Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość asztamaniana

czym sięróżni opalanie na solarium od słonecznego?

Polecane posty

Gość asztamaniana

jakie są różnice dla skóry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tym że solarium zawiera promienowanie uva a słoneczne jeszcze uvb jeżeli sie niemyle i nie mieszam ale słoneczko jeste zdrowsze w godz do 11 i po 16 wtedy jest najmniesze ryzyko oparzen słonecznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hu hu cha cha
w solarium w ciągu kilku minut dostajesz taką dwakę promieni jakbyś codziennie opalała się przez kilka tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalezy na jakie sie zarówki pojdzie, ale to i tak za 10 min w solarce można sie tak spiec jak na upalnym słońcy przez cały dzień:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wątek założony na ciązy, porodzie... - więc jeśli to przyszła mama zadaje pytanie warto przypomnieć - że przez skórę płód "widzi" jasne światło i instynkt samozachowaczy działa (zresztą płód pas czy innego zwierzęcia reaguje tak samo) - i się zwyczajnie "boi"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no cóż ...
Mimo to nadal dawka promieniowania UVA w wielu lampach wykorzystywanych w solariach jest 2-krotnie wyższa niż zawartość promieni UVA w świetle słonecznym. To oznacza w praktyce, że w ciągu 15-30 minutowej sesji pod lampą opalającą w solarium(długość sesji opalającej zależy od mocy lampy, w przypadku lamp o większej mocy sesja taka trwa 5 lub 10 minut) skóra otrzymuje dawkę promieniowania UVA równą tej jaką otrzymalibyśmy po całodniowym pobycie na słońcu. Ponadto w odróżnieniu od naturalnego opalania - w solarium lampy emitujące promieniowanie UV znajdując się kilka centymetrów od skóry co także zwiększa ryzyko. W dodatku w solarium nie stosuje się żadnych kremów ochronnych anty-UVA. Tak więc nawet krótkie sesje opalania w solarium mogą wyrządzić wiele szkody skórze, a co najgorsze mogą przyczynić się do większego prawdopodobieństwa wystąpienia raka skóry po latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja tam lubie przed wakacjami pochodzic pare razy na solarium zeby sie rownomiernie opalic.nie lubie lezec plackiem na plazy zwl ze tam sie zawsze nierownomiernie opale.wszystko dla ludzi,chcecie byc bladaczki to nie chodzcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slslsllslslsl
No ja nie wiem. Z solarium korzystam od lat i od lat - bardzo umiarkowanie. A tych lat mam juz sporo. I nie widzę negatywnych skutków. Za to jak mnie dopadnie gdzieś słońce (nie opalam się celowo), to np dostaje natychmiast przebarwień. Biorąc pod uwagę, jak ludzie leżą po całych dniach plackiem na słońcu, moje raz w tygodniu 10 min na solarium to naprawdę nieporównywalnie mniejsza szkoda dla skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slslsllslslsl
A odpowiadając na pytanie: opalanie w solarium jest głębsze i trwalsze, no i trudniej się poparzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asztamaniana
zalozylam ten watek na tym forum przez przypadek... :( chcialam go zalozyc na zdrowiu i urodzie, ale sie pomylilam, bo akurat was czytałam... dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×