Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bywalec1

TOKSOPLAZMOZA - nie lekceważcie tego zagrożenia!!!!!!

Polecane posty

Wikama - dziękuję bardzo. Tak badania to oczywiste, usg następne rownież ok 18.01. Najgorsze, że jestem na 100% pewna, że przy poprzednich ciążach inny ginekolog nie robił mi badań na toksoplazmozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bywalcu jestes? Jakbyś zinterpretował (lub któraś z was co tym myslicie), czy jestesmy w stanie "obliczyć" ile tyg temu się zaraziłam? 05.11 wykryta toxo- 8tydz.c. Po kilku dniach od 9tego tyg.c. biore Rova. IGM 1,10 IGG 91 awidność 0,14 20.11 IGM 1,14 IGG 165 awidność 0,08 09.01 IGM 0,87 IGG 79 awidność 0,10 - jestem w 18/19tyg ciąży. W ciąże zaszłam około 10.09. Pod koniec sierpnia byłam nad morzem, mam nadzieje że zaraziłam się tam, 2-3tyg przed poczęciem (zawsze lepiej niż już w trakcie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bywalcu jestes? Jakbyś zinterpretował (lub któraś z was co tym myslicie), czy jestesmy w stanie "obliczyć" ile tyg temu się zaraziłam? 05.11 wykryta toxo- 8tydz.c. Po kilku dniach od 9tego tyg.c. biore Rova. IGM 1,10 IGG 91 awidność 0,14 20.11 IGM 1,14 IGG 165 awidność 0,08 09.01 IGM 0,87 IGG 79 awidność 0,10 - jestem w 18/19tyg ciąży. W ciąże zaszłam około 10.09. Pod koniec sierpnia byłam nad morzem, mam nadzieje że zaraziłam się tam, 2-3tyg przed poczęciem (zawsze lepiej niż już w trakcie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spiderka ------> Niestety, na podstawie wynikow badan przeciwciał ie da się określić precyzyjnie daty infekcji "krzywe" przebiegu zmian wartości są bardzo zindywidualizowane. Czas trwania infekcji w fazie groźnej dla dziecka również a w dodatku nie jest możliwy do określenia moment jej zakończenia stąd antybiotyk podaje się z reguly do końca ciąży. U Ciebie można jednak powiedzieć że wobec wyraźnego spadku mian szczyt infekcji masz już za sobą i - przy kontynuowaniu rovamycny - jeśli dotąd nic zlego się nie stało to się już nie stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zauważylem że na "toksopozytywnych" Wikama pisze o b. ciekawym artykule: http://www.abbottdiagnostics.pl/assets/pdf/Toxo_Avidity.pd Jest w formacie pdf więc link pewnie nie bedzie chodził ale gdy wrzuci się w google "awidność gwarancją bezpieczeństwa" to wyświetla się na początku. o Artukuł podaje w formie graficznej podstawowe informacje o diagnostyce t-zy oraz algorytm postępowania dla różnych wyników. o Ja ten algorytm mam w głowie i stosuję od kilku lat na tym wątku ale obraz przemawia zawsze lepiej niż opis słowny. Polecam zwłaszcza początkującym toksoplazmowiczkom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM