Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bywalec1

TOKSOPLAZMOZA - nie lekceważcie tego zagrożenia!!!!!!

Polecane posty

Gość Paulina0805
witam !! Prosze o interpretacje moich wyników , 11 tydzień igg116,7 iu/ml (<1,0 wynik ujemny, 1-3 watpliwy dodatni powyzej 3 igm 0,91 iu/ml( <0,8 ujemny 0,8-1,0 wynik watpliwy, powyzej 1,0 dodatni) 12 tydzień tydzień pozniej igm 0,88(Watpliwy ) ig igm nie zrobiłam 13 tydzień igg 113,8 iu/ml igm 0.9 watpliwy avidnośc 53,7 % ( <50 niska , 50-59,9 szara strefa , > powyzej 60 wysoka ) pani doktor właczyła anyubiotyk za tydzień robie ponowne badania , czy jest dszansa na odstawienie lekow ? Przeczytałam cały topik ale moej wyniki sa niejednoznaczne , pochodze z Gniena a tu zrobienie avidności było trudne , testy western blot na potwierdzenie to nawet w Poznaniu nie wykonuja , Z gory dziękuję za odpowiedz Paulina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina0805
witam !! Prosze o interpretacje moich wyników , 11 tydzień igg116,7 iu/ml (<1,0 wynik ujemny, 1-3 watpliwy dodatni powyzej 3 igm 0,91 iu/ml( <0,8 ujemny 0,8-1,0 wynik watpliwy, powyzej 1,0 dodatni) 12 tydzień tydzień pozniej igm 0,88(Watpliwy ) ig igm nie zrobiłam 13 tydzień igg 113,8 iu/ml igm 0.9 watpliwy avidnośc 53,7 % ( <50 niska , 50-59,9 szara strefa , > powyzej 60 wysoka ) pani doktor właczyła anyubiotyk za tydzień robie ponowne badania , czy jest dszansa na odstawienie lekow ? Przeczytałam cały topik ale moej wyniki sa niejednoznaczne , pochodze z Gniena a tu zrobienie avidności było trudne , testy western blot na potwierdzenie to nawet w Poznaniu nie wykonuja , Z gory dziękuję za odpowiedz Paulina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadziejka2407
marzymisie dzwoniłam do lekarza prowadzącego powiedział ze dla niego tgg-awidność ujemna = NISKA i że w poniedziałek mam położyć sie do szpitala bo tam mną sie najlepiej zajmą ;( jestem załamna ......to by znaczyło ze do zakażenia doszło niedawno :( ale na 18,00jestem jeszcze zapisana do innego ginekologa dziś zobacze co on na to powie i co on by zrobił ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadziejka2407
paulina0805 a może zapisz sie na wizyte do innego ginekologa żeby powiedział co on o tym myśli .... bo awidnośc masz niska.....ja chyba bym zastosowała antybiotyk , ale nie jestem lekarzem nie mam wykształcenia medycznego .... w tej toxo wszystko jest takie nie oczywiste :( sama wiem na swoim przykładzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzymisię
Ja bym zadzwoniła do labolatorium jak to rozumieć, bo mnie się wydaje, że przy awidności IgG oni podają liczbę przeciwciał, a potem samą awidność - niską, graniczną, lub wysoką. Jak IgG ujemne to brak też awidności. Paulono, nie wiem, jak Ci pomóc. Dla mnie Twoje wyniki też są niejednoznaczne, a niska awidność i przeciwciała IgM mogą się utrzymywać długo po zakażeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadziejka2407
a włączyła antybiotyk :) -źle przeczytałam z tego co wiem raczej beirze sie już do końca ciązy ale to dobrze twój dzidzius bedzie bezpieczniejszy niż bez antybiotyku , dobrze ze wyszło to na początku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadziejka2407
marzymisie - zinterpretowałam identycznie te wyniki jak ty ! a lekrza do mnie z takim tekstem ;/ ide dziś do innego gina który korzysta też z tego laboratorium więc chyba on najlepiej bedzie wiedział co i jak .... a do laboratorium dzwoniłam nikt nie odbiera od 9 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzymisię
Jak byłam tydzień temu na badaniu i chciałam IgM, IgG i awidność, to Panie mi mówiły, że one robią tylko IgM, a poziom IgG razem z awidnością będzie robić ktoś inny - bo wysyłają to gdzieś dalej. Wtedy zmieniłam zlecenie i zrobiłam IgM i IgG na miejscu, a potem dodatkowo zapłaciłam za awidność i miały to wysyłać dalej. Więc dla mnie Tobie wyszło IgG ujemne po prostu, więc nie było co robić awidności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzymisię
