Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pudel z Rodowodem

Co uważacie za symbol waszego miasta ???/

Polecane posty

Gość pepepea
Oczywiscie ze urodzilam sie w polsce i to niedaleko walbrzycha..pisze o irl bo w temacie jest "symbol waszego miasta" czyli uwazam ,ze Dublin nim jest bo tu mieszkam, a jezeli by bylo pytanie" symbol waszego miasta w ktorym sie urodziliscie...badz pochodzicie" to bym juz pisala o zgorzelcu....pozdrawiam czepialskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pomarańczowo Anouk
Wałbrzych jest okropny...tak szczerze, brudny. Ale ma swój klimat przemysłowego i bardzo niemieckiego miasta, za to go lubię. i te odległości wzdłuż:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pomarańczowo Anouk
Zgorzelec jest jeszcze bardziej ... osobliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepepea
Co do zgorzelca to fakt jest inny...chociazby ,ze nie posiadamy centrum miasta jako takiego w znaczeniu miejsca.....piekny park zostal po stronie niemieckiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pomarańczowo Anouk
A tak powaznie, dla mnie symbolem mojego ukochanego miasta jest hala Stulecia (lub Ludowa), gotyckie kościołyi modernizm WuWy. Niestety to mało znane skojarzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pomarańczowo Anouk
Bo Zgorzelec to takie pół blixniaka sjamskiego. Wiadomo, jak się kończą takie operacje. Okaleczniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łódz kojarzy mi sie ze szkoła Filmowa, piłka nozna i dobrze rozwineita sceną muzyczna - ale trudno byłoby mi wybrać jakas budowle czy monument(bo o to chodzi w mi w toopiku ) i okreslic jako symbol miasta , co do Wałbrzycha to byłem przelotem tam kilka lat temu i wydało mi sie dosc szare , ale za to teraz górzysty mi sie spodobał :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wałbrzych piekne miasto
Waldenburg moze i byl kiedys przemyslowy, teraz to menelnia. niemiecki tez byl kiedys, teraz staje sie coraz bardziej polski, bo to co zbudowali Niemcy nigdy nie widzialo remontu i wyglada juz jak kupa gowna za przeproszeniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pomarańczowo Anouk
syjamskiego..... mam straszliwa klawiaturę. Nie mówiąc o ę i ą:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pomarańczowo Anouk
Dla mnie Wałbrzych to miejska i żywa hałda górnicza:( okropne, co? Mimo, że lubie niektóre przemusłowe klimaty tego miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość negatywne skojarzenia miast
Poznań -negatyw Fatalny dworzec główny gdzie zamiast normalnych peronów są sypiące się drewniane wiaty , obsrane łaki przez gołebie i perony tak niskie że do pociągu trzeba po drabinie wchodzić. Poza tym nuda i brak atrakcji poza weekendami Poznań - pozytyw Uporządkowane i czyste (jak na polskie warunki miasto) Wspaniałe tereny na olimpii i malcie Kraków - negatyw Brak oddzielnego centrum biznesowego , biura w olicach rynku wyglądają fatalnie. Mnóstwo zniszczonych i zapyiałch kamienic Poza rynkiem i kazimierzem niewiele się dzieje kraków - pozytyw cała reszta :) Łodź - negatywy powszechny Syf i malaria do tego bieda i bałagan łodź - pozytywy fajni ludzie sporo miejsc do imprezowanai Warszawa - pozytywy Mnówstwo pięknych miejsc jak Łazienki, wilanów czy mała i zaciczna satrówa. Do tego patriotyczny klimat i nowoczesne biurowce w śródmieściu Warszawa - negatywy kompletnie zdewastowane ścisłe centrum w okolicach Centralnego ogormne korki i chamstwo na ulicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepepea
Jak z 3 lata temu bylam w walbrzychu to podziwialam tylko koleiny w drogach.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pomarańczowo Anouk
albo fabryki porcelany;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość negatywne skojarzenia miast
wiem ale napisałem co chciałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wałbrzych piekne miasto
wiem, ze chodzilo o co innego, ale napisalam to, co przychodzi mi do glowy gdy mysle o walbrzychu. perla - swietna masz stopke. stary, dobry HEY :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze lepiej bedzie omawaic poszczególne miasta po kolei :-) co do rzeszowkiej pipy to dokłądnie o cos takiego mi chodziło, trudno z marszu coś innego skojarzyć z tym miastem jak nie pomnik-pipe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość negatywne skojarzenia miast
Tylko dokończę Wrocław - pozytywy miasto które bardzo chce być na topie i udaje mu sie mieć lepszy wizerunek niż jes tam naprawdę. Wsapaniały rynek, i stara część miasta. Dużo do zwiedzania i miejsc do imprezowania Wrocław - Negatywy beznadziejny stan dróg , ogormne korki, brak wydzielonych jak w krakowie parków biznesu. kiepski dojaz z dużej części kraju (zazwyczaj przez Poznań). Wysokie ceny komunikacji i taksówek katowice - pozytywy miasto zmienia harakter z przemysłowego na biznesowy, dobre zarobki i mozliwości rozwoju. Dobra komunikacja Katowice - negatywy paskudne centrum z rekordową liczbą okien zabitych dechami i pustostanów. komletna nuda i mała ilosć rozrywek poza weekendem. Nadal brzydkie miasto Gdańsk - pozytywy ładny rynek i dostep do morza, dobra sieć drug i komunikacja gadańsk - negatywy poza sezonem wygląda przygnębiająco, małe ,mozliwości rozwoju przy wysokich cenach. Generalnie miasto odstaje od czołówki która tworzą wrocek, wawa, krak i poznań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
negatywne skojarzenia miast- pieknie ale proponuje załozyć topik skojarzenia :-) a moze spórbowałbyć wybrać symbol dla miasta , nie weim np. Gdańk- westrepaltte albo Zuraw, Katowice- spodek, warszawa - syrenka itp :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BrodwaY
otwarta prawa dłoń trójkątny rynek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pomarańczowo Anouk
Moim zdaniem mit Wrocławia prysnie kiedys jak internetowa bańka mydlana na giełdzie w latach 90. To jeszcze nie ten czas... za jakies 10 lat może sie uda być takim, jakim sie teraz opisuje. Infrastruktura jest fatalna, a co gorsza obecne władze miejskie nie maja na nia wcale pomysłu. Wieczna prowizorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepepea
Eloooo ty od skojarzen ....przemysl dokladnie swoje wypowiedzi bo do Krakowa napisales ze negatywem jest...... "brak oddzielnego centrum biznesowego" , piszac o Wrocławiu netywem dla ciebie jest..." brak wydzielonych jak w krakowie parków biznesu"...hmmmm chyba,ze czegos nie lapie!!!!!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepepea
Lepsza prowizorka niz totalna olewka lub pusty slinotok....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez z łodzi
"brud, smród, meneli , obszczane mury i szereg podobnych. Teraz zaczyna sie jedyna pora , kiedy jestem to maisto w stanie znieść - maj. Druga taka jest we wrzeesniu. Poza tym uważam, ze Łódż powinno sie jak najszybciej zaorac, raz a dobrze. Amen." do tego dodałabym dzieci w beczkach, Ich Troje, Frytke oraz rozpadające sie kamienice. aha no i łódkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×