Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pudel z Rodowodem

Co uważacie za symbol waszego miasta ???/

Polecane posty

Gość negatywne skojarzenia miast
Miejsce biznesu i park biznesu ma podobne znaczenie Duża wada Wrocławia i krakowa jest mała ilosć nowoczesnych powierzchni biurowych i lokalizacji gdzie mozna je budować. Efekt siedziby badnków znajdują się na rynkach, dla mnie to kaszana Tak samo jak kaszaną jest stawianie w takim miejsach emików czy glareii handlowych. dlatego dla mnie więcej lkimatu ma dziupla w Warszawie czy stare mieasto w Lublinie niż rozpasane rynki krakowa i Wrocławia Moja osobista lista najwafjniejszych miast] 1. Kraków 2. Warszawa 3. Wrocław 4. Poznań 5. Gdańsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pomarańczowo Anouk
Nie rozbawiaj mnie tymi nowoczesnami przestrzeniami biurowymi we Wro. jest sporo wybudowanych, buduje sie sporo.... Przestrzenie tez są, ale koncepcje są inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez z łodzi
o przypomniało mi się: Pawuloniarze i strach przed karetkami :P a z pozytywów: Pietryna, Manufaktura, Szkoła filmowa, ładne osiedla poza centrum Łodzi, duzo miejsca do zabawy, wielokulturowośc miasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pomarańczowo Anouk
A ja uważam, że oddzielenie dzielnic finansowych od typowo miejskich to nieporozumienie. Zawsze uważałam, że miasto ma byc jedną tkanką, nie zaś sypialnią, pustym w nocy śródmieściem, dzielnica finansową pustą po 20:00, czy dzielnica zakupów. Moja wizja miasta, zresztą nie tylko moja, to miasto przyjazne, gdzie przestrzeń miejska ma wielu różnych aktorów, co tylko sprzyja asymilacji,. Nie zaś izoluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielokulturowość miasta
Jakim cudem Łodz jest wielokulturowa? no chyba, z ebrać pod uwage czarnych i Arabów z Wiezy Babel przy UŁ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kompleks fabryczno- mieszkaniowy Księży młyn. Pałac I.K. Poznańskiego, Biała Fabryka, Największy w Europie cmentarz żydowski, szkoła filmowa z schodami Polańskiego, beczki Grochmana. Piękna jest Łódź trzeba tylko się przypatrzeć.Właściwie jest bardzo podobna do Nowego Yorku też jest tu Manhattan, architektura eklektyczna, podobna siatka ulic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Łodzi powstał festiwal czterech kultur... ale ta obecnie ta wielokulturowość nie jest zbyt jaskrawo widoczna. Dość prężnie działa w Łodzi Gmina żydowska, są dwie cerkwie prawosławne i kościół ewangelicki. Jednak są to mniejszości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko ze łodzki
Manhattan to parę paskudnych , smierdzących bloków - współczuję ludziom którzy tam mieszkaja - od zawsze na korytarzu i klatce schodowej unosi się odór nie do zniesienia:( A pod Manhattanem srają psy. Z tego co wymienilaś - jedynie Cemntarz Żydowski to perełka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko ze łodzki
Aha, co do wielokulturowości . Czy gmina działa prężnie to wątpliwe - choć, ze w ogóle jest to bardzo dużo:) Nistety jednak prawda jst taka, ze Łódż ma jedną , maleńką , wiecznie zamknięta synagogę w bramie, wiecznie zamalowaną napisami ŁKS ŻYDY, podczas gdy Kraków ma tych synagog trzy - w tym wszystkie otwarte dla turystów, odnowieone, z odprawianymi nabozeństwami ...Łódż zyje jakimś mitem, którego raczej nie wskrzeszą montownie pralek. Nikt nie ma pomysłu na to miasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D Manhattan faktycznie jest koszmarny, ale jak w NY:D:D:D a Cmentarz Zydowski jest zaniedbany niestety. Łódź ma mnóstwo zabytków, ciekawej architektury ale niestety miasto nie potrafi o to zadbać. Chociażby takie mauzoleum Szaiblera (nie pamiętam pisowni nazwiska) na cmentarzu na Ogrodowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No własnie co z Żydami
Są w Łodzi jeszcze Żydzi czy wyjechali wszyscy? W Kraku jest ich sporo choć wiekszość już się spolonzowała, ale duuuużo ich a w Łodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz na myśli synagogę na Rewolucji? Ona chyba faktycznie jest nieczynna. Gmina mieści się przy ul Pomorskiej tam jest bożnica, rytualna łaźnia , dom gościnny. Bardzo często zatrzymuję się tam wycieczki z Izraela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko ze łodzki
Tak mówię o synagodze na Rewolucji. Kojarzę, ze gmina jest na Pomorskiej, jest też knajpa Anatewka mozna było przyjśc na domowe pączki na święto Purim. Rzeczywiscie pare rzeczy robią, ale problem w tym, z eto cholernie zamknięte wszystko - na cmentarz na Brackiej nie mozna nawet skołowąc przewodnika, który jednocześnie zna cemntarz i jest wierzącym Żydem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Pomorskiej na terenie gminy jest też cafe Tuwim:) jeśli interesuje Cie cmentarz możesz spróbować zapytać w gminie o jakieś informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyspiarka
Wiatrak na wyspach :) bo herb jest kijowy - gryf z kotwicą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiana
Wrocław - Hala Ludowa, najlepsze miejsce 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×