Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość efwfewf

Co jest mniej tuczące kasze czy ryż?

Polecane posty

Gość efwfewf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimne palce
z ciezkimi sosami wszystko jest tuczace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mniej więcej podobnie - około 300 kalorii na woreczek tak w zaokrągleniu. Bardziej kaloryczny (ale też zdrowszy) jest kuskus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ja nie pytam o sosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efwfewf
nie cche przytyc, dlatego pytam co do obiadu np. do mięsa jest najmniej tuczące: ziemniaki, kasza czy ryż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahjdshf
kalorycznie to nie wiem czy kasza czy ryż ale wolałabym kaszę bo nieźle przeczyszcza jelita, wpływa na objętość kupy, w sumie zależy do czego, ryż też jest zdrowy i nie wydaje mi sie żeby miał dużo kalorii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimne palce
i wlasnie tu popelniasz blad, bo nie łączy sie miesa z ziemniakami itp. dlatego tez co z tego ze kasza moze iec mniej o 5 kalorii od ryzu czy ziemniakow skoro wlepisz se sos do tego czy zjesz z miesem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak chodzi o kalorie na 100 gramów to najmniej z tego towarzystwa mają ich zdecydowanie ziemniaki :P, a jeśli na obiad masz schabowego, to utyjesz niezależnie od tego, co z nim zjesz :o Zmieść się w około 1000-1200 kaloriach dziennie, odstaw cały cukier, żółty i pleśniowy ser, alkohol, ogranicz mąkę i tłuszcz a na 100% schudniesz - i to bez większych wyrzeczeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zimne palce
nie łaczy sie mięsa z ziemniakami, ryzem i kaszą???????? to w koncu z czym podac mieso na obiad? z chlebem??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie pytam o to co mam jesc
czyli ze mam odstawic cukier, tłuszcze itp. pytam tylko co jest mnie tuczace ryz kasza czy ziemniaki.........bo w koncu mieso musze jesc na obiad i dlatego pytam z czym to mieso jesc, czy z kasza czy z ziemniakami czy z ryzem aby było mniej tuczace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz zjeść z ziemniakami bez tłuszczu, może być ryż-najlepszy brązowy, kasza. Co chcesz ważne żeby nie dawać do tego sosów i tłuszczów i tyle :) Zjedz to na co masz ochotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę bardzo: Mąki Mąka pszenna typ 500 100 g 347,2 Mąka pszenna typ 550 100 g 348,4 kasze Kasza gryczana 100 g 355,5 Kasza jaglana 100 g 354,5 Kasza jęczmienna perłowa 100 g 347,4 Kasza jęczmienna pęczak 100 g 354,4 Kasza manna 100 ml 353,3 Ryż Ryż biały 100 g 348,7 Ryż brązowy 100 g 352,7 Makarony Makaron bez jajeczny 100 g 368,4 Makaron dwujajeczny 100 g 384,0 Makaron czterojajeczny 100 g 383,9 Ziemniaki średnio 100 g 81,7 (to ze strony http://kalorie.pasiasty.pl/kalorie_warzywa.html ) Ja widać różnice między kaszami i ryżem sa zupełnie zaniedbywalne. Ważne jest żeby odchudzając sie urozmaicać sobie dietę - raz ryż, raz kasza, raz filet z kurczaka, raz więcej warzyw np cała porcja warzyw z patelni (ale prawie bez tłuszczu) czy ugotowany kalafior. Nikt nie powiedział, że koniecznie musi na obiad byc mięso - chyba że to wynika z problemów sytuacyjno-rodzinnych :) Według diety niełączenia do mięsa powinnas jeśc wyłącznie warzywa, najlepiej surowe i nie ziemniaki bo mają za dużo skrobii (żadne kaszy czy ryże)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ale kto jada na obiad same
mięso..np. pulpety drobiowe.? z czym zjesc pulpety drobiowe? bo nie wyobrazam sobie zjesc je tylko z surówką! trzeba dodac jakas kasze czy ryz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja bym zjadła pulpeta z surówką i z kaszą i z pysznym sosem sorry ale wisza mi te całe kalorie :P staram się ograniczać słodycze, zwykłe pieczywo, tłuste mięso.. no i uwielbiam owoce i warzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwestia psychiki i przyzwyczajenia ;) Oraz wychowania członków rodziny, którym się gotuje, co się da, a co nie ;) Pulpety drobiowe w sosie i tak nie należą do dietetycznych dań, więc jak już tak sobie używać, to można z czym się chce :P Jak widać po tabeli kalorycznej to obojętne, z czym to zjesz, byle z umiarem i mieścić się w dziennym limicie kalorii. Nawet trochę czekolady można zjeść na diecie, byle by ją wliczyć - w końcu jest stosunkowo zdrowa. A jak chcesz jakieś konkretne diety stosować, to już trzeba poszukać na specjalistycznych stronach i forach. Rany, też bym pulpetów z sosem podjadła - ale nie ma łatwo, muszę się w letnie ciuchy zmieścić, szkoda pół szafy wyrzucać :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalorie to nic
nieistotne ile kalorii bo co z tego, ze zjesz 5 batoników i zmieścisz się w kaloriach, które sobie wyliczyłaś na dzień. Jedz z głową. mięso z surówką, albo np. z pastą z awokado. Pasta z awokado: rozgnieść awokado, dodać ugotowane rozdrobnione jajkoi przyprawić do smaku...pycha. Kasza jest dobra z surówką z ogórkiem kiszonym. A do mięsa wszystkie surówki z sałaty -sałata ma dużo węgli, ale zdrowych, dzięki temu najadasz się zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, uświadomcie mnie.. szukam właśnie odpowiedzi na temat kalorii- na kaszy jest napisane: w 100 gr produktu- 353 kcal. czy to oznacza- w 100 gramach suchego produktu? jak ugotuje 100 gram suchego produktu to zjem 353 kalorie? czy to oznacza,ze w 100 gramach ugotowanej kaszy jest 353 kcal:/ bo to zasadnicza roznica, ugotowana kasz jest o niebo ciezsza! to samo z ryzem,makranonem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchego. Też kiedys nad tym się zastanawiałam, ale badania za pomocą Googli tak własnie wykazały, że jeśli zjesz 100g gdy jest suchy, to wtedy zjesz taką kalorycznośc jak jest podana :) Lepiej, nie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja powiem tak. Łączę ziemniaki z mięsęm, wpierniczam ryż i , kasze ziemniaki , ważywa a nawet dżemy i orzechy.... i co i w 4 miesiącę schudłem 20 kg. Oczywiścię co dziennie w tygodniu trening 1,5 godź. Nikt z was nie schudnie. Żadna cud dieta tego nie zrobi. Schudniecie i szybko i efekt turbo yoyo gwarantowany..... Najważniejesze jest odpowiednie zbilansowanie , i jedzenie mniej a częściej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×