CIEBIE WIKAMA I CIEBIE BYWALCU ORAZ WSZYSTKICH OBECNYCH NIE WIEM O CO CHODZI ALE PISZE TO JUZ TRZECI RAZ I NIE ZAPISUJE SIĘ FORUM ALE JAKBY NAGLE WYSWIETLIŁO SIĘ 3 RAZY PRAWIE TO SAMO TO SORKI JESTEM JUŻ PO AMNIOPUNKCJI I CZUJEMY SIĘ DOBRZE JESTEŚMY W DOMU I MUSZĘ WAM POWIEDZIEĆ ZE MIMO ŻE TEN ZABIEG WYKONYWANY JEST BEZ ZNIECZULENIA NAPRAWDĘ PRZYNAJMNIEJ MNIE BOLAŁ MNIEJ NIŻ RUTYNOWE POBIERANIE KRWI CAŁOŚĆ Z ODKAŻANIEM CAŁEGO BRZUCHA PRZYGOTOWANIEM GŁOWICY DO USG I ZAKŁADANIEM REKAWICZEK PRZEZ LEKARZA I PIELĘGNIARKĘ TRWAŁO MOŻE 2 MIN MI AMNIOPUNKCJĘ WYKONYWAŁ WE WROCŁAWIU W AKADEMII MEDYCZNEJ DR FLORIAŃSKI NAPRAWDĘ JEST SUPER W TYM CO ROBI MOŻE JEST MAŁOMÓWNY I NIE DA SIE Z NIM POŻARTOWAĆ ALE TO JAKBY MAŁO WAŻNE ALE DOWIEDZIAŁAM SIĘ DZISIAJ JAK ROBIŁ MI DODATKOWE USG ŻE SĄ 3 PRZESŁANKI ŻE DOSZŁO ZAKAŻENIE DO PŁODU 1. JEŻELI ŁOŻYSKO JEST GRUBSZE NIŻ 5 TYLKO NIE WIEM CZEGO MM CZY CM CZY JESZCZE CZEGOŚ INNEGO BO NIE WIEM W CZYM ONI TO MIERZĄ 2.JEŻELI SĄ JAKIEKOLWIEK ZWAPNIENIA W CZASZCE WIDOCZNE 3.JEŻELI ŚLEDZIONA LUB WĄTROBA JEST POWIĘKSZONA U MNIE ZNACZY U MOJEGO SKARBA WSZYSTKO JEST W NORIE I LEKARZ POWIEDZIAŁ ŻE TAK NA 90% NIE DOSZŁO ZAKAŻENIE DO MOJEJ MALUTKIEJ ALE TO NA 100 % DOWIEM SIĘ JAK BĘDĄ WYNIKI I TU JEST LIPA BO CZEKA SIĘ DO 3 TYG ALE TO ZAWSZE MNIEJ NIŻ 3 MIESIĄCE KTÓRE MI JESZCZE ZOSTAŁY ALE UWIERZCIE DZIEWCZYNY ŻE JEŻELI MACIE MOŻLIWOŚĆ ZROBIENIA TAKIEGO BADANIA ZASTANÓWCIE SIĘ NIE SKREŚLAJCIE GO BO NAPRAWDĘ TO NIE JEST TAKIE STRASZNE . JAK MI LEKARZE W SZPITALU TŁUMACZYLI WIĘKSZE PRAWDOPODOBIEŃSTWO JEST ŻE ZGINĘŁABYM W WYPADKU SAMOCHODOWYM NIŻ POWIKŁAŃ BO STATYSTYCZNIE TO TYLKO 3 % A WYKONUJĄ TEGO TAK DUŻO ŻE NIE MYŚLCIE ŻE ZNAJDZIECIE SIE AKURAT W TYCH 3% TEŻ SIĘ BAŁAM ALE CIESZĘ SIĘ ŻE SIĘ ZDECYDOWAŁAM .TRZYMAJCIE SIĘ I MIEJMY NADZIEJĘ ŻE U WSZYSTKICH Z NAS BDZIE WSZYSTKO DOBRZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
titanum: ja też jeżdze do wrocławia,byłam na borowskiej na usg, skierownie mam do szpitala na amnio ale się nie zdecydowałam, mam nadz że do 9tyg się nie zaraziłam, a od 9tyg biore Rova i mysle ze nas juz ochroni. Chyba ze teraz na usg coś by wyszło od normy to sie zdecyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikama
Titanum bardzo się cieszę, że jesteś po i jest duże prawdopodobieństwo, że Twoje dzieciątko jest zdrowe. Fajnie, że opisałaś swoje przeżycia, bo pewnie nie jedna z nas może zostać postawiona w sytuacji czy się decydować na amniopunkcje czy nie. Choć strach pozostanie i myślenie o tych 3% każda z nas będzie brała za zły znak to jednak mnie utwierdziłaś w przekonaniu, że należy się zgodzić dla dobra dziecka. