Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Go艣膰 don-na

Menopauza- temat tabu????

Polecane posty

Go艣膰 don-na

Mam 50 lat. no i zaczyna sie !!! niby jeszcze wszystko jest ok, figura, brak zmarszczek, fizjologia w porzadku...ale te zmiany nastroju, ciagly niepokoj..wykoncza mnie...:) I pytanie..brac terapie hormonalna czy moze na razie tylko preparaty z apteki?? A jak sobie radzicie..czy tylko lekarz cos pomoze? Jak przez to cholerstwo przejsc? jak sie u was objawia???

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
w wieku 50 lat nie masz zmarszczek...gratuluj臋, zdradzisz sw贸j sekret? :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 wiem co m贸wi臋
ja mam 30 i nie mam jeszcze objaw贸w menopauzy. id藕 do lekarza, on b臋dzie wiedzia艂 co z tym stanem zrobi膰. a tak w og贸le to nie wierz臋, 偶e nie masz zmarszczek, cellulitu, paj膮czk贸w, 偶ylak贸w w tym wieku. przecie偶 nie jeste艣 ju偶 m艂oda.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 don-na
oj dzieciaki..znam kilka 30-latek z gorsza ode mnie cera..pisze prosto, zeby dotarlo to do niektorych z mniejsza iloscia IQ- jak sie ma 50 lat, to nie jest sie jeszcze stara pomarszczona czarownica...:):) a temat jest dla "myslacych " inaczej , a nie gomnazjalistow

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 hehe tak sobie m贸w
50 letnia kobieta to juz stara rura. a ty liczysz na to,偶e cie pochwala za wyglad. wklej tu swoje zdjecie kaszalocie, to wtedy pogadamy

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 don-na
nie musze sie tlumaczyc byle komu ze swojego wygladu..ciekawe jak ty wygladasz w tym swoim watpliwym rozkwicie??/ zejdz z tematu, bo nie masz nic sensownego do powiedzenia..lec na erotyczny albo seriale, to cos dla ciebie

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 don-na
no i po co komu te szczeniackie wyglupy...?? oczywiscie , choc na pomaranczowo, nie sa moje...to prowokacje

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 moja 偶ona przechodzi
menopauze, troch臋 mam z ni膮 k艂opotu, uderzenia gor膮ca i zmiany nastroj贸w, ale idzie wytrzyma膰, koniec z ciot膮, i ruchanko na ca艂ego

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Cze艣膰, te偶 mam 50 na karku i stoczony b贸j z pocz膮tkami menopauzy. Zacz臋艂o si臋 u mnie chyba nietypowo, bo najpierw k艂opoty ze snem i z tym zwi膮zane ci膮g艂e zm臋czenie, drazliwo艣膰, p艂aczliwo艣膰 i inne tym podobne atrakcje dla rodziny. Nale偶臋 do raczej zr贸wnowa偶onych osobnik贸w, wi臋c jak zacz臋艂am p艂aka膰, bo np. moja 20-letnia c贸rka burkn臋艂a co艣 na odczepnego, a dla mnie to ju偶 by艂 dramat (!!!), mysla艂am, 偶e to przem臋czenie, stres, itd. Dopiero jak zacz膮艂 mi si臋 zmienia膰 cykl miesiaczkowy, zorientowa艂am si臋, 偶e to klimakterium. Ale ju偶 sobie poradzi艂am. Znowu 艣pi臋, jestem spokojna i pe艂na optymizmu, a dzia艂anie uboczne kuracji, jak膮 zastosowa艂am bardzo spodoba艂o si臋 mojemu m臋偶owi... Nie napisz臋 tutaj jaka to kuracja, bo zaraz mi si臋 oberwie, 偶e co艣 reklamuj臋. Je艣li kto艣 jest zainteresowany, to prosz臋 o e-mail. Pozdrawiam wszystkie +-50 i ich rodziny

