Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość no i co ja mam teraz zrobić

Mąż uderzył dziecko

Polecane posty

Gość no i co ja mam teraz zrobić

Dzisiaj córka poskarżyła mi się, że tata ją uderzył. Wiadomo, że dzieci często ubarwiają różne sytuacje, ale sama nie wiem jak mam zareagować. Oczywiście mam zamiar porozmawiać z mężem, ale jak zapobiec (jeżeli córka mówi prawdę) podobnym sytuacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a za co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co ja mam teraz zrobić
córka tłumaczy, ze za bałagan w pokoju, ale ma dopiero 3 lata, więc trudno żeby miała w pokoju jak w muzeum :-o Chcę pogadać z mężem jak tylko wróci, niech mi się wytłumaczy, ale co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uderzył tzn???? dał lekkiego klapsa ,w twarz czy tak że są ślady???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poznaj wersje meza a poźniej sie bedziesz zastanawiac co dalej. Jak ja uderzył? dal jej klapsa w tylek? bo jesli tak to ja bym specjalnie nie reagowala jesli uderzyl ją w inny sposób porozmawialabym z nim porzadnie. Ale nie rozmawiajcie przy corce! Nie mozesz podważać decyzji ojca w jej obecności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a za co
nie no takiego malucha? porozmawiaj z mężem i wytłumacz, że bicie dziecka odnosi odwrotny skutek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co ja mam teraz zrobić
w pupę z jaką siłą nie wiem, wiem, że dziecko jest wystraszone i opowiadała mi to przez łzy. Wątpię aby mąż z premedytacją ją uderzył, ale pogadać z nim muszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poprosze o dokladny opis
A gdzie bylas i dlaczego dziecko dopiero teraz placze wystraszone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedz jej ze ja bardzo kochasz i tata tez ją kocha a dal jej klapsa bo widocznie sie na nią zdenerwowal ze byla niegrzeczna... nie wiem co ci powiedziec... wedlug mnie metody wychowawcze powinno sie konsultowac miedzy sobą! Ja nie ejstem przeciwniczką klapsów w tylek ale jeśli dziecko dotknęlo to tak ze do tejk pory placze i jest przestraszona to rzeczywiscie chyba powinniscie wybrac inna metode. macie bardzo wrazliwe dziecko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskany tata
PAMIĘTAJ nie zrywaj bezmyślnie szparaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co ja mam teraz zrobić
pracuje :-o moja wina, że zostawiłam dziecko z ojcem? proszę o nie wypowiadanie się w tym temacie z takimi pytaniami i osądami, bo to jest żałosne. Byłam w pracy, dziecko płacze teraz, bo dopiero teraz wróciłam do domu. Wymieniliśmy się ja przyszłam on poszedł do pracy. Jak wróciłam siedziała w swoim pokoju, bawiła się, gdy tylko mąż wyszedł przyszła do mnie z płaczem, cała roztrzęsiona. Nie chcę tego bagatelizować, ale nie chcę też przesadzać, bo wiem, że dzieci często ubarwiają wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwykle przy klapsie jest też podniesiony ton więc mała sie wystraszyła jak było to pierwszy raz - gorzej jak to sie dzieje częściej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co ja mam teraz zrobić
Oczywiście, że ją przytuliłam, wytłumaczyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co ja mam teraz zrobić
Nigdy się nie skarżyła, więc wydaję mi się, że pierwszy raz. Nie jestem za takimi metodami wychowania, unikam krzyczenia i bicie, tak ustaliliśmy wraz z mężem. Skoro ją uderzył, to pewnie miał powód. Sama już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poprosze o dokladny opis
Nie rozumiem Twojego ataku, pytam o oklicznosci, nie krytykuje. Sama jestem mama trzylatka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co ja mam teraz zrobić
Wybacz, ale jestem teraz trochę poddenerwowana i mogę brać wszystko do siebie bardziej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ustawodawca
no i co ja mam teraz zrobić proponuje bez zastanowienia zabrać dziecko i wyjsć na Komendę Policji i dokonac zgłoszenia o czynnej napaści. Będziesz miała przynajmniej noc bez tego mordercy w domu! Jutro zas stanie pzred prokuratorem a ten wyśle go do Sądu i dostanie - zgodnie z prawem karnym - 3 miesiace aresztu. A potem wyrok - 12 lat wiezienia. .... Koniec marzeń????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogadaj z mężem dowiesz sie więcej A dzieci różnie reagują na klapsa często jest więcej krzyku niż sam fakt że dziecko zabolało . Wiem po swojej córce jak była mała zanim dałam jej klapsa to już krzyczała że boli :) A te moje klapsy to jakieś muśnięcia były że pożal sie Boże czasami to sie śmiała zamiast płakać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesteś Przewrażliwiona
Ojciec też jest od tego by wychowywał córkę. Musisz również porozmawiać z mężem i poznać jego wersie. Nie bronie żadnej strony. Ale może córka była nie posłuszna, odpyskowała i dostała klapsa .Od tego sie nie umiera .A to że jest wystraszona to naturalna reakcja dziecka kiedy to nie dostaje kar itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co ja mam teraz zrobić
ustawodawca, idź zobacz czy Cię w kuchni nie ma, ok? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co ja mam teraz zrobić
Cały czas piszę, że muszę poznać wersję drugiej strony i że wcale nie chcę się już rozwodzić i podawać sprawy do sądu. Wiem, że dzieci przesadzają często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej pisać na kafe
zamiast rozmawiac z mężem, a potem sie takie dziwią, że maż ma kochankę i związek się sypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co ja mam teraz zrobić
uwielbiam takie porady :) Czytać ze zrozumieniem nie umie a rzuca się bez zbędnej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania Bajbak
a czemu teraz sie dzieckiem nie zajmujesz tylko siedzisz na kafe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co ja mam teraz zrobić
bo wbrew pozorom mam prawo do relaksu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poprosze o dokladny opis
Ja bym poczekala, porozmawiala z mezem i sie specjalnie nie denerwowala. Byc moze \"uderzenie\", bylo tylko lekkim klapsem, ktory dla nieprzyzwyczajonego malca okazal sie katastrofa;). A jezeli nawet, nie powiedz mezowi, ze nie tak wyobrazasz sobie wychowanie waszego dziecka. Moj maz tez kiedys dawno temu udarzyl raz starszego syna. To byl jeden jedyny raz...sam sie wowczas przestraszyl swojej reakcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej pisać na kafe
a ty nie wiesz co się stało i szukasz odpowiedzi na forum zamiast porozmawiac z meżem. Nie zdziw się jak maz się wscieknie.Zwlaszcza jak znajdzie twoje wpisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej pisać na kafe
Może trochę lojalności wobec własnego męża? Mąż sie dzieckiem zajmuje, a teraz jak wyszedł to do kompa zamiast się z dzieckiem pobawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co ja mam teraz zrobić
myślą tego działu jest zadawanie pytań i oczekiwanie na konstruktywną poradę/opinię. Rozumiem, że długi weekend się już zaczął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co ja mam teraz zrobić
a pocałuj mnie w mój zmęczony zadek 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×