Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość katarakta25

różnica wieku 1,5-2 lata, kto tak ma?

Polecane posty

Gość katarakta25

Witam. Mam 4,5 miesięczną córkę. Pod koniec tego roku lub na początku przyszłego, chcielibyśmy z mężem postarać się o drugie dziecko.Dużo znajomych mówi mi, że to za szybko, że będzie mi bardzo trudno...sama już nie wiem. Chciałabym aby różnica nie była za duża i ze względu na dzieci które w ten czas razem się chowają ale i ze względu na mnie...Jeden raz w pieluchach;) Mam w związku z tym prośbe do mam, które mają dzieci o podobnej różnicy wieku, by powiedziały mi, o nawiększych minusach ale i plusach takiego rozwiązania? Było bardzo ciężko? Z czym najbardziej? Podkreślam, że mam do dyspozycji pomocną babcię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my niedługo zaczynamy staranka o drugiego bobaska, jak dobrze pójdzie to przyjdzie na świat, gdy moja córeczka będzie miała rok i 9 miesięcy...dla mnie jest to optymalne rozwiązanie, bo po pierwsze podobnie jak Ty moge liczyć na pomoc babć a po drugie znam siebie i wiem, że gdybym z tym zwlekała to "wypadnę" z obiegu i nie będzie mi się już chciało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaabbbbbbbbbbbbbbb
No jak tak małej róznicy nie mam ale napatrzyłam sie na moja przyjaciółke która majac 4 miesiecznego synka zaszła ponownie w ciąże.Była to katorga,jedno w pieluchach a tu drugie na świat przychodzi.zabiegana,zalatana,zaniedbana.............naprawdę było mi jej żal.zaraz tu naskocza na mnie bo wiekszość dziewczyn ma małą różnice wieku miedzy dziećmi,ale......nigdy bym sie na to nie zdecydowała i dlatego miedzy moimi dziecmi jest 6 lat różnicy.Młodsze kończy rok,a starsze jest wzorem starszego rodzeństwa.Wiec ja moge tylko doradzic w takiej różnicy wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak rożnie to bywa...ja mogę podać akurat całkiem inny przykład, mam znajomą która ma trójke dzieci co dwa lata i u niej wygląda to zupełnie inaczej...ale to zależy od wielu czynników, nie można uogólniać... ja niestety nie mam już zbyt wiele czasu, więc u mnie inna opcja nie wchodzi w grę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzred
Witam, jestem mamą 3,5 letniej dziewczynki oraz 1,5 letniego chłopczyka. Synka urodziłam gdy córka skończyła 2 latka. Minusem jest na pewno to, że gdy jedno choruje to drugie od razu też. Przez pewien czas córka była zazdrosna o czas jaki powięcamy synkowi ale szybko jej to minęło. Myślę, że nie jest łatwo ale na pewno dasz radę. Teraz z radocią obserwujemy jak siostra opiekuje się braciszkiem i jak ładnie się razem bawią Trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesława o.
To tak jak ze wszystkim - jak ty uwazasz, że dasz radę, to dasz radę. Jeden by wolał kazde dziecko sobie odchowac na spokojnie, drugi woli odwalic wszystko na raz i mieć spokój. Tak samo jak jeden woli sprzątać na bierzaco, a inny woli, jak mu się nazbiera i jest co sprzątać :P różni są ludzie i różne zestawy panvitan :P Ja bym zrobiła tak jak ty rozwazasz - machnać szybko drugie i mieć ten okres początkowy szybko z głowy, a nie ledwo jedno dziecko wyślesz do przedszkola, a już wszystko zaczyna się od nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak bede miala- 1,5 roku różnicy :) Mam nadzieje ze zanim maluszek sie urodzi mała opanuje już chodzenie i sikanie na nocniczek...choć z tym nocniczkiem to nie ejst takie pewne... coraz bardziej się utwierdzam w przekonaniu ze dopiero kolo 2 roku nauczy się z niego korzystać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam trójkę dzieci z różnicą wieku co( prawie) 2 lata i najtrudniejsze jest ich nakarmienie, czy umycie na wieczór...ale najgorsze jest wyjście na spacer :-) dobrze, ze są pomocne babcie od czasu do czasu i mąż :-) ogólnie mówiąc, łatwo nie jest :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×