Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bywalec1

TOKSOPLAZMOZA - nie lekceważcie tego zagrożenia!!!!!!

Polecane posty

Tak z tego co pamietam to moga byc dwa przypadki albo błędne wyniki albo sam początek choroby i wtedy pewnie bedzie trzeba powtórzyć badanie za 2-3 tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki pojde ale to dopiero w przyszlym tygodniu chyba umre do tego czasu. podziwiam Cie ze jestes taka spokojna. Ja generalnie naleze do luzakow ale w tej kwestii kiedy to nie chodzi o mnie ale o moja corke boje sie strasznie .. wszystkie usg wychodza ok .. ale mysle eby pojsc na badania prenatalne w 31 tygodniu choc moj lekaz mi to odradza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy badania robiłaś w jednym laboratorium? Ja jestem ze Śląska i z tego co się orientuję to zakaźny jest w Chorzowie. Jak możesz podaj jeszcze raz wyniki i referencje, bo nic nie zrozumiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gien 28 sierpien 6 tydzien ciazy Igg 0,10 gdzie wynik ujemny jest mniejszy od1,6 Igm 0.070 ujemny jes mniejszy od 0.50 7 styczen 27 tydzien ciazy Igg 1.11 gdzie reaktywny jest wiekszy od 1 15 styczen Igg 0.13 gdzie jest mniejszy od 0.99 czyli chyba ujemny igm positive indeks 1.09 wszystkie badania byly robione gdzie indziej :( te dzisiejsze przepisalam jak na kartce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tam gdzie pisze mniejszy wiekszy wstaw sobie znak matematyczny ja tego zrobic nie moge bo potem ucina mi wiadomosc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli o mnie chodzi to teraz moze i jestem już trochę spokojniejsza ale na początku umieralam ze strachu i ryczylałam tylko. Potem powoli uświadomiłam sobie ze dziecku potrzebny jest spokój a nie nerwy. Zobaczysz wszystko bedzie ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skad ja to znam.. tylko spokojem tez nicnie zalatwie dlatego proboje sie czegos dowiedziec..( mam nadzieje ze mi pomozecie) moze jakis dobry namiar na lekarza kotry sie dobrze na tym zna .. doporodu jeszze 2.5 miesiaca ..nie wyobrazam sobie tego .. ;((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikama
Agata bardzo Ci współczuje stresu jaki przechodzisz, ale musisz wiedzieć, że tutaj prawie wszyscy przez podobną sytuacje przechodzimy. Procedura jest taka: jeżeli igm dodatnie, igg ujemne po trzech tygodniach powtarza się badania bo wynik jest niejednoznaczny; igm ujemne, igg dodatnie chorowało się kiedyś jest luz; igg dodatnie, igm dodatnie zakażenie świeże lub przebyte wcześniej należy zbadać awidność. Przy dodatnich igm dostaje się rovamycine profilaktycznie do potwierdzenia diagnozy i o dalszym leczeniu lub jego przerwaniu powinien zadecydować lekarz zakaźnik. Przy stwierdzeniu toksoplazmozy u kobiety ciężarnej należy przeprowadzić szczegółowe badanie usg, które wykluczy lub może dać prawdopodobieństwo zakażenia się toxo. W Twoim przypadku nie jest pewne czy jesteś chora, masz igm dodatnie i igg ujemne. Więc musisz brać antybiotyk regularnie, zrobić badanie krwi teraz i za trzy tygodnie w jakimś wiarygodnym labolatorium, rozglądać się za dobrym zakaźnikiem i zrobić usg żeby już teraz dla spokoju wykluczyć zakażenie płodu toksoplazmozą:)! I przede wszystkim spokój, bo nerwy Dzidzi też szkodzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz bardzo niskie wartości przeciwciał, co pozytywnie rokuje. Świeże zakażenie charakteryzuje się wysokim poziomem Igm i Igg. Bądź dobrej myśli, tym bardziej, że usg nie wykazuje nic niepokojącego. Ja idę teraz na prenatalne do dr Czuby (ponoć jednego z lepszych diagnostyków w kraju), jeśli są wskazania to prenatalne są w ramach NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz bardzo niskie wartości przeciwciał, co pozytywnie rokuje. Świeże zakażenie charakteryzuje się wysokim poziomem Igm i Igg. Bądź dobrej myśli, tym bardziej, że usg nie wykazuje nic niepokojącego. Ja idę teraz na prenatalne do dr Czuby (ponoć jednego z lepszych diagnostyków w kraju), jeśli są wskazania to prenatalne są w ramach NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wikama dziekuje Ci za te slowa .. antybiotyk biore , jutro ide do laboru gdzie jeszcze raz zrobie