Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość suma sumarum1
FLIPS zaliczony hehe niezle:) my jedlismy juz marchewke z ziemniakami, marchewke z ryzem, sama marchewke, jabluszko i banana:) ale nic tak mu nie smakuje jak mleko:D Ja na chrzciny zaprosilam tylko dziadkow i moje i meza rodzenstwo. Bylo kameralnie i bardzo fajnie. Zdjecia bedziemy miec w next tyg, mielismy fotografa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suma sumarum1
dagusia piwka mozesz napic sie, na pewno malemu nie zaszkodzi. Kiedys czytalam, ze lampka wina czy piwko od czasu do czasu nie zaszkodza. I ja napilabym sie, ale znajac zycie za bardzo posmakowaloby mi i wydudnilabym wszystko w zasiegu reki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suma Sumarum A ile tygodni ma Twoje dziecko? Bo tak się zastanawiam kiedy dać małej pierwsze jabłuszko czy bananka (deserek ze słoiczka) lub zupkę? A z moim synkiem lepiej - miał tylko kilka plamek rano więc dałam mu tylko tabletkę tego słabszego leku na alergię.I co ciekawe,razem z moim synkiem już 3 osoby w jego klasie mają tę paskudną wysypkę tylko inna mama mówiła,że im powiedzieli,że to rumień.Ale wszystko się zgadza,plamy na skórze i plamy pojawiają się i znikają i nic nie swędzi.To dziecko nie je na stołówce,więc pozostaje albo chlor z basenu albo może jakiś lakier,farba,klej ( w szkole niedawno wymieniali okna i malowali).Moja lekarka powiedziała,że się nie dowiem na co mały jest uczulony.I chyba mi pozostaje wziąć skierowanie do alergologa i porobić małemu testy skórne,bo dobrze byłoby wiedzieć na co mały jest uczulony. Ja np.mam cholernie mocne uczulenie na jad osy.Dwa lata temu użądliła mnie osa między palcami u nogi i ból był tak potworny,że płakałam normalnie i 4 dni nie mogłam chodzić,noga spuchła mi jak balon do kolana,nie było widać kostki a palce dwa razy grubsze niż normalnie.Tabletki na alergię nic nie pomagały,swędziało i rwało,bolało tak koszmarnie w nocy,że brałam Ketonal,nogę moczyłam w lodowatej wodzie i przykładałam Altacetem.No i nie wytrzymałam po dwóch dniach (nigdzie nie mogłam chodzić,bo noga okropnie spuchnięta i tylko pięta nie bolała,więc po domu skakałam na jednej nodze bez kapci Haha - a jak fajnie prowadziłam samochód piętą na boso:) ) i pojechałam na dyżur,dostałam zastrzyk odczulający i na nastepny dzień wszystko przeszło.Normalnie cyrk na kółkach przez głupią osę.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ;) Tak mi się nasunęło.....zlot czarownic :) bez obrazy,ale ja bym chętnie uczestniczyła :) Dziewczyny co się dzieje z tą pogodą. Szklana podziwiam ja w taką pogodę wietrzę u małej w pokoju,ale żeby wychylić nosa na dwór...brrrr Fryzurka jest zaj******ista. Suma u nas na odwrót,mleko jest be. My też mieliśmy chrzest w kameralny, w rodzinnym gronie. Uciekam,bo mała wstała. Miłego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suma sumarum1
Mojemu maluchowi leci wlansie 19 tydzien. Z tym, ze marchewke jadl jakies trzy tygodnie temu. Sloiczek dostaje codziennie (na razie te male) i tak najpierw daje marchewke (jesli nie zje to reszte chowam do lodowki bo moze stac 48 godz, po otwarciu) na drugi dzien dostaje np. jabluszko (zwykle zje cale), kolejny dzien znow marchewka. Potem dzien przerwy i cykl jedzenia powtarza sie:) Banana wsunal (oczywiscie ze sloiczka tego mniejszego) calego. Brzusia nic nie dolega, jest spokojnym radosnym dzieckiem. Nawet kupki ladniejsze sa. Po sloiczkach do godziny dostaje tez cycusia bo mudi wszystko zapic mlekiem;) Robur ja na twoim miejscu sprobowalabym juz doc cos malutkiej. Czytalam w ksiazce, ze