Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aw81

Karmienie piersią

Polecane posty

Jestem kilkanascie dni po porodzie i zastanawiam sie czy mam wystarczającą ilosc pokarmu. Przy jednym odciaganiu z obu piersi wychodzi tylko ok.30 ml....czy to aby nie za malo.....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez tak było, jak odciągałam laktatorem to nigdy więcej niż 30 ml nie odciągnęłam a mała jednak się najadała... chyba po prostu była skuteczniejsza niż urządzenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie sprawdzaj ilości pokarmu ściągając laktatorem, bo laktator to nie dziecko, które zawsze więcej \"ściągnie\". Nawet gdy pierś tobie się wydaje pusta, pokarm produkowany jest na bieżąco. Dziecko sobie ssie te kropelki mleka radośnie, co stymuluje piersi do zwiększenia ilości pokarmu. Jak dziecko dobrze przybiera na wadze to znaczy że masz wystarczająco dużo pokarmu. Jakby go było ciut mało to po prostu przystawiaj dziecko częsciej i na dłużej. Piersi potrzebują czasu żeby się przystosować do potrzeb dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laktatorem też nie ściągałam za dużo. dziecko dużo lepiej ssie i jeżeli dobrze przybiera na wadze to nie ma się czym martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przejmuj się. Ja laktatorem ściągam z obydwu piersi ok.40 ml i ani kropli więcej. A dzidziuś mój ma już 3,5miesiaca i pięknie przybiera na wadze - a nie dokarmiam jej niczym. Ssie tylko pierś. Także się nie przejmuj. Jeśli wydaje ci się, ze masz puste piersi to może oznaczać, że laktacja się unormowała i piersi wytwarzają dokładnie tyle pokarmu co potrzebuje dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteś kilka dni po porodzie jak samqa napisałaś, więc wszystko jest normalne. Na początku dziecko nie zjada 200 ml tylko właśnie tak mało. Ja na początku też tak mało odciągałam a już w tydzien po porodzie ściągałam po 100 z każdej piersi. Teraz mój Synuś ma 6 tygodni najada się z piersi a ja jeszcze odciągne z nich troszke po każdym karmieniu. Dziecko samo sobie reguluje ile powinno zjeść a piersi produkują tyle pokarmu ile jemu jest potrzebne. Tylko pamiętaj aby mądrze jeść, pić dużo wody i nie głodzić się. Polecam Ci też herbatki laktacyjne, pije je od samego początku. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za wypowiedzi. Mam jednak taki problem. Musze w sobote zostawic 3-tygodniowego noworodka na 6 godzin z babcią i/lubmezem. Nie wiem czy zdołam odciągnąć wystarczajaca ilosc mleka...? Ile powinnam mu mniej wiecej zostawic mleczka..? Dodam ze zwykle karmie go co ok.2 godziny-sam sie budzi glodny co 2 gdz. Czyli wypadałoby 3 porcje...? ale jak duze..? Z góry dziekuje za sugestie doswiadczonych Mam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na taką ewentualność mam w domu Nan Ha1. Zanim zostawisz maluszka w domu, podaj na próbę 1 porcję najlepiej rano, żeby zobaczyć jak zareaguje maluszek i czy nie dostanie np.alergii. Nic mu sie nie stanie jak zamiast cyca dasz sztuczne mleko. Nie dajmy się zwariować:-D Wszystko jest dla ludzi :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam w domu puszke mleczka w razie \"W\" ale jeszcze nie otwierałam, ponieważ z zamrażalniku mam kilka pojemniczków z zamrożonym mleczkiem. Codziennie rano odciągam sporo pokarmu, ponieważ zwykle rano jest dużo pokarmu w piersiach. Ciężko mi powiedzieć ile powinnaś zostawić. Może dzien wcześniej odciągaj po każdym karmieniu pokarm i zlewaj to do jednej buteli którą będziesz trzymać w lodówce. Różne są szkoły ale ja przechowuje do 24 godzin mleczko w lodówce. Na początku jak zbliżała się pora karmienia odciągałam na maksa cały pokarm i podawałam go Synkowi, żeby sprawdzić ile zjada w ten sposób wiem ile powinnam zostawiać Antosiowi jak nie ma mnie w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mleko sztuczne na wrazie czego zawsze zostaje z mezem pamietaj ze laktatorem nie sciagasz tyle co dziewko sciaga-fizyczne ssanie wyciaga ok 30ml wiecej niz laktator mnie siostra uczyla tak- jak chceszmiec wiecej mleka, zawsze po karmieniu sciagaj z tej piersi jeszcze laktatorem wtedy organizm mysli ze dziecko wiecej zjada i wiecej produkuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się!!! Zawsze po karmieniu 10 minut odciąganie pokarmu w ten sposób zwiększa się laktacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×