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę samych ujemnych wyników u Maleństwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was ponownie WIKAMA puki co nie dziękuję ale napewno napiszę o wynikach SPIDERKA JA JESTEM W 28 TYG ROVA BIORĘ OD 13 TYG I TEZ MAM NADZIEJĘ ZE TOXO ZAŁAPAŁAM PRZED CIĄŻĄ ALE JAK MI LEKARZ POWIEDZIAŁ ŻE W RAZIE ZAKAŻENIA PŁODU MOŻE ZMIENIĆ MI LEKI ŻEBY POMÓC DZIECKU BO ROVA TO TYLKO TAKA TARCZA A JEZELI JEST ZAKAŻENIE TO ONA NIC TAK NAPRAWDĘ NIE ZDZIAŁA WIEC JAK USŁYSZAŁAM ŻE MOGĘ POMÓC DZIECKU JAKBY WYNIK BYŁ DODATNI TO STWIERDZILIŚMY Z MĘŻEM ŻE WARTO A DODATKOWO DOWIEDZIAŁAM SIĘ OD DR FLORIAŃSKIEGO ŻE JEŻELI WYNIK WYJDZIE UJEMNY TO ODSTAWIAM ROVA WIEC TO JEST DODATKOWY PLUS BO MIMO WSZYSTKO TO JEDNAK ANTYBIOTYK. A I FLORIAŃSKI POWIEDZIAŁ ŻE ROCZNIE ROBI AMNIO OK 400 WIEC WIECEJ NIŻ 1 DZIENNIE NAS NA ODDZIALE BYŁO 5 PO AMNIO FAKT Z RÓŻNYCH POWODÓW BO UWIERZCIE JEST WIELE CHORÓB KTÓRE DIAGNOZOWANE SĄ DOKŁADNIEJ PRZEZ AMNIO TAKŻE UWIERZ SPIDERKA NAPRAWDĘ WARTO UWAŻAJ NA SIEBIE I NA DZIECIĄTKO POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SPIDERKA PODAM TOBIE MÓJ PRZYKŁAD OD SAMEGO POCZĄTKU BO NIE BYŁO ŁATWO JA WYNIKI NA TOXO ROBIŁAM W 4 T.C IGM 2.58 NORMA DO 0.64 IGG >650 N0RMA 3 JAK POSZŁAM NA PIERWSZĄ WIZYTĘ DO GINEKOLOGA KAZAŁ MI POWTÓRZYĆ I IŚĆ DO ZAKAŹNIKA POWTÓRNE BADANIA PO NIESPEŁNA 2 TYG CZYLI 5-6 T.C IGM 2.21 NORMA DO 0.64 IGG 729 NORMA DO 8 AWIDNOŚĆ 0.10 WIZYTA U ZAKAŹNIKA SKOŃCZYŁA SIĘ TYM ŻE STWIERDZIŁ ŻE MIMO NISKIEJ AWIDNOŚCI KTÓRA PRZEMAWIA ZA ŚWIERZYM ZAKAŻENIEM MAM WYSOKIE PRZECIWCIAŁA I NIE TRZEBA ROVAMECYNY GINEKOLOG SIĘ ZDZIWIŁ ALE MIAŁ NA PAPIERZE DIAGNOZĘ WYSŁAŁ MNIE DO KOLEJNEGO ZAKAŹNIKA BYŁAM JUŻ W 10 T.C Z WYNIKAMI IGM 1,87 NORMA 0.64 IGG187 NORMA 8 AWIDNOŚĆ 0.18 CZYLI NADAL NISKA (BO NIBY POWYŻEJ 0.3 WYKLUCZA ZAKAŻENIE W CIĄGU OSTATNICH 3-4 MIESIĘCY) KOLEJNY ZAKAŹNIK NAPISAŁ TO SAMO WTEDY TO ''BYWALEC'' NAPISAŁ ŻE COŚ JEST NIE TAK BO POWINNI PODAC MI ROVA POSTANOWIŁAM IŚĆ DO KOLEJNEGO ZAKAŹNIKA BYŁAM JUŻ W 13T.C WYNIKI IGM1.65 NORMA 0.64 IGG 150 NORMA 8 AWIDNOŚĆ 0.2 I JAK DR.DRYL ZOBACZYŁA TE WYNIKI KTÓRE BYŁY O NIEBO LEPSZE OD WCZEŚNIEJSZYCH ZAPYTAŁA WPROST CO ZA IDIOCI NIE PODJĘLI SIĘ LECZENIA ŻE PRZY TAK NISKIEJ AWIDNOŚCI POWINNAM LECZYĆ SIĘ OD PIERWSZYCH WYNIKÓW JAKIE ZROBIŁAM I ŻEBYŚMY SIĘ MODLILI ŻEBY DZIECKO BYŁO ZDROWE ALBO ŻEBYM GO NIE STRACIŁA UWIERZCIE CZUŁAM SIĘ JAKBY KTOŚ MI WYRWAŁ SERCE NA SZCZĘŚCIE MAM CUDOWNEGO GINEKOLOGA I TO NA NFZ BYŁAM NA WIZYTACH CO 2 TYG KAŻDY BÓL BRZUCHA CZY ZŁE SAMOPOCZUCIE MOGŁAM DO NIEGO ZADZWONIĆ I PRZYJECHAĆ ŻEBY SPRAWDZIĆ CZY WSZYSTKO JEST OK NA USG CHODZIŁAM PRYWATNIE BYŁ WSZYSTKO OK PRZED ŚWIĘTAMI GINEKOLOG ZAPROPONOWAŁ MI AMNIOPUNKCJĘ ALE WYSŁAŁ MNIE JESZCZE