jak da sie za wczesniej to zle (nie nalezy przed 5 miesiacem), ale tez nie za pozno bo wtedy dziecko bardzo szybko uczula sie. Ksiazka to z tej samej serii co "w oczekiwaniu na dziecko", a tytul to chyba "pierwszy rok zycia dziecka" czy cos takiego. Z tym uczuleniem to niezle... dobrze, ze pojechalas do lekarza.Ale takie ukaszenia moge narawde byc grozne z tego co pamietam. Co do synka to ktos w szkole musial przyniesc te chorobsko, chyba ze czegos dodali do jedzenia, napojow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szklana kurde, kawa z miodem, mm muszę spróbować koniecznie :) jak sie chusta sprawdza, nosisz może w niej frankę na biodrze? szkoda tego mieszkania, a macie jakąś alternatywę? (niekoniecznie "4") hihi:) suma spoko tak dużo byś nie wydudniła :) ja po tak długiej przerwie po 2 lampkach białego była kompletnie pijana i musiałam się położyć bo bzdury zaczynałam gadać :) boela u mnie to samo, a wogóle jak pomyślę o chrzcinach to mnie trzepie... tyle załatwiania i nakarmić wszystkich i zabawić, lo boże i pieniądzory wydać znowu wielkiie... powinno byc rodzice+dzieko+chrzestni w kościele i tyle i do domu na szybki obiad, kurna te polskie tradycje... dagusia heheh ja mieszkam w krakowie niedaleko sanktuarium tez mam w niedziele live :) a ostatnio na boże ciało to słyszałam przez balkon śpiewy i transmisje z telewizora na jakimś programie włączyłam przez przypadek i miałam stereo :) hehhe, mówią że jak chcesz mieszkać na przeciwko kościola to trzeba sie do krakowa przeprowadzić i zamieszkać na jakiejkolwiek ulicy. i to kurna prawda :) hehehe robur \"piętą na boso\" hhe ja tez mam na osy uczulenie ale ne takie straszne i puchnę ale mija po 2-3 dniach ale kiedyś miałam dłoń jak w rękawicy bokserskiej :) suma tak sobie czytam o marchewce i się ciesze że nula tez zacznie za niedługo :) wczoraj kichnęła na mnie kleikiem ... a ja jak durna się cieszyłam... jedziemy po mate edukacyjną dzisiaj ach !!! szklana!!! śniłaś mi się dzisiaj że siedzisz w fotelu u mnie i się śmiejemy do lez z czegoś. telefon mnie obudził niestety, to pewnie przez zdjęcia wasze których sie naoglądałam przed snem wczoraj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajin
Zapraszamy do zapoznania sie z oferta tajin - marokanskich naczyn ceramicznych do gotowania na ogniu, plycie elektrycznej, na grilu lub w piekarniku. Zdrowo i egzotycznie ... Sklep rekodziela marokanskiego www.marokostyle.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suma sumarum1
majaitosia jaka mate kupujecie? macie jakas na oku czy lecicie szukac? ja w srode polece szukac bo tak to albo kasy brakowalo, albo byly takie typowo dla dziewczynki w kolorze rozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej allle pogoda! Brrr! A to połowa czerwca, lato już powinno być, słońce i temperatura przynajmniej 20 stopni i malutki wiaterek, ech, marzenia ;) Wczoraj mała dostała poraz poerwszy marchewkę z ryżem. Chyba jej smakowało, wtrąbiła pół słoiczka. Jak dla mnie to paskudztwo ale ona zjadła. A potem ulała na mnie i ciekawe czy bluzka się dopierze :) Co do seksiku to ja mam podobnie. Sucho! Ale lekarz od razu powiedział, żeby zakupić żelik bo po porodzie to częsta przypadłość. No i używamy, bez tego ani rusz. Ale ja nie bardzo mam ochotę na igraszki i ciężko mnie przekonać.Za to jak już mu się uda to jest fajnie. Ciekawe która z nas jako pierwsza zaciąży ;) Szklana - ja też muszę spróbować takiej kawki, aż mi ślinka leci. Fajna fryzurka, ładnie ci. U nas na chrzcinach było 20 osób, rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i chrześni. Imprezka