Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witam! O widzę, ze już lista jest, ale kurcze jaka długa:-D Ja to bym ją baaardzo skróciła, bo wiele rzeczy nie jest potrzebne na początku, np. szampon i krople na kolki, których mozna uzywac dopiero po 1 miesiącu, no ale jak ktos koniecznie juz chce to niech kupi. Zresztą jak mamy mają kaskę na taką big wyprawkę, to po co im przyjemnośc zabierać:) Ponadto w praniu potem wychodzi, ze polowa z tych rzeczy naprawdę jest zbytkiem. Zgadzam sie co do ręczników z kapturkiem, ze zwykły duzy sie bardziej sprawdzi. CO do maści na brodawki także, Purelan, bo nie trzeba go zmywać przed karmieniem, wystarczy kilka razy na dobę po prostu umyc sutek i na swieżo zasmarować. Bepanthen na pupkę ok, mozna prze dporodem zahartowac nim piersi (zacznijcie juz najlepiej, bo bol jest okropny - nie strasze - ale przezyłam poranione brodawki mocno i uwierzcie - to boli, a polozna mowila, ze trzeba bylo przed porodem smarowac, to byloby lepiej). Nakładki silikonowe na sutki moze i poratują, ale wiele poloznych i lekarzy odradza, bo zaburzają one mechanizm ssania u maluszków i potem bez nakładki nie umieją, no mamy z wklęsłymi brodawkami wyjścia nie mają, ale jak nie ma wklęsłych,to lepiej porzadnie zahartowac i karmić . Oliwkę tez bym ostrożnie stosowała, my przeszlismy mega uczulenie na oliwkę i zostalismy przy samym Oilatum (bo jak myjemy dziecko w Oilatum to oliwka zbędna). Laktator przydal mi sie przy nawale mlecznym, potem juz poszedl do lamusa, ilosc mleka uregulowała sie, a sciagac wiecej nie ma sensu, bo tym daje sie sygnal zeby organizm wiecej i wiecej produkowal i nawal moze trwac w nieskonczonosc. Trzeba sciagac tyle, zeby zastoje sie nie robily, a z czasem sie ładnie wszystko unormuje do potrzeb dziecka. No chyba ze jest taka potrzeba, ze mama musi wyjsc i zostawic komus pokarm do podgrzania. No to ode mnie tyle, póki co:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde zjadlabym grilla kielbaske taka spieczona z grila mniam mniam ;-) i karkoweczke hihihih buleczke z pomidorkiem i cebulka a co tam i goraca kielbaske z ketchupem i musztarda hihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balbina!!!!!!!przesadzilas!!!!!!ide po kielbaske.......;)jestescie okrutne z tym pisaniem o jedzeniu...a ja czego nie uslysze to juz jestem na to glodna..... a cyzm te brodawki smarowac juz teraz tym purelanem czy be...costam??i jak czesto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane ta lista jest ozywiście do modyfikowania ale co najważniejsze zawiera chyba wszystko więc jest w czym wybierać :) Mnie ogólnie to przeraża to kupowanie. brrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a przez te liste ,umowilam sie juz z cudownym na miescie i dzis jedziemy pakupki czynic:))hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hałaśliwa, mozesz smarowac brodawki juz, purelanem, alantanem bądź bepanthenem, rano i wieczorem, mozesz lekko je masowac szosrstka gąbką przy prysznicu, to tez hartuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja Wam się pożalę. Ja nie mogę jeść takich smakołyków bo mnie żołądek boli albo to zgaga. Podejrzewam jednak, że bebuś mnie uciska i dlatego mnie boli i jak coś zjem to jest gorzej a też bym zjadła taką kiełbaskę :-( A jeszcze w domu mam takie pyszne śledziki-dziś zjadłam troszkę, może jeszcze wieczorem się skuszę. A do tego moja córcia nadal jest ułożona główką do góry. Trochę zaczynam się tym martwić. Ona chyba nie lubi się przekręcać. pewnie jej się nie podoba stanie na głowie. Tylko, że ona już tak siedzi ze 3 tyg i tylko się przemieszcza z jednej strony brzuszka na drugą a i tak bardziej sobie ukochała prawą stronę, która niestety powoli robi się zmasakrowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy masowanie sutków nie powoduje skurczów macicy? czy to chodzi tylko o ssanie :-P??