Ciekawa jestem, co powie Tobie ten drugi ginekolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadziejka2407
no własnie miesiąc temu w tym samym laboratorium wyszło mi dodatnie igg - kazał zrobić awidnośc - i pisze awidność igg ujemna :( cholera wie wieczorem sie odezwe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzymisię
Mój wynik też już jest. Ubieram się i jadę, bo dziś pracują krócej. Trzymaj kciuki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubus toxo
Hello, w przypadku Paulinki chciałam tylko napisać że nie ma sensu robić badań co tydzień!! No chyba że za darmo to jeszcze ewentualnie chociaż to nic nie wnosi, moja zakaźna mówiła że wyniki na przestrzeni nawet miesiąca dwóch mogą być podobne więc tydzień raczej niewiele w nich zmienia.. chyba że robisz w różnych laboratoriach dla porównania.. jeśli w przebiegu lepiej w jednym jeśli tydzień po tygodniu to nie wiem czy jest sens.. Twoje wyniki IgM są ujemne skoro norma jest od 1 dodatni... a tam gdzie pisało wątpliwe to jakaś inna skala? Możliwe że jest świeże zakażenie dlatego są na granicy. Ja chyba bralabym antybiotyk. Jeśli chodzi o wynik awidnosci drugiej koleżanki ujemny to nigdy się z taką diagnoza nie spotkałam też jestem ciekawa co na to lekarz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubus toxo
Paulinka jest jeszcze opcja ze skoro awidnosc jest szara strefa i IgM raczej wątpliwe lub ujemne że zakażenie już trwa dłużej i właśnie zmierza w tą lepsza strone..a więc było dalej niz te cztery miesiące wstecz.. a więc fajnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina0805
bardzo się Ciesze że znalazłam to forum )po wizycie u gin i zakaznej odezwe sie czy bywalec nadal odwiedza te strone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzymisię
U mnie po zawodach. IgG dodatnie, awidność niska - 36,9 %, a poniżej 50 % jest ujemna. Jeszcze nie mogę się do ginekologa dodzwonić, a za chwilę będzie przyjmował pacjentki - chyba, że ma wolne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadziejka2407
o kurcze i co teraz ? antybiotyk ? dodzwoniłaś sie do ginekologa ? co ci powiedział ? widzisz czyli u mnie awidność ujemna czyli niska ? :( ten sam problem .... gdzie my mogłysmy załapać to gufnnnooo :( dam znac koło 21 co mi gin powiedział ide na 18 ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadziejka2407
troche jestem załamana twoja i moja sytuacja :( na dodatek mój gin prowadzący chce mnie polożyć w szpitalu nie wiem w sumie po co ..... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubus toxo
Babeczki wszystkie Panie na tym forum zmagały lub zmagają się z toxo i jej przeróżnymi wynikami, nie ma co się niepotrzebnie nakrecac, nawet jeśli wynik oznacza świeża infekcje to po 1 o tym wiecie, będzie antybiotyk i jest sytuacja pod kontrolą, gorzej gdybyście nie wiedziały. Dwa pisałam już ze lekarz który wykonywał mi badanie USG ma niemal codziennie pacjentki z toxo i żadnego przypadku chorego dziecka, podkreślam żadnego od wielu lat!!!! Kolejna rzecz wynik dodatni nie zawsze może oznaczać że faktycznie ta toxo jest, jak już pisałam mój jest dodatni od początku ciąży i wyniki kompletnie się nie zmieniają!!! Awidnosc niska, dodatnie IgM i IgG to co cały czas jestem zakazona?! Ta infekcja uznaje się jako świeża do 4 mies.. tak więc nie nakrecajcie się tym tak bardzo bo wiadomo temat ciężki ale Wasze nerwy dziecku na dobre nie wyjdą!!! Zawsze można amniopunkcje wykonać jeśli chce się mieć pewność że z dzieciaczkiem ok i nie został zarazony ale to trochę ryzykowne badanie. Ja nie robiłam, wierzę że jest ok skoro wszystko jest jak nalezy w usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzymisię
Też wam tak zawiesza się to forum? Bubus, dziękujemy za informacje :* Wiesz, dla nas to świeże wszystko, musimy się oswoić, zanim podejdziemy do tego jak Ty. Jednak Ty masz większą wiedzę. A mój gin nie widzi potrzeby leczenia. Umówiłam się na 5.01 do zakaźnego. Muszę mieć pewność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubus toxo