NA SZCZEGÓŁOWE USG TAM LEKARZ ZNALAZŁ ZWAPNIENIE W SERCU MASAKRA UDAŁO MI SIĘ DOSTAĆ NA NASTEPNY DZIEN DO KARDIOLOGA DR.KUKACZEWSKIEJ CZY KUKACZYŃSKIEJ NA USG I ECHO SERCA ONA POWIEDZIAŁA ŻE SERCE JEST OK I ŻEBY SIE OD SERCA ODPIER...... ;)ULŻYŁO MI I WTEDY STWIERDZILIŚMY Z MĘŻEM ŻE PODDAM SIE AMNI BO INACZEJ DO KOŃCA CIĄŻY ZWARIUJEMY A MAMY TEŻ 5 LETNIĄ CÓRECZKĘ I TO WSZYSTKO ODBIJA SIĘ NA NIEJ OSTATNIE WYNIKI ROBIŁAM W 24 TYG I TO NA ICH PODSTAWIE DR.FLORIAŃSKI STWIERDZIŁ ŻE POWINNAM ZROBIC AMNIO IGM 1.3 NORMA 0.64 IGG 147 NORMA 8 AWIDNOŚĆ 0,21 MAM NADZIEJĘ ŻE RYM MOIM REFERATEM :)) POMOGĘ KOMUŚ W PODJĘCIU DECYZJI I ŻEBY KAŻDA Z WAS WIEDZIAŁA ŻE NIE JEST SAMA JEST NAS SPORO Z TYM PROBLEMEM I PISZCIE BO TO NAPRAWDĘ POMAGA JA DZIĘKUJE ''BYWALCOWI'' BO TO DZIĘKI NIEMU ZAWALCZYŁAM O NASZE LECZENIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w 19 tc. Byłam u tej Kukaczyńskiej z synkiem, bo też mam 6latka w domu. A do kogo chodzisz na kase we wrocku i gdzie? Bo ja dojezdzam do wro i wszystko prywatnie, wizyty, badania, dojazdy,leki - koszty niesamowite.. U jakih zakaźników byłas? Ja u Madeja. Tezmi zlecił amnio ale jeszcze sie nie zdecydowalam. Gdzie chcesz rodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, Moja historie z tokso mozna przeczytac kilka stron wstecz, po diagnozie bylam zalamana, przeplacilam to depresja w ciazy. Uordzilam 14.06 b.r. -synek jest duzym, pieknym, silnym chlopcem. Tokso to nie wyrok, pamietajcie o tym! Ostatnio trafilam z malcem na oddzial bo mial goraczke i nie bylo wiadomo dlaczego, z racji tokso byl specjalnie traktowany- badany wzdluz i wszerz ale jest zdrowy, okazalo sie ze to infekcja uszu bo mocno ulewal, bez zwiazku z tokso. Kilkakrotnie badalam dno oka, usg glowki, badanie krwi ale jest zdrowy, rozwija sie prawidlowo i jest najcudowniejszym synkiem! Dziewczyny nie dajcie sie! Dbajcie o sieibie i dzieci w brzuszkach, pozytywne myslenbie to bardzo wazna kwestia!!! Pozdrowienia i samych dobrych wiadomosci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bywalcu, powiedz mi jak to było z tym leczeniem płodu - jeśli okazałoby się że dziecko się zakaziło? Kiedyś było tu chyba o tym pisane, ale już nie pamiętam. Wiesz znów myślę o tej amnio po wypowiedzi titanum. Patrząc na moją historię zalecałbyś czy nie? Wiem że decyzja jest moja,ale chciałabym poznać Twoje zdanie. Dzięki z góry. 05.11 IGM 1,10 IGG 91 awidność 0,14 20.11 IGM 1,14 IGG 165 awidność 0,08 09.01 IGM 0,87 IGG 79 awidność 0,10 jestem w 19tyg ciąży, w ciąże zaszłam około 10.09. Od 9tyg ciąży biorę ROVA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikama
