Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witam moje panie Jeezuuu ale się najadłam. Postanowiłam dziś zaprzestać jedzenie białego chleba. Poszłam do piekarni po razowy - pycha, do tego serek wiejski z pomidorkiem i ogorkiem i herbata z mlekiem. Ale kupiłam w piekarni dwa pączki takie donaty z dziurka.... :) No nie mogłam się powstrzymać. Od wczoraj piję sobie kawę zborzową Inkę. Mniam pycha. Smak dzieciństwa dla mnie. Czy oni dawali ją w przedszkolu? Ważka - O matko jedyna. To musi być niezła opcja takich panów na parkingu, którzy czekają na zobaczenie dziecka. Jak pod aresztem! Dobrze że nie będziesz tego sprawdzać sama... Ważka który masz tydzień? Pytam w kontekscie na ktorym rozdziale książki ciężarówkowej jesteś :) Ja 27tydz. Ubaw! Ja glukoza w tym tygoniu ale mam iść po normalnym śniadaniu i raz pobierać krew. Chyba kocham mojego gina... :) Buty na wysokich obcasach spakowałam wszystkie do kartonu, żeby mamusi nie wkurzały i nie kusiły. Mogę je ubrać ale po godzinie umieram dosłownie. Wybieram więc sportowe obuwie z cyklu modne i jestem happy bo zawsze w takich trampeczkach chodziłam. I kozaczki z szeroką holewką krótkie też bardzo polecam, można nawet samodzielnie ubrać! :) Luksus. Mam humorki ostatnio. Sama siebie potrafię zirytować... hmmm Jestem samowystarczalna! Hałaśliwa nie odpowiedziałaś gdzie byłaś na usg? A ja już załatwiłam sobie usg dodatkowe... Jadę w sobotę do wrocławia i moja kuzynka otworzy dla mnie w poniedziałek swoją klinikę i zrobi ma 4d :) Nie powiem że nie jestem podekscytowana... ! Potem już grzecznie czekam do 36 tc jak zalecono....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam ze lozeczko juz jest ;-) wozek tez ale jeszcze w sklepoie dopiero na poczatku stycznoia bedzie w domku ;-) chcialabym dzisiaj juz szystko kupic tym bardziej ze listopad troche zaciekany nie wspomne juz o grudniu a w stytczniu jak mi peknie 9 miesoac to czuje ze juz nie polaze juz w sumie w grudniu nie polaze bo ja teraz ledwi laze juz hihii nogi bola i puchna ;-) a chcialabym uczstniczyc w zaakupa h malucha a nie mama z mezem beda lazic bo j bede lezec ;-) a juz tak nie daleko do stycznia i poczatku 9 miesiaca bo zaczyna sie w 34 tc ;-) zreszta ledwie sie zapinam w zimowke a nie mam zamiaru kupic wielkiej bo co ja z tym pozniej zrobie a co mi sie podoba duza to z 350 zł nie zchodzi z ceny ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosolku to namazgraj co juz masz i co jeszcze trzeba bo ja dzisiaj chce juz zakonczyc hihihiiiiiiiiiiiihihi szklana glowo super ze bedziesz miec 4d koniecznie pozniej wklej zdjecie ;-) i samowystrczalna dokladnie tez tak czuje hihhii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj szklana glowo....wydawalo mi ise ,ze pisalam...albo to ja pusta glowa u makowskiego:)smieszny gosciu! i podjudzal mnie przez cala wizyte,ze on wie jaka plec a ja nadal ne ...no i czy moze jestem ciekawa...:)radosny czlowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj szklana glowo....wydawalo mi ise ,ze pisalam...albo to ja pusta glowa u makowskiego:)smieszny gosciu! i podjudzal mnie przez cala wizyte,ze on wie jaka plec a ja nadal ne ...no i czy moze jestem ciekawa...:)radosny czlowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wkleję wam listę z innego forum, którą tam