Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zielona stonoga

Jakiego psa wybrac?

Polecane posty

z yorkami to jest tak,że w tej chwili jest na nie moda...podobnie jak na maltańczyki....dlatego tak łatwo kupić psa \"rasowego bez rodowodu\" za dość małe pieniadze.....luidzie sobie myślą- a po co mi rodowód?ważne,że rasowy! no a potem z tych rasowych wyrastają właśnie różne miksy naprawdę lepiej poszukać psa z rodowodem....wtedy ma się pewność,że piesek jest w 100% rasowy ceny psów rasowych zależą głównie od \"rangi\" ich rodziców.....wiadomo,że szczeniaki po interach czy championach będą bardzo drogie.....ale można poszukać szczeniaczka po rodzicach,którzy mają tylko uprawnienia do suki/psa hodowlanego....szczeniaki są wtedy o wiele tańsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam Yorka suczkę
Ja kupiłam moją psinkę na allegro,odbierałam ją osobiście i mogłam zobaczyć rodziców pieska i w jakich warunkach są wychowywane, dlatego miałam pewność że to York :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w bloku mieszka maltańczyk,piesek....trzeba bardzo dbac o jego oczka,bo bardzo często robią im się takie brązowe smugi jak po łzach pod oczkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam Yorka suczkę
Tak, mogłam zobaczyć rodziców pieska :-) To była taka domowa hodowla i właściciele mieli psa i suczkę których dopuszczali do reprodukcji :-p Nie tylko maltańczykom ropieją oczka, yorkom również, wynika to chyba z tego że te psy mają długie włosy które podrażniają im oczka. Codziennie powinno sie przemywać oczka solą fizjologiczną, rumiankiem lub zwykłą wodą. Ja swojemu przemywam wodą. Problem z ropiejącym oczkami zniknął po wizycie z pieskie u fryzjera, fryzjerka obcięła włoski koło oczu mojej psince i już jej nie ropieją ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maltańczyki po prostu maja skłonność do ropiejących oczków i dlatego trzeba o nie dbać,tak jak napisała poprzedniczka - przemywać je - każde oczko nowym wacikiem,a w razie przyuważenia czegoś niepokojącego po prostu szybko do weterynarza :) nie ma chyba takiej rasy,która nie miałaby skłonności do jakichś chorób ja mam charta afgańskiego i z kolei muszę uważać na serce,bo one maja skłonność do kardiomiopatii (poprzednia afganka mi na to chorowała) spaniele maja skłonności do częstego zapalenia ucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam westa
wesoły ,lubi dzieci,ja moim jestem zachwycona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Duże psy i tylko duże
Ja lubię duże psy i polecałabym wilczura lub goldena (najlepiej w zestawie z Twine'em TT lol - w sensie dobrym odkurzaczem :classic_cool:) albo doga, ale ten to już jest koń prawie a nie pies ;) A z małych to tylko jamnik szorstkowłosy. Innych nie lubię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjkasdvjbhbfbbb
a czemu nie bierzesz pod uwagę biednych piesków ze schronisk??? Po co kupować kolejnego pieska, skoro już tyle tych biedactw płacze rzewnymi łzami za miłością zza krat??! Proszę, miejcie serce - nie kupujcie i nie przechodzcie iobojętnie wobec tych smutnych umierających z rozpaczy miśków! tu można popatrzeć ile nieszcześćia nas otacza, a my machamy na to ręką... www.dogomania.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani, pies z rodowodem (tylko pies z rodowodem jest psem RASOWYM) albo przygarnięty ze schroniska. Kupowanie psa bez papierów to nabijanie kabzy oszustom, a często okrutnikom, którzy zarabiają na psim nieszczęściu... rodowód jest jedynym potwierdzeniem rasowości i gwarancją, co z tego psa wyrośnie /9nie chodzi tylko o wygląd, ale też o charakter), a na wystawy nie mamy obowiązku chodzić.... laik często patrzy na psa i mówi \"york\", dla znawcy jest to tylko pies w typie yorka... nie zrozumcie mnie źle, każdy pies zasługuje na miłość i super dom, ale jeśli chcemy mieć psa rasowego, nie żałujmy na rodowód...