Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bywalec1

TOKSOPLAZMOZA - nie lekceważcie tego zagrożenia!!!!!!

Polecane posty

Gość bubus toxo
Olu to dobrze że wszystko posprawdzaja szkoda tylko że trzeba czekać ale w sumie i tak nic to nie zmieni więc jutro na spokojnie podjedziesz. Dobrze ze napisałaś o tym drugim wątku bo jestem ciekawa co i jak! Dawaj znać jak tylko dasz radę. Pozdrawiam cieplo. A toxo jak bierzesz antybiotyk to i tak nie ma teraz takiego znaczenia.. mówiłam że niestety niewiele tam wiedzą w tym temacie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toxogość
Hej. Prosze o rade czy ktoś spotkał sie z takim przypadkiem. Otoz jestem w 15 tyg 2 ciazy. W pierwszej ciazy robilam badania na toxo w 1 i 3 trymestrze w tym samym labotariorium. Pierwszy wynik to: IgM - ujemne IgG dodatanie (173 przy normie do 8). Drugi: IgM - ujemne IgG dodatnie (99 przy normie do 8). Obecnie w drugiej ciąży dotalam na wstepie skierownie do zakaznego zeby oni zrobili mi badania. Wizyte mialam umowiona w 13 tyg wiec przed wizyta zeby miec podglad w 11 tyg zrobilam wyniki w laboratorium z pierwszej ciazy. Wynik IgM-ujemny IgG- dodatnie (129 przy normie do 8) Na wizycie w szpitalu zakaznym powtorzono mi wyniki. Po dwoch tygodniach doktor umowila mnie na wizyte zeby przejrzeć wyniki bo pacjent dowiaduje sie o nich tylko na wizytach. I na tym miala sie zakonczyc nasz znajomosc bo od razu doktor mowila ze to stare zakazenie a wyniki zrobimy skoro juz przyazlam. I jakie bylo nasze zaskoczenie kiedy wynik wygladal nastepujaco: IgM - nadal ujemny IgG -1208 przy normie do 3. Wynik powtorzono i nie jest to blad labu. Doktor chciala mi wypisac leki pozniej sie jednak z tego wycofala bo sama nie wiedziala jak odczytac to roznice w wynikach. Puki co kontrola w poradni za miesiac i zoabczymy co sie bedzie dzialo. Puki co zrobilam sobie dodatkowo avidnosc w jeszcze innym laboratorium- Diagnostyka. Ale wynik do 10 dni roboczych i umowilam sie do innego lekarz na wtorek badz inny pierwszy wolny termin w zaleznosci ilu bedzie pacjentow we wtorek. Sorry za haos w moim poscie :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubus toxo
Z tego co się orientuję IgG dodatnie a IgM ujemne zawsze świadczy o starym zakażeniu.. moja koleżanka ma IgG ponad 650 a zakażenie stare.. także dobrze ze zrobiłaś ta awidnosc to powinno coś więcej pokazać chociaż też nie zawsze daje wiarygodny obraz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zoneczkowa
Witam oto moje wyniki co o nich myslec. Igm + 1,94 Igg -2285 Awidnosc + 78,956 Jakies sugestie. Dokror chciala mi po raz kolejny dac rova ale ilez mozna sie faszerowac tym samym bez rezultatow? Sa jakies inne leki? Prosze o odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie, mam pytanie. Mianowicie w pierwszej ciąży badanie tokso wyszlo igg>650 igm 0,938. Trafiłam do poradni przy szpitalu zakaźnym. Po powtórnych badaniach i tej calej awidnosci lekarz stwierdzil ze przebylam tokso ok 6 tyg przed ciaza. Obecnie znów jestem w ciąży i wynik igg > 650 igm 0,924 czy jest możliwe żebym znów byla chora? Czy moze to nie wiem stężenie utrzymywac sie dlugo we krwi? Moj synek- zdrowiutenki ma w tej chwili 10 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalcia1256
Nie wiem czy ktos tu jeszcze zagląda. Mam nadzieje,ze tak bo może Wy pomożecie mi sie uspokoic. Na poczatku ciąży toxo igg 3,0 Igm 3,0 Wynik do 6-ujemny 6-8 wątpliwy Piwtzej 8 dodatni. Co 4 tyg przez cala ciąże powtarzam igm i zawsze wynik byl ten sam 3,0-wynik ujemny. Wczoraj igm 3,82 skąd ten wzrost? Wynik nadal ujemny ale pierwszy raz wyszedl inny. Wszystkie badania w tym samym lab. Martwic sie? Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubus toxo
Zarówno gość jak i zoneczkowa ważne są parametry bo kazde laboratorium ma inne... musicie porównać wartości z tymi zamieszczonymi w wynikach.. IgG mogą być już zawsze po przejściu toxo a IgM wartość 0,9 to może być wynik ujemny zależy od laboratorium.. czyli nie stwierdzajcacy obecności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubus toxo