dziewczyny już trochę modyfikowały ale uważam, że każda z nas pod siebie i tak powinna zmodyfikować. Lista jest bardzo obszerna ale też bardzo szczegółowa. Może na coś się przyda wam. I jeszcze druga lista - z apteki. Sama nie wiem... chyba nie ma sensu wszystkiego kupować bo może się w ogole nie przydać. Ale zdecydujcie same: Ps. do tej listy powinien być dołączony kupon totolotka... :) 1 Wózek 2 Fotelik samochodowy 3 Folia przeciwdeczowa do wózka 4 Łóżeczko z szufladą 5 Materacyk (ze zdjemowaną warstwą wierzchnią) 6 Wkład pościelowy hypoalergiczny 7 Poczewki na pościel 2 szt. 8 Ochraniacz na łóżeczko 9 Śpiworek do spania 10 Prześcierdała frotte na gumkę 3 szt. 11 Ceratka pod materac 12 Rożek 13 Cienki kocyk 14 Gruby kocyk 2 szt. 15 Wanienka 16 Stelaż pod wanienkę 17 Przewijak 18 Ręczniki z kapturkiem 3 szt. 19 Pieluszki tetrowe 10-15 szt. 20 Pieluszki flanelowe 5 szt. 21 Myjka 22 Nożyczki/cążki 23 Szczotka do włosów 24 Gruszka do nosa (Frida) 25 Krem do pupy Bepanthem, Sudocrem, Linomag 26 Zasypka 27 Krem do twarzy np.. Nivea cztery pory roku 28 Mydło ew. płyn do mycia 29 Mokre chusteczki do pupy 30 Pieluszki jednorazowe 31 Sól fizjologiczna w ampułkach 32 Patyczki do pępuszka 33 Spirytus 70% 34 Płatki kosmetyczne 35 Sterylne gaziki 36 Miseczka do wody do przemywania pupy 37 Pojemnik zawieszne na łóżeczko IKEA 38 Paklanki 39 Smoczek uspokajający 40 Pojemnik na smoka 41 Zapinka do smoka 42 Termometr do mierzenia temperatury 43 Tremometr do wody 44 Proszek do prania, ew. płatki mydlane 45 Kaftaniki z długim rękawem 46 Body 47 Śpioszki 48 Pajace 49 Bluza/Sweterek 50 Kompinezon na zimę 51 Czapka i szalik zimowy 52 Czapeczki cienkie 53 Rękawiczki niedrapki 54 Skarpetki 55 Dresik cieplejszy lub pajac polarowy 56 Laktator 57 Wkładki laktacyjne 58 Staniki do karmienia 59 Koszule do karmienia 60 Tantum rosa 61 Majtki popordowe 62 Podkłady poporodowe Bepanthen(głównie na popękane brodawki itp) -Oilatum(np.jako emulsja do kąpieli noworodka) -Linomag -spray do niska(woda morska) -aspirator do noska(np.NoseFRIDA) -Infacol(na kolki) -herbatka z kopru włoskiego -żel łagodzący na dziąsełka -przybory kosmetyczne dla noworodka(nożyczki itp.) -szczotka do włosków dla niemowląt -termometr(np.do uszka) -nakładki na brodawki(chyba silikonowe) -Tantum Rosa(głównie dla szybszego gojenia się ran poporodowych) -spirytus 70% do pępka -wkłady,majtki poporodowe -maść majerankowa(na katarek) -Viburcol -witamina D3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w takiej smowystarczalnosci tez jestem niezla...boje sie tylko o otoczenie...no i irytuja mnie strasznie ludzie, ktorzy mnie traktuja jakbym byla smiertelnie chora...ostatnio bylam na takich zdjeciach gdzie mnie tak potraktowano...szok! wygarnelam ,ze gdybym nie mogla pracowac to nie bralabym zlecen...ludzie z checia polozyliby mnie do lozka az do rozwiazania...czy widok pracujacej kobiety w ciazy jest az tak przykry?szklana ciebie tez traktuja jak zgnile jajo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hałaśliwa - super że powiedział, że wszystko dobrze. On jest podobno nieomylny. I co do określania płci ma opinię, że nigdy nie sudłował. No nie wiem czy bym wytrzymała tak jak ty :) to znaczy wiem... nie wytrzymałabym! Więc hmmm niezła jesteś. Mi makowski powiedział już na przyzierności, że