Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chyba oszalałam z tej wiedzy

co to jest ta strefa tranzytowa -lotnisko?

Polecane posty

Gość chyba oszalałam z tej wiedzy

Czytałam o tej Nigeryjce która leciała z jakimś arabem z Niemiec do Syrii z ..przesiadką w Rosjii. Zabrał jej paszport i zostawił. Co to znaczy ze jest uwięziona w tej stresfie?co to znaczy strefa? Dlaczego nie moze wyjśc? bo paszportu nie ma? i zyje z żebrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tranzyt (strefa tranzytowa) – zgodnie z prawem międzynarodowym, strefa tranzytowa na lotniskach międzynarodowych jest to obszar rozciągający się pomiędzy pokładem samolotu, a stanowiskiem kontroli granicznej, który obejmuje zarówno płytę postojową, jak i pomieszczenia lotniska w terminalu. Obszar ten jest traktowany pod względem prawnym jakby nie był terytorium państwa, w którym się znajduje - umożliwia to wjazd i pobyt cudzoziemca na tym obszarze, bez konieczność przechodzenia całej procedury imigracyjnej. Dzięki temu pasażer-cudzoziemiec może przybyć na lotnisko i legalnie czekać na przesiadkę na kolejny samolot, bez formalnego przekraczania granicy. Na Lotnisku Chopina strefa tranzytowa obejmuje ten sam obszar co strefa zastrzeżona, czyli wszystkie części terminala dostępne dla pasażerów po przejściu kontroli bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×