Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Paulina1985

Klasy integracyjne

Polecane posty

Gość Alexxxa
Wypełniłam ankietę przy założeniu, ze dotyczy obu rodzajów niepełnosprawności. Przejrzałam wyniki i zastanawiam się, na ile wypełniające je osoby były szczere a na ile "poprawne politycznie". Według mnie przeważa ta druga opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upup123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andersz
poszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nauczycielka 32
Aby wypowiadać się na temat klasi integracyjnych trzeba znać ich ideę i zasady fukncjonowania:) Pracuję w szkole integracyjnej już 9 lat i myślę, że wszystko zależy od kadry i zasad jakie sobie wypracuje.... W każdej klasie integracyjnej na każdej lekcji pracuje dwóch nauczycieli-nauczyciel prowadzący lekcje i nauczyciel wspierający, będący pedgogiem specjalnym i i specjalistą z danego przedmiotu jednocześnie.Zatem ma odpowiednie przygotwnie do pracy z dzieckiem o specjalnych potrzebch edukacyjnych. Każde dziecko niepełnosprawne ma program i wymagania dostosowane do swoich możliwości i potrzeb i z tego jest "rozliczane". Mając wsparcie nauczyciela jest w stanie osiągnąć wszystko:) A co do kwalifikowania dzieci niepełnosprawnych do klas integracyjnych to wygląda to naprawdę różnie. Zgadzam się z tym, że nie powiny do integracji trafiać dzieci z upośledzeniem umysłowym, bo takie dzieci świetnie się odnajdują w szkole specjalnej, która uczy je przede wszystkim praktycznego fukncjonowania w życiu (na co w masowej szkole często nie ma czasu). Do naszej szkoły trafiają tylko dzieci z normie umysłowej i dlatego integracja ma sens:) Ale komu przeszkadza w takiej klasie dziecko z ADHD to wogóle nie rozumiem.... Co do ankiety...to zgadzam się, że jest zbyt ogólna:) pozdrawiam wszystki sprzymierzeńców i przeciwników integracji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luskaaaa
pam pam pam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tośka24
zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×