dziewczyna na 90% a potem jak u niego byłam w 16tc to powiedział że dziewczyna od razu a na ostatnim usg połowkowym pyta się nas: wiecie co macie? Ja mówię, wiemy bo nam pan powiedział i sie uśmiechnęłam. On włączył usg i po chwileczce mowi: dziewczyna na 100%. Wierzę mu bo nie znam nikogo u kogo by żle ocenił. Najgorsze są akcje jak czekasz do niego a dziewczyny wychodzą z płaczem.... on wykrywa wady bardzo dobrze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o boze! dobrze ze nikogo przedemna do niego nie bylo.....ciezo mi sotatnio z cudzymi emocjami...z Cudownym mi ciezko, bo malo nie stracil palca wskazujacego prawej reki...ma miliony szwow i wielka pacynke na tym paluchu, wiem,ze cierpi i ciezko mi sobie radzic z tymi emocjami...a wczoraj na cmentarzu przechodzilam obok tych malych grobow,ktore zawsze wywolywaly u mnie ciekawosc...wczoraj ciarki mi po plecach przeszly...emocje,emocje,emocje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szklana głowo super lista ;-) i kupon totolotka tez by sie przydal ;-) hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Matko! Cudowny ci cierpi pewnie strasznie :( Ja na cmentarzu poryczałam się na grobie Geremka bo poszliśmy zapalić świeczkę a tam pełno ludzi i się wzruszyłam max. Dziewczynki chcecie jeszcze listę co trzeba wsadzić do torby do szpitala... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciezko bylo nie spytac kiedy tak podpytywal...bylam twarda,chce miec przy porodzie swiadomosc ,ze jakiej kolwiek plci maluszek nie bedzie to bedzie moim najmniej spodziewanym prezentem w zyciu....w sumie mozna powiedziec ze to takk jak bym miala wybierac miedzy rozowymi i niebieskimi "kapciami"...bo ze to kapcie to juz wiem...ale mimo wszystko chce miec zdrowe dziecko i chce je od poczatku poznawac takim jakie jest a nie takim jak sobie wyobrazilam w glowce...no nie wazne placze sie w tym co chcialabym przekazac:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halasliwa ja wiem ze syn ale jak okaze sie ze dziewczynka to jest to dlamnie bez roznicy wazne ze zdrowe ;-) i tak kupuje wszystko raczej uniwersalne i nie lubie rozowego koloru wiec problem z glowy hihihihihih kocham zzielony,zolty ;-) ale podziwiam cie bo ja bym raczej wolala wiedziec chodz nie przywiazuje do tego i mezulek tez do onca bo nigdy ie wiadomo narazie jest dzidizus i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szklana, ja mam aktualnie 26 tydzien ale 27 juz sobie przeczytalam :)Swietniasta jest ta ksiazka.Tyle radosci mam za kazdym razem jak siadam do czytania. Lista zakupów-jestem najbardziej za!!Nie mam nic.Nic to znaczy nic(minus jeden reczniczek kapielowy:) ) ale tak wiecej to nic :) Musze liste zrobic dla Aligatora zeby sie nie zalamac jak zaczne ogladac to co mi kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja na prawde nie mam nic dla maluszka - nawe ręczniczka kapilowego jak Wazka :P i na razie nie mam pojęcia co na liści esie znajdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę bardzo- kista rzeczy do szpitala - zapakować już na miesiąc przed terminem. I tutaj znowu mam propozycje solidna torba na kółkach :) 1.dokumenty (karta ciąży, leg. ubezpieczeniowa, dowód osobisty, wyniki badań lekarskich, grupa krwi 2.koszule 2-3 szt. można kupić takie z rozcięciami po bokach na