Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szukanie dziury w całym

Kafe - nasz świat równoległy

Polecane posty

ŚLICZNIOTKA Dziwne zniknięcie malutkiej Magdy Niestety... Prawda nie jest zbyt ciekawa. Cały piątek 3 lutego upłynie w mediach tylko pod znakiem jednego tematu: (...) Zwłoki półrocznej dziewczynki znaleziono w Sosnowcu niedaleko Huty Buczek. Matka mówi, że śmierć dziecka nastąpiła w wyniku wypadku. Magdy szukano od ubiegłego wtorku. Mama dziewczynki mówiła, że gdy szła do matki ktoś uderzył ją w głowę i zabrał z wózka dziecko. - Dziecko miało wypaść matce z rąk i uderzyć głową o próg - dodaje. Matka nie wiedziała, co zrobić, włożyła ciało do wózka i pojechała nad rzekę. Więcej Rutkowski ma powiedzieć podczas zaplanowanej na godz. 13 w piątek konferencji prasowej." Za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi kilka lat. Szkoda matki, która straciła w przypadkowy sposób dziecko, i która w dodatku za to dostanie dość surowy wyrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, czy jest mi żal tej kobiety, mam mieszane uczucia Zostawiła zwłoki swojego dziecka pod drzewem. Trudno powiedzieć co kieruje ludźmi w takich momentach, szok, strach przed konsekwencjami? Duzo czasu upłynęło nim kobieta zdecydowała przyznać się do winy:( Jedno jest pewne, nie będzie łatwo żyć z takim obciążeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
refforma_... Skoro straciła dziecko i wiedziała, że to jej przypadkowa ale wyłączna wina, to przynajmniej chciała uniknąć za to własnej odpowiedzialności. W końcu idąc tokiem jej rozumowania - dziecko nie żyje - a ona pójdzie/nie pójdzie do więzienia. Wybór wydaje się z jej punktu widzenia oczywisty. Bronić tego, co da się zmienić. Dylemat polega na tym, że jeśli szok mija, a ona widzi zaangażowanie ludzi w wymyślone poszukiwania i zadymę na całą Polskę, to w którymś m,omencie oprzychodzi refleksja... co z tego moze wyniknąć? I w takim punkcie prawda wychodzi na jaw. A wtedy nie ma żadnej litości dla - bądź co bądź - przypadkowej sprawczyni nieszczęścia. Matki, która (nie zapomnijmy jednak) straciła własne dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozpatruję sprawę z punktu widzenia matki, bo też nią jestem. Nie wyobrażam sobie porzucenia zwłok własnego dziecka. W momencie kiedy tracę dziecko kończy się dla mnie świat i wszystko jedno gdzie, na wolności, czy w więzieniu. Pewnie po miesiącach, latach ból traci na sile, ale w momencie śmierci nie potrafiłabym(chyba) działać logicznie i starać się cokolwiek uchronić, choćby wolność. Tak naprawdę to jest "twardy orzech do zgryzienia", nikt kto nie przeżył czegoś podobnego nie będzie w stanie powiedzieć co powodowało tą kobietą. Ty nigdy nie będziesz matką:P a ja, mam nadzieję, nigdy matką w podobnej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"nikt kto nie przeżył czegoś podobnego" Zgadza się. Interpretacja faktów i próba ich wyjaśnienia ma się nijak do przeżyć, które przeżywa matka w takiej sytuacji. Ty jesteś matką i nie wyobrażasz sobie siebie, jak byś się zachowała, mimo deklaracji, że tego byś nie zrobiła, a tamto może i owszem. A co mają powiedzieć ludzie tacy jak ja? Ja nie jestem nawet (sic!) ojcem. Ale... też sobie nie wyobrażam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobranoc, ref. ------------ Ludzie mają problemy, fakt. A koty? Nie dość, że te same jazdy (namiętności, zdrady, małe kociątka), to jeszcze ten slang... Version for sukinsyners :P *************** http://www.youtube.com/watch?v=eeJjsceoKbY&feature=player_embedded *************** Tomasz Wierzbięta byłby dumny z tłumaczenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaki tam Tomasz. Bartosz Wierzbięta, oczywiście. Sorry, człowieki mi moje przejęzyczenie wybaczą! Bo jestem królem, i mnie się wybacza... - jak mawiał Julian. :) A jeśli już jestesmy przy królewskich dialogach z lemurami, to należy wspomnieć o dialogu bez słów, który dobitnie wskazuje, dlaczego lemury (włącznie z królem Julianem) lubia jak im się rusza futerko. ************* http://www.youtube.com/watch?v=yEhV8xbekRo&feature=related ************* Czyżbym odkrył małą niszę hodowlaną? :) No, popatrzcie, jak mu się mordka śmieje na pieszczoty ************* http://vimeo.com/3057473?p%20g=embed&sec ************* Czego nie omieszkał zauważyć Jacek Pałasiński ---------- http://www.youtube.com/watch?v=xNm9TvXSOp0 ---------- Króle Juliany górom - wiedzom to wszyscy jego poddani! O! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze słówko literaturze. Oddajmy należny hołd śp. Noblistce. - Nic dwa razy się nie zdarza. Czy aby na pewno? Niekoniecznie. :) Więcej niż jeden raz przedsiębiorcza kobieta może sobie np. zasadzić... typowo włoską włoszczyznę. ------------- "Był pewien rolnik w Neapolu, który zasadził chuja w polu, gdy przyszedł doń na wiosnę, chuj rzecze: „Precz! Ja rosnę, do widzenia, mój drogi Karolu". ------------- I konia (?) z rzędem temu, kto powie, o jakim Karolu myślała Szymborska pisząc ten limeryk? :P Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytaj rzedziana