Karol również dziękuje, że opisałaś swoją historię. Bardzo podniosło mnie to na duchu. Mam nadzieje, że również urodzę zdrowe dzieciątko! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spiderko, swoj poglad na temat amniopunkcji w kontekscie potwierdzenia/wykluczenia infekcji płodu toksoplazmozą wraziłem obszernie na str. 73 (pozt z 4.08 g. 16.58) i w dyskusji na następnych stronach. Swojego zdania nie zmieniłem. Jeśli pytasz o mozliwośći leczenia dziecka w fazie życia plodowego to wg mojej wiedzy medycyna nie ma na to pewnego sposobu. wiem, że w wypadku stwierdzenia zakażenia dziecka stosuje się leki z grupy sulfamidów ktore prawdopodobnie hamują rozwoj choroby i nie mają znaczących skutkow ubocznych ale to tylko przypuszczenie a nie pewność bo materia jest szalenie trudna do badania. o Nie chcę natomiast komentować czy oceniać decyzji lekarzy i pocjentek o poddaniu się temu zabiegowi gdyż - jak napisalem - we wspomnianym poscie - "Problem wymyka się ocenie czysto medycznej" Nie bagatelizuję strony psychicznej zagadnienia. Dlatego decyzję muszą podjąć sami zainteresowani. Ja uważam że zrobilem swoje - dałem logiczne argumenty. Może to komuś pomoże w przemyśleniach. Nie oczekuję że wszyscy się bedą podzielać mój punkt widzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pliskova
Ja też proszę o jakieś wskazówki, bo już sama nie wiem, co mam myśleć (10 tyg ciąży). Badanie z 4.01.2013 IgG wyszło mi 2228!! To strasznie dużo! IgM 1,97 (norma do 0,8; 0,8-1 wynik wątpliwy) Moja ginekolog wstrzymała się z jakimikolwiek działaniami, co mnie bardzo dziwi, bo IgG jest astronomiczne, a IgM powyżej normy. To raczej wskazuje na aktualną infekcję, prawda? Mam szukać pomocy gdzie indziej, czy faktycznie wstrzymać się i powtórzyć badania za tydzień? Objawów brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikama
Pluskovia (przepraszam jak pomyliłam literki w nicku) mi się wydaje, że tak wysoki poziom igg i wysokie igm może świadczyć o tym, że zaraziłaś się przed ciążą i dlatego lekarka kazała zrobić badania już za tydzień i pewnie sprawdzić awidność igg. Dla spokoju możesz powtórzyć badania wcześniej w jakiejś sprawdzonej placówce np. Szpitalu zakaźnym i skontaktować się z zakaźnikiem. Bądź dobrej myśli, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia630
Witam! Mam do sprzedania 7 sztuk opakowań Rovamycine 3 mln j.m. po 10 sztuk w pudełku, ważność leków 09-2015. Zażywałam całą ciąże i za dużo nakupiłam. Mojemu dziecku pomogły. Jesli ktoś chciałaby te 7 szt cena za wszystkie to 50 zł + koszty przesyłki jakieś 7 zł. o kontakt proszę na maila: cieslińskaasia@wp.pl Dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia630