igg igm i awidnosc. Umowie sie rowniez do szpeca od prenatalnych eby jeszcze raz poogladal mi mala :) nio i dalej nie mam dobrego lekarza od zakaznych :( ... tlumacze sobie ze musialabym miec ogromnego pecha zeby to mnie dotknelo.. nie pracuje odpoczywam itp. super warunki na ciaze ... a tu taki slag .. chwile powiem ze jest oki ale za chwile lzy mi sie cisna do oczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gien dzieki ... tylkopytanie czy np nie zarazilam sie w 7 tygodniu zaraz po pierwzych badaniach na tokso juz zdazyly spasc do niskiego poziomu..???????? nikt nie mowi o wartosciach jakie przymuje igg i igm na poczatku zarazenia .. sa gdzies takie tabelki ma to jakies znaczenie??? a posiadanie toksoplazmozy jest warunkiem do prenatalnych na nfz??? a ten dr Czuba gdzie przyjmuje>>>??? moze on sie zna na tokso to sie umowie prywantnie do niego??? podpytaj jak mozesz jak u niego bedziesz>??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata przyjmuje w Żorach, a jest docentem na klinice w Rudzie Śląskiej. Poszukaj go na necie. Wieczorem jeszcze napiszę, bo moje dzieciaki zrobią zaraz Saksonii w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beaciunia
u mnie jak u Ani, 3 razy dziennie Rovamycyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWA451015
bylam 7 śtycznia u lekarza i jak spojrzala na opis usg to stwierdzila ze jest wsźystko dobrze z dźidźiusiem.zle oźnaki to powiekszona glowka i powiekszona ilośc plynu owodniowego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWA451015
glowa do gory.ja dowiedziawszy sie o zakazeniu przez kilka dni tylko plakalam.podjelam leczenie i wśzystko wyglada inaczej.nie martw śie na zapar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie takie proste sie nie martwic .. swieza sprawa .. z zaskoczena i tak tylko mi to po glowie chodzi .. szukam w necie informacji kiedy najwieksze zagrozenie .. czy igg minus i igm plus to tokso czy jeszcze nie wiadomo .. i tak w kolko .. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak igg ujemne a igm dodatnie to wynik niejednoznaczny, brałabym antybiotyk i powtórzyła badanie za nawet 2 tyg i z wynikami udała się do zakaźnika zeby zinterpretował. Badania rób zawsze w jednym laboratorium bo tak to sie nie da porównac wartosci. A pani która nie słyszała o awidności zaproponowałabym sie dokształcić lub zmienic zawód. porażka ;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
czytalam wypowiedzi wasze na temat amniopunkcji i teraz sie zastanawiam czy dobrze zrobilam ze nie zdecydowalam sie na amnio?ale moj gin. mi odradzal.robimy za kazdym razem b.dokladne usg ,mam nadzieje ze to wystarczy. a jak u Ciebie spiderka,bo tez mialas dylematy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia gin Ci odradzał a co na to Twój zakaznik pewnie doradzał ? A gin dlaczego Ci odradzał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artykuł obszerny i ciekawy - aczkolwiek połowy nie rozumiem ;) monia - odpisuje na naszym drugim forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
dziewczyny jak robocie powtorke badan na toxo to co badanie?igm,igg i awidnosc?czy np tylko igm albo tylko awidnosc?jal to u Was jest? Aniu jesli chodzi o amnio tp gin powiedzial ze amnio tez niesie ryzyko i ze narazie bedziwmy sie sugerowac usg azakaznik to taki troche gbur...za wiele nie gada i chyba poszukam innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniaszek ja robie co miesiąc igm i igg ale i tak nie spada ciągle na tym samym poziomie praktycznie.Mówiono mi że nie ma sensu robić wyników co miesiąc ale ja chce wiedzieć co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prija
Mam pytanie. 2 miesiące temu robiłam badania na toxo. Wyszło mi tak: IgG 10 dodatni IgM 1,09 przy >1,00 dodatni. Powtórzyłam po 2 dniach i było IgG to samo IgM 1,21 Awidność IgG = 0 W poniedziałek powtórzyłam badania (po nie całych 2 miesiącach) i wynik: IgG 0,5 IgM 1,29 na awidność czekam. O co tu chodzi bo naprawdę nie rozumiem. Powinny już być jakieś przeciwciała. Jestem teraz w 17tyg ciąży i biorę Rovamycynę, bo myślałam, że to świerze zakażenie. Nie rozumiem wyniku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×