była w domu, dzięki pomocy mojej mamy. Sama bym nie dała rady napewno. Co do bezdzietnych, hmm, jakoś teraz nikt nie ma czasu, żeby mnie odwiedzić. Dziwne nie? A ciągle ktoś u nas był lub dzwonił. Jacy to wszyscy zalatani są... robur - z opisu tej choroby Twojego synka wnioskuję, że miałam kiedyś coś podobnego. Był to rumień zakaźny. Plamy wyskoczyły mi najpierw na rękach, potem na policzkach, brzuchu. Nie swędziały tylko w miejscach gdzie były czułam gorąco. Gorączki nie miałam chyba. No, dawno temu to było. Może to jednak coś takiego, skoro kolejna osoba z klasy synka to ma. Pimboli - ja też chcę nad morze, ale ci zazdroszczę... Z tego stresu mleko mi zanika :( Ściągałam 2 razy dziennie po ok 80ml. Teraz raz z ledwością 120 ml. A Oliwce nie wiem co się stało, obudziła się dziś o 3 na jedzenie. Już dawno nie wstawała w nocy. Za to teraz śpi. W ogóle to długo dzisiaj śpi, może to przez tą pogodę. Ile wasze dzieci przesypiają w ciągu doby? Moja Oliwka śpi ok 16 godzin na dobę. Ooo, woła mnie, się wyspało słoneczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa, się zapomniałam pochwalić. Dziś niusia złapała się za kostkę! Jak dotąd udawało jej się złapać rylko za kolanko. A wczoraj obróciła się z brzuszka na plecki, choć bardziej chyba przewróciła niż obróciła, hi hi Robi postępy moje maleństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem marcówką 2009 i kilka razy zwracałam się do Was o radę.TERAZ TEŻ MAM PROBLEM I PROSZĘ O OPINIĘ.Z góry dziękuję za odp. Byłam w śr z małą na szczepieniu i okazało się,że troszkę za mało waży.Tzn.5kg mając prawie 3 miesiące.Po za tym jest wszystko ok ale to mi nie daje spokoju.Doktorka powiedziała,że poczekamy jeszcze 2 tyg i po 2 tyg mam iść na kontrolę wagi i jak dalej tak będzie "to coś zaczniemy działać" - nie wiem co miała na myśli. Ja karmię tylko piersią jeszcze nigdy nie dokarmiałam ale moja Daria jest bardzo pogodna,śmieje się bardzo często i nigdy nawet nie pomyślałam,że mogła się nie najeść,bo bardzo rzadko płacze i dużo śpi.A w nocy to już od ok 2-3 tyg to mi po 6-7 godz.przesypia,po czym budzi się je i znowu idzie spać na kolejne 3 godz. No ale strasznie się martwię co dalej będzie jak tak dalej pójdzie chociaż mój M mnie uspokaja,że to wcale nie musi być nic złego. Dodam jeszcze,że ur się z wagą 3370g i miała 54 cm a teraz ma 64. Proszę napiszcie co Wy o tym sądzicie i napiszcie też ile ważyły wasze 3 miesięcznie bobaski.Szczególnie proszę te dziewczyny,które karmią tylko piersią.Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no hej kobietki :) my dzis jedlismy zupke. gotowalam marchewke i ziemniaczka i kleik ryzowy. karol wsuwal az mu sie uszy trzesly hi hi :D zjadl prawie pol miseczki wypelnionej do polowy a potem zapil cycem ale tak lapczywie ssal . chyba myslal ze mamusia chce go oszukac ta zupka i ze z cycusia beda nici... ha ha . moj slodziutki grubasek... :D a teraz slodko sobie spi po obiadku. u nas z sexem to tragedia z wiadomych powodow... 😭 ale jak byl to tez tylko dwa razy.... za pierwszym bylo sucho za drugim spoko ... uzylismy oliwki hi hi malego hii hii... :) no a potem to ja juz wieczorem padalam na pysk i tak jakos zlecialy te dwa tygodnie a teraz musze czekac do lipca - chyba !!! bo cos moj M przebakuje ze moze dopiero w sierpniu wroci... buuuuuuuuu 😭 a ha.... wczoraj moj maluszek pieknie ssal surowa obrana marchewke... zwedzil mamusi z reki....hii...hi...troszke oskrobal ja swoimi zabkami... hi hi chyba mu smakowala bo nie dal sobie odebrac...:D flipsy to ja sie boje jeszcze dawac bo mysle ze moga sie do podniebienia przykleic... u mnie na chrzcinach tez byli tylko rodzice i chrzestni i nikogo wiecej nie prosilam.. a pewnie ze sie poobrazali...moja babcia jako pierwsza... ale co mnie to... wiedzieli ze nie robie duzych chrzcin... winko...hm... tez bym sie napila ale nie mam z kim... kurcze a samej to tak jakos nie wypada...no i nie smakuje tak dobrze... 