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 to dostaniesz
od razu 150 maili. :) Lepiej napisz tutaj.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 bez nicka********
tym razem, bez nicka czarnego. Moja 偶ona zacz臋艂a przechodzi膰 klimakterium w wieku 48 lat. Objawy normalne, uderzenia gor膮ca, zmiana nastroj贸w. To, 偶e to normalny objaw w 偶yciu kobiety , ka偶dy wie, i trzeba jako艣 to przej艣膰. Po bardzo szczeg贸艂owych badaniach lekarz przepisa艂 leki hormonalne, nazwy nie podaje, bo dla ka偶dej kobiety jest inny, poprawi艂 si臋 standart 偶ycia, 偶ona zacz臋艂a by膰 bardziej mokra podczas stosunku. Po po艂rocznym za偶ywaniu i uspokojeniu, lekarz odstawi艂 hormony i 偶ona u偶ywa lek贸w dost臋pnych w aptece bez recepty, na menopauz臋. To jest bardzo wa偶ny okres w 偶yciu kobiety, a dla zakochanego m膮偶a jak ja od lat w swojej 偶onie nic nie zmieni艂o, kochamy si臋 teraz, bez obawy, 偶e b臋dzie p贸藕ne dziecko, itd, itp

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 czarna 48
jestem chyba na etapie juz zaczynajacej sie menopauzy.tez niewiem czy wystarczy narazie brac menofen ktory jest dostepny w aptece

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 feminon
Czy kt贸ra艣 z Was zna takie kropelki feminon n? Czy to pomaga na zlewne poty i w og贸le?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 issia3107
Ja tez mam 50 na karku i mojego wygladu moze niejedna 30 pozazdroscic.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Majka13
A ja mam 34 lata.............od kilku miesi臋cy mam uderzenia gor膮ca,zlewne poty,zmiany nastroju,miesiaczka niby regularna ale trwajaca tylo dzie艅 ,dwa ...........czy my艣licie 偶e to ju偶 klimakterium czy mo偶e jakie艣 zaburzenia hormonalne????????????

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 hulahoop
U mnie pierwsze objawy zacz臋艂y si臋 w wieku 43 lat, w艂asnie m贸j do艣c m艂ody wyglad powodowa艂 偶e lekarz z przymr贸偶eniem oka traktowa艂 moje opowie艣ci o uderzeniach , potach itp, sama stosowa艂am preparaty zio艂owe czym skutecznie rozwali艂am sobie watrob臋, teraz lekarz uzna艂 偶e za wcze艣nie na HTZ i stosuje tabletki antykoncepcyjne ,o dziwo pomagaj膮

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 menopauzula
ta艅czy膰 艣piewa, goni膰 mrzenia.....to jest lekarstwo... i c贸偶 wtedy 偶e si臋 spocisz....nastroj?... i tak cie w domu traktuja "no tak menopauza"....poprostu 偶y膰... w ko艅cu dla siebie..a tak przy okazji to c贸偶 dziwnego jest w tym 偶e 30-to letnia kobieta jest bez zmardzczek..... oby tak jej sie uda艂o dotrwa膰 do 50-tki

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
a ja mam 48 i juz powoli czuje ze to ten czas... ;/

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Niestety w stu procentach zgadzam si臋 z tytu艂em w膮tku - wci膮偶 niech臋tnie m贸wimy o menopauzie. Boimy si臋 jej, boimy si臋 jej objaw贸w i nie wiemy jak sobie z nimi radzi膰... Sama, pomimo tego, 偶e do menopauzy mam daleko, bo mam dopiero 20 kilka lat cz臋sto o niej my艣l臋, wiem jakie ma objawy i jakie s膮 sposoby na ich z艂agodzenie. Mam ciekawy artyku艂 na ten temat - http://www.doppelherz.pl/aktualnosci/swiatowy-dzien-menopauzy-pretekst-do-rozmowy-na-trudne-tematy-3.html. My艣l臋, 偶e warto zerkn膮膰 :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Rozdarta54
Ja na objawy menopauzy polecam menopauzin, dla mnie nie ma niczego skuteczniejszego. Min臋艂y mi udrzenia gor膮ca i rozdra偶nienie. Moja rodzina te偶 sie cieszy, 偶e w ko艅cu sp臋dzam z nimi wi臋cej czasu, a nie le偶臋 wiecznie pod kocem

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
U mnie pierwsze objawy zacz臋艂y si臋 gdymialam 36-37lat. Mialam kilkumiesieczne przerwy, a potem okres dwu-trzytygodniowy. Ostatni byl akurat gdy skonczylam 44lata, czyli 6 lat temu. Czy w moim wygl膮dzie zmienilo si臋 co艣 diametralnie? Trudno mi to samej ocenic. Mog臋 tylko powiedzie膰, 偶e nadal nosze rozmiar 34, waga poszla lekko w g贸r臋, teraz 52kg. Nie zauwazylam drastycznych oznak starzenia na twarzy. Mam teraz 艣wi臋ty spokoj i tyle. Nie wiem dlaczego kobiety tak si臋 boj膮 menopauzy.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 9977barbara

