Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Moon__

Kto bierze ślub w sierpniu 2009 ?

Polecane posty

Obrączki już leżą od lutego u mnie w domku. Zapłaciliśmy 1060 zł za parę. Więc nie tak znowu dużo. Listy prezentów nie mamy. Wolimy gotówkę. Jeszcze nikt się nas o to nie pytał. Ale ka by co to kasa. Zbieramy na działkę pod budowę i goście powinni to zrozumieć. :) mongrana to rzeczywiście masz problem sukienkowy. Ja poszukuję tylko 1-2 sukienek. Na dzień po i na wieczór panieński. Więc wiem jak ciężko trafić coś fajnego. Protokołu u księdza jeszcze nie spisujemy. Powiedział, że miesiąc przed ślubem, ale jak pójdziemy w czerwcu to nas chyba nie wygoni. Trzeba najpierw załatwić papierki w urzędzie. A to można załatwić nie wcześniej niż 3 m-c przed ślubem. Więc te sprawy zostawiam na czerwiec. Co do \"opłat\" kościelnych, to wy macie tanio. :) U nas ksiądz: 400 - 500 zł, organista 250zł, a kościelny 150zł. To jest dopiero masakra. W sprawie strojenia kościoła musimy się skontaktować z parą, która ma ślub po nas. Może zrobimy jakąś zrzutkę? Muszę wziąść od księdza namiary na nich. :) Zobaczymy co powiedzą. 8 sierpnia 2009 u mnie w szkole też były nauki. tylko z moim pechem ja byłam pierwszym rocznikiem wychodzącym ze szkoły bez nauk. :( I trzeba było je robić w tym roku. Na szczęście już jesteśmy po. :) perelka1 witam, witamy. :) Wpisz się do tabelki. Z atrakcji na weselu będzie tylko balon wybuchowy. Nic więcej. U nas mnie ma takiej \"mody\". To my będziemy główną atrakcją wieczoru. :P Szybkiego powrotu do zdrówka dziewczynki. :) Zdania ostatnich egzaminów. :) Trzymam kciuki. PS. Buciki bardzo wygodne, tylko muszę je rozchodzić. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaczynam znowu macic... Niby kosciol mamy juz wybrany ale ja sie waham, czy taki pare kilometrow dalej nie bylby ladniejszy :-o Znalazlam go przypadkiem w necie i trochi mi narobil zamieszania. Jeden jest w stylu pruskim a drugi barokowy. Ja chyba zdarze zglupiec doszczetnie zanim dojdzie do tego slubu :-o Jakie jest Wasze zdanie? Kosciol nr 1: a) od zewnatrz (oczywiscie zdjecia z dolu stronu a nie te czarno-biale powojenne): http://www.fachwerkkirche-tuchen.de/texte/seite.php?id=15064 b) od wewnatrz: http://www.fachwerkkirche-tuchen.de/fotoserien/schnappschuesse/veranstaltungen_19548/foto_532016.html Kosciol nr 2: a) od zewnatrz: http://www.der-hochzeitsmanager.de/media/datei_1206447066.jpg http://www.berlinhochzeit.de/images/anzeigen/stamt_schoeneiche_a.jpg b) od wewnatrz: http://www.der-hochzeitsmanager.de/media/datei_1206448393.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do prezentow: my sie niczego szczegolnego nie spodziewamy. Bardzo mi sie spodobal pomysl (i moja mama zaraz go podchwycila), ktory znalazlam u Was: kupony lotto :-D Przynajmniej od najblizszej rodziny. Gdybysmy trafili, to i tak przeciez bysmy sie z nimi podzielili :-p No i rzecz jasna kasa ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monograna Dla mnie zdecydowanie II kościół jest o wiele ładniejszy:):) no ja myślałam że bijesz do moich zdjęć na NK że niby obrobione:):) hehe Ja już na szczęście w domku...Mój J. ugotował mi dobry obiadek:):) I zrobiliśmy sobie pyszny deser i się nie mogę ruszać....Nie wiem ale jakoś boję się przymiarki sukni w sobotę...W sumie nie mogę się doczekać:) Miłego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!!🌼 Kilka dni mnie nie było...a Wy rozpisałyście się straszliwie ;) Nawet nie wiem już co pisać ;) Apropo skupienia to u nas było tylko teoretycznie :P Ksiądz nam wszystko podpisał i obyło się bez stresu... Kobietki zdrówka życzę!!!!👄 Betatka daj znać jak tam po obronie :) Na pewno teraz opijasz :) Nam Ksiądz kazał przyjść miesiąc przed z wszystkim, tak jak już wczesniej pisałam...nie wiem jak on to sobie wszystko wyobraża :) Zwłaszcza z tym protokołem...Ogólnie nasz Ksiądz jest bardzo wyluzowany...Jak zapytaliśmy o dekorację Kościoła...i chcieliśmy namiary do par biorących ślub tego samego dnia to powiedział, że nic nie trzeba dekorować!!!!! Kwiaty na ołtarzu wystarczą i tyla!!!ehhh Aniu Koscioł nr 2 :) Muszę się pochwalić, że nareszcie zamówiliśmy zaproszenia! Nawet nie wiecie jak się cieszę :P W następnym tygodniu zacznę wysyłać za granicę ... Uciekam spać!!!Jutro napiszę więcej ;) Miłej nocki!!! Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nową kolezanke :) melduje ze sie OBRONIŁAM :) :) :) wybaczycie mi chyba ze wiecej napisze jutro (mieliśmy małe piciu piciu :) ) buziaki miłych snów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to pozwol, ze Ci jako pierwsza pogratuluje :-D BRAWO!!!!! A teraz zmykam do lozka, bo jutro trzeba rano wstac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betatka wiedziałam, że ci sie uda!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GRATULUJE!!!!!!!!!! stawiasz flache :D:D Ania kościół no2 jest idalny, super wnętrze, a ze zdjęc z zewnątrz wydaje się taki przytulny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betatke Ja tesh gratuluję:):):) Ja już w pracy...Przeraża mnie przyszły weekend w szkole...Mam już 1 egzamin i 3 kolokwia....Nie wiem kiedy ja się tego nauczę wszystkiego a na wszystko jest dużo...eh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam egzaminy za tydzień :(:( a nie mam kiedy się uczyć, choroba :) tzn. czas moze i jest tylko chęci brak :d ale wkońcu trzeba przysiąść... eehhh ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kitku nasz kochany WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Spełnienia wszelkich najskrytszych marzeń :) STO LAT KOCHANA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja to próbuję w pracy ale jakoś mi nie wychodzi...Żyję dziś przymiarką w sobotę a nie jakimś prawem karnym...hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betatka gratulacje:) dziewczyny współczuje wam egzaminów,ja już mam za sobą wszystko co najgorsze,jeszcze tylko obrona,ale to chyba jakoś przeżyję :) miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KObitki dużo zdrówka życzę :) Beatka --> GRATULUJĘ kochana 👄 Już moge pracować ;) Puszczam kciuki ;) Aniu --> My też mamy problem z obrączkami :/ te które nam odpowiadają kosztują 2000zł - 2500 zł za pare :( Nelka ---> zazdroszcze 1060zł za pare Ja też mam nadzieję że to my bedziemy główną atrakcją na weselu :P ale co złego w tym że jak nas nie bedzie to puścimy księgę gości w obieg? :) Aniu ---> dla mnie kościół nr 2 :) Kamilko P. ---> My bronimy się koniec czerwca lub poczatek lipca :) Jak samopoczucie? MIŁEGO DZIONKA KOBITKI :*********** Jeśli chodzi o prezenty ślubne to wszyscy raczej wiedzą że zbieramy na autko :P Ale gdyby ktoś zapytał to powiemy że wolimy kasiurke :P Agniesia --> już miałam pisać gdzie to się zagubiłaś :) Ale masz fajnie z tym księdzem ...... U nas łatwo nie ma :/ I ponoć jeszcze modlitw pyta :/ Wierzę w Boga........ 6 prawd wiary......... itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiteczku kochany wszystkiego najlepszego, zdrówka przedewszystkim, duzo kasy i jeszcze więcej miłości!!!!!!! Najpiękniejszego slubu pod słońcem i cudnej zabawy na weselu, żeby Ci się wszystko udało tak jak to sobie zaplanowałaś!!!!! ------> 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. Betatka gratuluję 🌼 Moniko ale mówisz o tym kościele na Starówce? jestem przerażona i tak tylko się siedzi i ksiądz nic nie mówi? Ile to czasu trwało? Mongrana ja bym wolała kościół 2 ale decyzja należy do Was. Co do prezentów to my nie mamy listy raczej od nas w rodzinie każdy daje kasę. Trzymajcie się ciepło pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia o kościele na starówce to nawet nie śmiem marzyć :P tam to chyba duzo chętnych jest, na ten kościół św. Anny :) bierzemy slub w mojej parafii. a skupienie to tylko siedzenie w okściele, każdy w osobnych ławkach i się skupiach (czyt. zasypiasz :) ) i już. potem podpis księdza i wio do domu:) my mieliśmy juz egzamin z przeprowadzonych nauk... też na lajcie ale stresik przed był :) dacie radę i wy :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kitku 100 latek w szczęściu,zdrowiu i miłości :) ❤️ Gosiu pociesz się,że każda z nas to musi przejść,a przynajmniej jesteś jeszcze młoda :) ja się czuję staro,czas tak szybko mija :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna ty stara???? Oj proszę, młoda i piękna...a nieee takie dyrdymały gadasz.... My z moim J. wspominaliśmy ostatnio jak to człowiek był w liceum i wtedy to było życie beztroskie...Tylko nauka i w sumie nic więcej.... No ale właśnie- studia też trzeba przeżyć...Dopiero zaczynałam 1 rok teraz jest już końcówka 2 roku-sesja...Jak długo będzie sierpień(ŚLUB) i później wrześniowe wojaże,albo mniej my nadzieję że Kampania wrześniowa ominie i mnie:):) Ja to teraz mam 2 ciężkie egzaminy i się ich bardzo boję!