😭 moje wlosy tez sa wszedzie tylko nie na mojej glowie...hi hi :D no i lamiace sie paznokcie. koszmar. a propos os. moj wujek jak go osa uzadlila w noge to spuchlo mu.....OKO.... ale sie smialismy...:D Kathey trzymam kciuki... bedzie ok.🌼🌼 wysle zdjecie z marcheweczka ..:) pa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kathey Dzięki bardzo za podpowiedź.Teraz już wiem,że to na 100% rumień zakaźny,miałaś rację.Wszystkie objawy się zgadzają i zdjęcia też (ze strony internetowej).Całe szczęście,że to taka łagodna choroba i mało zakaźna,mam nadzieję,że małej młody jednak nie zaraził,bo na razie nic jej nie dolega i nam wszystkim w domu też nie.Co to za konowały u których byłam,czterech lekarzy i żaden nawet nie zasugerował tego rumienia a pytałam się w szpitalu czy to nie przypadkiem rumień (mówiła mi o nim koleżanka,jej synek miał gdzieś tak miesiąc temu w przedszkolu).Na szczęście tego rumienia się nie leczy tylko podaje leki przeciwświądowe w razie swędzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Ewcia ja co prawda nie karmię samą piersią ale moja mała jak się urodziła ważyła 3260 i mierzyła 53 cm. A w wieku równo 3 m-cy ważyła równiutko 5 kg i mierzyła 59 cm. Karmiona jest i piersią i mieszanką. Nie wiem czemu twoja lekarka się czepia? Tym bardziej, że dziecko jak widać głodne nie jest, jest radosne itp. Może chodzi jej o to, że jest duża różnica w centylach wagi a wzrostu? Nie wiem jak ci pomóc? Nie martw się, poczekaj 2 tyg i zobaczysz czy mała przybierze. Moja Oliwka na początku mało przybierała na wadze, przez pierwsze 3 tyg wyrównała tylko wagę urodzeniową. Potem zaczęła ładnie tyć. Będzie dobrze 🌼 robur - cieszę się, że mogłam ci pomóc, tak mi się już wcześniej kojarzyło ale nie miałam odwagi ci zasugerować. W końcu byłaś u 4 lekarzy... No ale najważniejsze, że już wiesz, że to nic strasznego. mama 17 luty - ale ci zazdroszczę, ja bym chciała schudnąć 6 kilo, ale jakbym schudła 4 to już bym skakała z radości. A puki co to skacze waga.... do góry :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia24u nic sie nie martw... pewnie taka jej uroda...moze bedzie drobniutka panienka... jak lekarka kazala zaczekac to czekaj... moze zamiast sama piersia kaze ci dokarnmiac mala kleikiem ... bedzie dobrze.. glowa do gory..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kathey Teraz już mogę być spokojna,że to nie jest wysypka alergiczna,bo diabli wiedzą na co mały miałby być uczulony.Jeszcze jak mi powiedziała teściowa jak działają sterydy (ona brała 2 lata a przez kilkadziesiąt lat hormony na egzemę skórną) to już mi się odechciało wszystkiego.No,to dobrze,że dostał tylko 2 czy 3 tabletki tego sterydu i nie dawaliśmy mu więcej.Nie mogę wyjść z podziwu czego tych lekarzy na studiach uczą,może jadą na ściągach,strach pomysleć jak to cholerstwo to miałaby być np.sepsa i by nie rozpoznali (bo im się choroby nie zgadzały lub objawy - kurde mać,mój mały ma książkowe objawy rumienia - chyba ja bardziej nadawałabym się na lekarza od nich korzystając ze zwykłego internetu) :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy gość