Natalcia wynik IgM 3 to na pewno ujemny w Twoim laboratorium? Bo w innych ta wartość jest niższa.. wzrost nie jest bardzo wysoki ale jednak.. chyba powtórzyła bym badanie troszkę szybciej kolejne, może to być po prostu blad..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalcia1256
Nirmy mam takie Do 6-ujemny 6-8 wątpliwy Powyżej 8 dodatni W poprzedniej ciąży zawsze obie klasy byly 3,0 i w tej ciazy to samo. Nawet 3 tyg temu igm 3,0 a wczoraj wyszlo igm 3,82. Ale niech mi ktos wyjaśni jesli jest w krwi ten pierwitniak to wynik nie musiałby byc didatni lub przynajmniej wątpliwy? Martwię się bo i to na koniec ciazy takie atrakcje:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalcia1256
We wtorek wizyta u giną to mu pokaze,ale on twierdzi,ze każdy wynik do 6 jest ujemny i ok. Przeryczalam wczoraj cala noc,nie mogę jeść bo naprawde wręcz obsesyjnie myje ręce,owoce,warzywa,nie tykam mięsa ani ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubus toxo
Natalciu a IgM też jest taka norma wysoka tak w tym laboratorium? Bo wg mnie to jest norma dla klasy IgG dla IgM jest dużo niższa. Ale jeśli dla obu to wynik masz ujemny, w tym drugim badaniu również mimo tego że wyższy.. może mieli lepszy odczynnik czy coś takiego i stąd ta różnica.. powtórz badanie po prostu wkrótce i zobaczysz. Na pewno nie stresuj się na zapas, i nie płacz po nocach bo szkoda Twojego zdrowia i dzidziusia na to. Na pewno będzie ok. Ja od samego początku w zasadzie mam toxo i zanim mnie uspokoili i trafiłam w ręce lekarza to trwało ale teraz już wiem że nerwy były niepotrzebne. Wiadomo jest to niebezpieczne ale w razie czego po prostu dostaniesz antybiotyk i będzie ok:) a który to tydzień kochana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka12567
Kończę 38 tydzień. Dziekuje Ci za odp. Normy sprawdzalam dwa razy sa takie jak podalam wyżej. Do 6 jest ujemny. Bardzo Ci dziękuję,najgorzej,ze nie mam kiedy powtórzyć zbytnio badania bo po wtorkowej wizycie gin ma mnie położyć do szpitala juz do porodu. Chyba,ze go uproszę to najwcześniej w sobotę bo do lab mam 40 km a na tyg jestem sama z dwuletnim dzieckiem. Mam nadzieje,ze to blad lab i skoro nadal ujemny to nic się nie dzieje mimo wszystko. Dziekuje Ci za wsparcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubus toxo
Natalko myślę że wszystko jest dobrze. Wynik i tak jest ujemny i tak wg tych norm więc nie ma toxo. No chyba że wzrost by postępował ale myślę że wtedy faktycznie byłby wynik watpliwy. To sama końcowe czka więc wszystkie organy już są wykształcone w zasadzie nawet mogłabyś wkrótce rodzic więc nie przejmuj się tak bardzo tym. Zawsze możesz dzidziusiowi wykonać badanie po porodzie i będzie wiadomo jak to u niego wygląda. Zobaczysz co Ci ginekolog powie. Nie martw się na zapas. Trzymaj się cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalcia12567
Jak sie uda to powtórzę w następny tyg to badanie. Co do porodu to juz praktycznie wg giną na dniach urodzę i dlatego dobil mnie ten wynik,ze na koniec jeszcze problemy takie. Mam nadzieje,ze to nie zarazenie jednak. Dziekuje za wsparcie i słowa otuchy. Lzej mi triszke. Pizdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalcia12567
Wykropkowalo mi Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneczka000111
Witam wszystkich, jestem po amniopunkcji juz miesiac, wszystko dobrze, bez komplikacji :-) Wynik z amnio jest taki ze nie wykryto toksoplazmozy w plynie owodniowym. Jestem mega szczesliwa. Na usg genetycznym polowkowym tez wszystko w porzadku :-) Mimo to na zakaznym w Krakowie kazano mi brac rovamycine 3x1 do konca ciazy. Na wszelki wypadek. Wiec sie stosuje do zalecen. Teraz tylko szczesliwie doczekac stycznia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalcia12567