biust ,łatwiej wtedy karmić 3.biustonosz 2 szt.,najlepiej z odpinanymi miseczkami takie do karmienia 4.szlafrok 5.ręcznik 2 szt. 6.kapcie/klapki pod prysznic 7.majtki jednorazowe poporodowe (w aptece można kupić) 8.podkłady 2-3 paczki (ja miałam firmy Bella, to nawet trudno nazwać podpaską, bo to jest duże, ale bez tego się nie obejdzie po porodzie) 9.wkładki laktacyjne do staniczka (naprawdę się przydają, bo jak już pokarm się pojawi to cieknie mocno chwilami, a te wkładki nie doprowadzą do przesiąkania i koszula nie bedzie mokra) 10.kosmetyki 11.woda do picia - duża butla albo i dwie 12.dla Maleństwa - zalezy, u nas w szpitalu ubranka dają, ale można zabrac swoje. Ja nie brałam, dopiero mąż przyniósł na wyjście do domu, - pieluszki tetrowe 2-3 szt,żeby włożyc do "łózeczka", przy ulewaniu się przydadzą - paczka pampersów tych najmniejszych - kosmetyki, czyli krem do pupki (ja uzywam maść Bepanthen-ta masć też bardzo dobrze leczy i koi podrażnione i popękane brodawki,które niestety w pierwszych dniach karmienia mogą być pokiereszowane), może być oliwka - chusteczki nawilżane takie dla niemowląt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;-) dzisiaj z zakupkow jak wrce to pewnie bede zalamna wydaniem tylu piniedzy hihiih a wrce z 2 zrywkami hihihiiihh boje sie ze w grudniu sie juz nie rusze niestety ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Szklana za listę. Ja jeszcze do szpitala dorzuciłabym kapcie i klapki pod prysznic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny...oj widze, ze rosna brzuszki, wy czujecie sie dobrze i piekniejecie w oczach! co do listy zakupow - podam Wam moja, co mi sie przydalo, a co wydalo mi sie zbedne..tzn mozna sobie poradzic bez tego, a pieniadze zainwestowac w cos innego:D 1 Wózek 2 Fotelik samochodowy 3 Folia przeciwdeczowa do wózka 4 Łóżeczko z szufladą [mialam bez szuflady, jest duzo tansze] 5 Materacyk (ze zdjemowaną warstwą wierzchnią) ------------------------------------------------------------------------------------- 6 Wkład pościelowy hypoalergiczny - wg.mnie zbedny 7 Poczewki na pościel 2 szt. - wg mnie zbedny - dziecko i tak spi w spiworze, po co mu posciel, spiworek plus kocyk wystarczaja..a posciel mozna zostawic jako wydatek za pare miesiecy... ................................................................................ 8 Ochraniacz na łóżeczko 9 Śpiworek do spania 10 Prześcierdała frotte na gumkę 2 - 3 szt. 11 Ceratka pod materac 12 Rożek 13 Cienki kocyk 14 Gruby kocyk 2 szt. 15 Wanienka 16 Stelaż pod wanienkę - nie mialam i przezylam:D 17 Przewijak ------------------------------------------------------------------------------- 18 Ręczniki z kapturkiem 3 szt.- szkoda pieniedzy, swietnie sie sprawdzaja duze reczniki kapielowe:D --------------------------------------------------------------------------------- 19 Pieluszki tetrowe 10- szt. 20 Pieluszki flanelowe 3 szt. 21 Myjka 22 Nożyczki/cążki 23 Szczotka do włosów 24 (Frida) 25 Krem do pupy Bepanthem, Sudocrem, Linomag 26 Zasypka 27 Krem do twarzy np.. Nivea cztery pory roku 28 Mydło ew. płyn do mycia 29 Mokre chusteczki do pupy 30 Pieluszki jednorazowe 31 Sól fizjologiczna w ampułkach 32 Patyczki do pępuszka 33 Spirytus 70% 34 Płatki kosmetyczne 35 Sterylne gaziki 36 Miseczka do wody do przemywania pupy 37 Pojemnik zawieszne na łóżeczko IKEA 38 Paklanki 39 Smoczek uspokajający 40 Pojemnik na smoka 41 Zapinka do smoka 42 Termometr do mierzenia temperatury - nie sprawdzil sie elektroniczny, za to specjalny dla dziecka z miekka koncowka do pupy.najdokladniejszy... 