Wkrótce będzie Wam lepiej :)) a leczenie hm może gin należy do tej grupy która uważa że nie ma się czym przejmować ale mimo wszystko jednak to dziwne... jeden wysyła do szpitala a drugi nie leczy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzymisię
Bubusiu, a Ty robilas badania w Krakowie na Kopernika? Jak dlugo trzeba tam czekac na wyniki i czy sa dokladne? Gdybym sie uparla to moglabym jeszcze tam pojechac i zrobic wszystko jeszcze raz, choc to ok. 1,5 - 2 godz. drogi. Mnie az zatkalo, jak uslyszalam, ze nie leczymy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny spokojnie, bez paniki. wiem, że to łatwo powiedzieć ale jestem dobrym przykładem kobiety, która będąc w 15 tyg ciąży dowiedziała się, że mam problemy z toksoplazmozą. Przeżywałam koszmar, a było to 20 lat temu. Teraz córka jest na drugim roku studiów, jest zdrowa i to jest najważniejsze. Tylko jak teraz na to patrze, to bardzo się cieszę, że wtedy nie miałam dostępu do internetu :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadziejka2407
dziewczynki napisałabym wczoraj co i jak ale też nie moglam wczoraj wejsc cały wieczór na to forum ! ;( otóż ginekolog u ktorego byłam wczoraj na konsultacji wyśmiał mnie z pomyslem antybiotyku i szpitala ( oczywiście nie powiedziałam mu ze prowadzący tak mówił - mówiłam ze nie mam z nim kontaktu bo jest na urlopie świątecznym a ja nie wiem co robić ) on zinterpretował te wyniki tak : igg -awidność ujemna czyli ze nie da sie określić awidnośći gdyż igg nie reaguje , czyli tak jakby przedtem był bląd ! bo miałam podniesiione tylko 25,5 przy skali -3ujemne +3 dodatnie (powiedział ze jesli byłoby zakażenie wyniki były by koło 300-500 , a igm ciągle ujemne i IGA również ujemne ( a przy zakażeniu powinno byc dodatnie ) naprawde nie wiem co robic , jeden interpretuje tak , drugi tak ..... jeden chce kłaść mnie do szpitala a drugi równiez nie stosuje zadnych leków , majtki opadają :) :) normalnie ........... ale jeszcze dla pewności wysłał mnie wczoraj do szpitala w którym on pracuje i kazał zrobić awidność przez inne laboratorium (podobno tylko dla mojego spokoju ) wyniki i tak dopiero w piatęk albo następny poniedziałek ..... co robić któremu zaufać :( łeb pęka ... ale chyba czekam na awidność jeszcze z następnego laboratorium .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadziejka2407
marzymisie a ty jesli chodzi o awidność to miałaś napisane ujemny ? czy niski-wysoki-graniczny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadziejka2407
marzymisie a co z twoim igm ? ujemne tak jak moje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzymisię
Ja na wyniku mialam podana wysokosc IgG, ktora z norm wyszla dodatnia. Pozniej awidnosc w %, ktora tez z norm wyszla niska. Bylo niska-szara strefa-wysoka. IgM mam ujemne caly czas. IgG nagle stalo sie dodatnie, i to w 3 labach w sumie. Najnizsza wartosc przy tym badaniu avi. Wczoraj znalazlam pdf z zaleceniami m.in. Prof Debskiego ws. toxo z 2015 roku. Takiego przypadku jak moj tam nie bylo, ale awidnosc powyzej 30% dla nich jest wysoka.. Nadziejko, mysle ze racje ma ten drugi lekarz. Spokojnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadziejka2407
spokojnie musimy być dobrej myśli dziewczyny , :) a czekasz jeszcze na jakieś badania ? albo na wizyte u lekarza ? wszystko bedzie dobrze :) tak jak bubusia pisała ze jej lekarz przez 5 lat nie widział zadnego dziecka chorego pomimo zakażenia , gadałam tez z dziewczyną co miała od poczatku ciązy igg i igm bardzo wysokie awidnośc niska - dziecko urodziło sie z dodatnim igg - ale jest zdrowe jak rybka :) szczęsliwego nowego roku dziewczyny .... a przede wszystim SPOKOJU :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzymisię
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Nadziejko, czekam na wizyte u zakaznika w czw. Na razie zadnych badan nie robie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadziejka2407
no to daj znać co ci powiedział koniecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzymisię
Pewnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×