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabajona?a to nie jest tak ,ze jak je bede masakrowac gabka to bedzie mi wiecej z nich leciec??strasznie mnie meczy fakt ,ze cos z nich leci i niechcialabym zeby bylo tego wiecej...brrrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja czytalam na edziecko zeby nie hartowac czy trzec brodawek wogole .pisze to na kalendarzu ciazy jakos 20 czy 21 tydzien nie pamietam dokladnie.ja mam masc na sutki tylko ale jeszcze nie smaruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie \"kangurki\" :) Przeczytalam ze bralyscie/bierzecie globulki dopochwowe. One zawsze wyciekaja jak sie wstanie z pozycji lezacej, sila przyciagania:) Dlatego sa malo skuteczne i dzialaja miejscowo. No ale moze komus pomogly na dolegliwosci. Mi sie tez zrobila infekcja od wkladek, dlatego lepiej ich nie nosic, ewentualnie nosic i czesciej wietrzyc pupcie. Pamietajcie o probiotykach po takim leczeniu bo wyjalawiaja miejsce leczenia! U mnie leci juz 27 tydzien, coraz czesciej jest mi trudniej sie poruszac, lapie zadyszke, w nocy krece sie i nie moge znalezc pozycji wygodnej do spania. Probuje lezec na lewej stronie, ale marnie mi to wychodzi, zwykle budze sie na plecach albo na prawej. Meczy mnie bieganie do lazienki, a sikam tylko troche. Jak idziemy gdzies z mezem na miasto to ustalam plan odwiedzenia lezienek, czy chocby jakies miejsce za krzakiem:) A to wszystki uroki ciazy:D Wg mojej ksiazki 7 miesiac zaczyna sie od 28 tyg i trwa do 31, potem 8 miesiac od 32-35, i na koniec 9 miesiac to 36-40 tyg. Takze z moich obliczen wynika, gdybym urodzila w 36 tygodniu ciazy to bylaby polowa stycznia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej, jak zobaczyłam te liste zakupów, to źle się poczułam od razu.A myślałam,że prawie wszystko mam, tylko pierdółki zostały.Okazuje się,że byłam w błędzie.Niby nie wszystko jest potrzebne i trzeba wybrać rozsądnie to, co najważniejsze,ale skąd wiedzieć, co odrzucić, a co nie? Widzę ,że wszystkie, na hurrra zakupują się dzisiaj :) Szaleństwo się udziela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, ja liczę miesiące inaczej: jeśli mam termin na 5 lutego to 5 listopada zaczynam 7 miesiąc.A 5 grudnia ósmy miesiąc.Ijuż.Tak chyba jest najłatwiej, bo literatura bardzo różnie podaje i potem nie wiadomo, o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igmik....usmialam sie nieludzko,mimo ze juz raz czytalam...teraz odebralam to zupelnie inaczej.dzieki za chwile radosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tylko pare ciuszkow w rozmiarze 56-62. Zakupy zamierzam zrobic w polowie grudnia, ale jak zobaczylam liste to oniemialam. W jakiejs gazecie znalazlam liste rzeczy, ale tam bylo o polowe mniej. Kurcze gdzie ja to wszystko upchne, swoich nie mam gdzie klasc rzeczy a tu tyle drobiazgow, kocykow, szafe trzeba bedzie dokupic:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe sama nie wiem, ewentualnie trzeba bedzie zrobic porzadki w pozostalych szafach i czesc rzeczy wyrzucic na smietnik. Moze cos sie zwolni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosołku a wiesz, ze dzis jadlam wlasnie rosolek i to na dodatek byl z kluseczkami:) Pycha... a wieczorem bede robic nalesniki. Twoj sposob co do liczenia miesiecy jest chyba bardziej realny niz te nasze tygodnie:) A ja za pare dni mam studnioweczke, wtedy zacznie sie odliczanie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj widzę , że namieszałam tą listą dziś... hehe ale naprawdę nie jest to mus konieczny to wszkystko mieć. Ja na początku kupowałam trochę ubranek z reguły po usg :) A od jakiegoś czasu ucichłam... Jakoś nie mogę się zebrać i też nie wiem co kupować a co nie. Na początku myślałam- wszystko trzeba mieć a teraz wolę nie wydawać w błoto kaski bo jeszcze myślę o lekarzach, szczepieniach porodzie, położnej itp. I wolę chyba dokupić rzeczy jak mała już się urodzi. Przygotujemy jej pokoik w grudniu. W styczniu pewnie będę w nim siadać i czekać aż urodzę :) hehe Ale myślę, że trzeba poputać jeszcze dziewczyn z dziećmi co jest niezbędne a resztę zawsze można dokupić. Zaczynam mieć lęki przed macierzyństwem. Autentycznie zaczynam się bać. Ale to ponoć normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana ja miałam tak samo.Już w 2 miesiącu kupowałam ubranka, bo nie umiałam się powstrzymać,a ostatnio przystopowałam z zakupami.No ale trzeba