Bylam u gina i skonsultoealam ten wynik i.wg niego wszystko jest ok. Kazdy wynik ponizej 6 daje wynik ujemny. Nie kazal nic juz powtarzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w 6 tyg. Ciazy. Dzisiaj odebrałam wynik krwi na toksoplazmoze. Mój wynik: przeciwciała w kl. IgG >650.0 jutro idę na igm. Co może oznaczać ten wynik, strasznie się denerwuje. Tak długo czekaliśmy na ciążę. Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiatoxo
W 12 tyg. Ciazy dowiedzialam sie ze mam toxo. Bylam u zakaznika i biore rovamycyne 3×1tab. Objawy podobne jak u dziewczyn. Rano mrowienie jezyka, ust itp. Biore enterol. Nie bede opowiadac co przezylam jak sie dowiedzialam o toxo. Czytalam o tych strasznych powiklaniach az zyc sie nie chcialo. Ale gin mnie troche uspokoil i wzielam sie w garsc. Wyslal mnie na usg genetyczne ktore mam jutro i denerwuje sie jak nigdy. Mam nadzieje ze bedzie ok. Po badaniu maja mi powiedziec czy robic aminopunkcje. Tego tez sie boje. Trzymajcie kciuki. Moja mama ma znajoma ktorej corka tez miala toxo i urodzila zdrowe dziecko ( ma teraz 2 latka) wiec jest nadzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubus toxo
Gość same IgG nic nie wskazuja wg nich albo przechodzilas zakażenie i wtedy nie ma problemu a jeśli wyjdą IgM to wtedy znaczy że przechodzisz aktualnie lub w nieodleglym czasie.. Asiatoxo objawy po rovamycyna są paskudne fakt ja zażywam od 5 t.c a jestem w 19.. tu bardzo wiele Pan pisze o zdrowych dzieciaczkach po przejściu toxo także na pewno będzie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiaj robiłam IgM, jutro będzie wynik. Bobus toxo czy Ty przechodzilas toxo? Również slyszałam o wielu przypadkach, ze nawet gdy w ciąży przechodZi się toxo to dzieciaczki są zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odebrałam właśnie wynik IgM: 0,207 S/CO <0,8 niereaktywny >(lub równy)0,8-<1,0 niejednoznaczny >(lub równy)1,0 reaktywny a IgG: >650.0 <1,0 niereaktywny >(lub równy)-<3,0 niejednoznaczny >(lub równy)3,0 reaktywny Czy ten wynik świadczy o tym, ze już miałam toxo i moja ciąża jest bezpieczna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubus toxo
Gość z tego co widzę to IgM jest ujemny co znaczy że przechodzilas już toxoplazmoze i dzidziuś jest bezpieczny. Ja mam toxoplazmoze stwierdzona w 5 tc. Raczej zaraziłam się przed ciaza ale niewiadomo jak długo dlatego biorę antybiotyk. Rozmawiałam z wieloma Paniami które przechodziły toxo i mają zdrowe dzieci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam bardzo fajna położna, która również potwierdziła, ze miałam już toxo i dzidziuś jest bezpieczny. :) wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień w poniedziałek Ale już jestem spokojna. A teraz w którym jesteś tygodniu ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubus toxo
Ja jestem 19/20 :) mimo toxo jestem dobrej myśli, wierzę że wszystko będzie dobrze, modlitwa daje rade na wszelkie strachy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie, ze bedzie doborze! A miałaś robione badania prenatalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isollde
Bardzo proszę o pomoc!!! IGG >>400 (od 8.79 wynik dodatni) IGM <<3,00 (do 6 wynik ujemny) Awidnosc Igg 0.141 (do 0.2 niska awidnosc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isollde
Do Bywalca (maila napisac nie moge), sporkal si ktos z takimi wynikami (rozszerzam poprzedni post. W ciazy nie jestem jeszcze Maj: Igg 151 (powyzej 8.79 dodatni) Igm<<3.00 (do 6 wynik ujemny) Awidnosc Igg 0.125 (do 0.2 niska awidnosc) Wrzesien przy tych samych wartościach granicznych Igg >>400 Igm <<3.00 Awidnosc 0.141 Bede wdzieczna za probe interpretacji. Dwoch lekarzy ginekologow z ktorymi wyniki konsulowalam je nie sa mi w satnie pomoc i wysylaja do lekarza chorob zakazych. Z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubus toxo
Isollde najlepiej zgłosić się do zakaznego.. wg IgM wynika jakbyś przechodziła już toxo ale awidnosc Ci nie wzrosła czasem podobno wprowadza w błąd ona.. bo niska świadczy o świeżym zakażeniu ale powinnaś też mieć IgM dodatni a nie masz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isollde
Dzis mam wizytę takze moze cos mi lekarz wyjaśni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×