Ewciu - Twoja Mała szybko rośnie i pewnie więcej pokarmu potrzebuje. Staraj sie ją karmić co 3h. Moja miala 53cm i 3260, a jak miala 3,5miesiąca to miala 5990 i 60cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia, moj synek w 12 tygodniu zycia wazyl 6 kg i od urodzenia jest karmiony tylko piersia. Ale nie mozna porownywac chlopcow z dziewczynkami. Sprawdzalam na siatce centylowej i 5kg dla dziewczynki w 3 miesiacu miesci sie w normie. Jezeli to Cie bardzo martwi - proponuje Ci abys - wprowadzila jedno karmienie nocne, niech dzidzia zje na spaniu, w nocy pokarm kobiecy jest najbardziej kaloryczny i zobaczysz, ze szybko nadgoni wage :-) My juz po szczepieniu, narazie Gabrys spi, ale to pewnie cisza przed burza, jak dostanie goraczki to bedzie znowu heca z zasypianiem. Dzis w poradni dzieciaki strasznie plakaly, a moj synek tez jak slyszal, ze inne bobasy rycza, to sie wystraszyl i tez zaczal plakac... Na samym szczepieniu byl bardzo dzielny i tylko troche poplakal. My little hero :-) Acha i mamy skierowanie na pierwsza morfologie.. Szklana, ja tez targam sie z wozkiem ale z drugiego pietra, najpierw 16 kg wozek, potem prawie 7 kg Gabrys. Naraz nie dam rady, juz i tak wysiadam... Fryzurka zajebista...i zazdroszcze Ci koloru - zawsze mi sie taki marzyl, ale \"niestety\" mi nie pasuje...ale pomarzyc zawsze mozna nie? :-) Zdjecia Frani przecudne, a balonik kompletnie odjechany!!! Super pomysl!!! Jak sie robi takie cuda? Bo nic oprocz photoshopu mi nie przychodzi na mysl, ale moze sie myle...uchyl rabka tajemnicy :-) Kathey, Iwonka - Gabrys tez spi coraz mniej, a kiedys narzekalam, ze spal \"tylko\" po poltorej godziny - ojjjj fajne to byly czasy! :-) Teraz czasem zdarzaja sie i 5 godzinne przerwy pomiedzy spaniami, a czasem wstanie, zje i pobawi sie 5-10 minut i znowu idzie spac - tak ze nie ma reguly, ale napewno 1 drzemka standardowo nie przekracza 1 godziny, zwykle to jakies 20-40 minut. Swoja droga marzy mi sie taki wynalazek - minutnik, ktory by odliczal czas kiedy dziecko wstanie, np...tik tak tik tak...\"jeszcze masz 40 minut - mozesz posprzatac mieszkanie i nastawic pranie\", albo - tik tak tik tak - \"nie bierz sie za nic bo to tylko 10 minutowa drzemmka, mozesz za to poczytac Twoje forum i pozdrowic e-ciotki\" :-D Suma - ja maty nie kupilam z wiadomych wzgledow - bo drogie to pieronstwo :-) ale mam taki kolorowy stelaz na ktorym zawieszam Gabrysiowi rozne zabawki, jak sie znudzi to zmieniam je, tak ze zawsze cos nowego... Majaitosia - zajebiscie ze juz lepiej z pupulka - a tak swoja droga to niezle z Ciebie ziolko...czytalam o Twoich popisach w photoshopie hi hi....cos czuje, ze nadajemy na tych samych falach 🖐️ ;-) Igmik, Boela, to ja juz nie wiem kogo sluchac... mozna dostac do glowy! Twoja lekarka - \"bron Boze nie wprowadzac glutenu\", schemat zywienia i siostra Igmik- \"karmic tylko piersia przez 6 miesiecy\", ten sam schemat - \"wprowadzac gluten od 5 miesiaca\", moja siostra - \"dlaczego jeszcze nie wprowadzilas dodatkowych posilkow?\", moj ojciec i jego nowy nabytek - \"no nie...musisz dokarmiac butla, bo Twoj pokarm jest niewartosciowy...\" (swoja droga skad ona to wie?! jadla z mojego cycka czy co?!), moja lekarka dzis - \"karmi Pani piersia? No to ladnie dziecko przybiera...prosze tylko powiedziec jak Pani przestanie karmic naturalnie, a zacznie wprowadzac mieszanke\" I badz tu k***a czlowieku madry..... 