je dokończyć... Ja nie mogę się mojej małej doczekać już,a z drugiej strony tak mi cudnie w tym stanie (ciąży),że mogłabym tak w niej chodzić i chodzić... Mąż też lubi ten mój stan,więc mu zaproponowałam,że co roku mogę być w ciąży.... hihi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No no Rosołek widzę że taśmowo ruszysz z produkcją :) Czy będziecie kupować sterylizator i podgrzewacz do butelek? Ja chcę karmić piersią ale zamierzam też wychodzić z domu i odciągać pokarm do butelek więc chyba się to przyda. Niby można sterylizować z garnku ale ja to się zawsze poparzę... nawet jajka gotuję w specjalnej maszynce :) Taki sterylizator do butelek chyba się przdaje. czy nie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, te co pytały o hartowanie. Zrobicie jak uważacie, ja tylko piszę na podstawie tego, co sama przeszłam i co mi powiedziały położne. Owszem, nie wolno skupiac sie na masowaniu sutków nie wiadomo ile, gdyż moze to powodowac skurcze i to jest fakt. Masowanie sutków powoduje wydzielanie oksytocyny, a wszystkie wiemy czym jest ten hormon. NIemniej chodzi o dłuższe masowanie. Ale podczas kąpieli, prysznica przejechać szorstką gąbką można, nie żeby się skupić na tym obszarze, ale po prostu myjąc się użyć szorstkiej częsci gąbki. Tak samo jeśli chodzi o smarowanie. Co do poradników, ksiązek itp. W pierwszej ciązy także tak powaznie traktowałam wszystko, co tam piszą. Kiedyś podczas wizyty u lekarza wdałam sie z nim w dyskusję, bo poradził mi coś zupełnie niezgodnego z ksiażką, którą pożyczyła mi koleżanka, tytułu dokładnego nie pamiętam, ale taka gruba i duża , dośc popularna, opisywała każdy tydzien ciązy dosc dokładnie. Lekarz wtedy powiedział mi, zebym tak nie wczytywała sie we wszystko, bo miał kilka przypadków kobiet, które musiał wyprowadzić z kłopotów, bo wierzyły ksiażce, a nie jemu. Poza tym jeszcze powiedziła mi jedno - zaraz u pani zaczną sie pojawiac wszystkie dolegliwosci (chodzi o sugestie problemów ciązowych po jakichś tam objawach). Ale to mówię, każda z was robi jak uważa. Ja sama wiem, ze cenniejsza jest porada lekarza i kogoś kto przeszedł już kiedyś to samo (czytaj. kobiet z doświadczeniem w kwestii ciązy, porodu i macierzyństwa). I powiem jeszcze jedno - dzięki poradnikom popełniłam kilka kardynalnych błędów pod koniec ciązy i nawet już po porodzie, więc teraz już ksiązki sobie daruję. Nie twierdzę, ze wszystkie zawierają głupoty, ale jedno jest pewne, nie wszystko można dopasowac do wszystkiech kobiet, a już na pewno nie wolno robić wszystkiego tak jak tam jest napisane, matki mają też coś takiego jak intuicja ;). Tylko popatrzec na wymiary i wage dzieci. Ilez ja czytam na kafeterii postów, gdzie dziewczyny się boją, bo wg ksiązki idch dziecko jest za małe lub za duże i co to znaczy, bo przecież opinia lekarza w tym momencie poszła se na bok ... to tylko najprostszy przykład wpedzania w stres, a często i powodowania kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aj, hałaśliwa, zapytałas, czy nie będzie więcej ciekło, niestety będzie ciekło tak samo, za fakt pojawienia sie siary odpowiadają hormony. Ja w pierwszej ciązy miałam wyciek od 4 miesiąca, pod koniec już ciekło mi białe mleko, wiec 5 miechów do porodu jechałam z wkładkami laktacyjnymi, bo niestety brudzilo bieliznę. Tak jak napisałam, nie skupiac się na masowaniu długim, tylko myć to miejsce szorstką gąbką, czy myjką, a przecież każda myje się w całości, prawda?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............wiek....woj............. tc......data porodu......+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......28......25.01.09.. ... +8,5/córcia karenk..........33....łódzkie...........25.. ...28. 01.09........+7/synek Kluska=)........26....łódzkie...25.. 31.01-04.02.09....+6/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie....25....31.01-04.02.09 ........synek gryzmoł........30....Warszawa.......17.....01.02.09. ...................? igmik............26....pomorskie.......28....01.02.09.. .........+6/Pola piksip...........29....śląskie.........27.....01.02. 09..........+4,5/córka LUTÓWKA......24....