mój mail z pomyłki wpisałam z polskimi literami: a prawidłowy to cieslinskaasia@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja jestem po kolejnych wynikach i wizycie u zakaznika,niestety miana się nie zmniejszają są takie same jak miesiąc temu IGG-12(dodatnie od 3)a IGM 1,39(dodatnie od 0,6).Leczę się od 11 tygodnia a teraz jestem w 30 tyg.a wyniki nie spadają dlaczego tak jest?Bywalcu może Ty umiesz to jakoś wytłumaczyć bo ja już głupieję.Ten antybiotyk na mnie nie działa czy co?strasznie się boję :(Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pliskova -----> wyniki wskazują na przebytą niedawno lub aktualnie przebywaną infekcję. KONIECZNIE powinnaś udać się do lekarza ktory się na tym zna - najlepiej do specjalisty od chorób zakaźnych. Powodu do paniki nie ma, ciąża jest jeszcze wczesna ale sprawy nie można pozostawić swojemu biegowi. o Kamylaka ------> brak zmiany w wynikach o niczym nie świadczy. To tylko przeciwciała i ich poziom podczas kuracji przebiega b. różnie, indywidualnie. Najważniejsze że zagrożenie zostało wykryte i bierzesz antybiotyk. Nic zlego nie powinno się wic wydarzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWA451015
Witam!leczę się u lekarza zakaźnika jestem cały czas pod jego opieką. Njważniejsze jest żeby IGM spadały, a IGG mogą rosnąc. Awidność wiele potrafi wyjaśnić. W moim przypadku wynosiła 0,33 i do zakażenia doszło niedługo przed ciąża. jestem obecnie w 19 tyg.c. i nadal biorę antybiotyk do końca 2 trymestru. w 3 trymestre płód jest bezpieczny i toksoplazmoza juz nie może zaszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWA451015
Witam!leczę się u lekarza zakaźnika jestem cały czas pod jego opieką. Njważniejsze jest żeby IGM spadały, a IGG mogą rosnąc. Awidność wiele potrafi wyjaśnić. W moim przypadku wynosiła 0,33 i do zakażenia doszło niedługo przed ciąża. jestem obecnie w 19 tyg.c. i nadal biorę antybiotyk do końca 2 trymestru. w 3 trymestre płód jest bezpieczny i toksoplazmoza juz nie może zaszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! Caly dzien czytam dzisiaj ten temat o toksoplazmozie bo od kilku dni dotyczy rowniez mnie :( Mam nadzieje ze mi pomozecie i poddacie analizie moje wyniki. Jestem obecnie w 28 tyg ciazy. Pierwsze badanie na tokso robilam w 6 tygodniu ciazy 28.08 . 2012 i oto wyniki. IgG 0.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za takie nieskladne pisanie ale nie chce mi wkoczyc caly tekst:( pierwsze wyniki w 6 tygodniu ciazy 28.08.2012 igg 0.10>???? pomozcie mi to zinterpretowac bo zwariuje w domu ze strachu o malenstwo:(((( co ja moge jeszcze za badania zrobic..???? 3 raz pisze ta wiadomosc mam nadzieje ze w miare jasno udalo mi sie Wam to przekazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×