo długo takie "wyrośnięte" śpioszki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka ankaaaa
z reguly jest tak ze jak ktos przychodzi to przynosi dla dziecka ubranka, mysle ze na 56 tez przyniosa kup moze z jeden komplecik, reszte wiekszych, a moze ktos z rodziny pozyczy ci mniejsze ubranka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiulka
Mi tez lekarz mowil, ze mala bedzie dluga, ze nozki dlugie itp... Co sie okazalo? 50cm miala zaraz po urodzeniu i te ciuszki w rozmiarze 50 nawet byly zbyt wielkie. Teraz juz poraz drugi spodziewam sie dzidziusia (tymrazem synus) i zaopatruje sie w rozmiary od 56 w gore. Rozm 50 mam jeszcze po corce w neutralnych kolorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez kupiłam dla mojego maleństwa na 62 bo posłuchałam rad innych. I co????? Moje maleństwo jak sie urodziło miało 49cm, he,he:-D Mąż jeździł po sklepach i szukał ciuszków na 52 cm. Dlatego wydaje mi się, że warto mieć kilka komplecików na 56 cm. Moje dziecko w tej chwili ma 3,5m-ca i ciuszki na 62 są teraz dobre. Przy następnym dziecku będę mądrzejsza ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×