😠 Acha, pierwsze flipsy...znaczy sie - koty za ploty! :-D Dagusia, no to jedziemy do Ciebie... ale to nie zlot tylko nalot bedzie hi hi... :-) Robur, super ze schodza te plamy po leku i jest lepiej - 🌻 dla synka...i jak sie zdecydujesz cos dodatkowego podac Milence, to napisz co - ja narazie kupilam kaszke mleczno-ryzowo z bananem, ale nie wiem czy to odpowiednie na pierwszy dodatkowy posilek czy moze zaczac od czegos innego? Acha, dziewczyny ktore maja nosidelka, jakie marki polecacie? Chcialabym kupic, bo czasem musze wyleciec po cos na szybko - a musze wtedy caly asortyment - znaczy wozek - znosic... Pimboli sliczne zdjecia Twojej rodzinki, maluszek kochaniutki a dziewczynki takie slodkie! Takie male laski :-) Kathey kochana ta Twoja Oliwka, no i gratuluje nowych umiejetnosci 🌻 Wazko, wspolczuje nawalu w robocie...podziwiam Cie, ale mnie tez to wkrotce czeka (oby!) Ciesze sie ze Nastion ma humorek i nabywa nowe umiejetnosci...gratuluje! 🌻 dla naszej forumowej Krolewny. Acha - zdjecia sliczne! Aaaa...a kalacha mozesz podeslac he he...zawsze sie moze przydac ;-) Rosolku, jak tam uspokoilas sie juz? I co z praca? Znalazlas? Igmik spoznione ale szczere zyczenia dla Poli, z okazji 5 miesiecy 🌻 👄 Mama 17 - marcheweczka....no to rosnie nam maly wegetarianin hi hi... :-) no ale w koncu po co ma zabki nie? Kochany maly cwaniak... To tyle, spadam...chyba maly ma goraczke bo juz sie dziwnie zachowuje..buziaki pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas pogoda fajna,cieplutko,nie pada,raz słońce raz chmurki ale spacer był bardzo przyjemny.MIało być 14 stopni i deszcze,znowu się pomylili z pogodą.I dobrze,bo synek pojechał na ognisko nad jezioro ze swoją klasą (mimo cholernej wysypki :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha jeszcze mam pytanie do Was, czy jeszcze sterylizujecie butelki, smoczki itp. a jesli tak to jak? w sterylizatorze? polewajac wrzatkiem? czy gotujac? Wiem, ze ktoras z Was (nie pamietam ktora) juz kiedys pisala, ze myje w normalnej, biezacej wodzie... swoja droga to sie zastanawiam po co ten caly cyrk ze sterylizacja, bo przeciez karmiac piersia, cyckow nie polejesz wrzatkiem nie? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robur - wydaje mi się, że lekarze doszukują się teraz jakichś mocno skomplikowanych chorób zapominając po porostu o zwykłych prostych chorobach właśnie takich jak rumień. Mam nadzieję, że u mojej Oliwki też dozukują się Bóg wie czego a okaże się, że to pierdoła. Zazdroszczę ci pogody, u mnie 14 stopni i pada... hipku - ja myję butelki pod bierzącą wodą (jak najgorętszą) a jak mam akurat wrzątek to polewam, przynajmniej smoczek. Staram się też raz na jakiś czas wygotowywać butelki. Hmm, ciekawe spostrzeżenie z tymi cycami i wrzątkiem, hi hi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robur moja mała miała rumień zaraz po urodzeniu (nie wiem czy to taki sam jak u was) ale mi lekarka kazała kąpać w oilatum i nie dała żadnych specyfików na to. Powiedziała, że to samo przejdzie po kilku dniach i rzeczywiście tak było. Hipek brawo za szczepienie dla Twojego bohatera, a z minutnikiem świetny pomysł, ja dzisiaj zabrałam się za robienie dżemów truskawkowych jak mała usnęłą i zdążyłam tylko umyć słoiczki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już po szczepieniu- strasznie dzielna była moja Buba kochana, w sumie nie płakała tylko za pierwszym zastrzykiem się rozzłościła(opieprzyła pielęgniarkę:P) a za drugim troszkę zapłakała ale ja przytuliłam i przestała. Moj tata trzymał jej nóżki bo ja już ledwo stałąm tak się denerwowałam. Martynka robi się kluseczka- w tydzień przybrała 330 i waży 7200- tyle co Franka:) Pani doktor powiedziłą że jest bardzo silna i żywa ale jeszcze blada. Ze słoiczkami mam się wstrzymać aż skończy 5 miesięcy. zAMIAST SPAĆ PO SZCZEPIENU TO ONA CHCIAŁA SIĘ BAWIĆ I ĆWICZYŁĄ PRZEWRACANIE SIĘ NA BRZUCH- WYTRWALE Z PÓŁ GODZINY