świętokrz.......23.....04.02.09...... +1,20..synek belucci.........28...niedaleko wawy.. .20....?.02.09......+4...synek i ? sabotażystka….30.....warszawa.....19.....02.02. 09....................? kasiula29.......29....Frankfurt........27.....02 .02.09.......... +5kg...? gruel............20....East Kilbride....18.....02.02.09.............+3 .....? fusyta......33....podlaskie.......27.....02.02.09 ....+17!!!/babsztylek *iwonka*......28....lubelskie..........27.....02.02.09.. ....+7..córeczka Monia...........22....lubelskie.........25.....04.02.09. .......+6...córcia claribelka......21....lubuskie..........21.....04.02.09. ............synek? rosołek.........26....lubuskie.........27.....05.02.09. .....+5/córeczka agnesita........20....śląskie...........17.....05.02.09. .......+3 /synek Karella.........27....mazowieckie.....25.....06.02.09.. ......+7 ..Jaś ? LafyTaffy.......24...kolbuszowa......18......07.02.09... ..........synek Szklana Głowa.27...mazowieck......26..... 07.02.09....+12!/córeczka katia-84........24....małopolskie/Krk..26....08.02 .09......+3,2/Ola malinova......35....śląskie............27......09.02.09 ........+7 córcia? Mia 82.........26....podkarpackie....26..... 09.02.09......+5,5/ córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..25...09.02.09....... +6/synek Andzia1234...31....warszawa........21.....09.02.09..... .+6/córeczka Mama3.........39....świętokrzys......25.....10.02.09 ......+4/córcia Olka_..........28......kuj-pom..........24......10.02.09 ...........+5,5 /? adulka.........31....podkarpackie.....22......11.02.09.. ...........+7 / ? asia 26 łódzkie..26...łódzkie..........22.....11.02.09.....+3/córecz ka Ewi785.........30....Lubuskie..........15...... 6-12.02.09................? lamamma......30....Pomorskie.........19......12.02.09... ...Mania/ek? helka...........30....mazowieckie.... 16......14.02.09....................? *Iskierka*......28....wlkp...............23..... 14.02.09........+3/synek Wazka.........29.....Rosja.............24......14.02.09 ........+9/córcia julka2384.....24.....lubuskie..........23.....15.02.09 ............+7/syn doddotka......25......wielkopolskie...17....15.02.09.. ............+3...? Nadia277.......27.....śląskie...........20....15.02.09 ..........+3/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe........24.....16.02.09..........+7/M aja PrzyszlaMama23...MannheimDE.....26..16.02.09..+5/Niespod zianka Habcia..........23.....małopolskie.......19....17.02.09 ......+1,5/synek Pimboli.........27....Schwarzwald/DE..25....18.02.09... .+2/coreczka balbiina ........23 ....Częstochowa......24....19.02.09......+1/Kacper kasia130285...24....małopolskie........22.....21.02.09.. ...+2/?????? kamasutra......21.... wielkopolskie.....22....23.02.09.......+9/synek dota25..........29.....pomorskie.........21.....24.02.09 .................? halasliwa.......27.....Warszawa.........17.....25.02.09. ..........+3...? Zabajona.......31.....warm.maz.......24.....26.02.09.... ......+6/synek konwalia9......28..... Dublin.............23.....26.02.09........+3...... monis30........29.....Warszawa........22......27.02.09.. ....+9/Agusia myszkinson.....26....Gdańsk.........22.....28.02.2009... .+5/Kazik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie Szklana hurtowo nie będziemy produkować :) Zabajona, mój lekarz też odradza mi bezkrytycznie wierzyć w to, co znajdę nt. ciąży w necie czy czasopismach.Ale i tak czytam,a potem jak mu mówię czego się dowiedziałam, to śmieje się,że i tak robię po swojemu. Próbuję znaleźć w sklepach internetowych jakieś fajne łóżeczka,ale coś mi nie idzie.Macie może ciekawy link?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny udzieliło mi sie szaleństwo... mam już pierwsze łupy :D Zakupiłam w cocodrillo dwa body z długimi rekawkami w rozm 56 :-) oj jaka jestem szczęśliwa - w tym tygodniu pozbieram do kupy wszystkie listy i stworze swoja a w sobote wybierzemy sie z mężem po jakies ciuszki :) Czy jak sie podaje zeby kupic np. 6 sztuk śpioszków - to chodzi o 6 sztuk w rozm 56??? Na poczatek takie maluktie tylko, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×