43 Tremometr do wody 44 Proszek do prania, ew. płatki mydlane 45 Kaftaniki z długim rękawem 46 Body 47 Śpioszki 48 Pajace 49 Bluza/Sweterek 50 Kompinezon na zimę 51 Czapka i szalik zimowy 52 Czapeczki cienkie 53 Rękawiczki niedrapki 54 Skarpetki 55 Dresik cieplejszy lub pajac polarowy ------------------------------------ 56 Laktator - wstrzymajcie sie, kupcie po porodzie jak wam bedzie potrzebny, ja np nie potrzebowalam ------------------------------------------------ 57 Wkładki laktacyjne 58 Staniki do karmienia - kupcie po porodzie, biust sie zmienia, inny jest przed i po porodzie, zupelnie inny rozmiar ........................................................................... 59 Koszule do karmienia - zwykla podkoszulka wystarcza:D ............................................................. 60 Tantum rosa 61 Majtki popordowe 62 Podkłady poporodowe Bepanthen(głównie na popękane brodawki itp) - bepanten - ok na poparzona pupe, do brodawek jest beznadziejny, bo czas reakcji jest dllgi, i trzeba go dokladnie zmywac po karmienu.Polecam krem PureLan- Mendeli, do brodawek, szybko leczy, i nie trzeba go zmywac, stwosujcie go juz w szpitalu unikniecie krwawiacych brodawek i palczu waszego z bulu - karmienie krem, karmienie krem, to rauje zycie, wierzecie na slowo mamie co karmila 10 miesiecy. -Oilatum(np.jako emulsja do kąpieli noworodka) -Linomag -spray do niska(woda morska) -Infacol(na kolki) , Sab Simplex, GripeWear, -herbatka z kopru włoskiego -Tantum Rosa(głównie dla szybszego gojenia się ran poporodowych) -maść majerankowa(na katarek) -Viburcol -witamina D3 Faktycznie fajna lista, zgadzam sie z nia 100%, oprocz tych pozycji co dodalam uwagi - wiekszosc z Was jest przed faktem zakupow, nie kupujcie za duzo, spokojnie mozecie kupic potem po porodzie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sikorka dzięki za cenne rady :) Z tym kremem do brodawek to też słyszałm o tym co ty polecasz. Jejku... Słowo ból nie jest moim ulubionym ... buuu moje cycusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny te rady i listy sa bezcenne za reszte .............. hihihi jak dobrze ze jest to forum choc czuje sie dzisiaj pominieta troce ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szklana ja mam ze to juz 7 miesiac i 2 tygodnie ;-) ja mam ze od 26 to juz trzeci trymest i 7 miesiac ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze powiem ze ja to sie gubie w tych tygodniach hihi niby zaczelam 1 dzien 7 miesiac ;-) a jka hihihi i kazdy pyta ktory mowie 7 miesiac a ini to co styczen a ja nie luty hihiiii to tak kazdemu tlumaczy ze 40 tc chodzi kobitka to jest 9,5 miesiaca z emozna juz sie rozsypac od 36 tc to mi sie nie ce wiec teraz odpowiadam ze nie wiem kiedy maly bedzie chcial wyjsc z brzuszka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wsumie caly 7 miesiac caly 8 i caly 9 to 3 miesiace ;-) hihih a od 7 do 9 to 2 miechy hahah i oni sami sie w tym gubia ;-) dlatego najlepiej nawalac po tygodniach ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×