PRÓBOWAŁA AŻ SIĘ UDAŁO!!!!! Nie było Żżadnej gorączki, ale położyłam ją u nas w łóżku żebym trzymała rękę na pulsie jakby się coś działoĘ . Teraz słodko śpi rumburaczek mój. Zapraszam na zlot wszystkie mamuśki:) Ze złych wydarzen- zepsuł nam się samochód i naprawa- bagatela 450 zł:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonka Moja mała też miała od razu po urodzeniu ale rumień toksyczny (zaczerwienienie skóry,lekarka też kazała kąpać w Oilatum czy Emolium i nic z tym nie robić,czerwone placki zeszły po kilku dniach).A mały ma rumień zakaźny (wirusowa choroba dziecięca,coś jak odra,różyczka lub świnka).Choruje się na nią tylko raz w życiu i ma się odporność na całe życie.Tez nie wiedzialam,że takie świństwo można mieć.Ale mały już miał na szczęście ospę,no i teraz ten rumień,może jeszcze na coś zachoruje,dobrze by było,bo na te choroby choruje się raz w życiu i spokój.Niestety mały miał też szkarlatynę ale to cholerstwo można mieć wiele razy w życiu.Ja natomiast miałam prawie wszystkie choróbska tj.świnkę,różyczkę,odrę,nie pamiętam ospy i szkarlatyny.Ale na te 3 już nigdy nie zachoruję,gdyż chorowałam bardzo ciężko,po 40 stopni i okropne wysypki,pielęgniarki mi robiły zastrzyki w domu,w takim byłam stanie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ho My dziś z koleżanką zamiast spaceru - lało lało! Pojechałyśmy do galerii z maluchami i poszalałyśmy... :) Jezu sponsora jakiegoś potrzebuję...! Dziewczynki, które chcą kupić matę edukacyjną. Proponuję kupić używaną na allegro lub nie kupować... :) A to nie dlatego że nie potrzeba - tylko dlatego, że jak dzieci skończą ok 6 miesięcy i będą siadać to na macie podobno bez sensu bo rozwalają wszystko. FAjne sa takie maty, że jak dziecko leży ładnie na brzuszku to może sobie coś skrobać i ciągnąć z podłogi. A teraz jak na pleckach to można zawiązać wstążkę o dwa krzesła i zawieszać różne rzeczy. :) Taka porada praktyczna bo chyba na dwa miesiace szkoda kasę wydawać... No dziewczyny widzicie obrażają się ci ludzie jak się ich nie zaprosi. A sami tak chętnie zapraszają? nie. Masakra jakaś. Ja to nie wiem jak będzie z tymi chrzcinami. Co do żywienia to Franka je teraz 4 razy mleko po około 150ml i obiadek z mięsem - taki mniejszy słoiczek i pije sok mocno rozcieńczony wodą i wodę. U nas u pediatry taka teoria że gluten w 6 miesiącu a jeśli nie to chyba dopiero w 9 można. Dlaczego? Nie zapytałam tylko założyłam że w 6 wprowadzę... :( Robur dobrze że się wyjaśniło z tym rumieniem! Matko, że niekt na to nie wpadl?! Dobrze że jest doktor Kathey :) ! A z osami uważaj bo lato się zbliża! DZiewczyny karmiące sobą :) Możecie spokojnie raz na jakiś czas łyknąć sobie piwko czy winko czerwone. Znam dużo dziewczyn co próbowały - ja sama też... :) I luz. Lepiej zaraz po karmieniu żeby do następnego już nie bylo. Dzięki za komplementy fryzurkowe. Ja jestem ak sobie zadowolona ale mi ciężko dogodzić z włosami... Majaitosia - chysta teraz jest super bo z kolei nosidełko teraz jakoś tak mniej pasuje bo na policzkach franka na takie paski. Musi podrosnąć. Ale pieluszkę tam wkładam i jest git. A w chuście samemy się dopasowuje, Na biodrze nie noszę w tej wiązanej ale za miesiąc już chcę kupić taką za 50zł na biodro specjalną której się nie wiąże tylko jest gotowa. Ciekawe z czego się tak śmiałyśmy!? i kto nam przerwał telefonem! Bezczelność! :) Co do mieszkania to muszę je wystawić na sprzedaż i zobaczyć czy są chętni a potem szukać nowego i w tej samej cenie się zmieścić, nie będzie to łatwe ale nie poddam się :) Kathey - Brawo brawo dla niusi! Moja za kolana na razie i