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siostra ma maltanczyka (dla hodowcow maltanczykopodobny) bez papierow niestety, jest to psiak zywiolowy, przyjazny, dosc glosno szczeka, jak to szczeniak lubi wszystkiego sprobowac, chodzacy odkurzacz - pozre wszystko, co ma w zasiegu pyska, o tyle dobra sprawa, bo bez zastanowienia polyka wszystkie wwitaminy, lekarstwa na odrobaczenie etc, szybko sie uczy czystosci, musisz sie zastanowic, czy na pewno chcesz bialego psa, Axel po dwoch spacerach jest czarny, co za tym idzie pieska trzeba czesto kapac, a to z kolei jest niebezpieczne dla uszu, gdyz w przypadku oklapnietych czesto moze pojawiac sie stan zapalny(kiedy niechcacy woda sie tam dostanie), a to juz nie jest przyjemne ani dla pieska ani dla kieszeni, infekcja uszek - tu z kolei jest pytanie, sa zwolennicy jak i przeciwnicy czyszczenia uszu tudziez zakraplania codziennego, trudno ocenic, plusem jest to, ze piesek nie wydziela psiego smrodku, bo ma wloski :) generalnie maltanczyk to zywe zloto, kochany piesek, ale ja jako "ciotka" - czyli osoba obiektywna nie wiem czy chcialabym miec psa tej rasy. Ale wybor pozostawiam Tobie ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podczas kąpieli należy do uszu włożyć watki i uważać,aby nie dostała się tam woda! nie wolno czyścić psu uszu na sucho!! należy kupić chociaż najtańszy płyn do czyszczenia uszu u weta!!! a maltańczyki podobnie jak afgany i yorki należy kąpać raz na tydzień przy użyciu specjalnych szamponów i odżywek i (bardzo ważne!!!) wysuszyć suszarką włosy po kąpieli!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam pudelka
miniaturkę. Też ma włosy trzeba obcinać ale za to żaden kłak nie wypada. Jest bardzo mądra i czujna. Wszędzie z nią jeżdżę. W okół mnie mieszka dużo pudli małych i dużych i wszystkie są mądre można je bardzo dużo nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz mnóstwo psów do wyboru w schroniskach, to sa zwierzeta które naprawde potrzebują dużo miłośći i ciepła, niektóre z nich zostału potraktowane okrutnie,ale wierza jeszcze w dobroć człowieka. Wiem,co mowie,przy adopcji mojego terazniejszego psiaka, naogladałam się na te wszystkie biedne psiny w schronisku, gdybym mogla wzielabym je wwszystkie :))))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie!!!!! nie kupujcie psow rasowych za 1000zl !!!! wspieracie nielegalne hodowle, czesto krzyzowane ze soba osobniki z rodziny, trzymane na ogol w byle jakich warunkach i tylko jak przychodzi klient to wkladaja ladnie pieski do legowiska....to sa straszne biznesy. pies albo ze schroniska albo z prawdziwej hodowli ze zwiazku kynologicznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli lubisz nietypowe rasy to może spróbuj z taką http://chimerabulls.pl/shorty-bull/ ? moja znajoma kupiła sobie własnie short bull’a i jest bardzo zadowolona:) dodam ,ze jest milosniczka czworonogów więc z tresurą psów nie ma najmniejszego problemu :) przed zakupem psa zastanow się czego od niego oczekujesz i czy chcesz by był nastawiony bojowo czy przyjaznie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja adoptowałam rok temu pieska ze schroniska :) I uważam, ze to była najlepsza decyzja w moim życiu. Jest cudownym mieszańcem z długą sierścią. Co prawda wymaga specjalnej pielęgnacji i wizyt u fryzjera piesków (http://www.fryzjerpieskow.pl/), ale w życiu nie zamieniłabym go na żadnego innego. Daje mi tyle miłości i wdzięczności, że dałam mu dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orchideum27
Jeśli nie masz pomysłu jakiego psa wybrać, obejrzyj wszystkie rasy po kolei, tu są ładne zdjęcia i dokładne charakterystyki psów: http://www.mojpies.com/rasy-psa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×