"Był pewien rolnik w Neapolu, który zasadził ch*ja w polu, gdy przyszedł doń na wiosnę, ch*j rzecze: „Precz! Ja rosnę, do widzenia, mój drogi Karolu". czytam ale jak zawsze mam problem zrozumiec co sie czyta to nie lada sztuka tego poziomu jeszcze nie osiagnalem 😭 Kim jestes owy Karolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Los Desperados de la Morte
jako zagorzała komunistka i żydówka myślała o : 1 - Karolu Marksie ? 2- Karolu Świerczewskim ?? 3- Karolu Małcużyńskim ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytaj rzedziana
Szukanie jak zwykle, szuka dziury w całym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co nie bedzie odp
😠 kim był sobie Ony Karol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie Karol Młot
który próbował zjednoczyć Europę ponad 1000 lat wcześnej przed Szymborska i żydami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młotem jestem ja
😠 jak brzmi odp bo nie zasnę i bede marudzic 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może Karol Gott
dzielny czech , pragnacy zjednoczyć europę w imię 'laski nebeskiej ' ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od potrzasania lokami
ze zlosci oczywiscie, boli mnie tengosup dlugo tak ie pociagne, wiec 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może Karol bohater polskich
filmów , z uganiajacymi się za nim ...laskami ??? a zresztą ...co ja tu będę wymyślał za autora odpowiedzi - niech sam odpowie , wytłumaczy , przekaże publika nie może spać przez to :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ano nie moze a autor
jak widac cisza :P pewnie spi. wiadomo. po wysilku czas odpoczac a ja :( wysilam sie i nic. nawet zasnac ie moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może Karol bohater polskich
a ja telefon zakupiłem i mam numeros nouovos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ano nie moze a autor
to bravos :classic_cool: tylko mało w tematos :classic_cool: nikt mi nie powie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może Karol bohater polskich
non pesonos adequatos , desacierto mistake personos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może Karol
Strasburger ??? eureka albo europa !!! tak familijnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pocałujta psa wujta
zebym przynajmniej jakiegos Karola znała osobiscie 😠 to bym napisala oczywiscie Karolu co Cie rolnik posadzic w Neapolu poddaj sie, i wyjaw swe persone a nie gnijesz w tym polu mialam napisac glupolu ale olsnilo mie ze nie wypada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wypada Karolowi
i rownoleglosci powiedziec dobranocka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcieliście kiedyś czegoś nie zrobić, chociaż rozsądek nakazywałby inaczej? Zawieszenie krępuje ruchy. Skrępowanie wyzwala bezruch. Nieskrępowane wyzwolenie zawiesza... ------------------- Ja wiem Że będzie Szkoda nas A jednak wciąż Nie ruszam stąd Bo może się stanie raz jeden cud I przyjdziesz dotkniesz mnie I powiesz Zostań tu -------------------- Urwać linę, na której... ***************** http://www.youtube.com/watch?v=5POj3cey4uI&feature=related *****************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie da się jagódkę zjeśc
i jagódkę mieć dokonaj wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oto jest legowisko lwa... A koledzy mówią: - Ten ma dobrze... I z niesmakiem patrzą na swe żony. I dosłownie nie ma prawie dnia. Żeby któryś nie przyszedł do niego: - Ty mi pożycz legowisko lwa, A ja dam ci na kino, kolego... Lew się dziwi, zazdrości im rodzin, Chętnie z dziećmi by się bawił jak psisko, Ale daje ten klucz i wychodzi Pod chmurami wiszącymi nisko. Mija schody, podwórko i dom I odpływa w samotność wieczoru... Nie jest dobrze samotnym lwom, Legowiskom wbrew i wbrew pozorom. ************** http://www.youtube.com/watch?v=2Z5mzqQrA9w&feature=related **************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w zawieszeniu
Przegapiłam swój pociąg do szczęścia. Przyjechał nie w porę, nie wsiadłam. Strach mi na to nie pozwolił. Uparcie czekam na kolejny jadący do stacji TY, boję się, że znów go przegapię kiedy nadjedzie, więc tkwię dalej na peronie, ale jeszcze bardziej boję się tego, że już go nie ma w rozkładzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×