niewiem kiedy zacz臋艂a si臋 u mnie menopauza i czy w og贸le si臋 zacze艂a ,ale w wieku 49 lat zacze艂am dostawa膰 coraz rzadziej krwawienie i powinnam si臋 czu膰 z tego powodu lepiej ale nic z tego z ka偶dym dniem coraz ci臋偶ej mi si臋 wstaje z 艂贸偶ka a pracowa膰 trzeba.na domiar z艂ego straci艂am zainteresowanie m臋偶em.opowiedzia艂am kole偶ance 4 lata starsza o tym 偶e na nic nie mam si艂y, 偶e m臋cz膮 mnie nawet proste zakupy i okres sie sp贸偶nia i to bardzo.powiedzia艂a mi 偶e przez to samo przechodzi .da艂a mi kilka tabletek feminam libido ameryka艅skie.wypr贸bowa艂am i kupi艂am ju偶 ca艂e opakowanie.w jaki艣 50 procentach si臋 poprawi艂o,oczywi艣cie nie m贸wi臋 o braku okresu.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

Miesi膮c temu sko艅czy艂am 45 lat,okres sp贸藕nia mi si臋 o 8 dni i pierwsze co,to pomy艣la艂am o ci膮偶y a nie o menopauzie. Dopiero po kilku dniach uzmys艂owi艂am sobie 偶e to mo偶e pocz膮tek przekwitania. Testu ci膮偶owego jeszcze nie zrobi艂am poczekam kilka dni.

Moje najm艂odsze dziecko ma 4 latka.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

Koniczyna czerwona okaza艂a si臋 skutecznym sposobem na 艂agodzenie uderze艅 gor膮ca w moim przypadku. Jednak najwi臋ksz膮 pomoc膮 przy menopauzie okaza艂 si臋 olejek CBD 5% od Cannatopia. Dzi臋ki niemu uda艂o mi si臋 pokona膰 najwi臋ksz膮 zmor臋 menopauzy, czyli zmiany nastroju, b贸le g艂owy oraz zaburzenia snu, kt贸re pojawi艂y si臋 wraz z okresem przekwitania Kupi艂am i zio艂a i olej CBD w Konopnej Farmacji w Poznaniu maj膮 te偶 sklep online ...M贸j ginekolog zaleci艂 rozpocz臋cie suplementacji olejkiem CBD ju偶 od pierwszych objaw贸w menopauzy lub nawet wcze艣niej, poniewa偶 mo偶e pom贸c w zapobieganiu pojawieniu si臋 wszystkich objaw贸w.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

Ja te偶 walcz臋 z menopauz膮 i te偶 zauwa偶y艂am jak bardzo wielki to dla kobiet temat taboo. Bo przecie偶 zanik miesi膮czki to jak zanik bycia kobiet膮 lub po prostu nie rozumiem czemu ludzie oceniaj膮 z g贸ry,偶e kobieta jaka ma menopauz臋 to nie jest ju偶 kobiet膮. To w takim razie kim-m臋偶czyzn膮 te偶 nie jest przecie偶.聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
50 minut temu, emilia40 napisa艂:

Ja te偶 walcz臋 z menopauz膮 i te偶 zauwa偶y艂am jak bardzo wielki to dla kobiet temat taboo. Bo przecie偶 zanik miesi膮czki to jak zanik bycia kobiet膮 lub po prostu nie rozumiem czemu ludzie oceniaj膮 z g贸ry,偶e kobieta jaka ma menopauz臋 to nie jest ju偶 kobiet膮. To w takim razie kim-m臋偶czyzn膮 te偶 nie jest przecie偶.聽

Dlaczego masz dat臋 urodzin 1997?聽 W tym roku urodzi艂a艣 dziecko?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
10 minut temu, Lavazza napisa艂:

Dlaczego masz dat臋 urodzin 1997?聽 W tym roku urodzi艂a艣 dziecko?

To data urodzin mojej c贸rki Ani.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
2 minuty temu, emilia40 napisa艂:

To data urodzin mojej c贸rki Ani.

Czyli z wnioskowaniem dedukcyjnym u mnie nadal ok 馃檵

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
2 minuty temu, Lavazza napisa艂:

Czyli z wnioskowaniem dedukcyjnym u mnie nadal ok 馃檵

Dok艂adnie pozatym trzeba umie膰 rozczytywa膰 szyfry.

  • Like 1

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×