dziś patrzyłam z zazdrością jak synek koleżanki w wieku Frani dokładnie wcinał swoje stopy :) :( Ja na moją też mówię niusia :) Albo niuszka albo gucio albo pralinka albo albo albo... :) Mama17 luty - koleżankę zaproś na winko :) a ja właśnie jestem sama w domku i otwieram sobie piwko i z soczkiem wypiję sobie przed kompem, więc nie sama bo z wami! :) Hehe niexłe z tą marchewką! a jeszcze śmieszniejsze z osą i wujkiem heheh Hipek ten balonik to nam zrobił kolega który jest grafikiem i nie mam pojęcia jak:) bo ja go nie prosiłam tylko zobaczył w necie zdjęcie franki i mu się spodobało i zrobił i powiedział mi i wysłał :) Ja też chcę taki minutnik!!! zamawiam dwa! a jakie to popisy Majaitosia odstawiała bo się zaciekawiłam :P Hipku i zaciskam kciuki za pracę nadal. Ja nie sterylizuję tylko myję płynem w gorącej wodzie a raz na jakiś czas gotuję. Właśnie dziś to zrobię bo głupi mi że dawno nie gotowałam... A co robicie z tym osadem który się wytrąca z wody? W ogóle mam pytanie do mam butelkowych: jaki macie system? gotujecie wodę przed każdym jedzeniem, czy na zapas i podgrzewacie czy jak? I co z tym osadem? ja mam zapas kwasku cytrynowego od odkamieniania czajnieka ale osad z wody się wytrąca. Uźywam wody Dobrawa bo jest niby rekomendowana dla maluchów. Dagusia brawo za odwagę dla Martynki i witam w klubie 7200 :) Blada dalej? nasz też. kiedy macie morfologię? My raz w miesiącu sprawdzamy ale ostatnio nam spadło żelazo do 10! a było już 110! Ale hemoglobina podkochyła ładnie na ponad 11 i zjadła cały zapas żelaza znów. Zwiększyliśmy dawkę no i mięsko jemy od tygodnia. Ech ciężka i długa praca z tym żelazem :( Ale są gorsze rzeczy więc nie narzekam i dobrze że tylko to. I brawo za obrót! Czyli Franka też się zaraz obróci bo ja się bałam że ona nie umie bo jest kulką... :) Ale niewiele jej brakuje jak leży na boczku. No to postanowione! Jedziem do częstochowy! pod pretekstem wymodlenia zdrowia maluchów zrobimy sobie niezłą balangę heheh :) I durne auto się zepsuło wrrr. współczuję. :( No to wasze zdrówko i maluchów. Piję piwko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam internet mi coś szwankował (choć rachunki popłacone :P ) i narobiło mi się zaległości... wszystko poczytałam, ale nie mam sił juz odpisac :O przepraszam... Robur brak słów do tych lekarzy! JA w koncu nie poszłam dziś do lekarza bo jakoś wątpiłam w to ze moja lekarka pomoze, jak krostki sie bedą nasilać, albo nie ustapia to wezwe jakiegos doktorka do domu, a wizyta za tydzien bo szczepienia wypadaja. Maja super ze dupcia podgojona. Spróbuje tego specyfiku. U nas znów pomógł alantan krem plus. Szklana slicznie wygladasz (zreszta jak zawsze - zazdroszczę Ci tego :) ), a fotka rodzinki piekna, balonik - rewelacja!!! chciałam Was popytac o pare spraw, ale nie mam sil pisac ;) z\\robię to jutro. Ps. samopoczucie juz super, dzieki za wsparcie :) Dziś do 14 odwiedziły mnie dwie koleżanki, jutro przyjedzie 3, na 4 tez mam juz usatwkę i od razu micha mi się cieszy :) nie ma to jak towarzystwo dorosłych :P spijcie spokojnie, a u nas to chyba dziąsła... Wazka ma tu chyba rację :) buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana myjesz butle zwykłym płymen do naczyń? jak tak robię to smoczek tak śmierdzi ze nawet po wygotowaniu zostaje ten zapach. Ja używam wody żeywiec - gotuje w granku nie czajniku i wtedy osadu jest mniej, a do wygotowywania butli wlewam kranuwe przefiltrowana w bricie i jest mniej kamienia, fajnie byłoby si etak spotkac - strasznie żałuje ze nie mieszkacie w rzeszowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×