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no betatka gratulacje!! wszystkie tutaj trzymałyśmy kciuki:D wiec myusiało być dobrze!! To teraz laseczki prosze ładnie trzymać kciuki za mnie i Aiche_81:) no ale my dopiero czerwiec-lipiec.. ech a juz bym chciala być po:/ Kiteczku nasz!! szystkiego NAJ.... spełnienia marzeń.. samych radosnych chwil u boku Twojego przyszłego mężusia... sukcesów zawodowych.. i oczywiście wymarzonego ślubu i wesela!! STO LAT!! u mnie obrączki będą nas kosztować 150 zl.. nie wiem czy pamietacie jaki miałam bój z moim T o obrączki.. ja miałam złoto i chciałam przetapiać, a on honorowo chciał kupić sam.. no ale jak zaszliśmy do salonów i zobaczył te ceny ( po 1500 za szt) to jednak postanowił że przetopimy moje złoto a za kase z obrączek kupi nam wypoczynek do mieszkanka:) A że dałam troche wiecej złota jubilerowi to nam opuścił cene robocizny... i tak mamy obrączki z grawerem za 150zl:D dziekuje dziewczynki za zyczenia zdrówka:) czuje sie już o wiele lepiej ale żyje o chlebie z masłem bo nic innego nie przyswaja moj żołądek:/ a ja w przyszłym tygodniu mam rozmowe o prace w salonie SPA... ciekawe co z tego będzie... babka wie że dyplom dopiero bede mieć w lipcu ale juz kazała mi przyjechać na rozmowe.. no zobaczymy.. co do księży to ja na swojego nie moge narzekać... ostatnio widziałam go jak był u mnie na kolendzie i powiedział ze chce nas widzieć tak z 2 miesiace przed slubem z wszystkimi papierami.. o chyba ze jeszcze poradni nie bedziemy miec zrobionej to to poźniej... ale ogólnie to jakoś misie tam do niego nie spieszy.. a do tej poradni to juz wogole!! dobra uciekam laski bo musze nanieś mulutum poprawek na tą moja prace licencjacka:( Miłego dzionka🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariola troch wpóżno weszłam na forum bo dziewczyny juz chyba wszystkiiego co tylko mozna zyczyła wiec przyłanczam sie wszystkiego naj naj buziaczki Kiteczku a ja bardzo dziekuje za kciuki i oczywiście gratulacje :) teraz bedziemy trzymac kciuki za reszte naszej ekipy pierwza o ile sie nie myle idzie Justyna :) my u ksiedza jeszcze nie bylismy za obraczkami tez jeszcze nie chodzilismy (mamy na nie złoto) o kwiatach to juz nie wspomne a z aktrakcji to mi tez bardzo sie podoba ten balone i chyba tyl;ko to bedziemy mieli jako dodatek a wczoraj sie zdenerwowałam bo piotrka siostra sie zaczeła wypowiadac odnosnie mieszkania z rodzicami i namawiac nas na wynajem mieszkania (a nawet narzucać swoje zdanie) jej dobrze bo oni mieli osobne mieszkanie odrazu i nie dociera do niej ze na wynajem przy budowie nas nie stac i ze bedziemy mieli oddzielne pietro z kuchnia i łazienka, przynajmniej wiem ze Piotrek jest po mojej stronie ale ona jest takie Gestapo i bedzie nam długo jeszcze flaki pruła zebysmy przemysleli sprawe, nawet nie przyznałam sie jej ze kupiliśmy meble i Piotrek bedzie remont zaczynał ja nie znosze jak mi sie ktoś wtraca w moje sprawy oczywiście zezeli tylko wypowiada swoje zdanie albo stara sie cos podpoiedziec to ok ale nie znosze jak mi ktoś narzuca swoje zdanie no i własnie wczoraj kupilismy nastepna partie mebli do sypialni jeszcze tylko jedna półka o której poprostu wczoraj zapomnieliśmy wykładzina karnisz zyrandol i farby i mamy cały pojój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betatka nie przejmuj się gadaniem innych. Ja z Piotrkiem będziemy mieszkać u mnie,i wcale nie będziemy mieć dużo miejsca,bo ja mieszkam w bloku z mamą i mamy 3 pokoje. jakoś się będziemy musieli pomieścić. Z czasem chcemy zamienić na większe mieszkanie,ale musimy nazbierać pieniędzy.i później też będziemy mieszkać z moją mamą,bo ja jej samej nie zostawię. A jest w tej sytuacji dużo plusów,moja mama już nie pracuje,więc nam będzie pomagać czy to w gotowaniu czy np.przy dziecku,także ja nie narzekam. Piotrek też jest nastawiony pozytywnie. Wiadomo,że nie każdego stać na mieszkanie w wieku 20 paru lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joostynko przepraszam cie bardzo!! zapomniałam że Ty przeciez masz teraz obrone na tygodniach... Teraz kolej na trzymanie za ciebie kciuków oczywiście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×